Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Streżyńska: 500+ będzie testem dla nowej koncepcji e-administracji

Streżyńska: 500+ będzie testem dla nowej koncepcji e-administracji

Wyświetlaj:
Zibi..... / 77.253.217.* / 2016-02-19 11:56
Według PIS, Ci co pracują i zarabiają jakieś troszeczkę większe pieniądze (np: 801 zł na osobę w rodzinie) są karani, a nieroby co tylko umieją dup..i ruszać dostają za darmochę kasę.
PRESZ Z LUDŹMI SZKODLIWYMI / 46.113.114.* / 2016-02-19 11:32
w Radio RDC wice min Polityki społ płacy i spraw socjalnych - mówi, z uśmiecham na ustach- i, z radoscią w głosie - DOKŁĄDNIE - TO, TAK, JAK PRZES BANKU MA WIECEJ DZIECI TO JEMU SIĘ NALĘZY TEŻ PO 500 ZŁ NA KAŻDE DZIECKO- NO PISOWCY- BANDA, TYLE MAM O WAS DO POWIEDZENIA, I NIE BOJĘ SIĘ ODPOWIEDZIALNOSCI ZA SWE SŁOWA, KACZYŃSKI Z IDIOTAMI, SPIESZCIE SIĘ KORZYSTAĆ Z WŁADZY- TAK SZYBKO ZA 4 LATA PRZYJDZIE WAM JUŻ ODCHODZIC, ZERO POPARCIA, A TY KACZYŃSKI NIE WIESZ, JAK BLISKO OBOK MIŁOŚCI JEST ZA CIENKĄ LINIĄ NIENAWIŚĆ - WZBUDZACIE WE MNIE NIENAWIŚĆ JESTEM JAK ZRANONA ZDRADZONA PRZEZ WAS KOBIETA- I IM BARDZIEJ WAS POPIERAŁAM KOCHAŁAM TYM BARDZIEJ TERAZ PRZYJDZIE CZAS NIENAWISCI DO WAS- WSZĘDZIE GDZIE TYLKO SIĘ DA BĘDĘ AGITOWAĆ BY LUDZIE PRZEJRZELI NA OCZY, I NIE GŁOSOWALI WIEĆEJ NA ZIDIOCIAŁĄ PARTIĘ ZIDIOCIAŁYCH LUDZI- TAKA JEST DZIŚ DIAGNOZA WASZYCH RZĄDÓW- PISZE TO ZA ZASIŁKU NA OSOBĘ DO 600 ZŁ, ZASIŁKI NA BAZROBOTNYCH- IDIOTYZM, TAK NISKIE, I TEGO SIE NIE PODNOSI, A IDZIE KRETYN DO RADIA, I MÓWI TAKIE SŁOWA- WCZORAJ W RADIOWEJ TRÓJCE U KUBY STRZECZKOWSKIEGO PROGR 3 pR- TEZ PADŁY M,ĄDRE SŁOWA ŻE NIE --MOZE BYĆ TAK, ŻE NA UTRZYMANIE DZIECKA - PRZEZNACZA SIE WWIĘKSZĄ KWOTĘ NIŻ NA UTRZYMANIE DOROSŁEGO POJEDYŃCZEGO CZŁOWIEKA- TO PRZY OKAZJI ZASĄDZANYCH Z KOSMOSU WIELKICH ALIMENTÓW OJCOM, ALE TO TEŻ DOTYCZY DZIŚ TEGO ZE DZIECKO NIE PŁACI CZYNSZU, OPŁAT- A MY TAK DOROSLI POWINNI MIEĆ WIĘCEJ NA ZYCIE NIŻ WSPARCIE DLA DZIECKA- A TACY PREZESI BANKÓW NIE POWINNI BYĆ WSPOMAGANI PIENIĘDZMI PODATNIKA, KACZYŃSKI JESTEŚ STARYM SKLEROTYKIEM, DZIŚ MOJA DIAGNOZA JEST JUŻ SŁUSZNA, NIE NADAJESZ SIE DO RZĄDZENIA, I NISZCZYSZ TYLKO NASZĄ POLSKĄ NARODOWĄ SPRAWĘ JESTEŚ SZKODNIKIEM SPOŁECZNYM, TYLE CI POWIEM
PIS jest skończony koniec poparcia / 46.113.114.* / 2016-02-19 11:23
drogo sprawdzać dochód?to ja też chcę500
Stanąć na ulicy i rozdawać po 500 zł przechodniom, o taka pomoc dla ludzi jest najtańsza, co to za argument- jak na swą demokrację to mówią, że trzeba odżałować pieniędzy na wybory- ale na sprawiedliwe podzielenie tak wielkich środków, to już nagle PIS-owi, odbiło, że tu można sobie ot tak dawać pieniądze, tym, którzy tego nie potrzebują, to dajcie idioci nam potrzebującym, co my samotni to pies- my byśmy też mieli dzieci- gdybyście nas nie zadręczyli umowami zleceniami, brakiem pracy , lekiem o jutro, brakiem mieszkania dla normalnych bez zadłużania całych rodzin na 40 lecia, gdy spłaca się nie koszt tego domu- dachu nad głową, tylko płaci się haracz banksterom, i mieszkanie po spłacie, której się nikt nawet nie doczeka- kosztuje 2* tyle co jego wartość rynkowa- a 8 * więcej niż koszt jego wybudowania- po tej cenie marża niska, i koszt budowy ludzie powinni sobie zapewniać lokum dla rodzin, a nie na hipotekach banksterskim wynalazku żydowskiej lichwy.
PIS mówi dać prezesom banków! / 46.113.114.* / 2016-02-19 11:22
Oto mamy do czynienia, z legalną, najnormalniejszą w świecie- korupcja polityczną.
korupcja polityczna, czyli ile kosztuje - głos wyborczy- kupienie sobie elektoratu wyborczego- bo, to o to chodzi, a nie o żadne tam dzieci-
tylko idiotom może JK taka ciemnotę wciskać- liczymy rodzina z 2 dzieci , na 2 dziecko 500 zł /2 ( dwoje dorosłych rodziców głosujących)= 250 zł na tyle aż PIS - wycenił głos oddany na swą partię - sporo- więcej niż się daje wziątki przy innych okazjach, lekarzom, czy pielęgniarkom w szpitalu, dalej rodzina z 3 dzieci -2 dorosłych rodziców- osiągana wziątka od pis-u( celowo z małej ), to jest już 1000/2 = 500 zł kosztuje nas podatników głos elektorski- na pis, liczmy dalej 4 dzieci, i 2 dorosłych rodziców głosujących - dochód 1500 zł /2 - 750 zł kosztuje jeden głos wrzucony do urny za pis-em- należy uwzględnić, że - do tych głosów samych rodziców, dojdą - głosy dziadków, rozkochanych w swych wnukach- wiec należny do tych 2 głosów rodziców, dołożyć jeszcze ze 2 głosy dziadków, a z obu stron rodziny, ojca rodzice, i matki można wiec dołożyć 4 głosy.
A więc w 1 przyp kwota 500 zł -dzielona jest przez 6, w drugim 1000 zł przez 6 - w 3) przyp . 1500 zł, dzielone jest przez 6- czyli tak w tym 1)przyp. głos kupiony został za mniej niż 100 zł, a w przyp 3) głos został kupiony- za 250 zł.
Problem jest w tym, ze w ten o to sposób w Polsce z dzisiejszym dniem jasno czarno na białym przedstawiono, ile kosztuje zjawisko korupcji- ile warta jest tzw. wziątka- to jest skandal, skandal, jakie było wycie, gdy pisano, ze gdzieś ktoś , w jakiejś gminie wójt kupował głosy, ile było wycia, że to brak szacunku do demokracji- ( żeby było jasne kupował, za mniej, i nie na taka skalę ), do tego dochodzi- fakt, że ..za tę hucpę zapłacą rzesze ludzi w wieku 40+..50+ ..60+...70+..itd, czyli ci wszyscy , którzy dzieci już mieli wychowali, a jeśli mają to dorosłe.
Kolejny aspekt sprawy to fakt, że --o, to weszliśmy w licytację , i od tej pory przy następnych wyborach- padać będą kolejne co raz wyższe absurdalne kwoty, za które stale ci sami, o których piszę powyżej- będą musieli płacić, słowem- wprowadzono, nie tylko, że bykowe, od singli, i kawalerów, składających się na tę pisowską hucpę, ale opodatkowano- wszystkich ludzi, którzy pozostaną - poza tym systemem rozdawnictwa, i PSUCIA SYSTEMU SPOŁECZNEGO, TAK TRZEBA NAZWAĆ TEN PROJEKT, OD CZAPY- CHORZY LUDZIE NA WŁADZE GO WYMYŚLILI, I TERAZ Z UPOREM MANIAKA, REALIZUJĄ.
Proszę sobie wyobrazić, że zapłacimy za to w podatkach, przy zakupach, wyższe ceny w sklepach, przy korzystaniu z usług bankowych, oraz - jeszcze to proszę wziąć pod uwagę, o ileż sprawniej w Polsce działała by służba zdrowia, gdyby nagle NFZ dostał, o 1/4 środków więcej niż miał dotychczas- wszyscy bylibyśmy leczeni, w o wiele lepszych realiach- tymczasem kwota tej wielkości - pójdzie do kieszeni ludzi- patologii, która rodziła bez opamiętania, bez oglądania się na to czy ją na to stać, oraz z drugiej strony- na -bogatych ludzi, którzy mają pieniądze na utrzymanie swych dzieci-i, są im absolutnie zbędne, ale - oczywiście je wezmą, bo przecież tak już jest dają - to weźmie się, będzie się mieć więcej- w całej tej chorej ustawie chodziło, o wyrwanie elektoratu ludzi głosujących dotychczas na Platformę, nie poprzez odwoływanie się do poparcia na gruncie politycznych wyborów, tylko poprzez chamskie wprost przemówienie jak to się mówi- nie do ucha, a do kieszeni. Stało się wielkie zło- bowiem zostawiono na lodzie ludzi, którzy naprawdę potrzebują podniesienia ich świadczeń - zasiłków, dla bezrobotnych , zasiłków, niskich z Pomocy Społecznej, niskich rent, wręcz groszowych- to, ci ludzie nie dostaną podwyżek swych świadczeń tylko, ci, o których piszę powyżej- skandal, hucpa, i granda, której skutki ujemne będą w Polsce długo odczuwalne, i odbiją się czkawką wszystkim, urodzeń więcej nie będzie , może , może tylko + 5 %, a to jest nic, nie warte by psuć ludziom krew, nie mogąc pozyskać wyborców PO- ideologicznie postanowiono, ich chamsko, i ordynarnie kupić, pytanie czy wszyscy dadzą się tak kupić, i pytanie czy PO- nie wyskoczy w propozycją 700 zł na dziecko, albo 1000- kto za to zapłaci- wszyscy, single, starsi, i dorośli już ludzie mający starsze powyżej 18 lat dzieci.
mzakrzewski / 5.172.247.* / 2016-02-19 10:21
Czy za cyrk pod tytułem e-państwo ktoś odpowie karnie? Czy ewidentne przewały w konkursach dot informatyzacji cyfryzacji pójdą pod szyld Polaki-idioty, nie potrafiącego zbudować narzędzi funkcjonujących w świecie? Czy ktoś odpowie za umowy preferujące prywatny biznes, za gigantyczne, nieuzasadnione zyski firm informatycznych, zmowy przetargowe? Pamiętam zamówienie na sprzęt i oprogramowanie komputerowe do szkól za 2.2 mld zł, z roku 2007. Za gigantyczną kasę dostarczono szkołom informatyczny, wysokiej klasy złom. Firmy zastosowały zasadę odwlekania przetargu, gdy czas wykorzystania pieniędzy z UE nadchodził, urzędnicy wpadli w panikę i przetarg poszedł na skróty. To był początek. Dzisiaj otwarte jest pytanie, nie zrealizowane projekty współfinansowała UE. Ile kasy trzeba będzie zwrócić i z czyjego budżetu, jeśli firmy otrzymywaly zapłatę za sp. roboty? To może być ok 2 mld zł...
KAASIA / 83.20.157.* / 2016-02-19 10:04
...to jest program i pomoc dla WYBRANYCH
kasial / 83.20.157.* / 2016-02-19 10:03
ten program podzielił dzieci na lepsze i gorsze
Kazimiera-matka / 31.6.212.* / 2016-02-19 09:09
500+ to najgl............gl ......by nie był w stanie wymyslec. Jak można takie badziewie wprowadzać i się tym cieszyc ? Nierobstwo to srodek na zapchanie ust ze daliśmy za nic a reszta na was pracowala. Zamiast podwyzszyc wyplaty ludzi ciężko pracujących -to dali za lezenie w domu.Ile takich pan jest=ano setki tys=u nas w niwielkiej okolicy kilkanaście. ciesza się bo na paliwo będzie i papierosy oraz piwo a dzieci ??? na dzieci może trochę tak -może i nie !!!!-tak mo3wia i domagają się szybko kasy -kasy bez pracy -to bogaty kraj jak Szwajcaria!!!!!!!
Jak się już cos daje z naszej wypracowanej przez nas kasy - to trzeba dac naprawdę na najbardziej potrzebujących i tylko dla nich==ale już p-pstwem jest rozdawnictwo i to dla bogaczy
Dla bogaczy jest -----dla tych biednych -800zl na osobe nie ma bo ma 1 dziecko=to już lepiej wogole nie mieć dzieci i tak teraz młodzi robia i robic będą. trzeba pilnie znowelizować to badziewie- i dziwie się ze ci starcy z sejmu i ten skaczący Ku.......tego nie slysza ? Po co ich mamy. Jedni nie wiedza co ustalajq (ustawy sejmowe) a inny podpisuje w blasku flesz i tez tego nie czyta. Po co my takich oplacami
Agu580 / 83.26.28.* / 2016-02-18 22:10
To 800zl jest netto czy brutto ?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
hejolo / 83.6.106.* / 2016-02-18 21:10
Biedniejszym zrobili próg , a BOGACZOM bez progu !!!!!!!!!!!!!
Całą rodziną będziemy głosować przeciwko PIS !!!!!!!!!!!!!
Jeszcze tylko 3,5 roku !!!!!!!!!!!!!!
Co798 / 46.238.238.* / 2016-02-19 06:37
Jedni mają mózg, a inni tylko "musk".
pytek. / 81.190.49.* / 2016-02-18 23:26

Całą rodziną będziemy głosować przeciwko PIS !!!!!!!!!!!!!

A za jaką partią będziecie głosować ?
-Za to co na okrągło mówi - oszukali,oszukali,oszukali ... A sami teraz chcą rozdawać więcej pieniędzy ? I to wszystkim ?
oszustwo553 / 37.47.37.* / 2016-02-19 08:59
Jeśli wszystkim to jest to chociaż sprawiedliwie. A nie wybranym - i podobno to nie socjal
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
m-53 / 213.108.152.* / 2016-02-18 21:46

będziemy głosować przeciwko PIS

Nie można pajacu głosować przeciwko. I oczywiście się mylisz. Ustanowiony próg 800 zapewnia, że właśnie biedniejsi, poniżej progu, dostaną wszyscy a nieco lepiej sytuowani, w tym bogacze, nie. Zniesienie dolnego progu wymagałoby nie 20 a 40 miliardów. Ustanowienie górnego progu, np na poziomie 3.000 na głowę objęłoby bardzo nielicznych a koszt tej operacji zjadłby cały zysk.
gdzie tu równość / 37.47.37.* / 2016-02-19 08:24
A jak ma 801 to już bogatszy od reszty?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
tojamci / 92.22.204.* / 2016-02-18 19:35
Lewcki program 500+ wszedl w zycie - ponawiam propozycje - pomoge rozmnozyc sie samotnej mamie do wielokrotnego pobierania benefitu, za 20% uzysku plus zwrot kosztow za dojazd 2 klasa PKP (przed podjeciem czynnosci do wgladu zaswiadczenia: o niekaralnosci, zdrowiu fizycznym i psychicznym, chrztu, biezmowania i swietej komunii oraz o braku teczki w IPN). Poleca sie mily i sympatyczny Gienio.
m-53 / 213.108.152.* / 2016-02-18 17:43

W przypadku rodzin z jednym dzieckiem trzeba będzie spełnić kryterium dochodowe - 800 zł na osobę w rodzinie

Wydawałoby się, że po kilku miesiącach pismaki powinny mieć zasady programu w małym palcu. A tu kicha.
Otóż próg 800/głowę dotyczy wszystkich rodzin a nie tylko z jednym dzieckiem.
Dotyczy np. mnie z czwórką małolatów. Przekraczamy 800 a zatem dostaniemy 1500.
Wszyscy pomijają również istotną informację. Do obliczania przychodu na głowę wliczane są wszystkie dzieci, również pełnoletnie jeżeli się uczą i pozostają we wspólnym gospodarstwie.
gośc 1234 / 88.156.194.* / 2016-02-18 18:17
To żeś emeryke odkrył przecież od początku było mówione ,że na pierwsze dziecko jest próg dochodowy 800 na osobę . Już na samym początku kampanii wyborczej PiS o tym mówił . My też mamy 4 dzieci i jakoś się cieszymy ,że 1500 dostaniemy .
oburzona178 / 37.47.37.* / 2016-02-19 08:31
A w czym jest gorsza rodzina z jednym dzieckiem co o grosze ten limit przekracza? Chyba tylko tym że jest rozumna w prokreacji. Najrozumniejsi to lenie i pasożyty na państwowym garnuszku których reszta kopana w tylną część ciała dopieszcza w nieskończoność
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Co798 / 46.238.238.* / 2016-02-19 06:41
Bo wszystkie negatywne komentarze piszą głąby, ktorym lepiej i wygodniej chce się żyć z jednym dzieckiem. A teraz wielki lament że niedostaną.
edi789 / 83.3.173.* / 2016-02-19 09:29
ja mam dwoje i co gów... bo starszy córka skończy zara 18 lat i co jak ktoś się mnie zapyta ile mam dzieci to co mam powiedzieć że dwoje czy jedno.. a na jedno przekracza mi dochód o 30 zł i co taka bogata jestem....no właśnie cieszą się Ci co dostaną darmoche..córkę wychowałam nic mi Państwo nie dało na opiekunkę dla młodszej nikt mi nie dał bo nie było miejsca w żłobku a teraz też się nie łapie bo wg. PIS mam jedno dziecko chory kraj nie po to pracuje uczciwie i odprowadzam składki żeby inni korzytał a ja nie każdy powinien pracować na siebie
głupota szokuje / 37.47.37.* / 2016-02-19 09:03
Bo najlepiej samą miłością i pajdą chleba z wodą i cukrem wychowywać dzieci i stać w kolejce do MOPS-ÓW po kolejnych cudach narodzin
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
m-53 / 213.108.152.* / 2016-02-18 22:48
Ja nie odkryłem Ameryki Pisałem tylko, że pismaki nie mogą przeczytać programu zanim zaczną klecić wierszówkę.
Pozdrawiam

Najnowsze wpisy