Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Strach ma wielkie oczy

Strach ma wielkie oczy

Money.pl / 2006-11-15 17:19
Komentarze do wiadomości: Strach ma wielkie oczy.
Wyświetlaj:
g1962 / 2006-11-16 06:33 / Tysiącznik na forum
za pieniądze zarobione na lokacie w banku bagsika zapomniałem nazwy pamiętam tylko że były duże problemy z wypłatą po aferze art-b kupiłem z polecenia ,,maklera'' długofalowo jak prawdziwy inwestor akcje kabli,elektrimu ,ireny,żywca jak nastąpił WIELKI WYBUCH i wszystko spadło,przestałem być inwestorem. to co zostało wpłaciłem do pioniera .,spadki majowe,wczorajsze,to tylko delikatne korekty i niema się czym przejmować ktoś napisze że traci i go wkurzam zachowaj dystans jak pisałaBRYDZIA grająć na giełdzie podjołeś ryzyko wóz albo przewóz ,a kasa jak napisał Holder poniżęj nie dla wszystkich jest najważniejsza
HolderSor / 195.225.71.* / 2006-11-16 01:15
Osesek może jesteś uznanym graczem giełdowym ale zbytnio kreujesz się na mędrca.
Nie oceniaj innych ludzi swoją miarą.
Wyobraź sobie jak wyglądał by świat gdyby wszyscy zamiast pracować, uczyć się, tworzyć
wartościowe dzieła uznali, że jest najważniejszy jest pieniądz. Nie było by np. Mozarta,
Haydna, Beethovena itp tylko sami uznani gracze giełdowi. Gdyby ludzie uznali i uwierzyli,. że nie ma sensu uczyć się, pracować, rozwijać, coś tworzyć aby uzyskać za godziwą pracą dobrą płacę - wystarczy zająć się giełdą albo zainwestować na giełdzie bądz kupić Arkę Zrównoważony 104% w 3 lata.
Podejrzewam, że giełda jest na tyle wypającym i niszczącym psychicznie zajęciem, że
większość zajmujących się giełdą niczym innym się nie interesuje bo są zablokowani na
inne możliwości.
Mnie wystarczy tak jak już kiedyś pisałem niewiele tj.wolność i bycie sobą.
Zainteresowania mam zgoła inne od giełdy, choć skoro giełda jest to trzeba rozsądnie skorzystać. Używając wielkich słów to skoro Diabeł (jestem manichejczykiem) stworzył pieniądz i w konsekwencji Giełdę to trzeba próbować z tego skorzystać chociaż można się
uwikłać.
Nie jestem pozerem przechwalającym się marką samochodu czy wypasionym kotem, czy gwarancją notarialną wypracowania dużych zysków od np. 100 tys.
Co do mędrców to raczej gustuję w opiniach mędrca z innego forum (tu wskazówek może udzielić Warren) oraz w mniejszym stopniu w opinich takich osób jak Kenobi, p.Kuczyńśki
Kończę bo jutro rano muszę zrobić objazd okolicznych śmietników i zarobić trochę grosza
(aby wpłacić do Arki - swoją drogą chyba diabeł podpowiedział komuś komu? taką nazwę
tego funduszu). Jak nie będzie mi się chciało to będę spał do 10, pózniej rowerek i do opieki po zapomogę (z twoich podatków)
PS potraktuj to jako żart albo objaw choroby psychicznej albo zbytnie pobudzenie po wygranej Polaków. Do wyboru
grubasek / 2006-11-16 06:18 / -
zaczales nawet madrze /pomijajac fakt,ze Mozart i inni ciezko racowali wlasnie dla PIENIEDZY/ ale skonczyles ponizej podlogi.Kenobi i oszust Kuczynski medrcami,to przekracza wszystko,co tu kiedykolwiek przeczytalem.
osesek / 2006-11-16 07:07 / Pan Tysiącznik
Prośba do REDAKCJI FORUM.
Proszę o uwolnienie mnie od przydomka
"Uznany gracz giełdowy", którego jestem niegody i którym Redakcja Forum obdarzyła mnie bez mojej woli.
Skromnie przypomnę, że apeluję po raz trzeci.

