Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Surowce pociągnęły w dół indeksy

Surowce pociągnęły w dół indeksy

Money.pl / 2006-05-19 23:50
Komentarze do wiadomości: Surowce pociągnęły w dół indeksy.
Wyświetlaj:
orzeł / 2006-05-21 23:42 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
Ach i jeszcze jedno to już bardzo subiektywnie:)(bo mam)
Myślę, że warto zerkać na techmex, computerland i mosty warszawskie.
w przypadku spółki pierwszej echo złych info słychać teraz już tylko dalekooo dalekoo a aktualnie realizuje kilka projektów GIS w sektorach telekomunikacyjnym, wojskowym, rolniczym i administracji państwowej. Jeśli więc wszystko pójdzie planowym rytmem może to mieć wpływ na wyniki II kwartału ( a pierwszy porównując do zeszłego roku już pokazał światełko w tunelu)
Certyfikat BOA pozwala im na współpracę z Nato (choć tutaj nie oczekuję jakichś rewelacji ale może jakaś miła niespodzianka - to już tylko spekulacje - zero wiedzy)
No i techniecznie ma prawo podążać do 21 a pożądać 22 :)
Computerland dał coś w przyszłości jakichś punkt zaczepienia z napisem gorzej już nie będzie a to się tutaj na tym podwórku giełdowym lubi :) Technicznie wszystko rozgrywa się właśnie teraz i to niestety w sytuacji w jakiej jest rynek nie pomaga ale ja nie puszczam:)
Mosty - wycenione przez analnych na 18,2 + wychodzenie z dołka + Wrobis (spółka zelżna w 98 %) i sprzedaż nieruchomości za 16,2 mln - zysk 12,5 mln na koncie z czego 8,1 w wynikach za drugi kwartał to dobrze brzmi.
Jeśli jeszcze wyjdzie na zamknięciu sesji powyżej 19,4 to i technicznie otworzy sobie drogę do hopsasa na 21,5
Zaznaczam że jest to wielce subiektywne aż do bólu i podszyte emocjami wielkimi bo mam tego sporo:)
Longterm / 2006-05-22 00:00 / Mostek Zwyciężymy!
witam, kiedyś myślałem o techmexie. Teraz się rozglądam za jakąś spółeczką informatyczną coby uzupełniła mi bajtlik. Myśle że to co oni robią to z******** nisza i że może być z tego niezła kasa wcześniej niż nam się wydaje.
Pablo / 2006-05-22 00:09 / "Uznany Gracz Giełdowy"
może talex
orzeł / 2006-05-22 00:10 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
e tam :)
Pablo / 2006-05-22 00:12 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Orzełku a pamiętasz jak z pół roku temu pisałem że talex jest feee, a Ty nie wierzyłeś. A teraz zobacz jak się zamieniliśmy rolami.
orzeł / 2006-05-22 00:16 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
z wiarą to pewnie niewiele ma wspólnego ( i na szczęście)
zgadza się Pablo nieoczekiwana zmiana ról :)
choć ja na talex nie zerkam choć nie wyrządził mi żadnej krzywdy :)
pozdrawiam
orzeł / 2006-05-22 00:18 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
ależ dziś ma składnia fantastic aż nie mogę wyjść z podziwu heheheh
czas spać
apap
orzeł / 2006-05-21 23:45 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
dawno nie pisałem bo czasu niet więc i te literówki proszę mi wybaczyć - "spółka zelżna " hmmm
michor / 2006-05-21 23:28 / Bywalec forum
LENTEX:
Zbycie znacznego pakietu akcji przez PZU "Złota Jesień".
Pociągnie go na dół czy pchnie zn do góry
orzeł / 2006-05-21 23:16 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
Pora późna i pewnie odzewu nie otrzymam ale pisnę sobie i poczekam.
A może ktoś ma pbg i pomysł co teraz :)!? ja mam i nie wykorzystałem szansy na całkiem przyzwoite wyjście w okolicach 160 zł Teraz ściął ważne trzy średnie bez zawahania i jeszcze macd dotknęła zera hmmmmmm
czyżby czas na wyjście i ratowanie resztki zysków?
może ktoś coś wrzuci - chętnie poczytam :)
Pablo / 2006-05-21 23:43 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Witaj
odpowiedz sobie na jedno pytanie a będziesz wiedział co robić. Oto ono "czy gdybym miał środki to kupiłbym go teraz po obecnym kursie, czy poczekałbym jeszcze na spadek. Ja miałem podobnie z Amisiem. Kiedy przy 19 zł mówiono mi abym sprzedał i odkupił po 17zł.
Moja jedna z zasad, o której już kiedyś wspominałem, jest taka: nie sprzedawaj akcji, które byś kupił gdybyś ich nie miał.
strokuś / 2006-05-22 08:52 / Uznany Bywalec forum i giełdy
Pablo, gwoli ścisłości, odamiczałem Cię :-) conajmniej od 25 zł, a całe gremium ludzi (Anna, Orzeł, Hajdi) przed sesją na której można było wyjść po 22.8 (wtedy pojawiła się liczba 17)
i wtedy zdecydowanie nie był też moment na zakupy amici - właściwy moment to pojawił się dopiero miesiąc temu gdy amiczka wybiła się ponad linię trendu spadkowego i średnią 200 sesyjną
oczywiście można było kupić taniej, ale nie chodzi o to, żeby trafić dołek, a żeby minimalizować ryzyko
orzeł / 2006-05-21 23:06 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
Ponieważ BOrysem zajmuję się hobbystycznie (nie posiadam) oraz dlatego że Jujko go ma więc pozwolę sobie na słów kilka.
POzytywny scenariusz o którym pisałem niedawno a więc spadek do 27,5 i powstała wtedy możliwość wyjścia z papieru się ziścił i szansa na wyjście była.
Teraz złe emocje które rosły przez weekend po informacjach o charakterze kryminalnym plus At mają szansę sprowadzić kurs do 23,5 i znowu dać możliwość ucieczki. Moje przygody z Borysem były krótkie i niebolesne (choć bez fajerwerków:) Jednocześnie zastrzegam sobie możliwość pomyłki dramatycznej (taką popełniłem z relem) a słowo swe dokładam jako pożywkę do dyskusji only. POsiadaczom życzę coby ni jedno z nich się nie spełniło :)
pozdrawiam
strokuś / 2006-05-21 22:14 / Uznany Bywalec forum i giełdy
Małygraczu, co do BRS to zupełnie nie mam mandatu na pisanie o tej spółce, ponieważ raz się sam przejechałem, a potem też zwiodłem Gabrika na manowce pisząc o wybiciu z trójkąta w górę - kieruj się więc własnym widzimisię
mi się widzi tym razem, że trójkąt jaki się wyrysował od początku roku zaoowocuje spadkiem do 20-21 zł, a piątkowe newsy sprzyjają realizacji takiego scenariusza
nie mniej pan K. ma wystarczająco dużo pieniążków, żeby wyrysować jakąś inną formację, więc chyba nie ma sensu zbytnio opierać się tutaj o AT
mam wrażenie, że lepiej pośledzić zależności między spółkami pana K. i jego zainteresowania inwestycyjne
małygracz / 83.17.30.* / 2006-05-21 22:32
Dzięki za wyrażenie swojej opini. Mam tylko nadzieję, ze ten czarny scenariusz (20-21) sie nie spełni, a może pan Romek jeszcze jakąś miłą niespodziankę sprawi akcjonariuszom chociażby odnośnie parytetu.
pozdrawiam
Pablo / 2006-05-21 21:51 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Ravdrab tak spytam dlaczego nie jeździsz do Torunia albo Bydgoszczy tylko do Grudziądza?
Pablo / 2006-05-21 21:53 / "Uznany Gracz Giełdowy"
niezły thiler był dzisiaj w Krośnie.
gabrik / 2006-05-21 13:57 / portfel / Wierny Forumowicz
tak sobie siedzę i studiuję wiedzę na temat wykresów świecowych (pod kątem rynku terminowego) i tak wczoraj dopatrzyłem się "zasłony ciemnej chmury" lub "porzuconego dziecka" ,tymczasem Pan Rejczak z bankiera na wykresie danych tygodniowych zwraca uwagę na "gwiazdę wieczorną" ( nawet wygląda na doji) a to wszystko są formacje odwrócenia trendu a nie jego kontynuacji więc jeśli dobrze sobie tłumaczę cały czas są szanse na:
a)odwrócenie obecnie spadkowego na wzrostowy
b)jednocześnie według wykresu dziennego dalsze spadki w poniedziałek
Tak więc dalej zanosi się na walkę byki kontra niedżwiedzie tylko w której drużynie zagrać?
No cóż decyzje będzie trzeba podejmować na "gorąco" i iść z trendem czyli jak nie patrzeć i co nie mówić to pupa zawsze z tyłu....teraz trzeba na liniowych poszukać wsparć i oporów a to będzie na dole 2950,2850 a na górze no właśnie za mała wiedza (według p.Rejczaka pozytywnie to zamknąć ponad 3100)
slawo / 2006-05-21 10:02 / Bywalec forum
U mnie po krwawym tygodniu portfel stracil -3%...
FAM - 40%
TIN - 25%
MNI - 20%
RFK - 15%
gotowka - 0% :/

Zycze wszystkim w nadchodzacym tygodniu moc zieleni :)
Czas na odreagowanie!
osesek / 2006-05-20 21:53 / Pan Tysiącznik
Dobry wieczór.
Im bardziej wczytuję się w Analizę Techniczną Rynków Finansowych z tym większym optymizmem patrzę w giełdową przyszłość. To co do wczoraj było niezrozumiale dzisiaj wydaje się dziecinnie proste. Dobrnąłem do 189 strony a przede mną jeszcze 370. Ale czytam z zapałem i cieszę się ,że rozumiem.
A teraz kilka zdań o przypadkowych informacjach, których sekwencja publikowania w przypadkowo dobranym czasie wydaje się nieprzypadkowa.
1.Artykuł sprzed kilku dni w Pulsie Biznesu o spółce Boryszew i pozostałych giełdowych spólkach Romana Karkosika.
2.Informacja zarządu Boryszewa o niewypłacaniu dywidendy.
3.Informacja Zarządu o rezygnacji pana Sędzikowskiego z funkcji prezesa.
Jeżeli uświadomimy sobie,że informacje powyższe zostały opublikowane w czasie głębokiej korekty indeksów to możemy zadać pytanie,czy osoby,które te informacje publikowały miały świadomość jaki wywrą one skutek ?
A może ,a może ,a może moje domysły nie pozbawione są racji ?
Dlatego nie będę zaskoczony,gdy w środę lub czwartek usłyszę lub przeczytam o pożarze w Boryszewie lub o zamiarze wycofania się Romana Karkosika z biznesu. Wespół z małżonką.
Aby wywołać na giełdzie panikę nie trzeba podkładać bomby.
Wystary info a najlepiej kilka z różnych źródeł ale zsynchronizowanych z sobą tematycznie i w czasie.
Imperatyw kategoryczny Kanta mówi, że co nie jest zabronione jest dozwolone. I wiekszość ludzi ten imperatyw tak zna. Niewielu wie ,że Kant jeszcze dodał,że nie wszystko co dozwolone jest uczciwe.
Ale co ja z Tym Kantem, co ja z tym Kantem tutaj !?
mari / 2006-05-21 11:31 / Achi
Witaj Osesku
Ponieważ widzę że cały czas poszukujesz odpowiedzi na zasadnicze pytanie "o co w tym chodzi i dlaczego właśnie tak a nie inaczej"(nie tylko na giełdzie)a wiem że jesteś z pokolenia któremu dawano w szkołach wiele fałszywych odpowiedzi(ja też choć jestem troszkę młodszy od ciebie
dostawałem takie odpowiedzi )polecam gorąco książkę
"Bogaty ojciec Biedny ojciec" Roberta Kyosaki.Niestety zwykle choć nie zawsze trzeba ją zamówić w księgarni lub kupić przez internet.Jest tam zawartych wiele odpowiedzi na
twoje pytania i myślę że rozwieje ta książka twoje wątpliwości a ponieważ jesteś człowiekiem doświadczonym to zbiór tych doświadczeń zacznie Ci się układać w jedną całość.Tak było ze mną .
Polecam i pozdrawiam :-)
osesek / 2006-05-21 14:06 / Pan Tysiącznik
Odpowiedź na zasadnicze pytanie była i jest znana od zawsze-na giełdzie chodzi o pieniądze.
Moim problemem jest wykorzystanie narzędzi,którymi dysponuję-dlatego czytam fachowe książki.
Co zaś dotyczy udzielonych fałszywych odpowiedzi to nijak nie mogę odnieść się do tezy, że takowymi byłem karmiony bo nie byłem.
Moje widzenie rzeczywistości wcale nie musi być prawdziwe ale jako wolny forumowicz mam prawo do przedstawiania własnych poglądów, oczywiście wolnych od pomówień personalnych.
Dziękuję za propozycję lektury ale chyba nie skorzystam.
Moi synowie są dorośli i samodzielni a stan majątkowy ojca poprawiłby im samopoczucie ale nie jest warunkiem ich egzystencji. (:
Watpić jest rzeczą ludzką.
Nikt nie ogarnie całości, albowiem całość jest permanentnie zmienna.
Wiki / 84.40.210.* / 2006-05-20 17:56
Witam. Mam pytanie do osób doświadczonych. Co myślicie o wejściu w Getin w przyszłym tygodniu przed pp. Jakie wg Was są perspektywy wzrostu ? Do jakiej ceny jest ewentualnie sens wchodzić. Uczę się pilnie od początku tego roku lecz jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie zanim wszystko opanuję. Narazie mam trochę zysku na Biotonie/z czego bardzo się cieszę/.Czytam uważnie Wasze wypowiedzi, które już wiele mnie nauczyły.Wiem , że sama muszę podjąć ostateczną decyzję lecz za rady będę bardzo wdzięczna. pozdrawiam
mike / 217.172.238.* / 2006-05-21 17:35
kup getin, nie pozalujesz, bioton jest dobrym papierem, jednak troche juz napompowanym...
ja / 62.21.68.* / 2006-05-21 11:26
siedż w biotoniei nic nie ruszaj więcej zarobisz
Domin Stary / 87.206.200.* / 2006-05-20 17:12
Strokuś i fachowcy od swissmeda, proszę o odpwiedź w sprawie akcji i PDA swissa. Cena akcji 6,25 cena PDA 5,4 (rozpiętość ok 13%). Pytanie czym się różnią akcje od praw do akcji i kto kupuje akcje? Nie wiem ale, zgodnie z tym co mnie uczono PDA jest takim samym papierem co akcje tylko przed asymilacją, jedyna różnica to od kiedy przysługuje dywidenda jeżeli chodzi o PDA. Jeżeli jest inaczej proszę o odpowiedź. No panie i panowie proszę o odpowiedz. Co o tym myślićie, albo powiedzcie ze jestem abnegatem i tez bedzie ok, nie pozostawiajcie jednak bez odpowiedzi.
strokuś / 2006-05-21 07:59 / Uznany Bywalec forum i giełdy
nie jestem ani fachowcem od swd ani od pda, ale cytując z http://www.gpw.com.pl/gpw.asp?cel=edukacja&k=82&i=/papiery_wart/pda:
"Ponieważ to, czy w zamian za prawa do akcji dana osoba dostanie akcje zależeć będzie od decyzji sądu, można oczekiwać, że kurs praw do akcji będzie się różnić od kursu samych akcji, zwłaszcza przed ich wydaniem."
Domin Stary / 87.206.221.* / 2006-05-21 22:31
No tak racja, dzięki za odpowiedź, natomiast nie pamiętam takiej sytuacji na GPW że nie zostało zarejestrowane podwyższenie kapitału po PDA. Chba że się mylę. Ale jeszcze raz dziękuję za odpowiedź.
Jarg / 2006-05-20 16:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Siedząc na tarasie i racząc się szklaneczką piwa, postanowiłem podzielić się z Wami moimi rozważaniami na temat ostatnich doniesień z Getinu.
Jako zdeklarowany fan holdingu (zamieszkuję w tym samym grodzie, a do z okien mojego biura mam widok na dotychczasową jego siedzibę) z niecirpliwością oczekiwałem szczegółów bliskiej już emisji akcji mojego faworyta.
Po zapoznaniu się z nimi muszę przyznać, że pan Leszek nie rozpieszcza drobnych akcjonariuszy posiadających n kilo papierów, do których się skromnie zaliczam.
Oczywiście, to jest bank, poważna instytucja, a więc cenimy się wysoko. Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że emisja na warunkach: pp 1 do 8zł (zapewne będzie 7,90) oraz 21 pp za 500 szt jest skierowana przede wszystkim do grubszych portfeli.
Ekslozję ostatniego wzrostu można wytłumaczyć kilkoma czynnikami - dobrymi wynikami, planami ekspansji holdingu, sprzedażą akcji i nieruchomości itp.
Pomimo ogólnego zjazdu, kurs powinen był utrzymać się w okolicach 11,30, lecz tu na scenę wkroczył Jego Ekscelencja Sypacz i skutecznie zdusił kurs do linii wsparcia na 10,50-10,45 (widać to było szczególnie pod koniec wczorajszej sesji, kiedy mogło nastąpić wybicie, lecz Sypacz natychmiast rzucił 45 kilo i po sprawie).
Na "chamskim" forum Bankiera można przeczytać opinie, że takie warunki emisji to obciach, że kurs nie wzrośnie bo się nie opyla itp.
Nie podzielam tych obaw. Myślę, że w najbliższych dniach rozegra się jednak batalia między grubszymi spekulantami a Sypaczem, w wyniku której Sypacz będzie jednak musiał
zapłacić za akcje więcej. No chyba, że nastąpi zwałki cd. i komukolwiek odejdzie ochota na kupowanie akcji. Jak naprawdę będzie - zobaczymy :-)

Mój portfel ostatnio się skonsolidował , więc wygląda obecnie następująco:

Getin 40%
MNI 30%
Lubawa 20%
IDM 10%

Oprócz tego gotówka stanowiąca ok. 20% całości.
Chciałem kupić coś z budowlanki, jako że sezon już się zaczął. Myślę o Cersanicie, ale skubaniec nie chce się choć trochę skorekcić.

Pozdrawiam wszystkich uczestników zacnego forum.
Chylę czoła przed waszą wiedzą.
kolega. / 213.52.175.* / 2006-05-20 15:05
Next week, the market "is going to be based upon things like oil prices, and changing perceptions of how policy will unfold," Lieberman said.

"If the market doesn't get anything that raises fear about inflation, I think buyers will slowly but surely come out of the woodwork and start to buy again."

After this week's sharp sell-off, U.S. stocks may be stuck in a holding pattern next week until investors get key data on housing, consumer sentiment, and revised first-quarter GDP growth figures. Investors will use that data to determine how likely the Federal Reserve may be to keep raising interest rates in an effort to control inflation.

"Next week is interesting because we've really now put most of the earnings season behind us," said Brock Ganeles, head of equities at Merriman Curhan Ford & Co. "It's easier for macroeconomic factors to impact stocks even more because you're not hearing from companies as much."

"Cala (chyba) filozofia". Duzo dobrego wszystkim zainteresowanym.
jujo / 2006-05-20 12:21 / Bywalec forum
No to tradycyjne podsumowanie tygodnia. Niestety portfel stracil na wartosci 4,5% w stosunku do zamkniecia z zeszlego tygodnia.

Portfel na 19.05.2006

RLP - 8,76%
PBG - 8,57%
PCG - 7,08%
WDX - 6,74%
PCE - 6,54%
MCI - 6,01%
UML - 5,45%
IDM - 5,37%
NVT - 5,20%
DWR - 4,95%
TET - 4,52%
BRS - 4,28%
PEP - 4,04%
BEF - 3,77%
STX - 3,06%
STC - 3,04%
EAT - 2,85%
gotowka - 9,58%
Longterm / 2006-05-20 22:51 / Mostek Zwyciężymy!
niezła liczba spółek, ja mam problem ze śledzeniem zaledwie 6 ale może lepiej mieć więcej -coś się zawsze złowi.
jujo / 2006-05-21 10:04 / Bywalec forum
Zgadzam sie i robie male postepy w zamykaniu niektorych papierow. Czasami poprostu lapalo sie okazje i na niektorych zostalo do dzis.
Longterm / 2006-05-20 10:57 / Mostek Zwyciężymy!
sell in may and go away?
Longterm / 2006-05-20 11:34 / Mostek Zwyciężymy!
Zawsze jak się ma dosyć długo akcje to ma się tego rodzaju dylematy, kusi realizacja zysków. Wiem że niektórzy to zrobili lub myślą o tym. Ja uparcie trzymam swój potrfel chociaż zmieniam jego proporcje %:
Getin 27%
Dudek 20%
PGNIG 13%
Plastuś 13%
Prochem 13%
Netia 13%
Błędem było że nie kupiłem Softbanku a myślałem żeby dołaczyć jakąś informatyczną spółke, ale teraz jest raczej górka.
Ciekawe czy ktoś poza mną ma teraz Netie?
Longterm / 2006-05-20 20:03 / Mostek Zwyciężymy!
zapomniałem dodać gotówka 30%
Longterm / 2006-05-20 20:04 / Mostek Zwyciężymy!
oczywiście rozumiejąc że akcje razem 70% cash 30%
warren buffet / 2006-05-20 11:43 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
wiesz, pewnie ma, bo nie masz 100% udziałow - w kazdym razie nie byloby cie tu na forum :)
Longterm / 2006-05-20 20:02 / Mostek Zwyciężymy!
Grajek czy to prawda że to warren buffet to Ty? dla twojej wiadomości: nazwisko tego inwestora pisze się przez podwójne t.
Conradd / 81.129.211.* / 2006-05-20 19:11
Wciaz masz 100% udzialów w jednym funduszu, jak dlugo chcesz go zostawic i czy wytrwasz?

jak ja...

damy rade-bo nie damy sie skusic!
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy