Forum Polityka, aktualnościKraj

Sukces przeciwników zmian w OFE. Rusza batalia o gigantyczne odszkodowania

Sukces przeciwników zmian w OFE. Rusza batalia o gigantyczne odszkodowania

Wyświetlaj:
Jolanta445 / 89.71.85.* / 2015-03-11 21:37
Witam. Właśnie złożyłam prośbę do Okręgowego Sądu w Warszawie o przystąpienie do pozwu w sprawie OFE czekam na odpowiedz .Walczcie o Swoją Godność w tym Państwie i Swoje pieniądze które zostały bezprawnie odebrane.Składajcie Pozwy.Powodzenia.
ekonom4 / 83.238.227.* / 2015-03-09 19:53
Katastrofa finansów państwa? TAK! Katastrofa!. Nie moja katastrofa, bo któż w katolicko-mafijnym kraju przejmowałby się harującym idiotą, któremu po 15 latach składania w OFE przysłano pisemko, iż ze względu na osiągnięty wiek, moje składki wracają do nieboszczyka ZUS. Przedtem pytano mnie o to, czy chcę odkładać w OFE cząstkę składek. Zdecydowałem bez wątpliwości o OFE, a oni mnie – w tym polskim szambie demokracji – w mordę pismem o ratowaniu instytucji ZUS, która już dawno powinna być wymazana z pamięci kogokolwiek.
Winnych katastrofy sądzi się i skazuje. Także w Polsce. Budżetowi zabraknie 30 miliardów. Od 15-16 lat budżetowi brakuje z powodu rozpasania aktualnej szlachty z wyboru ludu. Zawsze te braki pokrywają z naszych kieszeni i dalej nas doją i łupią. Za tę katastrofę odpowiadają wiadome osoby: były premier Donald Tusk i były minister finansów - Jan/Jacek Vincent Rostowski. Pierwszy może da radę spłacić chociaż część tych środków, bo podobno ma dostawać europejską emeryturę w wysokości minimum 80 tysięcy złotych. Z koli drugi nałapał dość w ciąg u 7 lat wazelinowania pierwszemu , obecnie aktualnej premier, a ponadto jego rodzince powodzi się całkiem dobrze na wyspach. Warto byłoby też dojść do posiadania przez obydwu kont w bankach szwajcarskich, a może i jakichś lokat w rajach podatkowych.
baczny obserwator / 31.1.40.* / 2015-03-07 19:51
Mentalnosć złodzieja, nie ma teraz z czego oddać ukradzionej forsy bo się rozeszła i straszy , że budżet sie zawali. Niech się zawali bo nic nie usprawiedliwia okradania obywateli przez instyrucję która ma ich chronić.
Ale Komór obiecał m że sprzeda lasy i odda pieniądze ,żydom (Wiki Leaks)
Robert Roy McGr / 31.11.219.* / 2015-03-07 13:28
Popieram, dołączam si ę do pozwu wobec POpleczników i samego Donalda Tuska, którty wrorem niejakiegi Bieruta prowadzonego na pasku Stalina, okradł własnych obywateli, ratując gigantyczną niekompetecję i dłui kolesi z Tuskolandii. O pozostałych populstach i socjalistach nawet noie wspominając. Wszelkie Partyje będące u żłobu w prl i post-prlu okradały własnych obywateli.
kckc / 89.74.8.* / 2015-03-07 07:26
Ponad 20 lat temu JKM powiedział: Kto zgadza się na to, że państwo podwyższa mu emeryturę, ten musi pogodzić się z tym, że to samo państwo może mu kiedyś obniżyć emeryturę. Znakomita większość zupełnie nie zrozumiała ani sensu tej wypowiedzi ani konsekwencji z niej wynikających no i dopiero dziś na własnej skórze się o tym przekonuje. Było myśleć.
Jedrunia / 95.49.70.* / 2015-03-07 00:23
Ewentualne cofnięcie zmian w OFE oznacza katastrofę dla finansów państwa - ostrzega tymczasem Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Dług publiczny wzrośnie o ponad 152 mld złotych, a dodatkowo rząd musiałby znaleźć blisko 30 mld złotych na odszkodowania i bieżące wypłaty świadczeń.

To może trzeba było się w rządzie lepiej nad tym zastanowić ?
viatrak / 89.74.66.* / 2015-03-06 22:59
Jestem zdumiony postawą prokuratorii. Dlaczego chcą wnosić zażalenie na postanowienie sądu, wszak w telewizorach rząd przekonywał nas, że zwinięcie kasy z OFE jest czynnością konstytucyjnie obojętną. To czego się boją?
marcin641 / 77.252.22.* / 2015-03-06 21:52
No, skoro w Polsce w okresie wspaniałych 25 lat wolności i bezrobocia wyrosła nam wyjątkowo sprawna mafia komorniczo-skarbowo-sądowa to akurat raz przynajmniej w ciągu tych 25 lat ta mafia będzie miała coś pożytecznego do spełnienia - ściągnięcie tych odszkodowań z wyjątkowo inteligentnych naszych wszystkich członków władzy wykonawczo-ustawodawczej łącznie z tymi co uciekli za granicę na lukratywne stanowiska w Brukseli. Przecież to żaden problem dla naszych komorników, chociaż raz cokolwiek pożytecznego zrobią.
Może w końcu doczekamy się takiej sytuacji, że władza nie będzie uprawniała do złodziejstwa.
polo666 / 89.76.175.* / 2015-03-06 19:30
MOŻE W KOŃCU TUSK Z ROSTOWSKIM I RESZTĄ BANDY ODPOWIE SWOIM MAJĄTKIEM IGŁOWĄ ZA OKRADANIE POLAKÓW PRZEZ 20 LAT RZĄDÓW RAZEM Z UNIAMI WOLNOŚCI I DEMOKRATYCZNĄ
wuj sam / 82.160.88.* / 2015-03-06 18:37
Jestem starym człowiekiem. Mnie w domu nauczono, że ze złodziejem nie włóczy się po Sadach. Tylko należy brać kija i gonić przegonić go tam skąd przyszedł. A przyszedł wszyscy wiemy skąd.
wasz odmieniec / 194.152.51.* / 2015-03-06 13:25
Mylą się ci, co rozumują, że ZUS lub OFE może zbankrutować? ZUS OFE nie działa tak jak oni rozumują. Jak Polacy będą mniej dzieci rodzić to ZUS czy OFE podniesie składki emerytalne nie na 67 lat, lecz na 76 lat to matematyka? Jak Polacy będą jeszcze mniej dzieci rodzić to ZUS czy OFE będą musieli podnieść wiek emerytalny na 120 lat? Dopiero jak będzie tylko jeden emeryt, bo dożyje wieku emerytalnego to może tumany się dowiedzą, że oni na swoje emerytury nie pracowali, lecz na swoje dzieciństwa? Teraz tuman rozumuje, że w OFE ZUS gromadzi składki na swoją emeryturę i zastanawia się gdzie się podziały składki tych, co nie dożyli emerytur, ale jak tylko jeden emeryt dożyje wieku emerytalnego to może tuman zrozumie, że nie płacił na emeryturę, lecz na swoje dzieciństwo. Durnowaci nie rozumieją, że składki do ZUS są tylko na jeden okres nieprodukcyjny w życiu człowieka, a są dwa dzieciństwo i emerytura. Na co więc płacicie ? Na dzieciństwo ? No to emerytura wam się nie należy, bo skąd ??? Na emeryturę ? No to znaczy, że własne dzieciństwo kradniecie innym !
kj550 / 178.42.156.* / 2015-03-06 12:58
Tak - "pozostaje ich likwidacja i zaoranie całej reformy emerytalnej", a pieniądze z prywatyzacji całego majątku narodowego, które miały pokryć koszty tej reformy poszły w p****. O komunistycznej gospodarce polskiej za moich czasów się mówiło: puścić ich na Saharę, za dwa lata piachu zabraknie. Komuna nie musi wracać, ona jeszcze stąd nie odeszła.
Temida 1mln / 194.63.135.* / 2015-03-06 12:41
Panie Wild trzeba było nie kraść,a nie oburzać się,że skarżą domniemanego złodzieja.Nie twoje pieniązde nie ruszaj
jurcio / 37.152.18.* / 2015-03-06 12:26
A czy stać państwo polskie na utrzymywanie watykańskich nierobów i finansowanie ich zachcianek ???!!! Na to zawsze są pieniądze , ale dla ludzi utrzymujących się z ZUS to pieniędzy nie ma , bo czarna watykańska mafia okrada naród !!!
Cala prawda / 83.21.169.* / 2015-03-06 12:16
Kazda partia polityczna umiera od jadu własnych kłamstw...to rzecz normalna. Dzis Palikto pada jutro SLD następne w kolejce PO i PIS. Ile to kłamstw i obietnic składali...hahahha...Na tym polega demokracja na kłamaniu oraz oszukiwaniu. Tu nie chodzi o ludzi wyborców tylko o ich stolki. Tyle mam do powiedzenia i wezcie to pod uwagę podczas glosowania. Przy wyborach Prezydenckich czy później do sejmu. Jak na razie Kukiz robi pozytywne wrazenie. Reszta mord już była przy korycie i konczylo się na okradaniu obywateli i nacjonalizowaniu własności...Ja demokraacje nazywam feudalizmem. Wlasnie taki ustrój jest w Polsce tj. Panow: Politycy ksieza związki zawodowe i Niewolnictwo którzy robia na swych Panow
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy