Forum Polityka, aktualnościKraj

Środa: Palikot mówi o Kościele to czego inni się boją

Środa: Palikot mówi o Kościele to czego inni się boją

skomentuj
Wyświetlaj:
Kris1000 / 77.237.16.* / 2010-11-11 19:55
[link]http://www.waldemarjordan.pl[link]
Waldemar Jordan
niepodlegli.net / 217.153.90.* / 2010-11-04 15:09
Ten Palikot jest wyjątkowym draniem, tak besztać ludzi, kpić z tragedii smoleńskiej i drwić z ofiar rodzin tragicznie zmarłych to może tylko ten błazen. Nie rozumiem jak ktokolwiek może popierać tego sku.wiela.

Palikot - jesteś zerem !!!
sztuka / 46.113.36.* / 2010-11-01 11:57
Brawo Palikot, brawo Pani Środa. Kocham Was za to, że chce Wam się walczyć o prawdę nie tylko z biskupami, ale i z ciemną częścią polskiego społeczeństwa ,ogłupionego przez kler.
jakub2 / 178.56.8.* / 2010-11-11 19:46
Jeszcze jeden jaśnie obrzezany i oswiecony przez guru palikota , no nie zazdroszczę oświecenia , głupku
cobain / 83.7.7.* / 2010-11-03 09:57

z ciemną częścią polskiego społeczeństwa ,ogłupionego przez
kler.

