Forum Forum prawneGospodarcze

Status działalności - BŁAGAM POMÓŻCIE

Status działalności - BŁAGAM POMÓŻCIE

skomentuj
Olkuś12 / 89.64.72.* / 2020-05-05 13:34
Firma stara się o subwencję dot. tarczy antykryzysowej. We wniosku musi podać status działalności czy jest mikro, małym, czy średnim przedsiębiorstwem i czy ma powiązania lub jest partnerem z innym przedsiębiorstwem - bo wtedy trzeba uwzględnić dochody innej firmy.

Firma X o której piszę jest sp. z o.o. ma trzech członków Zarządu o równych udziałach. Każdy z tych członków prowadzi dodatkowo swoją działalność gosp. w tej samej branży co firma X. Działalności te podpisały umowę partnerską z firmą X i mają jedynie za cel świadczenie usług firmie X i dostęp do swoich klientów. Firma X ma 50% udziałów w firmie Y - która jest niezależna od działalności członków zarządu, ale firma Y nie ma udziałów w firmie X. I firma Y nie przekazuje zysków firmie X, jedynie daje dochody za podnajem lokalu. Ta firma Y również zajmuje się tym samym co firma X.

Firma X ma 4 pracowników i przychody netto roczne wynoszą mniej niż 1 mln Euro. Zaznaczę, że firma X ma siedzibę w tym samym miejscu co firma Y. Jak powinno się zakwalifikować status działalności firmy X? Czy jest ona samodzielnym, partnerskim, czy powiązanym podmiotem? Czy przy ubieganiu się o subwencję powinno się uwzględnić dochody innych firm tj. Y i tych działalności gosp. członków zarządu?
skomentuj

Najnowsze wpisy