Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ster przejął Kaczyński i skręcamy w lewo

Ster przejął Kaczyński i skręcamy w lewo

Money.pl / 2006-07-11 09:15
Komentarze do wiadomości: Ster przejął Kaczyński i skręcamy w lewo.
Wyświetlaj:
geniu / 194.63.132.* / 2006-07-18 21:16
Super byloby gdyby autor zadowalał się kaską z GW lub Trybunki za wycie na tych tabloidach -nie robiąc wobiąc wody z mózgu
DA / 195.225.71.* / 2006-07-12 12:06
Jeśli zapomniał Pan o tym, że rdzenii warszawiacy stanowiuą może jakieś 50% mieszkańców Warszawy, to proszę przyglądać się korkom ulicznym w piątki oraz w niedzielę wieczorem i rano w poniedziałek. ....

Podobnie jak Gronkiewicz-Waltz .....
rafal wojcikowski / 83.14.76.* / 2006-07-12 12:16
1) nic nie wiem o korkach - ja nie z Warszawy :)

2) głosujący w większości to jednak Warszawiacy z krwi i kości
DA / 195.225.71.* / 2006-07-12 12:01
Niech skręca ostro i rozjedzie tych darmozjadów z SLD, co to chcą być uważani za lewicę, co nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.
rafal wojcikowski / 83.14.76.* / 2006-07-12 12:17
fakt że to jedyny pożytek ze skręcania, ale czy warto zapłacić aż tyle...
Mirro / 2006-07-12 10:25
Ślepcy i głusi. Zostaliście tak wciągnięci w ten durny układ – podział przez partyjkę braci, że teraz już chyba niczego się nie odkręci. Ta druga strona miast pokazywać społeczeństwu jak ślicznie działa układ rządowy też poszła w takim kierunku i doprowadziły, obie partyjki, do polaryzacji i dogmatyzacji wszystkiego co nas otacza. Teraz już nikt nie zastanawia się nad faktami tylko wierzy którejś stronie. Poklask największy zdobywają ( nie będę się wyrażał – mimo wszystko ) ... pokroju Kurskiego z jednej strony, i Niesiołowskiego z drugiej. Takie typy powinny byś wyrzucone z dowolnej partii. A „ciemny lud to kupuje” i, co gorsza, nakręca się jeszcze bardziej. Sam zastanawiam się nad
winnymi obecnej sytuacji. Winnych jest wielu – ba ale co to za diagnoza. To takie
rozmywanie odpowiedzialności jak przez zarząd kolektywny. Umoczeni są w zasadzie wszyscy – począwszy od zasiadających przy okrągłym stole, poprzez jego strasznych krytyków ( pokroju Maciarewicza ), potem kolejni prezydenci ( ze wskazaniem na P. Wałęsę ), lustratorzy nawiedzeni, butni jak były premier Leszek M., nawiedzeni i zwykle obłudni jak np. Krzaklewski, Goryszewski, piekny Rysio, kłamcy wszelacy (nie będę ich wymieniał – stada ich stada ich... ), zwykli złodzieje ( jak poprzednio – po wszystkich
stronach ), tematy zastępcze, ZChN, Lepper’owcy, UW ( w swej wszechwiedzy przede
wszystkim ), RM i tak można by jeszcze łoooooooooooooo - albo i dłużej. Doszło do takich
absurdów, że już człekowi nie wystarcza cierpliwości i „miłości bliźniego”. Byłem w miarę apolityczny – raczej centrowy czasem trochę liberalny ( częściej ) a czasem lekko lewicujący ( rzadziej ). Na wyborach zawsze wybierałem konkretnych ludzi a nie partyjki nasze kanapowe. I do tej pory jakoś to było ( czasem naprawdę „jakoś” ) – często mi się „coś” nie podobało ale... nigdy mi do łba nie przyszło by opuścić ten kraj – a teraz mi przyszło. Choć do tego nie dopuszczę to miałem już takie myśli. Obłuda na szczytach władzy i to nasze debilne „machanie szabelką” doprowadza mnie do szewskiej pasji. Stada niekompetentnych arogantów ( nie muszę chyba wymieniać? ) kłamiących nam prosto w twarz ( znaczy w kamerę ) uzmysławiają nam okrutną prawdę – kasta polityków zdegenerowała się do tego stopnia ( i nie chodzi mi o sam wzrost ), że czasem zastanawiam się czy nie powinniśmy mieć pozwolenia na odstrzał co bardziej szkodzących. Jeśli to co się w Polsce dzieje pójdzie tak jak idzie to już niedługo uznamy, że Lepper to jest mąż stanu – i to w dodatku jedyny. Obym się mylił. Mniej obłudy i kłamstw – i nie obrażajcie się Wy tam na górze – bo ponoć obrażają się tylko: złodzieje?, kelnerzy ? i k..y?. I potem tak o nas sądzą inne nacje – i to by było na tyle. Jeszcze tylko uwaga w którą stronę skręcają - w lewo i do najbliższego kościoła - i po co? - bo obłudy, kłamstw tom więcej nie widział i nie słyszał ( choć ZChN w najlepszym okresie był blisko - a i tow. Leszek M. też ). A ten ciemny naród to nadal kupuje.