Ciemna część polskiego społeczeństaw sama podejmuje decyzje w tej kwestii, nikt jej na siłę do kościoł nie ciągnie a ogłupiona jest dlatego że nie słucha ze zrozumieniem co duchowny im przekazuje tylko albo dżemie albo gada.
TYGRYS-2 / 217.113.228.* / 2010-10-31 00:25
Coś nie coś o Palikocie.
Przeczytajcie, jak Palikot, honorowy obywatel Biłgoraja sam siebie ośmiesza, jak ośmiesza Platformę Obywatelską, jej przywódców i Sejm.
Nieomal codziennie czytamy jakieś rewelacje wydumane przez błazna z Biłgoraja, towarzysza Palikota. Obecnie dowiedzieliśmy się , że błazen z Biłgoraja atakuje kościół i biskupów, a niedawno dowiedzieliśmy się, że błazen z Biłgoraja wyzywa i atakuje nawet swoich kolegów z Platformy Obywatelskiej i dowiedzieliśmy się, że szykuje sobie grunt w więzieniu i szuka towarzyszy z twardego elektoratu Platformy Obywatelskiej w więzieniu we Włocławku, o czym dowiadujemy się z artykułu "Przeciętny więzień z Włocławka to na tle Putry, Ziobry, Kamińskiego tytan inteligencji"
Z artykułu tego też dowiadujemy się, że:
- "Przeciętny więzień z Włocławka to na tle Putry, Ziobry, Kamińskiego tytan inteligencji, atlas emocji i geniusz politycznego wyrobienia. Doprawdy, gdybyśmy zmusili opozycję do dyskusji na poziomie osadzonych we Włocławku, to byłby to wielki skok cywilizacyjny" - pisze Palikot.
To bardzo ciekawe, wręcz rewelacyjne, tylko nasuwa się pytanie - dlaczego tytani inteligencji gniją we więzieniu? Odpowiedź jest prosta, gniją w więzieniu, bo inteligencja tych tytanów inteligencji jest mniejsza od inteligencji chomika, tj. jest na poziomie inteligencji błazna z Biłgoraja, towarzysza Palikota. Gdyby byli inteligentni, nie głosowaliby na Platformę Obywatelską, a błazna z Biłgoraja przepędziliby tam gdzie pieprz rośnie. Odnośnie skoku cywilizacyjnego, to wielki skok cywilizacyjny zrobili nam już tacy osobnicy jak błazen z Biłgoraja Palikot, marszałek Niesiołowski, Chlebowski, Drzewiecki, Czuma, Schetyna, Sawicka, premier Tusk, Karpiniuk, Bartoszewski Wajda, Kutz, Sikorski i wielu, wielu innych POmatołów.
Nie tak dawno w artykule "Palikot chce wrócić, klub mówi nie" czytaliśmy:
"Janusz Palikot o powrocie na stanowisko szefa komisji "Przyjazne Państwo" może tylko pomarzyć. Wbrew medialnym doniesieniom, klub parlamentarny PO nie cofnął mu kary za wypowiedź o "sprostytuowaniu się" byłej minister Grażyny Gęsickiej."
To straszne, to byłaby okropna tragedia dla naszego społeczeństwa i naszego kraju, gdyby ten niezwykle "mądry" człowiek nie mógł zostać ponownie szefem tej komisji, bo przecież jak do tej pory nic nie zrobił działając w tej komisji, a więc nic złego nie zrobił naszemu krajowi i społeczeństwu, a przecież mógłby zostać szefem tej komisji jakiś inny nierozważny i niezbyt rozgarnięty członek Platformy Obywatelskiej i narobić bigosu i zamiast przyjaznego państwa, zrobić nieprzyjazne państwo a może nawet chcieć uprościć podatki i wprowadzić jakiś podatek liniowy dla rencistów i emerytów, notabene nigdzie nie istniejący na świecie.
Ale przeczytaj sobie coś niecoś o tym "mądrym" osobniku, któremu w Tarnogrodzie "kilku rozwydrzonych krzykaczy" nie pozwoliło powiedzieć ani słowa, przeczytajcie o tym rewolucjoniście, rozumnym i oczytanym polityku, który nie tak dawno razem z jakimiś obleśnymi typami i mętami społecznymi, chlał publicznie wódę i odwalał ku uciesze gawiedzi zbrodniarza Lenina. Przeczytajcie sobie o tym osobniku, który ciągle atakuje Prawo i Sprawiedliwość, atakuje Dorna, atakuje Schetynę, ciągle atakuje prezydenta Kaczyńskiego, i wygaduje głupoty o jakimś parytecie.