Holderowi Sor dziękuję za uzasadnioną i celną krytykę i obiecuję, że już nigdy więcej nie pozwolę sobie na gorszenie Forum samodzielnym myśleniem.
Obiecuję także ,że będę zwalczał w sobie inklinacje do kreowania się na mędrca.

Jestem szcęśliwy. (:

EMC

bollullos / 2006-11-16 00:37 / portfel / Uznany Muł Pancerny
Hej, widział kto takie bujanie jak na Emcinsmed? Obserwuję tę spółkę od czasu i dziś miała wahania od 12,4 do 13,4, które to ceny zmieniły się kilka razy. Krótko mówiąc, jakbym miał więcej to bym spróbował tu DT pomimo niskich obrotów, bo niemal 10% dziennie można było sobie spokojnie wyrobić, na kupnie i sprzedaży.
rafal.b4 / 2006-11-16 00:14 / Bywalec forum
Mam pytanko: jesli zapisuje sie na akcje Zurawii to musze odrazu placic? I jesli rachunek maklerski mam w M Banku to zapis w innym biurze maklerskim w niczym nie przeszkadza? Co musze ze soba zabrac? To moj pierwszy zakup na rynku pierwotnym....
avers / 2006-11-16 08:38 / Bywalec forum
Jeżeli zapis jest czyniony nie we własnym biurze maklerskim w momencie zapisu na akcje gotówka musi być już na koncie (najpózniej do końca tego dnia) wskazanym w prospekcie emisyjnym bądż przez BM przyjmujące zapisy.Można przyjść na zapis z gotówką i dokonac wpłaty przy zapisie ale nie kazde biuro maklerskie jest przy banku no i od dużej wpłaty gotówkowej jest większa opłata. Uwaga przy zapisie nie wychodzi robienie przelewów z własnego konta-chyba że mamy akurat w tym samym banku.
gabrik / 2006-11-16 00:18 / portfel / Wierny Forumowicz
musisz dać kasę odrazu(składasz zapis i musisz mieć na to środki które zostaną przez BM zablokowane do czasu przyznania odpowiedniej ilości papierów po redukcji
rafal.b4 / 2006-11-16 01:01 / Bywalec forum
ale kase na rachunku czy gotowke przy sobie?
gabrik / 2006-11-16 08:25 / portfel / Wierny Forumowicz
na rachunku
gabrik / 2006-11-16 00:03 / portfel / Wierny Forumowicz
w pierwszym półroczu 2006 roku procentowy udział graczy na rynku kontraktów na GPW
zagraniczni 6%
instytucjonalni krajowi 24%
indywidualni 70%
W całym 2005 odpowiednio 5;20;75
Jarg / 2006-11-16 00:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Gabriku. Prawdziwą siłę ma ten, kto potrafi wywołać trend.
gabrik / 2006-11-16 08:27 / portfel / Wierny Forumowicz
zgadza się ale gracze za bardzo demonizują kontrakty tylko to chciałem pokazać,nie ten co ma duzo tylko ten co wie jak
pawciomerc / 2006-11-15 23:45 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
czy po dzisiejszym dniu strata na poziomie 6% to bardzo duzo oczywiscie jeszce zyski zostały ale jutro nie licze na wzrosty najlepiej to wogule nie zagladac do giełdy do konca tygodnia
Navigare----- / 80.55.129.* / 2006-11-15 23:45
2006-11-15 20:52:20 | *.*.*.* | A2 [ Uznany gracz giełdowy ] Pytanie brzmi : jakie wiadomosci sa w stanie wywolac w USA jakakolwiek korekte ?
Poprostu paranoja i to mnie przeraza o wiele bardziej niz u nas te --3%.. skomentuj

Hossa szaleje nie tylko w USA. Zobaczcie wykresy indeksów W.Brytanii, Francji, Szwajcarii, Niemiec, Włochow, Hiszpanii, Portugalii, Holandii, Belgii, Irlandii, Szwecji, Danii. Wszędzie tam indeksy na szczytach. Czesi i Grecy juz prawie na szczytach. Zostalismy tylko my oraz "bratanki" ,austriacy i finowie. Czwórka w sam raz do brydża :)
ktosik / 83.11.251.* / 2006-11-15 23:53
a moze wlasnie od nas, wegrow , austriakow i finow zaczan sie spadki? Dlczego myslisz tylko w jedna strone.Ktos musi zaczac te burze, dlaczego nie wlasnie czworka do brydza
Navigare----- / 80.55.129.* / 2006-11-15 23:57
Ta czwórka do brydza to pionki w grze. Male trybiki. Płotki. Od nich sie nigdy nic nie zaczyna.
orzech / 2006-11-15 23:48 / Uznany Gracz Giełdowy
I dlatego od jutra damy "rurę" !
pawlus / 2006-11-15 23:41 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Ciekawe ilu leszczyków nabierze sie na te opinie analityków o wirtualnym zyku biotonu i wyprzeda z ppierów, jak myslicie. Podobnie jest w spolkach deweloperskich przeacowani robi sie co kwartł i o tych nie pisze sie ze to irtualny, choc na rowni biotonowemu. Przewiduje spadek do 2,80 a potem marsz ponad 4 z koncem roku, szkoda sie wyprzedawac.
misiakolep / 87.96.28.* / 2006-11-15 23:50
jak dobrze liczę to bioton dzisiaj zarobil około30 mln na akcjach HTL
pawlus / 2006-11-15 23:51 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Dokladnie i jest roczny zysk 100 mln, + kontrakty nowe w rosji, to nie zamknie sie to setka a 125 minimum. Wilczega nigdy nie mowil ze ta 100 pochodzic bedzie wylacznie z insuliny.
orzech / 2006-11-15 23:47 / Uznany Gracz Giełdowy
Czekamy, dokupujemy, czekamy...
lojka / 2006-11-15 23:35 / Tysiącznik na forum
Dobranoc,

miłych snów o wzrostach! może się spełnią...
gabrik / 2006-11-15 23:31 / portfel / Wierny Forumowicz
ale kontraktowców z bankiera dziś przeciągneło
ravdrab / 2006-11-15 23:18 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam,

uległem panice i ..... sprzedałem BRS.
ale będę tę spółkę obserwował:-))))

Za dwa dni wchodzę z zakupy

Pozdrawiam.
gabrik / 2006-11-15 23:23 / portfel / Wierny Forumowicz
mało piszesz może coś z AT skrobniesz ?
ravdrab / 2006-11-16 00:01 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Coraz mniej czasu mam i dlatego rzadko tu bywam.
Jeśli chodzi o mój punkt widzenia to linii trendu jeszcze nie przekroczyliśmy, co nie oznacza, że ostatnie informacje prasowe nie okażą się "samo spełniającą się przepowiednią". Historia pokazuje, że linia trendu (45 stopni) w wielu przypadkach była przełamywana, ale ruchy cen przeciwne trendowi "wracały" do normy.
Wszystko to jest możliwe przy założeniu, że WIG nie przekroczy 38% zasięgu zniesienia. Wierzę, że nasza gospodarka oprze się na trzydziestceósemce. A wtedy mamy dalszą jazdę w górę.


Innymi słowy:
kilka dni w dół, przyszły tydzień możliwe odbicie, następnie mocna korekta i po 15-18 grudnia powrót do normalności.
ravdrab / 2006-11-16 00:02 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
albo jak to inni mówią trzeba oczyścić jezioro z leszczy...... bo ich za dużo......


Nie obrażam nikogo:)))
gabrik / 2006-11-16 00:10 / portfel / Wierny Forumowicz
:-) to czy jesteśmy leszczami zależy tylko od nas
ravdrab / 2006-11-16 00:13 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Święte słowa:-)))))
ravdrab / 2006-11-16 00:19 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Najmilsze teraz dla mnie spółki:
ABG
ACTION
EMAX (ale trochę mniej)
MILLENIUM (ostatnio sprzedałem tylko ze względu na chore obroty)
POLCOLOR



A jak Ty postrzegasz???
gabrik / 2006-11-16 00:42 / portfel / Wierny Forumowicz
RAV ja tylko rynek terminowy
jarek.k4 / 2006-11-15 23:02
Ale impra na bankierze

Biotek z ostatniej chwili...

"...bioton zakupił w celach medycznych szpital psychiatryczny w Tworkach pod Pruszkowem:)
przydział łózek wg u******* kasy:))
poza tym zakupił tez wytwórnie gumy do żucia w mongolii aby czyms zadowolic swoich akcjonariuszy na swieta:)))) "
lojka / 2006-11-15 23:08 / Tysiącznik na forum
dobre, dla sprostowania Tworki - to dzielnica Pruszkowa
gabrik / 2006-11-15 23:14 / portfel / Wierny Forumowicz
dzielnica za wielkie słowo
lojka / 2006-11-15 23:17 / Tysiącznik na forum
może troszeczkę, ale na pewno w Pruszkowie a nie pod,
a Ty skąd wiesz?
lojka / 2006-11-15 23:27 / Tysiącznik na forum
kumam :-)))
Tato / 2006-11-15 23:00 / Uznany Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Witam,
zauważyłem, ze wieszczący krach znikają na czas wzrostów z Forum, ale natychmiast się pojawiają przy jakimkolwiek spadku . .. .
Postanowiłem nie kultywować tej tradycji i jako fan wzrostów napisać też coś przy spadku :-)
Optymiści (w tym i wyżej podpisany) dzisiaj dostali trochę po palcach (osobiście -2,5% ale z zysku ). . .
Jak nie sprzedawali to na razie wirtualnie tylko jak napisal mikus
Na razie widać, że wszyscy po maju zahartowani w bojach, nikt tanio skóry nie odda

