SPRZEDAż SERWISU INTERNETOWEGO

Maciej Rudnicki / 83.18.232.* / 2006-06-02 08:40
Witam wszystkich, czy ktoś moze mi pomóc??
Mianowicie:
Mam zamiar sprzedać serwis o tematyce turystycznej prosperujący 3 lata, jak mam dokonać jego wyceny, tak aby w przyszłości urząd skarbowy nie oskarżył mnie o zaniżenie jego wartości, oraz abym nie musiał płacić tysięcy złotych podatku, zawyżając jego wartość w obawie przed us ?? ??? Jakie kryteria powinienem wziąć pod uwagę wyceniając go? Jak formalnie powinienem dokonać jego sprzedaży ? Faktura? Umowa sprzedaży praw autorskich ??Jak powinienem rozliczyć się z fiskusem?? Czy dysponuje ktoś szicem takei jwłasnie umowy sprzedąży?? Czy jest możliwość przekazania takiego serwisu nieodpłatnie?? jakie opodatkowanie sięz tym wiąze??
Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam
Wyświetlaj:
kamkie / 89.79.105.* / 2013-03-23 00:14
Proszę o pomoc odpowiedź na pytania Macieja: "1. Jakie kryteria powinienem wziąć pod uwagę wyceniając go?
2. Jak formalnie powinienem dokonać jego sprzedaży ? Faktura? Umowa sprzedaży praw autorskich - sprzedaję też logo i nazwę??
3. Czy dysponuje ktoś szkicem takiej właśnie umowy sprzedaży??
TT / 2006-06-19 11:26 / Wodnik giełdowy
Można nieodpłatnie przekazać serwis. To bardzo proste. Jednego dnia Ty nim zarządzasz - drugiego dnia już kto inny. Co za problem? Przecież nie ma prawnych zapisów, że tylko Ty masz dożywotnie prawo go posiadać. Inna sprawa z domeną. W momencie, w którym Tobie się skończy jej uzytkowanie kupuje ją Twój partner i tyle. Jeśli chodzi o serwer - zależy jak z nim uzgodniliście. Czy masz swój serwer, czy kupujesz usługi. Ale to przecież też nie problem. A co do samej strony - po prostu mu ją zostawiasz i tyle. Każda umowa - nawet bezpłatne przekazanie - może być interpretowane jako dochód - np. jeśli Ty dasz jemu bezpłatnie wszystko wiec on musi zapłacić podatek, bo wtedy on zyskuje na tym, to jego dochód. Więc myślę, że nie ma sensu się w to bawić. Po prostu pewnego dnia porzuć domene i samą witryne, a na drugi dzień "nabywca" wpadnie na pomysł, by reaktywować opuszczoną witrynę...i tyle! :)
Maciej Rudnicki / 83.18.232.* / 2006-06-07 15:10
Wymyśliem jeszzce jedną możliwosć:
Jesli kupiłem (zleciłem wykonanie) te serwis powiedzmy za 2500pln, czy mogę sprzedać go za taką samą kwotę lub ew. 500pln drożej ???
Co myślicie o takim wyjściu?
mario / 2006-06-15 21:26
napisze ci jutro t, sorry nie dziś bo mnie goni w domu kobita:)

Najnowsze wpisy