Forum Forum podatkowePIT

Sprzedaż przed upływem 5 lat

Sprzedaż przed upływem 5 lat

skomentuj
WmasterW / 2016-12-08 18:35
Witam

W kwietniu 2014 sprzedałem dom który kupiłem w 2013.
Jeżeli kupie do końca tego roku nieruchomość mieszkaniową za całość pieniędzy ze sprzedaży, czy uniknę płacenia podatku dochodowego ze sprzedaży?
Wyświetlaj:
ffgfgg / 81.161.203.* / 2016-12-28 13:52
został ale po terminie
wiwan / 2016-12-28 18:32
To, że po terminie może skutkować mandatem, ale nie pozbawia prawa do zwolnienia PIT.

Pytałem 'CO', bo może konieczna jest jeszcze dodatkowo korekta owego spóźnionego zeznania, jeśli wydatkowanie zadeklarowano inne niż będzie ostatecznie.

Ps. Proszę pisać 'w wątku' i pod jednym nickiem.
wiwan / 2016-12-28 08:26
Tak. Zwolnienie z art. 21, ust. 1 pkt. 131 ustawy.

Co zostało zadeklarowane w PIT 39 za 2014 r. ?
skomentuj

Najnowsze wpisy