Forum Forum podatkowePIT

Sprzedaż zwolniona z ewidencji na kasie

Sprzedaż zwolniona z ewidencji na kasie

Dayson / 88.199.56.* / 2011-01-08 10:36
Witam,
Chciałem zapytać odnośnie poniższego objaśnienia w zakresie zwolnień z ewidencji sprzedaży na kasach fiskalnych.:
Cyt.
Pozostały zakres zwolnień dotyczy:

* 80% czynności zwolnionych

Zwalnia się z instalowania kas podatników dokonujących sprzedaży towarów i usług wymienionych w poz. 1-32 załącznika, jeżeli w poprzednim roku podatkowym udział obrotów z tytułu tej sprzedaży w obrotach ogółem podatnika z działalności, na rzecz osób fizycznych nie prowadzących działalności i rolników ryczałtowych, był wyższy niż 80 %.

Kontroli przekroczenia wskaźnika 80% dokonuje się w systemie półrocznym. Obowiązek ewidencjonowania powstanie po upływie dwóch miesięcy, licząc od końca pierwszego półrocza danego roku, w którym podatnik korzysta z tego zwolnienia.

W przypadku, gdy podatnik po utracie zwolnienia zobowiązany byłby do instalacji więcej niż 5000 kas fiskalnych, zwolnienie traci moc po upływie dwóch lat, licząc od końca półrocza, w którym podatnik korzysta z tego zwolnienia.

Zasadę tę stosować należy również do podatników rozpoczynających działalność w pierwszym półroczu roku podatkowego, jeżeli udział obrotów ze sprzedaży zwolnionej z obowiązku ewidencjonowania z załącznika, w obrotach ogółem podatnika z na rzecz osób fizycznych i rolników będzie w okresie pierwszych sześciu miesięcy działalności równy albo niższy niż 80 %.

Czy powyższe oznacza że jeżeli prowadzę działalność zwolnioną i stanowi to np: 90% obrotu to mimo że 10% stanowi sprzedaż np: art przemysłowych nie zwolnionych to nie mam konieczności rejestrowania powyższej sprzedaży na kasie tylko poprzez wystawianie faktur VAT.
Czy dobrze to interpretuje?

Najnowsze wpisy