A / 212.244.189.* / 2006-07-12 13:59
No i ma Pan rację, dodam tylko że wiązałem nadzieję z dojściem do władzy PiS WIELKĄ - na odważne rządzenie nowych ludzi - myślałem że będzie koalicja jak w Niemczech, socliberałowie pod kontrolą chadeków (może to niezbyt precyzyjne ale chyba najlepsze tutaj określenie) czyli POPiS. Na tych stronach mniej lub bardziej udolnie broniłem rządu PiS. Teraz jestem kompletnie załamany i to nie tylko dlatego że wyszedłem na tej obronie na kompletnego durnia (proszę sobie z tego tytułu na mnie używać do woli, pozwalam), ale...
Premier Marcinkiewicz to człowiek, który jawił się mi jako pierwszy od Grabskiego człowiek władzy z wizją nowoczesnego państwa, człowiek bardzo zdolny i skuteczny, bez kompleksów, wymieniający kadry nepotów-frustaratów ( jak mi się podobała telewizyjna wściekłość posłanki SLD z tego tytułu -nagrałem sobie i potwrzam dla porawy nastroju) na młodych fachowców o najwyższym poziomie wykształcenia. .........................................Wraz z odejściem tego człowieka Polska dla mnie traci wielką szansę - nie pamiętam polityka w historii współczesnej Europy (no może poza Konradem Adenauerem), który by tak systematycznie zyskiwał popularność i uznanie wśród wszystkich warstw społeczeństwa...
...a historią interesuję się mocno, (jest to dla mnie odskocznia od całkiem innej mojej działalności zawodowej). Czytam ostatnio historię Polski w nowym opracowaniu profesorów UJ, zrywajacą z dialektycznym, chorym spojrzeniem na dzieje.... Najbardziej wstrząsająco opisana jest tam droga do rozbiorów, pomijane w starszej historiografii próby napraw podejmowane przez nieomal CAŁE społeczeństwo na początku XVIII w. Rozbijały się one o jedno - BRAK choć trochę WYBIJAJĄCEJ SIĘ JENOSTKI DO ICH PRZEPROWADZENIA... Może Pan Jarosław jest skuteczny, ale na pewno zakompleksiony i zbyt skłonny do irytacji, a ponadto gubiący się w skomplikowanych sytuacjach.
Panie Marcinkiewicz !!!!!!!!!!!! Apeluje i proszę, proszę i apeluję - stwórz Pan partię z najlepszych ludzi z PO i PiS i Bóg wie jeszcze z kogo - nawet jak się Panu nie uda, to chociaż będzie Pan miał czyste sumienie i będzie mógł powiedzieć - próbowałem - od bitwy pod Grunwaldem jesteśmi mistrzami w jednym: w niewykorzystywaniu znakomitych okazji..., czas z tym skńczyć!!!
Na szczęście wg większości analityków w jednym Pan Rafał Wójcikowski nie ma racji: raczej czeka nas progresja gospodarki światowej a nie regres a to ze względu na nabieranie rozpędu przez gospodarki wstępujące, gdzie rynki znajdują sie w środkowej, najlepszej dla gospodarki wolnorynkowej fazie rozwoju, tzn. dominują tam jeszcze ciągle ostro ze sobą konkurujące podmioty średniej wielkości - tak jak i w Polsce; i trudno im podnosić ceny (napędzać inflację) by tejże konkurencji nie przegrać, muszą więc obniżać koszty mimo wzrostu cen nośników energii by "zneutralizować" (przepraszam za eufemizm) konmkurentów z branży - stąd uważa się że takie gospodarki jak np. Meksyku, Brazylii, Chile, Indii (!), Malezji, Indonezj, RPAi itp.; w Europie małych krajów nadbałtyckich i bałkańskich, Czech, Słowacji a nawet Rumunii (kto by pomyślał że tak szybko będzie się rozwijał symbol biedy - Albania!) wzrost konsumpcji w Chinach (a ten jest lawinowy) znowy rozpędzą światową gospodarkę -po prostu poszerzą kurczący się w krajach dobrobytu rynek zbytu !
P.S. Najgorsze jest jednak w tym wszystkim to że korzystając z zamieszania różni nieudacznicy, "zasłużeni toarzysze" z PiS-u i ich "pociotki" (wcale nie mam na myśli Samoobrony a raczej byłych SKL-owców) chcą zrobić "skok na stołki" w jeszcze gorszym stylu niż drzewiej SLD-owcy czy AWS-owcy...
rafal wojcikowski / 83.14.76.* / 2006-07-12 12:19
coś Panu powiem... jest Pan sflustrowany, bo obecnie podwyzki podatków w Pana ocenie przekroczyyły masę krytyczną...

w mojej też...
@taurus93 / 62.148.94.* / 2006-07-12 08:35
Najbardziej wkurzają mnie tacy wróżbici co to niby wszystko wiedzą. Wiedzą nawet w którą stronę skręci karawana jak napotka żuka. Pseudo wróżbici i demagodzy populistycczni robiący wodę z mózgu. Wszyscy oni chcieli by aby reformy gospodarcze czy finansowe jak za dotknięciem różdżki stawały sie jutro rano a deficyt znikł w przyszłym tygodniu. Tego sie nieda tak od razu. Na to trzeba poczekać. Poprzednia jedynie słuszna władza przez 50 lat odbudowywała, zmieniała, odbudowywała i zaciągała nowe kredyty na lepsze jutro. Teraz trzeba czasu aby to naprawić. Ale to się nie stanie za godzinę jak mysli autor. Trzeba to zrozumieć, zaakceptować i pomagać wierzyć innym mniejszym aby trwali w zaufaniu, że może być lepiej. To oczywiste, że mnożą się wróżbici z fusów co tylko potrafią krytkować, oczerniać, zadawać wątpliwe pytania, opowiadać, że nieoficjalnie wiadomo, że jedna pani powiedziała, że z niepotwierdzonego źródła. Dość tego. Popatrzcie na świat inaczej. On jest naprawdę piękny. Pomóżcie zrozumieć to wątpiącym. Na koniec, po co komu te zagadki ile będzie coś a ile będzie tamto czy inne. Jak chce pan wiedzieć to proszę do wróżki. Tylko kto ją sprwadzi z jakiego ona ugrupowania i czy poddała się lustracji? Pozdrawiam.
odchudzony / 87.207.182.* / 2006-07-12 08:01
czyżby Kaczyński był socjalistą to kim jest SLD kto tu jest lewicą a kto centrum.
Nadal bez zmian jeszcze chwila i będzie rewolucja załamie się rynek spadnie złotówka ceny pójdą w góre padnie giełda Jedyny ratunek to PO-SLD wtedy będzie dobrobyt paliwo będzie kosztować 3 pln podatek liniowy nas wzbogaci korupcja przestanie istnieć i wreszcie strefa euro pozwoli na swobodne zrównanie cen np z Niemcami, no i oczywiście polityka zagraniczna będzie super na kolanach jak za Kwaśniewskiego
rafal wojcikowski / 83.14.76.* / 2006-07-12 12:25
to trudne pytanie:

prawicy w praktyce nie ma... moze upr
centrum to mimo wszystko PO
lewcia - reszta...
(mowa oczywiscie o pogladach gospodarczych)


trochę lepiej jest w kategorii poglądy obyczajowe :

1) lewcia to sld sdpl zieloni pd iinne takie

2) centrolewcia - po

2) centrum to psl samoobrona

3) centroprawica to pis i upr

4) prawcia - lpr

tak myslę...
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-07-12 12:51
Po wypowiedziach Niesiołowskiego nt. parad równości - w poglądach obyczajowych uplasowałbym PO przynajmniej jako centroprawicę
rafal wojcikowski / 83.14.76.* / 2006-07-12 17:00
ale w PO Stefan Niesiolowki robi za Jacka Kurskiego z pis :) - za bullteriera :)
koss / 83.15.97.* / 2006-07-11 21:49
Panie Rafale, kiedyś kapral uczył poborowych musztry i padła komenda w lewo zwrot! a wojsko w prawo zwrot. Kapral w jednej ręce kazał trzymać wojsku słomę a w drugiej siano. Wtedy padały komendy w siano zwrot ! albo w słomę zwrot !. Panie Rafale czy pan wie co to jest w słomę a co to jest w siano. Ostro w lewo ( obłąkane lewo) ,to szli i chcą iść czerwoni i różowi z PO włącznie. Co do ceny benzyny to w wypadku rządów lumpenliberałów byłaby ona dużo droższa. Dlaczego?. Lumpenliberałowie bezkrytycznie poddają się dyktatowi eurokołchozu bo przecież ceny trzeba ujednolicić w kołchozie ale zarobki i emerytury już niekoniecznie.
rafal wojcikowski / 83.14.76.* / 2006-07-12 00:25
1) ani słowa nie wpominałem o cerwonych i róźowych;

2) PiS skręca w lewo wraz z coraz wiekszym nie wywiazywaniem sie z obnizek i likwidacji podatkow a coraz wiekszą checia wprowadzanai podwyzek w imie niszczeia ukladow

3) co do dyktatu w euro... - dyktat ten nie zawsze oznacza skret w lewo - tak samo jak niezaleznosc od UE nie oznacza skretu w prawo... np na Białorusi - jest na lewo bardziej niz u nas - rzekłbym ze tamtejszy kołchoz jest mniiej luksusowy od europejskiego...
koss / 83.15.97.* / 2006-07-12 10:10
Panie Rafale, każde grabie grabią do siebie a w Polsce niektórzy zaślepieni lewacką obłąkaną ideologią próbują grabić od siebie co jest żałosne.

1). O zielonych też Pan nie wspomniał ale to nie świadczy, że jest pan za UPR.

2). Czy ma Pan na uwadze odsetki od ogromnego długu z Gierkiem w tle.
Przykładowo zawieszają nam na 10 lat spłatę kapitału i odsetek. Kto się zgodzi w eurokołchozie na drastyczne obniżenie podatków w Polsce. Niemcy a może Francuzi?.Przecież tamtejszy przemysł przeniósłby się do Polski a oni mieliby 30% bezrobotnych albo i więcej.

3). Wyrównywanie poziomów w eurokołchozie (naczynia połączone) będzie się odbywał w dół. To znaczy wyrównywanie poziomów w eurokołchozie skończy się na poziomie Białorusi dla wszystkich kołchźników. Takie są lewackie prawa gospodarki kołchozowej. W przyszłości białoruski poziom gospodarczy w eurokołchozie mogą zdołować bez żadnego sentymentu np. Chiny.

Lekarstwo jest czcigodny Rafale w kontrrewolucji antylewackiej. Powrót do wiary a więc korzeni chrześcijańskich i gospodarka kapitalistyczna bez przymiotników .
rafal wojcikowski / 83.14.76.* / 2006-07-12 12:11
1) nie wpsomnialem tez o fioletowych i brązowych - i czarnych tez nie...

2) dlatego zamiast obniżać pity i city - nalezy w pierwszym rzedzie obnizać podatki posrednie i sladki...

3) myślę ze UE po nieudanych kilku jeszcze latch pogni za światem i podwyzkach podatków będzie miala sie ku gospodarczemu rozpadowi... - i scenariusz Pański nam nie grozi...

4) lekarstwo - hmm - najpierw palacz musi rzucic palenie - a Polsce rzucenie socjalizmu jest równie prawdopodbne...
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-07-12 10:21
"gospodarka kapitalistyczna bez przymiotników" - takie rzeczy to tylko w... UPeeRze. Ale na pewno nie za obłąkanych socjalizmem Kaczyńskich.
Anal / 89.151.28.* / 2006-07-11 17:59
p.Wójcikowski na jakiej antenie TV będzie pan prowadził tą zgaduj-zgadulę bo każdy potrafi zadawać pytania gorzej z odpowiedziami a ja odpowiem jak nasi analitycy ceny mogą się wachać trochę w górę trochę w dół zobaczyny co jutro pokaże
rafal wojcikowski / 83.14.76.* / 2006-07-12 00:27
p. Anal - jak sformułujesz Pan pytanie to odpowiem... - bo tak jak teraz to tylko hormorny do mnie piszą...
Observer / 62.40.38.* / 2006-07-11 17:11
W Polsce na stacjach 1 marca 2007 roku ceny beda wynosic srednio: benzyna USD1.5, Olej Napedowy i Olej Opalowy po USD1.45, 1m3 gazu ziemnego USD1.0

A o kurs wymiany 1USD do 1 PLN prosze mnie nie pytac.NBP ma na pewno ustalone pewne prognozy.
rafal wojcikowski / 83.14.76.* / 2006-07-12 00:28
niezła cena tego gazu...
x-trade / 194.4.130.* / 2006-07-11 16:20
"Po owocach ich poznacie". Nie wiem, czy teraz skręcimy w lewo. Ale pamiętam, jak nasza gospodarka skręcała w lewo podczas drugiej kadencji p. Balcerowicza.
rafal wojcikowski / 83.14.76.* / 2006-07-12 00:29
poki co dzien wolnosci podatkowej co roku później...
ABC / 80.53.21.* / 2006-07-11 14:51
Przecież teraz nikt nie ma z nim sznas. PO przegrała kolejne wybory za sprawą gadulstwa Tuska.
cdd / 84.172.124.* / 2006-07-11 12:40
Pisze post z lekkim dystansem bedac zagranica i mam wrazenie ze madrzy polacy jakim niewatpliwie jest autor tego artykulu chcieliby aby w polsce dokonalo sie cos co jest niemozliwe i w rezultacie nie zmieni sie nic. Przeciez to oczywiste ze podatki nie beda malec a wzrastac proporcjonalnie jak wzrasta gigantyczne zadluzenie tego kraju, wzrastaja tez aspiracje ludzi do wiekszych wynagorodzen. w koncu juz przezyli 17 cienkich lat zaciskania pasa i przydaloby sie w koncu pozyc. Polska swiatu nie ma zbyt wiele do zaoferowania poza tania sila robocza ktora jest atrakcyjna bo potrafi jeszcze w miare tanio wytworzyc dany produkt. jesli Polska utraci swoja atrakcyjnosc niskimi kosztami pracy to bedzie koniec polskiej gospodarki. Nie ma ona innych podpor w postaci przewagi technologicznej czy wysokiego popytu wewnetrznego. Popytu nie bedzie miec gdyz wiekszosc dobr jest wytwarzanych przez zagraniczne koncerny ktore nie przyszly do polski z misja humanitarna i zyski z dzialalnosci w polsce nie zostana. Na poprawe sytuacji w polsce niekorzystnie wplywa wszechobecna korupcja ktora zabija zdrowa konkurencje a przez to firmy i ludzie ktorzy korumpuja nie rozwijaja sie dynamicznie bo nie ma takiej potrzeby. Media kreouja polakom zafalszowany obraz uni europejskiej w ktorym podawany jest stereotyp wspolnej solidarnej pomocy pomiedzy krajami. Jaka jest prawda pomalu mozecie sie przekonac. Licza sie interesy narodowe a zwlaszcza interesy zalozycieli i panstwa ktore chce prowadzic przewodnia role w unii a mianowicie niemcow. juz teraz polkie elity kopiuja nieudolne z pkt widzenia dobrobytu spoleczenstwa niemeickie prawo. do przykladow mozna zaliczyc proponowany eko podatek wprowadzony w niemczech za czasow zielonych i jego pomslodawcy jurgena trittina. polska kopia tego podatku jest jeszcze gorsza od pierwowzoru. Chce tylko powiedziec ze cieszcie sie polacy niskimi podatkami na ktore tak narzekacie bo nie wiecie co was czeka. juz za pare lat bedziecie placic wyzsze. na zakonczenie gadanie o reformach slysze od urodzenia a wiec juz kilkadziesiat lat. kilkadziesiat juz lat nie doczekalem sie ani jednej drogi w poprzek polski, kolei ktora jezdzilaby by z predkoscia przynajmniej 160 na odcinku dluzszym jak 100 km. Wszystko rozbija sie na gadaniu gadaniu gadaniu. w takim kraju jak polska zmiany ktore normlanie dokonuja sie w kilka lat polska potrzebuja kilkadziesiat
rafal wojcikowski / 83.14.76.* / 2006-07-12 00:30
wszystko to byc może ... ale za kilkadziesiat lat to nas demografia rozłoży...
Marqus / 212.244.249.* / 2006-07-11 10:23
zgadzam się w 100% , ale żeby przeprowadzić reformy oprócz wymienionych przez Pana cech - trzeba mieć jeszcze przysłowiowe jaja. Bagno lewicy pobożnej i bezbożnej jest już wszechobecne i po dobroci zmiana się nie uda - czekam na dyktatora.
PS kolejne rządy skręcają w lewo i ciągle jeszcze nie zatoczyły koła, żeby wejść na właściwy tor
Krzysztof / 83.18.243.* / 2006-07-11 11:14
Z wypowiedzi Marqusa wynika, że utożsamia się z prawicą Nie wiem tylko czy z pobożną, czy też może z bezbożną?
Na mojego nosa to raczej z bezbożną ale na wszelki wypadek warto się zapytać.
jliber / 212.180.147.* / 2006-07-11 12:33
Prawica w Polsce różni się od lewicy właśnie tym że jest pobożna, dlatego bezbożna prawica = lewica, a pobożna lewica = prawica. Ten sam prymitywny socjalistyczny program którego źródeł można doszukać się w rozmowach przy budce z piwem, ale z krzyżem w tle.
tatko / 87.105.26.* / 2006-07-11 11:24
Zależy,co kto rozumie pod pojęciem "pobożność" oraz "bezbożność". Polacy przeważnie wierzą w papieży,biskupów,księży, modlą się do okien,posążków, pomników itp. A to jest właśnie bezbożność,więc tak rozumując, mało kto jest pobożny. Dzięki za uwagę.
roman / 83.11.153.* / 2006-07-11 23:22
Uwagę, jaką poświęciłem na przeczytanie tej wypowiedzi uważam za stracony czas. Trochę pokory przydałoby się. Do kogo modlisz się TATKO? Pojęcie o wierze i modlitwie masz kiepskie. Dobrze, że Polacy nie wierzą w takich, jak Ty. Jeśli jesteś ojcem(Tatko), to współczuję Twoim dzieciom.
Marqus / 212.244.249.* / 2006-07-11 11:22
warto pytać - więc odpowiadam - w rzeczywistości NIE MA bezbożnej prawicy - wyraźnie pisałem o lewicy. Tą nazwę stworzył chyba S Michalkiewicz jako pewnego rodzaju uszczegółowienie polskiej sceny politycznej.
Krzysztof / 83.18.243.* / 2006-07-11 16:12
Takiej własnie odpowiedzi oczekiwałem. To przecież oczywiste, że wszystko to co się źle kojarzy może dotyczyć tylko naszych przeciwników ale nie nas.
Niestety nie jest to cała prawda. Z wielu wypowiedzi na tym i innych forach wynika, że taki podział wśród liberalno nastawionej części społeczeństwa też istnieje.
Jak można np. wyczytać w wikipedii to cyt.
"Ze względu na trudności w jednoznacznej klasyfikacji współcześnie istniejących partii tradycyjny podział na lewicę i prawicę jest zastępowany alternatywnym podziałem dwuosiowym, gdzie jedna oś przedstawia kwestie ekonomiczne, druga zaś społeczne."
i dalej:
"Partie polityczne na polskiej scenie wywodzą się historycznie:

1)z nurtu postkomunistycznego (SLD, PSL), przy czym wielu obecnych działaczy nie ma nic wspólnego (choćby z uwagi na wiek) z komunistyczną przeszłoscią - będąc w istocie centro-lewicową partią proeuropejską reprezentującą ideały socjaldemokratyczne;
2)z nurtu postsolidarnościowego (PiS, poprzednio jako ZChN i AWS, ROP), przy czym część z nich realizuje lewicowe postulaty w kwestiach gospodarczych, część centroprawicowe;
3)stanowią nowe twory polityczne, nie identyfikujące się z żadną z dwóch poprzednich kategorii (np. UPR, Zieloni 2004, UL, RACJA PL); część z nich realizuje program lewicowy, część prawicowy.
Nurt 1 jest często utożsamiany z lewicą, nurt 2 z prawicą, choć z punktu widzenia definicji lewicy i prawicy oraz programów realizowanych przez poszczególne ugrupowania - taka klasyfikacja jest niesłuszna i stanowi zbyt duże uproszczenie."
Marek53 / 83.24.51.* / 2006-07-11 21:17
A gdzie w tej "klasyfikacji " podziało się PO. Już poza marginesem błędu?
ccv / 83.8.93.* / 2006-07-11 09:26
To ich - w lewo - to początek zawracania Mospanie.
Xporferus / 83.20.162.* / 2006-07-11 09:15
No tak. Jednak o ile pamiętam żadna z partii, którym obywatele fundują miejsca w obecnym sejmie nie postulowała deregulacji, czyli ograniczania funkcji państwa z konsekwencją obniżki podatków. Przynajmniej nie spodziewałem się tego po programowo so...ym PiSie czy co innego głoszących a wręcz przeciwnie działających przedstawicielach PO. Mam nieodparte wrażenie, że obie partie znalazły jednak zwolenników wśród wolnorynkowców. Nie wiem dlaczego...

Z drugiej strony jedyną zauważalną różnicą między PiS a jej rządzącymi poprzednikami jest programowa chęć likwidacji niejawnych struktur żerujących od kilkunastu lat na podatnikach. Swoją drogą trudno mi sobie wyobrazić trwałość takiej zmiany bez deregulacji gospodarczych kurczących samo żerowisko... ale to już inna historia.

Stosunek mass mediów i prominentnych ,,doświadczonych" polityków do rządów PiS zdaje się to potwierdzać (choćby część komentarzy do obecnych wydarzeń zakładająca niepamięć).
zx / 83.16.202.* / 2006-07-11 10:25
Raczej likwidacji jednych niejawnych struktur i zastąpienia ich innymi co nastąpi za wiedzą i wolą Premiera Kaczyńskiego lub bez bo model państwa, które chce decydować o wszystkim to żerowisko dla korupcji. Jakimś wyjątkiem są kraje skandynawskie ale marzenia o zaszczepieniu tamtej etyki naszym urzędnikom i funkcjonariuszom państwowym mozna włożyć między bajki ze względu na różnice w mentalności. Spodziewam się, że model z CBA skompromituje się tak samo jak wcześniej CBŚ, UOP czy ABW. Premier Kaczyński nic tu nie poradzi bo jak każdy lider albo jest albo będzie zakładnikiem swoich baronów żądnych pieniędzy i władzy. Miller też był silnym człowiekiem co niespecjalnie mu pomogło, bo skończył marnie. Prędzej czy później Premiera Kaczyńskiego czeka jego własny Rywin i dotyczy to każdego, kto chce regulować całe życie gospodarcze i społeczne za pomocą urzędniczych decyzji. Nie wiem kiedy to nastąpi ale pewnie nie dłużej niz w ciągu dwóch kadencji. Żeby rzeczywiście coś zmienić Polska musiałaby przejść tak głęboką deregulację, przy której IV RP Kaczyńskich to tylko dziecinna igraszka. Nie wiem tylko kto miałby to zrobić. PO ? Wolne żarty. UPR ? Tylko kto na nich zagłosuje skoro ich lider zrobił absolutnie wszystko by zostać błaznem.
jliber / 212.180.147.* / 2006-07-11 10:03
Co za bzdury! PO nie działa w kierunku obniżki podatków? A kto głosował za 50% stawką PIT? Wszyscy, PiS, SLD, SO, LPR ramię w ramię. Jedynie PO głosowała przeciw.
Marqus / 212.244.249.* / 2006-07-11 10:18
te 50% to kosmetyka na pokaz - rację ma Xporfeus - najważniejsza jest deregulacja i prywatyzacja PS a kto głosował za wyższym becikowym ??
jliber / 212.180.147.* / 2006-07-11 10:52
Nie ma partii idealnych. Jedynie PO stawia na pierwszym miejscu sprawy które powinny być na pierwszym miejscu (zmniejszanie podatków, biurokracji, regulacji, dotacji), bez żadnych ALE, tak jak inne partie które dzięki ALE tak naprawdę nie robią NIC w kierunku najważniejszych spraw. Owszem, UPR pod względem gospodarczym jest jeszcze lepsze, ale co zrobić skoro konserwatyzm JKM czyni z niego prehistorycznego błazna.
x-trade / 194.4.130.* / 2006-07-11 16:18
Obawiam się że w tym kraju żadna partia tak na prawdę nie chce wolnego rynku. Wszyscy tylko mówią o zmniejszeniu podatków, biurokracji itp.
P__S / 156.17.85.* / 2006-07-11 11:12
Nieprawda, u PO tez bylo bardzo wazne (powazne) ALE, mialo byc 3x15, ALE tak by budzet nie ucierpial (to slowa Rokity), czyli tak naprawde PO nie deklarowala ograniczenia zerowiska.
jliber / 212.180.147.* / 2006-07-11 12:26
Można nawet powiedzieć że PO chce zwiększenia żerowiska dzięki efektowi krzywej Leffera (niższe podatki -> większe przychodzy), a więc taże dzięki szybszemu rozwojowi kraju. Wolę jednak takich gości od ekonomicznego prymitywizmu PiS-LPR-SO-SLD-PSL które ciągną nasz kraj w bagno biedy, choć trzeba SLD przyznać że ostatnio zaczęło coś jarzyć, bo prywatyzacja za ich ostatnich rządów konkretnie śmigała. Oczywiści, gdyby UPR rządziło, mielibyśmy pewnie z 30% wzrostu PKB rocznie, ale tego typu partii nie udało się dojść do władzy nigdzie na świecie, ludzie są jeszcze zbyt prymitywni ekonomicznie, potrzeba na to jeszcze z kilkadziesiąt lat.
Krzysztof / 83.18.243.* / 2006-07-11 18:22
Aleś ty kochany naiwny. Takie poglądy to były dobre w XVIII w. ale nie w XXI. Dlaczego? Ano dlatego, że nastąpił postęp cywilizacyjny, technologiczny, techniczny.
Np. w XVIII wieku to więzień (z kulą u nogi jak mówił JKM) zarobił na siebie w kamieniołomach i jeszcze przyniósł pewien dochód. Dzisiaj byłoby to nieopłacalne, a utrzymanie więźnia kosztuje dużo więcej(ponad 2000zł- strażnicy, administracja itd, itd) niż danie mu zapomogi na wolności(np. około 800zł). (Zapewniam Cię, że za 600zł to bym nie pracował)
Czy ci się to podoba czy nie to jeśli będę nierobem to tak czy siak będziesz do mnie dokładał. Jak zabronisz mi napić się wody z miejskiego wodociągu, jeżdzić windą czy ruchomymi schodami, ogrzać się dworcu kolejowym itd, itd.
(Ktoś przecież za to wszystko płaci.)
A może mi zabronisz zniszczyć drogie urządzenia kolejowe dla paru kg. złomu( o Twoim wózeczku to nawet nie wspomnę aby cię nie denerwować:). Wsadzisz mnie do więzienia? No to wracamy do początku czyli do kosztów, a przecież chyba uważasz się za pragmatyka. Chyba, że zdecydował byś się na ostateczne rozwiązanie ale nie sądze byś był taki głupi.
Marqus / 212.244.249.* / 2006-07-11 13:05
no tak, ale dalej piszesz o libertarianiźmie z którym PO nie ma NIC wspólnego.
Marqus / 212.244.249.* / 2006-07-11 11:11
PO jeszcze nie rządziła , a jej obecni członkowie nie wykazali się w praktyce niczym szczególnym. Nie bardzo rozumiem co Ci nie odpowiada w konserwatyźmie JKM ? Ja też nie daję mu 100% racji , ale przecież tu nie chodzi o ślub . Wolny rynek bez moralności to dżungla.
jliber / 212.180.147.* / 2006-07-11 12:19
Nie wiem na co to ma być argument że PO jeszcze nie żądziła, to tak samo jak UPR. Powtarzam, pod względem gospodarczym UPR jest the best, ale niestety nie jest partią libertariańską, jest przykładowo przeciwko małżeństwom homoseksualnym (argumentując że byłyby one specjalnym przywilejem homoseksualistów, nie widząc że to właśnie obecnie instytucja małżeństwa jest specjalnym przywilejem heteroseksualistów).
roman / 83.11.153.* / 2006-07-11 23:50
Instytucja małżeństwa jest normalną ludzką zasadą od dawna. Nazywasz to teraz specjanym przywilejem miliardów normalnych ludzi? Hej to absurd, odwracać to co normalne w to co nienormalne.
Marqus / 212.244.249.* / 2006-07-11 13:01
argument oznacza że PO jest mocna w gębie a co do "problemu" małżeństw homo - po wprowadzeniu pogłównego, likwidacji podatków od spadków - problem sam znika. Czy musimy związek homo nazywać małżeństwem ??? Jeszcze raz powtarzam - bez moralności wolny rynek może być bardzo bolesny.
Arek12 / 83.6.107.* / 2006-07-11 14:47
bez moralności wolny rynek może być bardzo bolesny - NIE, BEZ MORALNOŚCI WOLNY RYNEK PO PROSTU NIE MOŻE ISTNIEĆ (np. NIE KRADNIJ)
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-07-11 11:32
Retoryka JKM jest nieprzystosowana do "ciemnego ludu". "Ciemny lud" trzeba okłamać, powiedzieć mu to, co chce słyszeć (niskie podatki, deregulacja) , pod żadnym pozorem nie mówić tego, czego nie chce słyszeć (likwidacja socjalu), a zrobić swoje (vide Kaczyńscy).
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-07-11 10:37
Z becikowym to było mniej więcej tak:
"Chcecie rozdawać pieniądze na lewo i prawo - to my wam w tym pomożemy"
Nie było to zbyt mądre ze strony PO, ale przecież prezydent mógł to niedobre becikowe zawetować - a tego nie zrobił. A potem PiS chwali się wszem i wobec, że jego zasługą dla kraju jest becikowe. I to właściwie jedyna zasługa, jaką PiS jest w stanie wymienić.
Kunktatorstwo i obłuda PiSu jest porażająca...
Marqus / 212.244.249.* / 2006-07-11 11:17
no widzisz. a pierwszy sejm padł bo protoplaści PO czyli UW nie zgodziła się na propozycje podatkowe UPR i brakło 1 głosu ....
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-07-11 11:27
Polska to kraj zmarnowanych szans - na niskie podatki, na lustrację 16 lat temu...
Ależ to wszystko dołujące - tu nigdy nie będzie dobrze...
Marqus / 212.244.249.* / 2006-07-11 13:35
może kiedyś ??? ale ja patrzę na to już bez większych emocji iiiiiiiiiiii nadziei

Najnowsze wpisy