Forum Forum dla firmKsięgowość

Stawka odsetek za zaległości podatkowe - 12 proc.

Stawka odsetek za zaległości podatkowe - 12 proc.

Wyświetlaj:
Ob-Server / 178.36.2.* / 2010-11-10 18:38
A co się dzieje z należnymi odsetkami od nadpłaconego w rozliczonym ubiegłym roku podatkowym a zwróconego podatnikom nierzadko po kilku (5,6 lub 7 miesiącach) podatku! Państwo obraca nie swoimi pieniędzmi przez ileś tam miesięcy i nawet lat!!!! A przecież Państwo to my a nie Panowie Donald Tusk, Grzegorz Schetyna, Bronisław Komorowski, Jarosław Kaczyński, Pan Błaszczak, Panie Szczypińska, Jakubiak, Kluzik-Rostkowska i inni
Mariusz11111 / 95.160.207.* / 2010-11-10 22:50
cyt. "W celu zagwarantowania dyscyplinującego charakteru odsetek za zwłokę od zaległości podatkowych .....

Czy jeszcze większe dyscyplinowanie dłużników wyższą stopą% odsetek ma służyć dyscyplinie, czy jeszcze większemu pogrążaniu dłużników w długach?

Co z tego, że w zapisach księgowych urzędów skarbowych będą wyższe należności SP, skoro będą to tylko wirtualne zapisy.

Zlicytować majątek dłużnika jest bardzo prosto. Potem dłużnik idzie do MOPS`u i wyciąga to, co mu zabrano.

Czyż nie lepszym rozwiązaniem jest zniesienie odsetek podatkowych likwidująca narastający dług wobec SP? Lepszy wróbel w garści, niż gołąb na dachu Panie Rostowski, najlepszy Ministrze finansów w Europie. W dobie kryzysu finansów publicznych, jaki mamy w Polsce Minister Finansów powinien honorowo zrzec się swojego wynagrodzenia przynajmniej na rok, aby poczuć, co to znaczy brak wypłaty. Może wtedy będzie miał lepsze pomysły na uzdrowienie budżetu.

Najnowsze wpisy