Forum Forum podatkoweOdliczenia

sprzedaż rękodzieła

sprzedaż rękodzieła

benia18004 / 2011-09-22 08:49
Witam, mam pytanie związane ze sprzedażą rękodzieła, trochę czytałam na ten temat ale dla pewności opisze moją sytuację. jeśli sprzedam wyroby zrobione przeze mnie i nie przekroczę progu rocznego te 3091 zł to nie muszę mieć żadnej działalności? Czy mogę takie wyroby sprzedać np do sklepu(kwiaciarnia która jest na książce przychodów i rozchodów) i wystawić tylko pisemne potwierdzenie, czy tylko mogę je sprzedawać np w domu wśród znajomych? i jak się z tego rozliczać? czy może w ogóle nie trzeba?
Wyświetlaj:
belladonna / 2011-09-23 08:16 / Tysiącznik profesjonalny
Kwota, do której nie powstają obowiązki podatkowe 3 091 zł nie ma związku z prowadzeniem, bądź nieprowadzeniem DG... przecież jak ktoś prowadzi DG może mieć stratę (być na minus), a prowadzi DG i rozlicza się z tego w PIT.
benia18004 / 2011-09-23 08:33
ja rozumiem że to nie ma związku, ale czy mogę sprzedawać to bez obawy że ktoś się doczepi?(do tej określonej kwoty)i jak z tą kwiaciarnią?
belladonna / 2011-09-23 08:48 / Tysiącznik profesjonalny
Obawy będą zawsze, bo w końcu kto w sposób zorganizowany i ciągły... to nosi to znamiona DG.
Np
1. robisz bukiety, jesteś w stanie zrobić ich 10 w ciągu dnia... i sprzedajesz to.. .. i tak przez miesiąc... uzyskujesz z tego np 1 tyś...

2. zrobisz obraz haftem krzyżykowym o wymiarach metr na 05 metra... zajmie Ci to 3 miesiące i ktoś Ci za to zapłaci 5 tys...

W 1 przypadku po 3 miesiącach masz 3 tyś... w drugim po 3 miesiącach masz 5 tyś... ale w 1 przypadku nosi to znamiona DG, a w drugim nie... czyli rozumiesz już o co chodzi w tematyce ma być DG, czy nie?
benia18004 / 2011-09-24 22:22
rozumiem i ślicznie dziękuje za odpowiedz.Pozdrawiam
benia18004 / 2011-09-23 08:36
jestem zielona w tych sprawach i bardzo proszę o wyjaśnienie mi tej kwestii, pozdrawiam serdecznie

Najnowsze wpisy