Forum Polityka, aktualnościGalerie zdjęć

Superszybka kolej w Chinach

Superszybka kolej w Chinach

Money.pl / 2010-10-26 17:04
Komentarze do galerii zdjęć: Superszybka kolej w Chinach.
Wyświetlaj:
melanoma / 178.36.107.* / 2010-10-26 17:04
Ustrój Chin jest chyba najlepszym pomysłem na zarządzenia gospodarką w epoce postindustrialnej. Zamiast przejadać pieniądze z eksportu poprzez wzrost płac, władze kraju środka inwestują w spółki surowcowe na całym świecie, a od niedawna - w przedsięwzięcia bardziej zaawansowane, dające szanse na transfer technologii. Rozbudowa własnej infrastruktury daje podwójny efekt - czyni gospodarkę wydajniejszą oraz czyni życie zwykłego konsumenta łatwiejszym. Powinniśmy zazdrościć Chińczykom mądrych polityków i ekonomistów.

Przy okazji ważna uwaga - brak obaw o to jak będzie się przez wyborców rozliczonym po czerech latach rządów daje chińskiemu rządowi szansę na przeprowadzanie bolesnych, ale niezbędnych reform. Takiej szansy nie ma żadna tzw. demokratyczna władza. Może by tak u nas robić wybory rzadziej, np. raz na 10 lat? ;)
pwaski / 2010-10-29 16:40
niestety zaraz podniesie sie lament antykomunistów i walczących z nimi liberałów, komentujących sprawy, na których się nie znają. chińczycy pokazują, jak się powinno prowadzić gospodarkę, ale nie dają obywatelom swobód. jeszcze długo będą krajem potwornie kontrowersyjnym.

Najnowsze wpisy