Strajkowa jesień

marzena / .* / 2003-11-25 16:48
Komentarze do wiadomości: Strajkowa jesień.
Wyświetlaj:
ines / .* / 2003-12-02 15:34
Mariusz, myślę dokładnie to samo co TY. A do Pani Marzeny powiem tylko tyle: niech się Pani cieszy, że są jeszcze ryczałty-tylko dlatego płaci Pani tylko tyle! Wszyscy prowadzący działalność powinni prowadzić książkę przychodów i rozchodów, dodać i odejmować każdy umie to nić trudnego, i od tak wiarygodnie obliczonej podstawy powinien być liczony podatek!. Oczywiści miało by to sens tylko wtedy gdy przychody tam wpisywane odpowiadałyby stanowi faktycznemu - tymczasem często słyszę od taksówkarza: płaci Pani 20 PLN, na ile wystawić rachunek ?. Czy to jeszcze żadnemu z ministrów finansów nie dało do myślenia ?
marzena / .* / 2003-11-25 16:48
jak to taksówkarze nie płacą podatku płacę kartę podatkową 200 PLN m-nie co to jest nie podatek????
mariusz / .* / 2003-11-26 09:20
Ja tam widzę wyraźnie napisane: "Nie chcą płacić _wyższych_ podatków". Jeśli "przeciętny obywatel" z zarobionych np. 5000 PLN płaci podatek dochodowy 1000 PLN (faktycznie niestety płaci jeszcze więcej, bo z tym dochodem wejdzie w drugi próg podatkowy), to ja nie widzę powodów, dla których taksówkarz miałby płacić 200.

Najnowsze wpisy