Forum Forum dla firmKsięgowość

Stawka odsetek za zaległości podatkowe - 12 proc.

Stawka odsetek za zaległości podatkowe - 12 proc.

skomentuj
Wyświetlaj:
Ob-Server / 178.36.2.* / 2010-11-10 18:38
A co się dzieje z należnymi odsetkami od nadpłaconego w rozliczonym ubiegłym roku podatkowym a zwróconego podatnikom nierzadko po kilku (5,6 lub 7 miesiącach) podatku! Państwo obraca nie swoimi pieniędzmi przez ileś tam miesięcy i nawet lat!!!! A przecież Państwo to my a nie Panowie Donald Tusk, Grzegorz Schetyna, Bronisław Komorowski, Jarosław Kaczyński, Pan Błaszczak, Panie Szczypińska, Jakubiak, Kluzik-Rostkowska i inni
Mariusz11111 / 95.160.207.* / 2010-11-10 22:50
cyt. "W celu zagwarantowania dyscyplinującego charakteru odsetek za zwłokę od zaległości podatkowych .....

Czy jeszcze większe dyscyplinowanie dłużników wyższą stopą% odsetek ma służyć dyscyplinie, czy jeszcze większemu pogrążaniu dłużników w długach?

Co z tego, że w zapisach księgowych urzędów skarbowych będą wyższe należności SP, skoro będą to tylko wirtualne zapisy.

Zlicytować majątek dłużnika jest bardzo prosto. Potem dłużnik idzie do MOPS`u i wyciąga to, co mu zabrano.

Czyż nie lepszym rozwiązaniem jest zniesienie odsetek podatkowych likwidująca narastający dług wobec SP? Lepszy wróbel w garści, niż gołąb na dachu Panie Rostowski, najlepszy Ministrze finansów w Europie. W dobie kryzysu finansów publicznych, jaki mamy w Polsce Minister Finansów powinien honorowo zrzec się swojego wynagrodzenia przynajmniej na rok, aby poczuć, co to znaczy brak wypłaty. Może wtedy będzie miał lepsze pomysły na uzdrowienie budżetu.
skomentuj

Najnowsze wpisy