Forum Polityka, aktualnościKraj

Stocznia w Szczecinie ma nowego inwestora

Stocznia w Szczecinie ma nowego inwestora

skomentuj
Wyświetlaj:
Wapniak / 2009-05-19 09:08 / Tysiącznik na forum
Po co te ceregiele? Nie można było od razu cały ten polski "geszeft" oddać za darmo, w 1989roku? W ręce starszych braci w wierze? Przecież wtedy już było wiadomo, że tu wrócą... Wrócą mądrzejsi o całe ok. 400 lat. My Goje zaś, kłóćmy się dalej i machajmy szabelkami... To idzie nam jak dotąd, najlepiej.
NosyCheetah / 83.6.37.* / 2009-05-17 14:17
Po pierwsze, wszyscy tutaj komentujący nie byli nigdy w Szczecinie. Gdyby ktos z was był, to by wiedział, ze na teranch stoczni mozna bydowac statki i w zasadzie to tyle. Mieszkaniwoka czy inne takie nie wchodza w gre. Teren nie nadaje sie. Okolica mocno nieciekawa. A miasto, ktore jest trzecim miastem co do wielkosci w Polsce, z wyjatkowo malowniczymi terenami w granicahc i poza granicami gminy, ma milion jesli nie wiecej bardziej ciekawych miejsc pod zabudowe. Chyba, ze ktos lubi widok masowcow pakujacych wiegiel czy barek ze smieciami czy czyms tam. Sam teren stoczni nie jest taki duzy i jesli brac pod uwage cene to kompletnie sie nie oplaca myslec o czyms innym niz statki. Moze jakis inny zaklad produkcyjny co najwyzej.

Co do kapitalu, wy to mozecie marudzic ale w miescie kase ma mafia, sld i ludzie ktorzy z nimi trzymaja. Genralnie wielcy posiadacze to same sluby specjalne, wojskowi i inni tacy. Jedno z najbardziej zepsutych biznesowo miast w Polsce. Wszyscy tez wiedza, za Sady powszeche w Szczecinie tez sa sprywatyzowane. A skad te głodowki przed nimi. Urzad skarbowy to tez czesc mafi. Reasumujac, żydzi nam nie przeszkadzaja. Z chlebem i sola bedziemy ich witac. Moze oni ich pogonia. Wspolnych interesow nie beda z miejscowymi robic bo nie maja powodow. Witami izraelska armie w Szczecinie. I tak lepsze to niz ta czerwona zaraza, ktora rzadzi tym miastem:)

W Szczecinie beda budowane statki, bo to sie oplaca w tym miescie. Jeszcze musimy przyjac euro, zeby wachania kursowe nie wykanczaly stoczni.

Pozdro
Redakcja forum / 2009-08-18 22:47 / Administracja forum
Prosimy o kulturę wypowiedzi na forum.
Redakcja forum
a320 / 83.21.254.* / 2009-05-17 12:47
Że Żydzi kupili i pomnożą kasę.
To trzeba było samemu kupić, po 4 złocisze od każdego Polalka wziąć, ukręcić te słynne lody, zarobic krocie i Polakom oddać po 6,5 złocisza.

Trzeba było tak zrobić a nie bić tu pianę dla ubogich.
Ale łeb do interesu pisowca kończy się na podprowadzeniu metra drutu albo włazu do kanalizacji
brawa / 95.49.137.* / 2009-05-17 13:00
nie rżnij głupa,nie chodzi o to komu sprzedano,tylko to że rząd KŁAMIE,po jaką cholerę mówiono o kapitale kuwejckim i katarskim?
brawa / 95.49.137.* / 2009-05-17 10:33
wreszcie jest nadzieja że stocznie będą dobrze zarządzane i będą przynosic zyski,a jest to nadzieje niie bezpodstawna bo stocznie wreszcie trafiły w ręce ludzi znających się na bisnesie"Kluczowe składniki majątku Stoczni Gdynia kupił tajemniczy inwestor United International Trust. Jak sprawdził portal Niezalezna.pl – spółką-matką tego funduszu jest Sapiens International Corporation NV, która z kolei należy do konsorcjum Emblaze Ltd. Członkiem zarządu tego ostatniego jest Nahum Admoni – szef Mossadu w latach 1982-1989.

„Inwestor, który zakupił kluczowe składniki majątku, niezbędne do produkcji stoczniowej, wyraził wolę i gotowość kontynuowania produkcji statków w Stoczni Gdynia” - powiedział minister skarbu Aleksander Grad, komentując niespodziewaną sprzedaż najważniejszej części majątku stoczni spółce United International Trust. Ten sam podmiot wygrał niedawno przetarg na sprzedaż najważniejszych aktywów Stoczni Szczecińskiej Nowa.

Jak napisała „Gazeta Wyborcza”, tajemnicza firma z Antyli Holenderskich, która nie ma nawet strony internetowej, „jest powiązana z kapitałem z Kuwejtu i Kataru”. Prawda jest jednak zupełnie inna.

United International Trust to podatkowa „wypustka” spółki Sapiens International Corporation, notowanej m.in. na nowojorskim rynku NASDAQ. W kierownictwie tej drugiej firmy znajdujemy wiele osób związanych z izraelską armią.

I tak: prezes Sapiens – Roni Al-Dor – służył w izraelskich siłach powietrznych, ukończył też prestiżową uczelnię informatyczną podlegającą sztabowi sił powietrznych Izraela. Rami Doron – pełniący w Sapiens funkcję kierownika ds. operacyjnych (Chief Operating Officer) – przez 6 lat był ekspertem od elektroniki w armii Izraela. Sagi Schliesser – kolejna postać z kierownictwa Sapiens – przez wiele lat stał na czele Computer Training School w żydowskich siłach obronnych. Martin Greenberg – wiceprezes Sapiens – przez 8 lat pracował w wojskowym centrum komputerowym „Mamram”. „Mamram” to specjalistyczna jednostka przetwarzająca informacje dla wszystkich jednostek wojskowych Izraela. Stworzyła m.in. specjalną wewnętrzną sieć komputerową (tzw. system intranetowy) na użytek armii i wywiadu wojskowego.

Oficjalnie spółka Sapiens – której podlega United International Trust (UIT), nabywca majątku polskich stoczni – zajmuje się wdrażaniem informatyczno-technologicznych rozwiązań dla biznesu. Warto dodać, że ani Sapiens, ani UIT nie miały nigdy nic wspólnego ze stoczniami czy okrętami.

Na stronie internetowej Sapiens International Corporation NV znajduje się ponadto informacja, że firma ta jest członkiem holdingu Formula Systems, który z kolei w listopadzie 2006 r. został wykupiony przez konsorcjum Emblaze Group.Jak sprawdził portal Niezalezna.pl – 11 września 2008 r. członkiem zarządu Emblaze, i jednocześnie dyrektorem-konsultantem tej spółki, został Nahum Admoni. To wieloletni oficer wywiadu wojskowego Izraela, który w latach 1982-1989 był szefem Mossadu. Admoni odszedł z Mossadu, gdy okazało się, że nadzorował działania Jonathana Pollarda – izraelskiego szpiega, który wykradał Amerykanom tajemnice wojskowe (Pollard został skazany w USA na dożywocie). Członek konsorcjum, które przejęło majątek polskiej stoczni, jest jednak wciąż osobą wpływową – cieszy się m.in zaufaniem byłego premiera Izraela – Ehuda Olmerta.

W zarządzie Emblaze Group zasiadają także inne osoby, mające powiązania z wojskiem i administracją państwa Izrael, jak np. Naftali Shani (prezes) – były urzędnik kancelarii premiera Izraela, Zvi Shur (dyrektor-konsultant) – który pracował w izraelskiej armii i był m.in. szefem wydziału finansowego w tamtejszym Ministerstwie Obrony, czy Ilan Flato (dyrektor-konsultant) – były doradca ekonomiczny premiera Izraela i wysoki urzędnik Ministerstwa Skarbu."
tomek z kaszub / 89.204.244.* / 2009-05-19 02:09
to wspaniale wiesci, wreszcie stoczniami zajmoa sie profesjonalisci, ktorzy juz beda wiedzieli co w tych stoczniach budowac. po co zatem ta nagonka? bo zydzi, Izrael? skonczmy z anysemityzmem i ksenofobia;
POtoszmata. / 79.185.206.* / 2009-05-17 12:50
Min. Skubiszewski "wynegocjował" z rządem Holandii że firmy holenderskie podatki płacą w kraju pochodzenia. To tyczy również Antyli Holenderskich. Więc żadnych podatków nie zobaczymy. A pewnie i statków nie. PO prostu jak zwykle wydymali nas złodzieje do spółki z drobnymi cwaniaczkami z PO którzy za wziątki sprzedali by nawet swoją matkę.
brawa / 95.49.137.* / 2009-05-17 11:22
dla jasności nie przeszkadza mo żydowski kapitał,przeszkadza mi że rząd mnie okłamuje podając informacje że kapitał jest z kuwejtu i kataru,wczoraj w telewizjach mówiono o kapitale z kataru i kuwejtu i ministrowi GRADOWI nie przyszło do głowy by to sprostowac
brzdądz / 83.29.208.* / 2009-05-16 23:02
Pa, pa, pa WYBRZEŻE - Polska MIAŁA dostęp do morza - teraz polskie kundelki nie tylko za wjazd na pseudoautostrady będą płacicć
starosta weselny na pogrzebie / 79.185.235.* / 2009-05-16 18:55
Dla tych,ktorzy nie wiedza jeszcze komu winni jestesmy wdziecznosc za uratowanie garsc informacji o naszych "wybawcach".

YACOV ELINAV:
Dir."Sapiens Int.Corp."N.V.,Curacao,NL
Dzial:Technologiczny/techniczny oraz systemy oprogramowania.
Dyrektor,przedstawiciel "Tefron Ltd." Misgav ,Izrael.
Specjalizuje sie w tekstyliach,odziezy.
63 lata.

Yacov Elinav byl dyrektorem kampanii od marca 2005 r.Ponad 30 lat zajmowal rozne stanowiska w "Bank Hapoalim B.M.",obecnym na gieldzie londynskiej,oraz tel-avivskiej,bedac ponad 10-lat czlonkiem rady nadzorczej.W nastepnych latach pelnil rozne funkcje w panstwowych i prywatnych kompaniach.

http://people.forbes.com/profile/yacov-elinav/70056

GAD GOLDSTEIN:
Dir.rady nadzorczej"BluePhoenixSolutions Ltd."z siedziba w Herzlia-Izrael.
Dzial:Technologiczny/Bus.Oprogramowania i Uslugi.
Dyrektor"Magic Software Enterprises Ltd."z siedziba w Or-Yehuda,Izrael.
Dzial:Technologiczny/oprogramowanie.
48 lat.
Byl dyr. rady nadzorczej od kwietnia 1998 r.Vice-prez."Formula" od 1985-1995r.Pelnil inne odpowiedzialne funkcje do r.2006.Jest rowniez dyr.kilku innych kompanii skupionych w "Formula Grup",miedzy innymi "Matrix IT Ltd.","Magic Software Enterprises Ltd." ktore znajduja sie na gieldach.Posiada dyplomy uniwersytetow w Tel-Avivie.

http://people.forbes.com/profile/gad-goldstein/12487

HADAS GAZIT KAISER:
Dir."Magic Software Enterprises Ltd." ulokowany w Or-Yehuda,Izrael.
Dzial:Technologiczny/oprogramowanie
Dir."Formula Systems Ltd. ADR" z siedziba w Herzlia,Izrael.
Dzial:Technologiczny/biznes,oprogramowania
Dyr."Radview Software Ltd."z siedziba w Rosh-Haayin,Izrael.
Dzial:technologiczny/oprogramowania/biznes.
Dyr."Sapiens International Corp.N.V." ulokowana na Curacao,kolonia holenderska.
Dzial:Technologiczny/oprogramowanie.
32 lata.
w powyzszej kompanii zatrudniony jako dyr.od 2007 r.Dyr finansowy "Emblaze Ltd."Poprzednio zatrudniony jako szef kontroli finansow w "TTI Team Telecom Int."Byl rowniez mgr.w "Kost Forer Gabbay & Kasierer",czlonek "Ernst & Young Global".Pelni wiele czolowych funkcji w wielu kompaniach.Wyksztalcenie ekonomiczne oraz z zakresu ksiegowosci zdobyl na uniwerstytecie w Tel-Avivie.

http://people.forbes.com/profile/hadas-gazit-kaizer/34599.

UZI NETANEL:
Dyr."Sapiens Int.Corp. N.V."
Curacao,kolonia holenderska.
Dzial:Technologiczny/techniczne systemy oprogramowania
72 lata.
Szef rady nadzorczej "Maccabi Group Holdings Ltd."-od 2005 r..
Od 2005-2007 r.,szef rady nadzorczej "MLL Software&Computers Industries Ltd. oraz "Carmel Olephines".Od 1993-2001 r.byl szefem "Israel Discount Capital Markets&Investments Ltd."Kolejno byl szefem:"Poliziv Plastic Comp.","Izrael Oil Rafineries","Gaon Real Estate","The Maman Group","Acme Traiding" i "Harel -PIA Funds".

http://people.forbes.com/profile/uzi-netanel/70048

NAAMIT SALOMON:
Dyr.dzialu finansowego "Formula Systems Ltd. ADR"
Siedziba,Herzlia-Izrael.
Dyr."BluePhoenixSolutiones Ltd."
Siedziba,Herzlia-Izrael.
Dyr."Magic Software Enterprises Ltd."
Or-Yehuda,Izrael.
Dyr."Sapiens International Corp.N.V."
Curacao,kolonia holenderska.
44 lata.
Byl odpowiedzialny za finanse.Zdobyl dyplomy na wydzialach administracji i ekonomii na uniwersytetach Ben Guriona i Bar-Ilan w Izraelu.

http://people.forbes.com/profile/naamit-salomon/12484

IDO SCHECHTER:
Dyr."Top Image Systems,Ltd."z siedziba w Tel-Avivie,Izrael.
Dzial:technologiczny/computerowy.
Dyr."Sapiens Int.Corp.N.V."
47 lat.
W ostatnich 20-tu latach piastowal wiele odpowiedzialnych funkcji w wielu firmach.Jest kapitanem izraelskich sil powietrznych.
Doktoryzowal sie na uniwersytetach kanadyjskich,oraz izraelskich.

http://people.forbes.com/profile/ido-schechter/70057

RON AL DOR:
Prez.Dyr.generalny "Sapiens Int.Corp.N.V."
siedziba Curacao,antyle holenderskie.
Dzial:Technologiczny/oprogramowanie komputerowe.
47 lat.
Zatrudniony na wielu(podobnie jak wczesniej wymienieni)stanowiskach.W armii izraelskiej odpowiedzialny za komputeryzacje samolotow.Absolwent wojskowej akademii w zakresie komputerow.

http://people.forbes.com/profile/ron-al-dore/70050

GUY BERNSTEIN:
Dyr.rady nadzorczej "Magic Software Ent.Ltd."z siedziba w Or-Yehuda,Izrael.
Dzial:technologiczny/oprogramowanie.Dyr.wszystkich wczesniej wymienionych kompani ulokowanych w Izraelu lub na Curacao-antyle holenderskie.
40 lat.
Odpowiedzialny za finanse w wielu wyzej wymienionych kompaniach.Ekonomista.

http://people.forbes.com/profile/guy-bernstein/12482

ELI REIFMAN:
Izraelska gazeta "Haaretz" stawia pod znakiem zapytania czystosc operacji finansowych E.Reifmana,do ktorego nalezy kompania "Emblaze",rozwijajaca technologie potrzebne w komunikacji komorkowej.Konkuruje z takimi potentatami jak "Nokia" czy "Motorola".

http://www.haaretz.com/hasen/pages/ArticleContent.jhtml?itemNo=730242

Shimon Peres,prezydent Izraela powiedzial:

http://www.youtube.com/watch
niedowiarek2 / 83.21.203.* / 2009-05-16 21:30
czarno widzę ,że ci ludzie będą budowali statki, rozmnożą tylko swoją kasę, takiego interesu ni zrobiliby nigdzie indziej
lody są kręcone /jak przepowiedziała pewna wizjonerka-tylko skąd wiedziała?
łebdointeresu / 79.185.242.* / 2009-05-16 18:49
United Internatinal Trust z siedzibą na Antylach: Eli
Reifman, Ron Al Dor, Guy Bernstein, Yacov Elinav, Gad Goldstein,Hadas Gazit Kaiser,Uzi Netanel,Naamit Salomon,
Ido Schechter.
Trzymam kciuki z Szechtera.
100 ha w Gdyni, w tym 20 ha akweny,maszyny,urządzenia
- za 65 mln Euro - ca 150 mln PLN - interes życia.
W-wa daje na stadion 450 mln...
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2009-05-16 21:31
Od kiedy 65 mln euro to 150 mln pln?
Jeżeli tak sprzedajesz euro to ja z chęcią od ciebie kupię.
Zrobię wtedy jeszcze większy business.
brawa / 95.49.137.* / 2009-05-17 11:04
ok nie 150 tylko 300,zadowolonyu?
lkj'p / 79.175.201.* / 2009-05-16 22:08
wydymaja nas bez mydła. grunty sobie kupili. Teraz wiadomo czemu Norwedzi i Mostostal nie mieli szans.Władza świata wygrała
XX / 83.30.220.* / 2009-05-17 11:40
BANKIERZY RZĄDZĄ EUROPĄ I TU SEKRET DLACZEGO STOCZNIA NIE MOGŁA DOSTAĆ WSPARCIA. WSZYSTKO BYŁO UKARTOWANE ABY PRZEJĄĆ JEJ MAJĄTEK (KTÓRY PEWNIE I TAK JEST ZANIŻONY). TERAZ NAGLE PRODUKCJA STATKÓW BĘDZIE SIĘ OPŁACAĆ?? BUJDA NA RESORACH. PORA PRZEJRZEĆ NA OCZY KTO NAPRAWDĘ STOI ZA "BŁĘDNYMI" DECYZJAMI
skomentuj

Najnowsze wpisy