A więc czytajcie:
Nie potrzeba słuchać pana posła Palikota, wystarczy oglądnąć zdjęcia tego osobnika zamieszczone przy komentowanym artykule, ostatnich artykułach "Palikot gromi PiS: Zaj ... się zaczęło", "Trzeba być burą suką, aby tak się mylić", oglądnąć zdjęcia przy różnych filmikach i artykułach zamieszczonych w internecie, zdjęcia tego osobnika, zamieszczone przy artykułach o nim i artykule "Poseł Palikot w gościnie w Biłgoraju", "Rozwydrzone Dziecko Demokracji - czyli wizyta Palikota w Tarnobrzegu" i inne zdjęcia zamieszczone w internecie, żeby stwierdzić na ich podstawie, że jest to osobnik niedorozwinięty, bez kultury, prostak, głupiec, cham, paranoik i na dodatek komunista.
Ale aby nie być gołosłownym, dla udowodnienia moich stwierdzeń podam cały szereg wypowiedzi tego osobnika, świadczących o jego głupocie, chamstwie, prostactwie, paranoidalnych urojeniach i idiotyźmie.
W dniu 12-05-2008 w programie TERAZ MY, poseł Palikot bełkotał, jak w malignie, albo upojeniu alkoholowym na temat prezydenta Kaczyńskiego i bredził, że prezydent przeszkadza wprowadzić jakiś podatek liniowy.
Jest to dowód na urojenia paranoidalne spowodowane niebotyczną nienawiścią tego osobnika do prezydenta Kaczyńskiego i na idiotyzm tego osobnika, bo w jaki sposób prezydent Kaczyński przeszkadzał wprowadzić jakiś podatek liniowy, jeśli Platforma Obywatelska nie zaproponowała żadnej ustawy wprowadzającej ten prymitywny podatek, notabene nigdzie nie istniejący na świecie, tylko razem z premierem Tuskiem coś bredziła i bredzi o tym podatku, nigdy nie precyzując jaki to ma być podatek
kris77 / 88.199.162.* / 2010-11-02 15:28
Aleś się bracie natrudził, żeby taki bełkot z siebie wydać. Teraz już odpocznij sobie, po tym wysiłku "intelektualnym".
sdftr7 / 62.87.147.* / 2010-11-01 08:33
Aleś się zapluł opisując Palikota. I to tylko dlatego slinotoku dostajesz ,ze Palikot pokazał biskupom, ze jesli oni skandalicznie atakują parlament Polski szantazujac i grożąc posłom wybranym w demokratyucznych wyborach-to sami mogą być wystawieni na widok publiczny i do osądów. Kler doszedł do szczytów. Tak jka rzym przed udadkiem cesarstwa rzysmkiego tam cesarzom odbijało i robili potworne rzeczy.tak kler ma odbicia ..Grupa najbogatszych ludzi świta która promuje ubóstwo wsród ludzi którymi rządzi i wytyka paluchem bogactwa, grupa gwałcąca małych chłopców w stopniu powyżej przeciętnej i o zorganizowanej strukturze która ma wspomagać gwałcicieli dzieci aby im się krzywda nie stała[ potworom, a nie dzieciom!], nawet poprzez podawanie nieprawdziwych oświadczeń organom scigania, ...
niezrzeszony / 2010-11-02 09:25 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
tekst mówi o starszych wybrykach Palikota, jeszcze z czasów jak Kaczyński był prezydentem. Najwyraźniej przeklejony z jakiegoś innego forum.
ździcho / 77.255.39.* / 2010-11-01 08:42
Protestuję sdftr7! Ja Nie pozwolę ani na Palikota a ni na kościół nic DOBREGO powiedzieć! No może tyna korzyść Palikota przemawia to, że nie istnieje on od wczesnych wieków srednich. To przemawia na jego korzyść.
jacek xxx / 79.189.70.* / 2010-10-31 16:59
palikot przyglup jest odbiciem platwormy tam wiekszosc takich idiotuw i oszolomuw
TYGRYS-2 / 217.113.228.* / 2010-10-31 00:08
Palikot to bardzo mądry człowiek, tak mądry, że z tej mądrości doszczętnie zgłupiał.

Na 2 posiedzeniu Sejmu 6 kadencji, w dniu 23-11-2007 pan poseł Janusz Palikot mówił (bredził):
"Panie Marszałku! Panie Premierze! Wysoka Izbo!
Pan Donald Tusk jest pierwszym premierem po 1989 r. który uznał w swoim expose walkę z biurokracją, ograniczenie biurokracji za jeden z priorytetów swojego rządu, a trzeba powiedzieć, że od roku 1989, od początku III Rzeczypospolitej, uchwaliliśmy, proszę państwa, ponad 30 tyś. ustaw."
No to policzmy, jak było z tymi ustawami. Jeśli przyjmiemy, że ustawy były uchwalane i w niedziele i w święta to w ciągu 18 lat mieliśmy dni:
365 X 18 = 6570 dni,
a więc według pana posła Palikota uchwalono 30 tyś ustaw w ciągu 6570 dni, czyli w ciągu 1 dnia uchwalano ustaw:
30000 / 6570 = 4,6
Piramidalną bzdurę, udowadniającą jego idiotyzm powiedział pan poseł Palikot. Każdego dnia, w piątki świątki Sejm uchwalał 4,6 ustawy.
Dalej pan poseł Palikot bredził:
"Monitor rządowy za rok 2006 miał 18 tyś. stron. Z tego powodu ludzie z Polski wyjeżdżają ... i nie myślą o powrocie, bo jak sobie pomyślą, że mieliby wrócić do tego wszystkiego, to wolą zostać właśnie w Wielkiej Brytanii i w Irlandii. Zlitujcie się nad nimi. Wyrwijmy się z tego błędnego koła, w którym najlepszą oceną dobrej pracy posła jest ilość przepisów które uchwalił. ..."
Znowu piramidalna bzdura. Trzeba mieć coś z głową, aby głosić takie bzdury, a właśnie pan poseł Palikot udowodnił, że coś z jego głową jest nie tak.
Ludzie z Polski wyjeżdżają, bo nie mogą dostać pracy, albo dlatego, że w Polsce są głodowe płace, a nie dlatego, że monitor rządowy za rok 2006 miał 18 tyś. stron (jeśli to prawda, że miał 18 tyś stron, bo pan poseł Palikot niespecjalnie wiedział co bredził).
Tego bełkotu i wygadywanych bzdur przez pana posła Palikota słuchali posłowie, słuchali członkowie rządu, słuchali dziennikarze i nic, nikt nie powiedział ani słowa, że pan poseł bredzi i plecie bzdury, tylko były żywiołowe brawa posłów Platformy Obywatelskiej, PSL i członków rządu, co niezbyt dobrze świadczy o ich rozumie.
Dalej poseł Palikot bredził, że synonimem nowoczesności w środowiskach gospodarczych jest ustawa Wilczka (rzeczywiście nowoczesność - ulgi podatkowe dla produkujących z odpadów), o odbiurokratyzowaniu, żeby uwolnić energię wszystkich Polaków i w wyniku wygadywanych bzdur i bełkotu pana posła Palikota, wybrano go na przewodniczącego komisji "Przyjazne Państwo" i wyniki mamy. Minęło 30 miesiące od powołania tej komisji i zdecydowanych propozycji usprawnień czy też likwidacji zbędnych przepisów nie ma, a te co są, to są jakieś rachityczne i żenujące, natomiast są wściekłe ataki tego niedorozwiniętego osobnika, paranoika, chorego osobnika z nienawiści do prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Prawa Sprawiedliwości, wyzywanie prezydenta od chamów, w TVN Palikot stwierdził: "ja uważam prezydenta Lecha Kaczyńskiego za chama", wyzywanie od bachora biegającego po Europie, psychopatycznej postaci, nadużywaniu alkoholu przez prezydenta, bredzenie o postawieniu prezydenta przed Trybunałem Stanu, bredzenie o straszeniu przez prezydenta kryzysem finansowym społeczeństwa, którego ponoć według Palikota i premiera Tuska nie ma w Polsce, bieganie w Sejmie z wibratorem i pistoletem i ubieranie się w koszulkę z napisem: jestem gejem, jestem z SLD, nazywanie o. Rydzyka szatanem, złym człowiekiem i złodziejem itd. itd.
W Biłgoraju na spotkaniu w dniu 13-11-2008 roku z mieszkańcami powiatu poseł Palikot nie omieszkał atakować prezydenta Kaczyńskiego, demonstrować filmu ośmieszającego prezydenta i pleść bzdur wychwalających rząd premiera Tuska, który przez rok nic nie zrobił, podobnie jak Palikot ze swoją komisją Przyjazne Państwo.
Zamiast konkretnej pracy, konkretnych ustaw i propozycji, to tylko mamy podzielenie przez Platformę Obywatelską i premiera Tuska społeczeństwa na wykształconych i niewykształconych, na postępowych i zacofanych moerów, na mieszkających tam gdzie trzeba i na mieszkających tam gdzie nie trzeba itd. itd., mamy wściekłe ataki na Prawo i Sprawiedliwość i prezydenta Kaczyńskiego, obrzucanie ich błotem i obelgami i bredzenie o Irlandii i Anglii nad Wisłą, o nowoczesnych drogach ze stadionami i pływalniami przy nich (ciekawe po co komuś pływalnie przy drogach?), o wysokich zarobkach lekarzy, nauczycieli, policjantów i innych grup pracowników budżetówki, których jak dotąd nie widzimy, bredzenie o jakimś podatku liniowym, którego nota bene nigdzie nie ma świecie, mamy czystki na wielką skalę i obsadzanie stanowisk swoimi ludźmi, a stanowisk tych może być bardzo dużo, bo poseł PO, idiota Palikot, w swojej bezdennej głupocie wzywa do zwolnienia 2 milionów pracowników budżetówki i kilkadziesiąt tysięcy pracowników ze spółek skarbu państwa, bo mogą tam pracować członkowie Prawa i Sprawiedliwości i sabotować przedsięwzięcia rządu Platformy Obywatelskiej, no i mamy podwyżki cen artykułów spożywczych, energii elektrycznej, gazu, czyn
zosia 5 / 80.238.65.* / 2010-10-30 19:53
kupcie tej babie wibrator bo jej buzują hormony {a zdrowy chłop ją nie wyru... chyba że jest po 1l.]
ździcho / 77.255.54.* / 2010-10-30 22:36
To Tobie buzują hormony Zosiu 5. Wiesz po czym można to poznać? Nie wypunktowałaś żadnej konkretnej rzeczy z tego wywiadu, która miałaby znamiona tejże burzy hormonów tylko stroszysz pazury z bliżej nieokreślonego powodu i w bliżej nieokreślonym celu. Twój wpis jest właściwie o niczym. Stek wulgaryzmów i tyle...
olkij / 188.33.115.* / 2010-10-30 19:51
Czerwoni zdrajcy - S******** III RP
http://www.youtube.com/watch?v=Vd_VXbmeVW0&NR=1
kixan / 83.31.202.* / 2010-10-30 15:14
Dobrze, że granatami w okna nie rzucał :P
tarek / 83.30.113.* / 2010-10-30 08:27
A no to Pani Środa miała dobre chęci i Palikotowi pomogła że hej :)
Wg. mnie doskonale sprawdzilo się porzekadło
" lepiej z mądrym zgubić ,niż z głupim znależć"

Teraz przez rok ,aż do wyborów to PIS powinien trocha dbać o Palikota ,aby Janusz jakieś znaczenie miał i Platformie odebrał głosów.
A nie tepić Palikota jak to robi Migalski ,on tez taki "mądry" jak Środa ?
Migalski działa na korzyść platformy a PiSowi ewidentnie szkodzi.
ździcho / 77.253.82.* / 2010-10-29 23:28
Większość kobiet podobno bardziej czuje niż myśli, dlatego większość mężczyzn nie liczy się z ich zdaniem. Nigdy dotąd nie zetknąłem się z punktem widzenia Magdaleny Środy. Jestem pod wrażeniem tak żelaznej logiki w wypowiedzi kobiety. Z natury czepiam się wszystkiego, ale tutaj nie ma do czego się przyczepić. Oprócz jednego może - bezpodstawnej nadziei, co do tego:
Moim zdaniem jedyne co można zrobić to poczekać, aż przyjdzie nowe pokolenie. Pokolenie, które nie będzie brało przykładu z obecnej klasy politycznej.

No to, to jest kupa śmichu. Poza tym tak trzymać.
Prawiezaratrala / 77.255.124.* / 2010-10-29 22:24
Magdalena Ś., Janusz P., Man13-ty.......
We wszystkim można doszukać się zalążków dobra.

Może takie zbłąkane owieczki (pierwotnie miało być: mendy) istnieją po to by inni poczuli różnicę?
asad0 / 89.231.81.* / 2010-10-29 18:05
Teraz sztukuje swój repertuar, Środa znalazła sobie godnego siebie kumpla
alan 246890 / 95.41.52.* / 2010-10-29 22:15
Pani Sroda, nie tak dawno oglądałem debate z udziałem pani. Był to chyba program Lisa. Czynnie udzielała sie pani na temat religii, kościoła. Wiem że jest pani ateistką. Więc moje pytanie - jak prawem zawiera pani jakiekolwiek zdanie na temat wiary, kościoła, Boga - skoro w Boga pani nie wierzy.
ździcho / 77.255.54.* / 2010-10-30 22:18

jak prawem zawiera pani jakiekolwiek zdanie na temat wiary,
kościoła, Boga - skoro w Boga pani nie wierzy.

A gdzie w artykule mowa o wierze. Pani Środa traktuje kościół jak nomenklaturę. Bo to jest nomenklatura zresztą. Co wspólnego dzisiejszy kościół ma z wiarą i Bogiem? Przynajmniej ja nie dostrzegam związku, a jestem wierzący w Boga.
filosemita / 83.5.126.* / 2010-10-29 17:01
Neofita - przechrzta ochrzczona w środę będzie w pewien sposób mieszańcem,dlatego powinna unikać drażliwych tematów.
dgen / 2010-10-29 16:29 / Tysiącznik na forum
hipokryzja tejże pani nie zna granic, podobnie zresztą jak wielu lewaków. Co robiła pani środa na mszy katolickiej podczas katolickiego (a jakże) pogrzebu innej wojującej ateistki jarugi-nowackiej ?
Po drugie w jej wywodach jest podstawowy bład myć=ślowy. ja , jako członek Kościoła katolickiego nie krytykuję, nawet nie zabieram głosu na temat wspólnot religijnych których nie jestem członkiem. Tego też życzę pani środzie. Nie obchodzą mnie więc ewentualne ekskomuniki, groźby kar piekielnych itp kościola scjentologicznego, adwentystów dnia siódmego, świadków jehowy itd.
Po co więc ta monotematyczna kampania pani środy ? Czy w ogóle ona ma coś innego do powiedzenia ?
Niech pani środa dziekuje Bogu, że nie żyje w arabii saudyjskiej - wtedy poznała by właściwą definicję państwa wyznaniowego.
asteroida2 / 83.19.119.* / 2010-10-29 16:54
Naprawdę nie rozumiesz, czemu niekatolików denerwuje mieszanie się Kościoła do polityki? Wyobraź sobie jak sam byś się zachował, gdyby Świadkowie Jehowy przeforsowali w sejmie zakaz transfuzji krwi. Albo gdyby do szkół podstawowych wprowadzono przedmiot "Scjentologia", z którego ocena byłaby liczona do średniej.
Tu nie chodzi o mieszanie się w wewnętrzne sprawy wspólnoty, tylko o ustalanie praw obowiązujących wszystkich Polaków.
krysk>tyna / 83.26.191.* / 2010-10-31 08:41
nie tylko niekatolików to denerwuje. katolików również. zresztą dzięki polskiemu klerowi i zakochanym w nich politykach dziś jest już ogromna rzesza katolików niepraktykujących. czyli takich którzy z polskim KK nie chcą mieć nic wspólnego. Coś co określamy słowem WIARA jest absolutem, którego nie wolno sprowadzać do poziomu rynsztoka a to robią dzisiejsi "prawdziwi chrześcijanie". I dlatego jeśli kiedyklolwiek wejdę do budynku Kościoła to wtedy gdy nie będzie tam żadnego księdza lub fałszywych chrześcijan co to krzyżem w Kościele leżą, a po wyjściu bliżniego w łyżce wody gotowi są utopić.
Prawiezaratrala / 77.255.124.* / 2010-10-29 22:33
Zainspirowały mnie mnie 3 zielone plusy. Posłuchaj bo dwa razy nie powtórzę.

Problemy człowiecze są ambiwalentne. Nie da się ich usystematyzować w obrębie pojedynczego człowieka lub małej grupy. Trzeba umieć spojrzeć spoza własnej skali, własnych interesów. Religia nie jest tworzona przez paru gówniarzy, lecz przez liczne pokolenia które żyły i umarły. Jest ryzyko, że można ją zniszczyć.

Ryzyko!
ateistka / 89.108.255.* / 2010-10-30 15:09
Widocznie bardzo słaba Wasza wiara jeśli obawiasz się ryzyka!
krysk>tyna / 83.26.191.* / 2010-10-31 08:55
cóż ateistko chyba nie do końca zrozumiałas wypowiedż na którą odpowiadasz.
krdzic / 83.8.68.* / 2010-10-29 22:42
Religia , a państwo Watykan ? Kiedyś wynajął Pepina Małego, bo chciał już panować ziemsko !
A to co w Polsce dzieje się ???
liczydełek / 89.228.254.* / 2010-10-29 19:37
dlatego szkolnictwo w 100% powinno być prywatne - wtedy najmłodsze dzieci uczą się takich przedmiotów jakie życzą sobie posyłający ich rodzice a starsza młodzież uczy się tego co uzna za stosowne aby się przydało na rynku pracy - w UPR mówią o tym od 21 lat. Oczywiście nie powinno być też żadnych państwowych dofinanowwań do jakichkolwiek wyznań religijnych. Natomiast woność politykowania należy się każdemu obywatelowi a to czy ma posłuch czy nie to już prawa rynku - nawet jeśli na mszach przez 100% czasu ksiądz będzie politykował to wolna wola niech gada - jego sprawa co najwyżej straci wiernych.
dgen / 2010-10-29 17:05 / Tysiącznik na forum
tak dziala demokracja - pani środa oraz ty macie święte prawo pisać i mówić różne rzeczy a większośc ma prawo bronić i forsować swoje przekonania. Nawet kosztem mniejszości (tak, tak - ta wstętna demokracja). Możemy pójść w przeciwnym kierunku - to mniejszośc narzuca swoje przekonania większości - ale wtedy zamiast demokracji mielibyśmy totalitaryzm.
trzeciej drogi nie ma.
velandil / 2010-10-30 01:07 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
demokracja przestaje być demokracją, kiedy kościół próbuje wpływać na ludzi wykorzystując do tego kwestie wiary. Tu kończy się demokracja i wolny wybór, a zaczyna się manipulacja.
xftghde / 89.231.81.* / 2010-10-29 18:10
podobno dziś ( w kochanej demokracji) najlepiej być swirem chociaż w mniejszości.
karmalake / 83.8.68.* / 2010-10-29 15:39
Zapominamy,
że 2-3-y tysiące lat temu ludzie byli ciemni.
Tak po prostu.
Wierzyli, że duchowny klaśnięciem dłoni otwiera ciężkie wrota świątyni.
Wierzyli , że obfite dary dla kapłana spowodują odwołanie końca świata, zapowiedzianego przezeń.
ateistka, / 89.108.255.* / 2010-10-30 15:20
I dalej niektórzy w to wierzą i jeszcze do tego w każdą niedziele płacą za to na tace,albo przepisują swoje dobra kościołowi-wierząc naiwnie w odpuszczwnie grzechów.
roman57 / 81.210.63.* / 2010-10-29 19:11
przesadzasz ludzie dzisiaj są jeszcze bardziej ciemni niż 2-3 tyś lat temu wiadomości mają z tvn
do początku nowsze
1 2 3
skomentuj

Najnowsze wpisy