Forum Forum emerytalneOFE

Stanowisko doradcy finansowego w Protecta Polska

Stanowisko doradcy finansowego w Protecta Polska

Andrzej G / 83.29.88.* / 2010-04-02 13:40
Ostatnio wysłałem CV na propozycję pracy jako doradca finansowy w firmie "PROTECTA POLSKA SP. Z O.O. NIEZALEŻNY DORADCA". Następnie zostałem zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną na której padały standardowe pytania (doświadczenie, mocne strony, etc.) Potem rozpoczęły się szkolenia. Pierwsze spotkanie było bardziej organizacyjne, kolejne dotyczyło emerytur w ZUS-ie, a trzecie OFE. Na czwartym zjawił się szef i tłumaczył nam jak rozmawiać z klientem i jak namówić go do zmiany OFE. Pod koniec spotkania zadał nam, jak sam to nazwał, "zadanie domowe". Polegać ma ono na tym by w ciągu następnych pięciu dni podpisać 3 umowy o zmianę OFE, wypisać około 100 nazwisk z telefonami ze swojej książki telefonicznej oraz przeprowadzić 2 analizy finansowe. Wszystko to mam zrobić w gronie najbliższych przyjaciół i rodziny. Pomijając sam fakt, że musi to nastąpić w święta wielkanocne, problemem jest to że nie została mi dotąd zaproponowana żadna umowa o pracę i nie mam uprawnień do podpisywania umów własnym imieniem i reprezentowania firmy. Za bardzo podejrzane uważam również to, że mam podpisywać umowy już po 4 dniach szkolenia(do tego z ludźmi których znam od lat). Dlatego moje pytanie do użytkowników forum brzmi: czy ktoś z was ubiegał się o takie stanowisko i czy przechodził taką "procedurę"? Chciałbym również dowiedzieć się, jako człowiek uczciwy, czy ktoś współpracował z tą firmą i jaka jest jego opinia o niej? Za odpowiedzi serdecznie dziękuję
Wyświetlaj:
ehhhhh / 77.112.100.* / 2010-06-07 11:03
Ogolnie śmiać mi sie chce jak to czytam, wspolpracuje z ta firma i jest na prawde dobrze, liste 100 znajomych zrobilam tylko i wylacznie dla swojego urzytku, nikt mi jej nie zabral, wiec bzdura jest to, ze potrzebuja ludzi ktorzy znajduja kontakty dla firmy....Zarobki sa naprawde niezle, pod warunkiem ze chce sie pracowac i poswiecic kilka godzin dziennie dla tej pracy. Fajne jest to ze od tego jak sie ktos stara zalezy wyplata, a nie tak jak w markecie trzeba isc na 8h i nikt ci takiej premi nie da. Ale jak ktos woli harowac jak wól to prosze bardzo ;)
utracony talent ;) / 94.254.168.* / 2010-06-21 19:27
Kto zatrudnił w Protekcie takie beztalęcie ortograficzne? :))
No właśnie - to jedyna rzecz, jaka mi się nie podobała, gdy współpracowałem przez jakis czas z tą firmą... Ktoś Cię rekrutuje i z automatu zostaje Twoim przełożonym. Pracujesz trochę i widzisz, że menedżerowie są na różnym poziomie. Nie masz możliwości zmiany i męcz się pod debilem, który jest młodszy od Ciebie i jedyne co potrafi, to niezłą propagandę urządzać. ZOstałbym, gdyby nie ten szczegół. Fajną usługę robią dla ludzi. A kto ma pretensje, że radzą zaczynać od własnych kontaktów, niech szuka klientów w Panoramie Firm. Na 100 telefonów może 5 klientów się znajdzie. Taka praca! Nawet w bankach nie dawają klientów na tacy. Dzwonimy, dzwonimy!
y2 / 94.127.105.* / 2010-07-03 15:51
a gdzie pracowales? w kaliszu, w poznaniu czy koninie?
ghhh / 83.23.84.* / 2010-04-24 19:49
ja wspolpracuje z ta firma od lat, to co piszesz jest smieszne, jak cchesz odpisywac umowy swoim nazwisiem skro nie dobyles licencji? myslisz, ze fakt, iz dostales te prace uprawnia Cie do tego, by nazywac sie juz niezaleznym doradca finansowym, najlepsza firm jaka do tej pory znalazlam, wysokie zarobki, atmosfera swieta i mozliwosc awansu, mnie udalo sie to w tydzien czasu!!!
hnn / 89.228.213.* / 2010-05-27 02:14
Ja jeszcze jestem na szkoleniu, ale zrezygnuję bo oni poszukują takich ludzi jak ja.
Nie mających licencji, a daję im te 100 kontaktów rekomendowanych prze zemnie i do tego im właśnie potrzebni tacy niewykwalifikowani pracownicy.
stttwu / 77.115.33.* / 2010-06-02 23:24
poza tym, malo widac pojetny jestes, ja juz mam 4 licencje w tej firmie zdobyte w dwa miesiace, wiec juz podpisuje sie swoim nazwisiem i nie ma ztym najmniejszego problemu!!!
iuytfh / 77.115.33.* / 2010-06-02 23:22
wierutna b zdura... nit wam tych list nie zabiera, maja sluzyc tylko Wam by sie lepeiej pracowalo...masakra jest to, co macie w glowie..a moze przestraszyliscie sie obowiazków? hehe smiech na sali,zarabiac to by sie chcialo duzo, co, ale czterech liter z krzesla ruszyc juz nie...
eme / 83.22.26.* / 2010-05-27 07:13
hnn zgadza sie.Najwazniejsze dla tej firmy jest odrobione przez was zadanie domowe.Reszta sie nie liczy.Wypad.
jaga22 / 94.127.105.* / 2010-10-21 15:29
Witam, czytam opinie na temat firmy i musze powiedziec, ze pisza je osoby komletnie nierozeznane w tej branzy. KAŻDA firma doradztwa finansowego dziala na tych zasadach. Protecta nie jest tutaj nowością. pod tym wzgledem na pewno nie. jest kilka innych czynników ktore odrozniaja te firme od innych: napawde szybka mozliwosc awansu, jednak nie dla leserów, tyclko dla osób ktore chca isc wyzej, chca sie uczyc i pragna zarabiac wiecej niz 1000 z ł na kasie w tesco. kolejna rzecz to certyfikat - nigdzie indziej Wamgo nie daja, za darmo!!! ciekawe kto z Was mialby 10 000 zł zeby sobie go zafundowac????
opioenie pisza laicy, ktorzy chcieliby miec najlepiej ze 3 tys podstawy siedzac na cieplym stołku 8 godzin.mlodzi ludzie, co z Wasza ambicja? rajcuje Was praca w kamieniolomach cale zycie i nedzna emerytura? to nie skladajcie cv do tej firmy, bo takich ludzi tam nie szukaja:)
audi43 / 2010-10-21 15:56 / portfel / Bywalec forum
...o jakim certyfikacie mówisz?....do czego on mnie uprawnia?
Kryo / 77.253.31.* / 2010-10-25 21:24
Witam, mam pytanie, :) Panuję u nich rozpocząć karierę, czy może ktoś napisać, jak z początkami w tej firmie, jakie zarobki można liczyć (wiem że są uzależnione od wkładu pracy), ile analiz przechodzi ? Czy są jakieś pułapy po którym wypłacają pieniądze? Jak ze szkoleniami? Dziękuję za odpowiedź.
oooooo / 83.23.23.* / 2010-11-09 18:07
nie zaczynaj tam pracy. ja wlasnie zrezygnowalam, po tym jak dyrektor jeden z drugim obiecywali wynagrodzenie a jak przyszlo do wyplaty to nie dosc ze dostalem dopiero po 2,5 mies pierwsza wypalte to jescze byla ona smieszna bo za kowte 820 zł to sie wyzyc nie da!!! nie polecam. oklamuja Cie na kazydym krkou, pieknie mowia o planowaniu finansowym a tak napawde kazdy klient dostaje taki sam produkt. piora mozgi jak efekt, a pibliczne sie efektem brzydza , paranoja

Najnowsze wpisy