Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Studenci nie będą potrzebowali wiz do USA

Studenci nie będą potrzebowali wiz do USA

Money.pl / 2006-02-10 13:10
Komentarze do wiadomości: Studenci nie będą potrzebowali wiz do USA.
Wyświetlaj:
Wapniak / 83.28.116.* / 2006-02-13 11:48
W tym miejscu polecam do przeczytania, wywiad niepublikowany H. Krall z Geremkiem na stronie internetowej: AFERY PRAWA. BEZPRAWIE A PRAWO. > pdt: Polityka - ocena rządzących > Polaku, na kogo oddajesz swój głos > lista i w. wym. wywiad plus strona: Chomsky - po polsku. Wszystko będzie w zasadzie wiadomo.
Przyjemnej lektury....
jliber / 212.180.147.* / 2006-02-13 13:01
Chomskiemu łatwo krytykować USA bo jest profesorem na uczelni w... USA.
Adam_S / 83.21.7.* / 2006-02-11 10:42
Ale w ogóle o co chodzi?
Przecież dzis studenci na luzaku mogą sobie wyjeżdżać na wizę J-1. Co prawda to trochę kosztuje ale w dwa miechy szybko można to sobie odrobić. Dziś dużo łatwiej przez biura podrózy znaleść studentowi pracodawcow i praktyki w USA niż w UE.
A to że studenci nie będą potrzebowali wiz do USA to propaganda dla elektoratu PiSu który nie bardzo w tych sprawach się orientuje.
Przecież i tak jakoś będę musieli odróżniać studentów od nie-studentów. Pewnie będzie tak, że jedni będą musieli się ubiegać o wizy, a inni jakieś zaświadczenia z ambasady amerykańskiej (takie wizy-nie-wizowe).
odchudzony / 87.206.192.* / 2006-02-11 09:35
bo usa potrzebuje do rozwoju ludzi młodych, nie będzie przecież miała ze starych pociechy tylko kłopoty, a z innej strony w Polsce nie potrzeba ludzi z dyplomami, doktoratami i inna makulaturą to jest kraj który ma przedsiębiorstwa rodzinne i sama rodzina daje sobie radę, i to od lat i nic tu niemają do tego mocherowcy, to sytuacja stworzona przez reformę naszych oświeconych inteligentów. A rodzina jak kogoś zatrudnia to mianie i pomoc domową bo jest ulga, Ulgę nie wprowadzili moherowcy tylko Belka. Większe firmy są w rekach zagranicznego kapitału a tam już wszystko zajęte przez tych którzy reformę wprowadzali. Oni nie musza znać 3 języków, bo nie maja 30 lat, tylko dużo więcej. I tak ma być bo przecież polscy przedsiebiorcy nie będą utrzymywać jakichś doktorantów przy sklapowej ladzie za jakiś ogromne dolary każdy płaci 899,90 i tyle. Niesłyszałem żeby jakieś oświecone ugrupowanie chciało to zmienić także wyjezdzj chłopie czy dziewczyno i pracyj nawet za 1 tys dolarów bo tu maż szanse na półroczny zasiłek dla bezrobotnych - w najlepszym razie.
dr X z USA / 66.215.132.* / 2006-02-11 10:13
i w USA nikt nie pracuje za 1000 baksow. Nie wszyscy sa tak wypaczeni jak polscy prywaciarze...... Zera Ci sie pomylily, hihihi
Wapniak. / 83.28.116.* / 2006-02-13 11:36
Więcej szacunku dla Odchudzonego. Napisał w dobrej wierze:..."pracyj nawet za 1 tys dolarów"... Tego wymaga jednak nie tylko Twoje wykształcenie. Poza tym wszystko prawda i bardzo smutne.
dr X z USA / 66.215.132.* / 2006-02-14 03:42
dlatego zal mi mojej ojczyzny. Takze prywaciazy, bo sami podcinaja galaz na ktorej siedza. Ty tez myslisz, ze Polska nie potrzebuje ludzi wyksztalconych?
Nie wierze, ze w tej sprawie nic nie mozna zrobic. Po to wybiera sie rzad? Ktory jak sama nazwa wskazuje powinien rzadzic. Rzadzenie to chyba wspieranie nauki, stwarzanie warunkow dla przedsiebiorcow, itd. ...... czyli krotko mowiac rozwoj. Moze ja zbyt dlugo przebywam poza PRL II i nie rozumiem wspolczesnej ekonomii??
Ale po co rzadzic, jak mozna zerowac na ludzkich uczuciach i wierze?
Cwany / 2006-02-23 09:21
Niby wiecie o czym piszecie, a nie wiecie.
Jakim sposobem ci "prywaciarze" maja placic wiecej? Skad maja na to wiecej wziac? Jezeli pracownik dostaje na reke 1000zl, to pracodawc musi wybulic 1800zl. Fajnie?
A jak pracownik pojdzie na chorobowe, to jak myslicie, kto placi mu wynagrodzenie? ZuS? Oj, nie, znowu ten prywaciarz musi wylozyc kase tak, jakby ten pracownik byl w pracy i normalnie przynosil dochod.
A ile jest jeszcze roznych innych oplat i podatkow, tego nawet ja sam nie wiem, mimo iz od ladnych paru lat prowadze swoje i cudze biznesy.

Zreszta, dziwi mnie wymowa slowa "prywaciarze". W stanach to co, na panstwowych posadkach wszyscy pracuja? Albo prywaciarze w stanach z dobroci serca oddaja caly swoj zysk pracownikom i nic dla siebie nie zatrzymuja?
A moze w Polsce duze korporacje to placa takie kokosy, a tylko prywatne firmy placa malo? Bo ja znam w Polsce sporo prywatnych firm, ktore placa lepiej, niz miedzynarodowe koncerny. Ale i tak nie sa w stanie rownac sie z tym, co oferuje zachod. I nie beda w stanie tak dlugo, jak dlugo w Polsce dazy sie do gospodarki centralnie sterowanej.
z / 195.8.101.* / 2006-02-14 10:43
Ale z jakich pieniędzy? Kiedy czekają głodni, bezrobotni, renciści (rekord świata z tymi rencistami), służba zdrowia, środowiska kultury (a wszyscy potrzebni). Czy Kowalski z działalnością gospodarczą kogoś zatrudni? za ile? Rządzenie to dawanie ludziom szans na rozwój w kraju z dobrym systemem prawa, drogami bez dziur, sprawną administracją. Rozwój gospodarczy w kraju, który nie jest w stanie uporać się ze skutkami reformy rolnej i nacjonalizacji przemysłu i jako jedyny w regionie nie dokonał reprywatyzacji jest ułomny.
Wapniak / 83.28.106.* / 2006-02-14 10:41
Drogi P. Doktorze, nie wiem jak Panu odpowiedzieć i co jest najtrudniesze, to krótko. Może tak... W dobie globalizacji kapitału, prawa ekonomii na własny użytek w małym, słabym a tym bardziej ciągle skłóconym państwie, nie mają żadnego prawie zastosowania. Niestety. Brak kapitana stojącego twardo u steru jest naszą chorobą narodową od zarania. Stąd też, przy znacznej naszych rodaków pomocy, całkowite uzależnienie od obcego kapitału. Przysłowie: "Polska nierządem stała i stać będzie"...przykre, ale ciągle jak narazie, aktualne.
Rozumiem Pańskie bolesne pytania na które w zasadzie nie ma odpowiedzi. Nie ma idealnego, dobrego systemu, jak nie ma i nie będzie nigdy dobrego rządu dla wszystkich ludzi. Obecny, bolszewicki kapitał jest dobry i był dla tych, co go posiadają. Cała reszta jest tylko mydleniem oczu tym którzy go nie posiadają, dla swego swego rodzaju utrzymania za wszelka cenę obecnego stanu posiadania. A jest o co walczyć... widać to gołym okiem. Pieniądz jest zawsze zachłanny i nie ma opamiętania.
Póki co, każdy dzisiaj musi na własną rekę walczyć o przetrwanie. Pan również, czego z dobrym skutkiem Panu życzę.
Nostalgię i miłość do Ojczyzny proponuję Panu zamienić jak to nieraz czynią Niemcy, tęsknotą za Hańmatem /stronami rodzinnymi/... jeżeli choć trochę to pomoże...
Życzę powodzenia, bo żyć trzeba... chociażby dla bliskich.
dr X z USA / 66.215.132.* / 2006-02-11 10:11
Nie potrzebni sa Polsce ludzie wyksztalceni? To kto bedzie Cie leczyl, tworzyl kulture, ksztalcil twoje dzieci, tworzyl dochod..... ludzie mlodzi - a tym bardziej wyksztalceni sa najwiekszym skarbem narodu.
Edukacja jest najlepsza inwestycja, inwestycja ktora zwraca sie najlepiej.
Zaluje tych co zatrudniaja za najmniejsza krajowa. Jaka placa - taka praca. Za tyle pracuja pewnie nieudacznicy, lub tacy co nie maja wyboru i tylko patrza aby dac gdzies indziej dyla, lub co najwyzej przekrecic wlasciciela. Twoj poglad neguje jakikolwiek rozwoj. Kazda firma, nawet najmniejsza musi zakladac rozwoj. Rozwoju nie mozna opierac na pracy mamy, barata czy tesiowej. Przeciez to jest beznadziejnie niedorzeczne....

PS. Gospodarka USA i wszystkich rozwinietych demokracji opiera sie na malych i srednich przedsiebiorstwach
dr X z USA / 66.215.132.* / 2006-02-11 10:09
Nie potrzebni sa Polsce ludzie wyksztalceni? To kto bedzie Cie leczyl, tworzyl kulture, ksztalcil twoje dzieci, tworzyl dochod..... nawet najwiekszy cymbal wie, ze ludzie mlodzi - a tym bardziej wyksztalceni sa najwiekszym skarbem narodu.
Edukacja jest najlepsza inwestycja, inwestycja ktora zwraca sie najlepiej.
Zaluje tych co zatrudniaja za najmniejsza krajowa. Jaka placa - taka praca. Za tyle pracuja pewnie nieudacznicy, lub tacy co nie maja wyboru i tylko patrza aby dac gdzies indziej dyla, lub co najwyzej przekrecic wlasciciela. Twoj poglad neguje jakikolwiek rozwoj. Kazda firma, nawet najmniejsza musi zakladac rozwoj. Rozwoju nie mozna opierac na pracy mamy, barata czy tesiowej. Przeciez to jest beznadziejnie niedorzeczne....

PS. Gospodarka USA i wszystkich rozwinietych demokracji opiera sie na malych i srednich przedsiebiorstwach
dr X z USA / 66.215.132.* / 2006-02-11 01:48
Mam 30 lat, 3 fakultety, doktorat na SGHu. Znam plynnie 3 jezyki obce. Przez ponad rok w PRLu II nie moglem znalezc pracy. Nie majac znajomosci nawet na nauczyciela w szkole sredniej bylem za cienki. Teraz kasuje ok. 10000$miesiecznie i mam w d..... ten moherowy ciemnogrod.
Mgr Z / 65.5.49.* / 2006-02-11 05:41
Czesc dr x ,

Ja mam tylko dwa fakultety ( bez doktoratu , wyjechalem z Polski przed doktoratem o co jeden ze z profesorow do dzis ma pretensje )i zarabiam w USA 12ooo USD miesiecznie . Mysle , ze z trzema fakultetami powinienes cenic sie wyzej bo czas jest temu odpowiedni .
Powodzenia , Mgr Z
dr X z USA / 66.215.132.* / 2006-02-11 07:49
ja dopiero zaczynam.
ale rozejrze sie za czyms odpowiedniejszym. dzieki za rade. Pozdrawiam z LA
x / 195.85.249.* / 2006-02-10 13:10
Amerykanie będą robić drenaż mózgów a Polacy będa się z tego cieszyć...
z / 195.8.101.* / 2006-02-10 16:33
Polska nie wykorzystuje tych mózgów bo nie prowadzi się w Polsce innowacyjnej działalności (poza kilkoma wyjątkami). Tu się będzie lokowało centra księgowości i logistyki dla obniżki kosztów oraz upychało mniej krytyczną dla rozwoju produkcję, której nie warto lub nie można przenieść do Azji. Dla wielu ludzi taki wyjazd to szansa pracy twórczej i zgodnie z profilem studiów.
b / 64.231.72.* / 2006-02-10 21:37
nie wiesz o czym ty mowisz czlowieku
x / 83.31.187.* / 2006-02-10 18:31
Ależ oczywiście, że nie wykorzystuje. Niestety większość nie jest za rozwojem tylko za stagnacją nazywaną przez niektórych stabilizacją. We wspaniałym (według niektórych) USA pracuje się zdecydowanie więcej niż u nas ponieważ ludzie mają zaszczepiony kult pieniądza a wiedzą, że nikt im za darmo nie da. W Polsce kult pieniądza zaszczepiało się do tej pory z dużym sukcesem jednakże bez wskazania co trzeba robić, żeby te pieniądze mieć. "Hodowano" stada ludzi żyjących z pracy innych (jeżeli to nie jest prawda to dlaczego przy 3 milionowym bezrobociu nie można znaleźć ludzi do pracy?). PiS dobrze wie co robi. Komunizm upadł dzięki temu, że inteligencja potrafiła zorganizować ruch opozycyjny. Pozbyć się inteligencji to będziemy rządzić po wsze czasy.

Najnowsze wpisy