Z drugiej strony jest w tym jakaś logika, rynek gra na przekór, tak jak na przekór zaczął rosnąć w październiku, kiedy miał na bank spaść.
Dzisiaj wszyscy mówili o wzroście i pisali, no to część postanowił wykorzystać do sprzedaży. Czas pokaże, czy dobrze
Martwi mnie osobiscie nie to, że może jeszcze spadniemy, tak jak pisałem -martwilismy sie bardzie jak było 2900 zagrożone, raczej to, że na razie maleją szanse na atak na szczyt, Amerykanie nie muszą szukac rynków wschodzących i pewnikiem wejdziemy w miesiąc konsolidacji . .. i zabawy z falowaniem i spadaniem, a wszystko jak pisał Osesek usprawiedliwić mają grudniowe kontrakty . ..Czyli bawimy się sami w naszej piaskownicy.
Pozostaje chyba lekka przebudowa portfela . . .
osesek / 2006-11-15 23:26 / Pan Tysiącznik
Ja przypuszczam, że ci, ktorzy na Forum sieją naukową uzasadniona zgrozę nie czynią tego bezinteresownie. Powiem więcej, śmiem przypuszczać, że czynia to w ramach obowiązków służbowych. I czynia to w sposob bardzo umiejętny co świadczy o wysokich, bardzo wysokich kwalifikacjach.
Co do przekornej natury Rynku mam zdanie odmienne.
Rynek to ludzie, to gracze i nie sadzę, by znalazł się chociaż jeden, ktory świadomie wywoła spadek o 10 % by sprzedać akcje. Przeciez to odmiana masochizmu.
osesek / 2006-11-15 23:00 / Pan Tysiącznik
Na dzisiejszej sesji wolumen na kontraktach WIG20FZ6
wyniósł 34277 a LOP zmalał o około 3000.
Zastanawiam się czy przegrupowanie kontraktow z S na L przez wielkich graczy dobiegło końca. Zakładam, że nie ale gdy wezmę pod uwagę poprzednie sesje, podczas których WIG20 pokonywał szlak podobny do bieszczadzkich to mam podstawy do przypuszczeń, że tak, chociaż moc przypuszczenia osłabia fakt tylko dwudniowych zdecydowanych wzrostow w USA. Zatem....po namyśle ....sądzę, że ( i tu błysnę przenikliwością godną góralskiego synoptyka) może być różnie. (:
Z USA od wczoraj płyną wyraźne sygnały wzmocnienia wzrostowego trendu. Znamiennym jest fakt,że dzisiaj tylko na Węgrzech i w Polsce indeksy leciały na łeb.
Wniosek może byc tylko jeden, wielcy gracze lokuja kontrakty na giełdach , którymi można dość łatwo bujać.
Tak sobie myślę , że skoro WIG20 ma dzisiaj wykres podobny do prostej pochyłej to raczej niewielu graczy DT otwierało pozycje L ! Zatem wniosek nasuwa się sam.
Prosze o krytyczne uwagi.
futurek_LOGO / 2006-11-15 23:23 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ano akcjami sypal arbitraz i zamykal S czyli kupowal L i dlatego tak latwo byly lamane zapory po 100 i wiecej kontraktow na roznych poziomach pytanie jakie sie rodzi to to ze ktos te L jednak wystawial i to niemalo a odbior jest taki ze jednak dlugie pozycje byly w odwrocie
gabrik / 2006-11-15 23:27 / portfel / Wierny Forumowicz
Futurek pozwolę sobie zanegować Twoje tłumaczenie.
Zapraszam do sprzeczki na GG
Kenobi / 2006-11-16 00:52 / Uznany malkontent giełdowy
Ja również, to żaden arbitraż jak np. rosną dwie półki, po prostu ogon macha psem.
mop / 2006-11-15 23:04 / Bywalec forum
i takiej analizy wypatrywalem, jaka kania :)
idac Twoim dzisiejszym tropem (wczesniejsze posty) i jesli dobrze wnioskuje, to czekamy na wyhamowanie LOP - jego wzrost, to sygnal wejscia
osesek / 2006-11-15 23:12 / Pan Tysiącznik
Jeżeli jutrzejsza i piątkowa sesja w USA potwierdzi a co najważniejsze nie zaneguje dwudniowych wzrostow to ja smiem przypuszczać, że LOP już nie zwiekszy się bo żaden wielki nie kupi S na tony.
Zatem nie ilość LOP ale wartość FZ i baza będą drogowskazem. Tak sobie gdybam.
gabrik / 2006-11-15 23:23 / portfel / Wierny Forumowicz
baza to fałszywy drogowskaz,lop absolutnie jako sam w sobie nie wskazuje potencjalnego kierunku (nigdy).
Lop może także rosnąć przy spadkach.
Dzisiejszy spadek LOP oznacza że zamykano długie pozycje.
osesek / 2006-11-15 23:31 / Pan Tysiącznik
według mnie dzisiaj duzi gracze przebiegunowili pozycje na kontraktach z S na L. Mali nie maja znaczenia bo nie oni kreują zachowanie rynku.
gabrik / 2006-11-15 23:34 / portfel / Wierny Forumowicz
a co do kreowania rynku zaraz coś wkleje
gabrik / 2006-11-15 23:33 / portfel / Wierny Forumowicz
jesteś w błędzie dużym jak robi się przebiegunowanie jak to nazwałeś to LOP zostaje bez zmian
ktosik / 83.11.251.* / 2006-11-15 23:51
zgadza sie.bo LOP t Liczba Otwartych Pozycji."Obrocenie" pozycji z S na L lub z L na S nie ma wplywy na wielkosc LOP.Bo 1 pozycja to para 1 L i 1 S. Zeby ktos zamknal np Ske potrzebny jest kots kto otworzy Lke i na odrwot.
osesek / 2006-11-15 23:44 / Pan Tysiącznik
No to zastosumy najlepsza metode dochodzenia do prawdy. Indukcja-teza-antyteza-synteza-prawda-fałsz. Wio.
1.Nastapił ruch w dół. Prawda !
2.Podczas ruchu w dół gracze zamykają pozycje L. Prawda
3.Podczas ruchu w dól gracze nie otwierają pozycji L . Prawda
4.34277 kontraktów zmieniło biegun. Prawda
5.Pytanie .KTO PODCZAS RAPTOWNYCH I ZNACZNYCH SPADKÓW ZAJMUJE POZYCJĘ l ?
A teraz postaw do punktów powyżej antytezy ,dokonaj syntezy i popatrz co otrzymasz.
ktosik / 83.11.251.* / 2006-11-16 00:04
nie jest prawda pkt3:
otwarcie pozycji L to kupno kontraktu. Otwarcie pozycji S to sprzedaz kontraktu.Wobec powyzszego jesli wszyscu otwiraja S-ki to komu sprzedaja kontrakty skoro wg.ciebie i pkt 3 nikt nie kupouje kntraktow?? to bzdura co piszesz. Jedna pozycja to para L&S,Jesli bawisz sie na future to musisz widziec ze w kazdej chwili kiedy otwierasz np Ske to sprzxedajesz kontrakt komus kto wlasnie zdecydowal sie otworzyc L-ke.I analogocznie kiedy ty decydujesz sie otworzyc L-ke to kupujesz kontrakt od kogos kto zdecydowal sie sprzedac S-ke.
gabrik / 2006-11-15 23:48 / portfel / Wierny Forumowicz
punkt3-nieprawda
punkt4-matrix :-)
osesek / 2006-11-16 00:02 / Pan Tysiącznik
pkt.3. tylko w przypadku zabezpieczenia akcji kontraktami.
pkt 4. to sie jeszcze okaże
Każde świadome działanie ma z góry określony cel.
Jaki był cel ?
gabrik / 2006-11-16 00:16 / portfel / Wierny Forumowicz
osesku ja absolutnie jestem daleki aby po dzisiejszej sesji krzyczeć że to definitywnie bessa ,najzwyczajniej moim zdaniem gracze z powodu małej znajomości rynku terminowego szukają w nim na siłę "czarów"
ktosik / 83.11.251.* / 2006-11-15 23:28
sluszna interpretacja.LOP swiadczy tylko o spodziewanym naglym i wiekszym ruchu.Nie pokazuje , nawet nie sugeruje kierunku tego ruchu.
Jarg / 2006-11-15 23:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dobrze kombinujesz Osesku. Wczesnym popołudniem pisałem, że wygląda mi to na ściemę. Kasandry z naszego forum probowały wysnuć analogie z majową zwałką, ale tamta wyglądała inaczej. Zaczęło się od potężnego spadku w Stanach, a nasz parkiet dzięki "tajemniczej" sile jeszcze jedną sesję szedł w górę. Grubasy siedzą na kontraktach, a mają taką moc, że jak chcą to mogą pociągnąć rynek nawet pod prąd. Nie wiem, czy to już koniec, ale po USA widać, że to grubymi nićmi szyte.
risky-rainmaker / 2006-11-15 22:47 / Ostatni Optymista
Wróciłem, Nastroje optymistyczne - nikt nie myśli o ......wszyscy się ciesza, jutro zakupy. Niesieni zadowoleniem z wygranej
mop / 2006-11-15 22:48 / Bywalec forum
ale co, ze spokojem wystawiamy PKC na kontre?
risky-rainmaker / 2006-11-15 22:50 / Ostatni Optymista
PKC do ja nie lubię, już taki jestem , że chcę wiedzieć ilę płacę za papierek.
mop / 2006-11-15 22:59 / Bywalec forum
na kontre, czyli sprzedaz - ale na jedno wychodzi - pozdro
Jeck / 2006-11-15 22:53 / "Poławiacz perełek"
risky odezwij sie na GG-mam pytanie ...
risky-rainmaker / 2006-11-15 23:00 / Ostatni Optymista
Podaj numer GG
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy