Forum Forum prawneGospodarcze

STRASZENIE SĄDEM! ZAKUP BEZ ŻADNEJ UMOWY

STRASZENIE SĄDEM! ZAKUP BEZ ŻADNEJ UMOWY

zdezorientowanyMEN / 2010-02-01 19:06
Witam Wszystkich !! nie będę się rozpisywać zatem sprawa wygląda następująco..Sprzedałem osobie Kurtkę .Gość znalazł moja aukcje na allegro jednak z inna kurtką ..poinformowałem że kurtka o która pyta została sprzedana jednak posiadam inna która mogę mu sprzedać... Poprosił o zdjęcia itd...po wysłaniu ponad 20 fotek towaru z wymiarami przelał pieniądze na moje konto.Kurtkę sprzedałem "poza allegro" nie prosil o zrobienie aukcji ani tez o inny sposob potwierdzenia transakcji..Po założeniu kurtki poinformował mnie ze jest za mała i chce ja zwrocic bo inaczej sprawe kieruje do sądu.Odpowiedzialem ze to nie moja wina ze dokladnie widzial co kupuje itd...Prosze o opinie jak zareagować w takiej sytuacji i czy faktycznie w razie zalozenia mi sprawy w sadzie jestem na straconej pozycji??
Wyświetlaj:
TakiSamCzłowiek / 79.190.43.* / 2010-02-03 19:46
Jeżeli klient tę kurtkę kupił po za lokalem przedsiębiorstwa to ma prawo domagania się zwrotu pieniędzy musi tylko w ciągu 10 dni od daty otrzymania produktu wysłać do sprzedawcy odpowiednie oświadczenie, sprzedawca winien o tym klienta poifnormować w innym wypadku klient ma na to trzy miesiące.

tutaj możesz o tym przeczytać trochę więcej
http://www.federacja-konsumentow.org.pl/story.php?story=75
zdezorientowanyMEN / 2010-02-03 20:42
Z tego co sie orientuję nie jestem przedsiębiorcą.NIe prowadzę działalnośći gospodarczej. Sprzedałem kurtkę jako osoba fizyczna więc jak się ma to co Pan pisze powyżesz do rzeczywistości??a może ja dalej jestem w błędziie..;/;/
z owej ustawy co mi Pan podesłał::::..."""Przez umowę poza lokalem przedsiębiorstwa należy rozumieć taką umowę (sprzedaży, umowę o świadczenie usług), którą zawiera z jednej strony konsument, z drugiej zaś profesjonalista – przedsiębiorca, który w ten sposób zorganizował swoją działalność, że do zawierania umów z konsumentami dochodzi poza lokalem przedsiębiorstwa (kryterium podmiotowo-przestrzenne). "" więc ja też jako os, fizyczna podlegam temu prawu??..ja rozumiem że gdybym sprzedal kurtke poprzez :kup teraz" np na allegro to musiałbym przyjąć zwrot lub jeśli jako przedsiebiorca sprzedałbym kurtke gosciowi na ulicy tylko chciałbym wiedziec jak sprawa sie ma do tego ze kurtka kupila os. fizyczna od os fizyczen..pozdrawiam i oczekuje na jakąkolwiek odpowiedz

Najnowsze wpisy