Forum Polityka, aktualnościPolityka

Strajkować, nie strajkować - nauczyciele się naradzają

Strajkować, nie strajkować - nauczyciele się naradzają

Wyświetlaj:
Wapniak / 83.28.146.* / 2007-06-24 22:50
Cóż. To chyba jest pytanie. Pytanie dla Noblisty. Zaczął od walki o poprawę losu i życia ludzi. Gdzie skończył? Nie znajduję odpowiedzi. Wiem tylko z mediów, że każe sobie się kłaniać w nagrodę za obalenie komunizmu! Jak się to ma do Was? Nie wiem, bo NSZZ "Solidarność" przestała istnieć i to już dawno.
dyplomowany / 213.77.171.* / 2007-06-24 12:10
Jak mi policzono pieniadze za egzaminy maturalne ustne, według tabeli kuratoryjnej/ministerialnej, to wyszło, że muszę dopłacić ok. 150 zł. Chociaż siedziałem codziennie po dwie, trzy godziny więcej, niż gdybym siedział na lekcjach. W przyszłym roku będe miał w tym czasie zwolnienie lekarskie!!!!
obserwator / 2007-06-19 15:49 / Tysiącznik na forum
wczoraj słyszałem że średnio za godzine lekcyjną 45 min. na egzaminie ustnym egzaminator nauczyciel otrzymuje zgodnie z zapisami naliczania wynagrodzenia około 35 złotych : więcej mianowani mniej inni. Przedstawiciel spoleczny nauczycieli oswiadczyl że państwo oszukało nauczycieli i winni oni otrzymać 100% więcej niz im się nalicza...a to by była kwota średnia 70 zl za jedną godzine lekcyjną 45 minut.. Czy zadania nauczycieli sa słuszne czy strajk jest polityczny. Uwazam ze strajk jest polityczny. Nauczycieli w polsce jest ponad 600000 nauczycieli. To armia ludzi którzy duzo zarabiaja , a calej prawdy nie mówia, prosze sprawdzić jakie emerytury otrzymuja jak przechodzą na wcześniejsze emerytury, jakie państwo to wytrzyma, to skandal, żeby tak niewielu zabierało tak wiele robotnikom , ktorych zdeklasowano bo maja życ jak zwierzęta a ich potomstwo ma dziedziczyć biede po wieczne czasy. Dołozyc do tego lekarzy i pielęgniarki i prawdziwe zlo ukaże swoje zlowieszcze oblicze. To nie sa nauczyciele, to nie sa lekarze, to nie sa pielęgniarki, to sa źli nieuczciwi ludzie zapominający o wlasnym człowieczeństwie.
mś / 193.151.55.* / 2007-06-21 12:05
Czy słyszysz, co mówisz ? W takim razie robotnicy, którzy mają tak źle niech zlożą wniosek o zamknięcie szkół, szpitali i przychodni. Na dodatek wszystkie dobrodziejstwa kulturalne, bo i oni także są : darmozjadami opływającymi w dobrobycie - z tego tak wynika. W tym przypadku tzw. biedny robotnik będzie mógł uczyć dzieci wg własnego programu, posiadanej wiedzy i ubiorze. Zaopatrzy dzieci w odpowiednią literaturę, sprzęt i sprawować będzie opiekę medyczną wg własnej diagnostyki. Powodzenia.
isa / 83.25.197.* / 2007-06-19 22:48
Gdzie tyle płacą , bo ja za praktyczny egzamin zawodowy nie dostaje ani grosza !!!!
kpiarz / 195.205.100.* / 2007-06-19 14:31
Pewnie że strajkować! Niech Romek nie ma zbyt spokojnych wakacji!
n-l / 195.136.148.* / 2007-06-19 12:55
Strajkowac i walczyc nie tylko o emerytury ale i godziwe place tak jak żadaja lekarze oni 2,5 sredniej krajowej a my przynajmniej 2 srednie. oni cos wywalcza a my tylko ustepujemy. Pani Gilowska da nam 37zlotych podwyzki a Giertych 50. i tyle krzyku. strajkujmy do skutku jak lekarze.
--s / 83.15.245.* / 2007-06-19 12:26
Ja też chcę taką pracę, 18 godzin tygodniowo, resztę można udawać, że się przygotowuję w domu, albo w tym czasie iść do drugiej szkoły.
Wolne w ferie świąteczne, zimowe, wakacje... tzn nie tyle że wolne, ale można wtedy wyjechać na 2 miesiące wakacji na kolonie i nieźle zarobić, a pensja ze szkoły i tak przecież będzie.
