Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Start w życie jak zacząć?

Start w życie jak zacząć?

przenow2 / 2017-10-12 18:57
Witajcie, mam jutro będzie moje dwudzieste święto i z tej okazji chciałbym zrobić coś dla swojej niedalekiej przyszłości. Jestem chwilę w UK odłożyłem jak narazie 3000zł a do końca roku w planach mam dobierać chociaż do 6-8tyś, co będzie dalej to nie wiem ze względu na brexit. Moje pytanie wygląda tak, jak rozmnażać pieniądze tak abym miał cały czas do nich dostęp? Akcje odpadają, myślałem nad obligacjami ale nie do końca wiem jak działają, może podsuniecie coś sensownego?
Wyświetlaj:
weronikatabaka170 / 2017-10-24 11:37
Tzn co rozumiesz przez dostęp? jeśli chodzi o pomnażanie jakiejkolwiek gotówki to trzeba ją w pewnej formie zamrozić - im dłużej tym lepiej, jeśli nie chcesz tego robić to albo będzie to ryzykowna inwestycja albo z małą stopą zwrotu
przenow2 / 2017-10-30 17:44
To może bez tego "dostępu" ale żebym mógł dokładać np co miesiąc ten 1000zł.
Dzięki za odzew :)
Ze Śląska / 89.200.162.* / 2017-11-02 23:45
Wydaje mi się, że w Twoim przypadku obligacje. Akcje są ryzykowne i wielu już tu straciło duuużo. A lokaty są symbolicznie oprocentowane. Musiałbyś popytać w PKO BP lub poczytać trochę na ten temat. Np. "Rzeczpospolita" w czwartki ma taki dodatek "Twoje pieniądze". Warto czasem poczytać.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy