Forum Forum podatkowePIT

Strata z lat ubiegłych - Działalność gospodarcza + praca na etacie

Strata z lat ubiegłych - Działalność gospodarcza + praca na etacie

Jimbo / 2018-01-27 00:55
Mam pytanie odnośnie odliczenia straty z lat ubiegłych z pozarolniczej działalności gospodarczej.

Uwaga... pracuję również na etacie - umowa o pracę.

Wypełniam oczywiście PIT-36 (wspólnie z małżonką rozliczamy się).

Oczywiście z etatu mam dochód, składki ZUS społeczne i zdrowotne... z tym nie ma problemu.
Problemem jest (a raczej pytaniem) czy mogę odliczyć z DG stratę z lat ubiegłych jeśli w tym roku (mam zawieszoną DG) miałem dochód (ze sprzedaży majątku).
W poprzednich latach tj. 2014, 2015, 2016 miałem zawsze stratę (której oczywiście nigdy nie odliczałem - nie mogłem nawet, bo nie miałem dochodu.
Czy faktycznie mogę teraz odliczyć z każdego roku po 50% straty z lat poprzednich ?

Podam konkretnie na przykładzie:
2014 - STRATA - -250 zł
2015 - STRATA - -580 zł
2016 - STRATA - -1740 zł
2017 - DOCHÓD - +500 zł

Czyli teraz mam odliczyć 50%*(250+580+1740)=1285 zł

W polu 151 na PIT-36 mam wpisać 1285 zł i podać żródło: Pozarolnicza działalność gospodarcza ???

Czy może jednak mam prawo jedynie wpisać tylko tyle straty ile mam dochodu... czyli 500 zł... tak by "wyzerować saldo" ???
Wyświetlaj:
prezesbit. / 185.246.208.* / 2019-11-27 15:44
Dzień dobry! Mam na imię Tomasz Olszewski, od ponad 3 lat zarabiam pieniądze tylko i wyłącznie przez Internet, opracowując strategie pozwalające zarabiać bez wychodzenia z domu Od dłuższego czasu zarabiam w programie inwestycyjnym z niskim wkładem własnym. Nie są to żadne piramidy finansowe, MLM'y, hyipy, nie będziesz zbierał poleconych, ani namawiać nikogo do udziału. Poszukuję konkretnych i zdecydowanych osób, które chciałyby pomnażać swój kapitał dzięki skutecznej inwestycji, jaką proponuję. Zysk już w pierwszym miesiącu to nawet 10 tys. złotych. Do pracy nie potrzebujesz niczego opróćz swojego smartfona/laptopa. Platforma inwestycyjna, którą chcę Ci przedstawić nie wymaga od Ciebie żadnej specjalistycznej wiedzy, wszystko Ci pokażemy. Oferta ograniczona czasowo i ilościowo - nie wiem, czy się powtórzy.,,
dołącz do nas tu: http://systemzarabiania.pl
Nikola368 / 149.156.72.* / 2019-11-25 12:10
Niestety znam ten ból, a jak starta to pożyczka, ja wzięłam swoją przez Sprint Casha, znalazłam dobrą opcje bo nie miałam wyjścia, straty były zbyt duże, mam nadzieje ze za rok wyjdę na +
elektra2 / 31.174.128.* / 2018-04-16 15:47
Witam,
czy uzyskał Pan odpowiedź na to pytanie? Jestem w podobnej sytuacji - mam dochód z DG i dochód z umowy o pracę. Chcę odliczyć stratę z DG, ale czy mogę faktycznie 50%, czy tylko do wysokości dochodu z DG?

Najnowsze wpisy