No i emerytura o wiele wcześniej niż ja będę mógł pójść na emeryturę, a jeszcze im się nudzi i narzekają.
G. / 83.30.148.* / 2007-06-22 22:28
Dlaczego nie wybrałaś takiego zawodu - teraz byś mogla pracować po 18 godzin. Odpowiem ci, bo własnie bałaś się tych godzin po obowiązkowych 18 godzinach lekcyjnych i wszelkich obowiazków związanych z doksztalcaniem się samofinansującym, za marne pieniądze. Ja też chciałam tak ja ty wychowywać i opiekować się tylko swoimi dziećmi, ale sumienie mi na to nie pozwoliło, bo musiałam nauczać twoje dzieci, gdyż ty nie pracując nie miałaś na tyle samozaparcia żeby im chociaż w zadaniach domowych pomagać, dlatego teraz muszą korzystać z dodatkowych wyrównwczych godzin z każdego przedmiotu - które prowadzą nauczyciele za darmo i odrabiają z twoimi dziećmi zadanie domowe, bo ty wolisz pogaduszki z koleżankami przy wódeczce.
belf / 195.136.148.* / 2007-06-19 12:52
To idx baranie i pracuj i jak szybko pojdziesz to jeszcze szybciej uciekniesz
belf / 195.136.148.* / 2007-06-19 12:52
To idx baranie i pracuj i jak szybko pojdziesz to jeszcze szybciej uciekniesz
krusa29 / 83.4.124.* / 2007-06-19 21:15
Prawdę pozna tylko ten, kto wejdzie do szkoły zaraz po studiach, zobaczy jak szybko podcina mu się skrzydła, ile dostaje pieniążków i jak długo trzeba czekać i jakie sterty dokumentów produkować, żeby zarabiać 1600 zł. Zapraszam każdego, kto uważa, że ten zawód jest super do klasy, do gimnazjalistów lub uczniów szkół średnich, którzy....są jacy są.... A z drugiej strony jak ktoś by chciał, to proszę bardzo, dlaczego nie zrobić kursu pedagogicznego i przyjść do szkółki, gdzie Pańskim zdaniem praca jest lżejsza od spania, a to co robimy to pełna fikcja??? Ja chciałam wykonywać ten zawód i po to się uczyłam, kończyłam kursy, studia podyplomowe. Niestety, wypłata którą dostaję nie odzwierciedla wkładu pracy jaki włożyłam w to, żeby pracować jako nauczyciel.
gumek / 87.105.112.* / 2007-06-20 10:14
Jeszcze jedna sprawa, czy Pan myśli, że w innych zawodach zaraz po szkole, czy studiach od razu trafia się na stanowiska dyrektorkie, prezesowskie i ordynatorskie z conajmniej "nastotysięcznymi" wynagrodzeniami? WIĘCEJ POKORY szanownemu gronu podobno "pedagogicznemu" życzę.
gumek / 87.105.112.* / 2007-06-20 10:01
Szanowny panie. To co Pan pisze to oczywiście prawda identyczna z niebezpieczną praca górników, lekarzy itd., ale dlaczego w tym kraju musi być wieczny podział na lepszych i gorszych??? Zacznijcie szanować każdy zawód.Dlaczego rolnik gorszy od górnika, urzędnik gorszy od nauczuciela, prowadzący działalność (niekoniecznie milioner) gorszy od robotnika? Nie dajcie się szczuć przeciwko sobie, bo to tematy zastępcze, żeby każdy z nas nie patrzył na ręce tych, którzy w zaciszu gabinetów rozkradają wspólnie wypracowane dobro.
Kero niezwerbowany / 213.238.125.* / 2007-06-19 11:50
Strajkować byle prędko - w wakacje nie będzie kim strajkować bo i tak wolne będzie PŁATNE!
G / 83.30.148.* / 2007-06-22 22:36
Strajkować, po co. Myślę, że w czasie wakacji ZNP z panem Broniarzem na celu zaskarżą do Trybunału Konstytucyjnego ustawę zabierającą nauczycielom wcześniejsze emerytury. Tylko tyle mają do zrobienia przez dwa miesiące - to chyba sprostają temu zadaniu.
Jak nie to możemy od początku roku wprowadzić reformowaną ocenę celującą dla każdego ucznia z każdego przedmiotu w każdej klasie a jako premię wspaniałych ocen - kieszonkowe w wysokości stypendium naukowego dla każdego ucznia. to będzie to o czym marzą Gosiewski z Giertychem.

Najnowsze wpisy