Forum Forum inwestycyjneFundusze

Strategia zrównoważona

Strategia zrównoważona

Igor22 / 79.185.37.* / 2007-11-10 22:32
Chciałbym dopytać jakie fundusze dobrać aby uzyskać profil Zrównoważony - Przeznaczony jest dla osób charakteryzujących się średnią skłonnością do ryzyka, akceptujących wahania stopy zwrotu i oczekujących zysku z inwestycji na poziomie istotnie wyższym niż przeciętnie osiągany z lokat bankowych na okres 5-10 lat
Wyświetlaj:
cortez / 2007-11-11 17:30 / Bywalec forum
Aby spełnić wymagania powyżej ja bym dobrał tak fundusze:
20% akcji polskich (LM i Unikorona akcji)
20% akcji zagranicznych (np. wschodzącej Europy)
10% Uniakcje ME2012 (ostatnio mój faworyt, inwestuje w spółki polskie i ukraińskie, które będą zyskiwały na oragnizacji tej imprezy)
20% Stabilny (np. AiG)
20% Obligacji
10% Pieniężny
kandahar / 2007-11-10 23:28
polecam arke.. od kilku lat jest w czołowce najlepszych ..ostatnie rankingi to potwierdzaja.. ale jak to mowia "analiza wsteczna zawsze skuteczna" czyli nie da sie przewidziec co bedzie w przyszlosci...ja mam arke i nie nazrekam..mimo ze spada...spada...spada...:)
Valdi303 / 2007-11-11 13:17
polecam arke.. od kilku lat jest w czołowce najlepszych ..ostatnie rankingi to
potwierdzaja.. ale jak to mowia "analiza wsteczna zawsze skuteczna" czyli nie da sie
przewidziec co bedzie w przyszlosci...ja mam arke i nie nazrekam..mimo ze
spada...spada...spada...:)
A jak to rozumieć, ja miałem PZU ale sprzedałem, jestem za wrażliwy i nie wytrzymałem, obawiam się , że to jeszcze potrwa awentualnie kupię znowu PZU zrównowazony po spadkach. dlaczego ciebie te spadki nie martwią?
max1224 / 195.117.209.* / 2007-11-11 13:30
bo dopóki nie sprzeda to tak naprawdę traci tylko wirtualnie j
jak mam psa za 10000 to sęk w tym żeby go sprzedać za dwa koty przynajmniej po 5000 to jest tylko jednostka uczestnictwa dziś warta 53,5 zł a za tydzień 56,77 za miesiąc 54,02 a za rok 60 i tylko ty drogi inwestorze sprzedajesz kiedy i za ile chcesz ja kupiłem arkę po 36 zł no to jak teraz z 56 spadła na 53 to mnie śmieszą głosy o bessie trzęsieniu ziemi itp sprzedam jak będą mi potrzebne pieniądze albo jak uznam że znudziło mi się w to bawić a że zabawa jest przednia to nawet jak teraz dokupuje to przepłacam i godzę się na to bo kiedyś nieważne kiedy może to być 75 i jeszcze jedno Legg Masona kupiłem po 275 ok. a jak sprzedawałem to po 440 też ok dlatego takie wachania na niektórych nie robią wrażenia CIERPLIWOŚĆ i jeszcze RAZ cierpliwość gwoli sprawiedliwości kupowałem wtedy znacznie drożej inne bo nie realizowałem zysków
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy