Forum Forum podatkowePIT

sumowanie w rubryce "Koszty uzyskania przychodu"

sumowanie w rubryce "Koszty uzyskania przychodu"

skomentuj
djr2 / 2009-01-08 12:07
mój mąż był zatudniony w 2008 roku w dwóch firmach i nie wiemy czy kwoty, które znajdują się w rubryce z numerem "37" dodaje się do siebie, a od listopada jest jeszcze trzecia firma, w której pracuje aktualnie. wszystkie umowy to umowy o pracę. jeśli nie sumujemy to co wtedy należy zrobić? i jeszcze - w jednej z firm jego wynagrodzenie było stawką średnią krajową, co wtedy robimy? prosimy o pomoc i z góry dziękujemy.
Wyświetlaj:
belladonna / 2009-01-08 19:27 / Tysiącznik profesjonalny
Jeśli wiele stosunków pracy (umów o pracę) to sumujemy koszty i wpisujemy całość tylko wtedy jak nie przekraczają limitu. Jeśli limit przekroczą to do limitu. A limity są dwa w zależności, czy praca w miejscu zamieszkania, czy poza miejscem zamieszkania :)
zatrudnieni na wielu etatach
w miejscu zamieszkania nie może przekroczyć 2002,05 zł rocznie
poza miejscem zamieszkania nie może przekroczyć 2502,56 zł rocznie
djr2 / 2009-01-09 13:15
dziękuję i jeszcze raz bede zawracać głowe:) przez miejsce zamieszkania rozumiemy miejsce w którym jesteśmy zameldowani, czy to w którym aktualnie się znajdujemy?? jeszcze raz dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
belladonna / 2009-01-09 16:50 / Tysiącznik profesjonalny
Przez miejsce zamieszkania rozumiemy miejsce gdzie mieszkamy (a zameldowani na stałe możemy być gdzie indziej). W US jest zgłoszony adres zamieszkania (1 strona NIP-3). Płatnik wysyłając jedenastkę podaje swój adres i adres zamieszkania pracownika, wiec wystarczy tylko oglądnąć jedenastki, żeby wiedzieć czy rzeczywiście podatnik mieszka poza miejscem zakładu pracy :-))
skomentuj

Najnowsze wpisy