Forum Forum finansoweKonta

Środki na koncie a urząd skarbowy

Środki na koncie a urząd skarbowy

adamosławpolski / 77.236.1.* / 2010-03-26 01:56
Witam,

Mam problem tzn. na razie nie ale wolałbym zaopatrzyć się w wiedzę w tej materii liczę na rzetelną odpowiedź.

Nie pracuję (...) nie studiuję w sumie jak taki pasożyt.. z punktu widzenia urzędu skarbowego np.

Założyłem około 5 lat temu konto bankowe na które długi czas nic nie wpływało... potem zaczęły pojawiać się małe sumy pieniędzy kilkadziesiąt do kilkuset złotych jakoś udawało mi się tymi pieniążkami tak obracać, że z kilku zł zrobiło się ... więcej.
Jedyną większa sumę jaką wypłaciłem przelewając na inne konto to pieniążki na zakup samochodu uczciwie od niego odprowadziłem podatek. Teraz pytanie czy Urząd Skarbowy wie co i skąd mam na koncie? nie wypełniam PIT bo nie miałbym co tam wpisać :).

Nie wiem co mam teraz zrobić czy muszę zapłacić podatek od dochodu na tym koncie czy jeśli to zrobię nie wezmą mnie pod lupę?

Obracanie pieniędzmi polegało na tym, że tu coś kupiłem taniej tam sprzedałem itp ale nie przywiązywałem do tego większej wagi a konto puchło.

Mam nadzieję, że nie namieszałem za bardzo :)

Po prostu mam na koncie gotówkę ale tak naprawdę za co nawet mi byłoby ciężko odpowiedzieć na to pytanie bo handluje się wszystkim od waty po sprzęt agd ;-/

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: