Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Sutor Bank - potrzebuję opinii ?

Sutor Bank - potrzebuję opinii ?

inwestujący / 94.246.136.* / 2010-08-01 22:30
Sutor Bank - potrzebuję opinii ? Pilnie
Wyświetlaj:
Do Max Adler / 89.200.162.* / 2010-09-29 21:48
Jakoś nie mam zaufania do ludzi, którzy od razu chcą się sądzic.

ak się Pan ze mną nie zgadzasz to zapraszam do Sądu
Zastanawiam się, czy pomógł Pan komuś kiedyś bezinteresownie. Jakiejś biednej matce lub rodzinie wielodzietnej.


do myślenia nie potrzebuję sceptyków od Jezusa ,czy Judaszów.

Tego zdania też nie rozumię. Co ono w tym całym wywodzie miało znaczyc.
autor tematu / 94.246.136.* / 2010-08-21 23:11
byłam, wysłuchałam, dzień straciłam !!!
zrezygnowałam
to nie dla mnie
Zlotopolski / 77.112.168.* / 2010-08-18 22:38
Wejdz na Tube i wpisz Goldgauner to sie dowiesz co bylo niedawno w niemieckiej
Telewizji .
inwestujący / 94.246.136.* / 2010-08-03 01:39
a wiec jak? ogólnie rzecz biorąc? wie ktoś może gdzie mają oddziały lub jakiś partnerów?
ktoś może dla nich pracuje ?
zlotopolski / 77.112.168.* / 2010-08-18 23:05
Jestem z uczciwej szwajcarskiej konkurencji.
Nie maja nigdzie oddzialow ale to jest dzis w UE legalne.
Dla nich prubowala pracowac Ventura Nova ale pozbyla sie praw pierszenstwa.
Nowym ktory idzie na zywca jest spadochroniaz Wajda i Wajda 3 osobowa firma.
Klamia i obiecuja dyrektorskie stanowiska mimo ze nie maja ani grosza funduszu
tylko prowizje. To samo oferuja dalej. Zapraszaja ludzi do Dresna na rozmowy na wlasny koszt i proponuja prowizje na drogie zloto.
Ludzie szykuja zadyme na spotkaniach we wrzesniu w polskich miastach.
Jest juz ok 70 osob ktore pojechalo z nadzieja na wlasne koszty aby uslyszec propozycje z brukowca. Na Wajda & Partners na Google znajdziesz ile ludzi sie w kazdym Wojewodztwie zameldowalo. Przykre ale prawdziwe co z nami robia.
Max Adler / 91.94.4.* / 2010-09-29 19:00
Dawno mnie nie było na tym forum, bo roboty jest od groma na końcówce roku. Złotopolski a Ty z jakiej konkurencji jesteś z IQ, czy KB? Znam te oferty i firmy, a szczególnie firmy. Kiedy wyliczyłem sobie, że kalkuluje się dywersyfikować w złocie przekopałem cały rynek i wszystkie oferty. To co mi wychodziło to "fabrykzlota.pl" i Sutor Bank. Oferty te cenowo są podobne, ale koncepcja posiadania złota jest różna. Fabryka zapewnia prosty zakup i przesyłkę złota do domu po każdym zakupie + koszty transportu - da się to przełknąć. Oferta Sutora cenowo jest podobna , ale obciążona startowym kosztem 6,5% - troche boli - tak myślałem. Rozróżnia te oferty sposób przechowywania złota i sprzedaż. nie przechowywanie złota w domu nie nie cieszy - żona, koszty, ubezpieczenie i zabezpieczenie - to też kosztuje. W Sutorze złoto mam przechowywane w bankowym skarbcu i kosztuje mnie to 60 zł na pół roku. To co zdecydowało o moim wyborze oferty to SPRZEDAŻ. Fabryka nie gwarantuje mi zakupu złota, najpier email, cena , może kupią, a może nie ( tak zrozumiałem warunki skupu). Sutor gwarantuje odkupienie z prowizja 1 % od ceny londyńskiej p.m. i w trzy dni kasa na moim rachunku. A jak podoba mi się złoto, to moga mi przysłać do domu, ale to koszt około 1% plus 200 i kurier. Przeliczałem wszystkie koszty i procenty i zdecydowałem się na Sutora.
łoto kupowałem po 1200 $ dwa miesiące temu, dzisiaj 29.09.2010 to samo złoto jest po 1307,50 i odrobiłem koszty zawarcia umowy (6,5%) .
Jak mnie uczono ekonomi to stary belfer mawiał do nas - KASA Miśu, przede wszystkim KASA.
Tak więc po dwóch miesiącach mam odrobione koszty, bezpiecznie zdeponowane złoto w Banku i w dowolnej chwili mogę mieć złoto lub kasę na koncie, bez łaski czy ktoś je ode mnie kupi, a nie mam zamiaru biegać po mieście ze sztabkami do NBP.
jak czytam komentarze na tym forum to się zastanawiam czy to forum dla ludzi biznesu , czy amatorów.
Takie inwestycje to sie robi z kalkulatorem w ręku.
Panie złotopolski, jak piszesz an że złoto w utorze jest drogie - to poprostu an kłamiesz. ak się Pan ze mną nie zgadzasz to zapraszam do Sądu.
A tak wygladają cyfryna dzień 29.09.2010 r.
zakup złota w Sutorze 1g 999,9 -130,10 zł
w fabryce - 130,97 ( przy 1000g), 131,42 (przy 100g), 156,55 zł (przy 1g)
skup w Sutorze 118,47 zł
w fabryce -114,27 zł
w NBP - od 117,14 zł do 123,31 zł w zależnosci od stanu sztabki.
Chcesz się jeszcze procesować, lubię takie procesy :)
Internet to nie śmietnik, gdzie kazdy bezkarnie może pleść bzdury i kłamać bo ma jakiś w tym interes.
Masz taniej złoto to daj mi namiary , mój kumpel kupuje miesiecznie 1,5 kg do produkcji i chętnie kupi taniej - teraz to on kupuje w niemczech i gdzie sie tylko da.
1300 $ złoto miało przebic w końcu roku, a nie we wrześniu. Dzisiaj wszyscy analitycy sie zastanawiaja kiedy przebije magiczne 1500$ , a kiedy 1800$. W sierpniowym Forbsie były publikowane analizy na 2015 po 5000 $ , myślałem , ze oszaleli, że to nie możliwe. jakie podstawy do takich twierdzeń?
I znowu kalkulator do ręki i do przodu.
Dzisiaj przekonuję się że moga mieć rację. Dlaczego? A dlatego , że amerykanie dodrukowali sobie prawie 2 biliony dolków i wpuścili w rynek , najpierw swój , a teraz to rozlewa się po świecie. Tak bezkarnie nie da się dowalić rynkowi finansowemu bez skutków. Uczę finansów i słucham co do mnie mówią słuchacze. Jedna dziewczyna z wioski stwierdziła, że w żniwa 2009 przenicę sprzedawała po 350 zł i cena rosła do nastepnych zbiorów do poziomu 700 zł (2010r). i spytała mnie ile będzie kosztować przed zbiorami w 2011 roku? Bo była powódź, pogoda i tak dalej.
No to kalkulator do ręki i roczniki statystyczne i co? Ano bedzie jeszcze droższa niż teraz, mniejsze zbiory - nie, ludzie wiecej jedzą - nie. To dlaczego tak wysoka inflacja rzeczywista? PUSTY PIENIĄDZ NA RYNKU.
I co to ma wspólnego ze złotem i Sutorem?
Na złocie się nie zarabia !!!!! tylko przenosi wartość w czasie !!!!!!!!!!
Między wartoscią nominalną a realną jest ogromna różnica.
1000 $ za dwa lata to też nominalnie będzie 1000$ , ale mniej za to kupimy.
1kg za dwa lata to też będzie 1 kG , ale realnie wartość zostanie przeniesiona w czasie i prawdopodobnie kupie tyle samo co dwa lata wcześniej. Jeżeli wiecej to wówczas będzie zarobek na złocie.
Daltego właśnie wybrałem złoto i oferte Sutora, ze względu na normalne koszty zakupu i super warunki odkupu.
Że bank mały?
Tak jak na poczatku lat 90 tyrałem na wakacjach w niemczech i to koło Hamburga, to mój szef miał konto w tym banku, ale dla mnie , a nawet wielu niemców było to nieosiągalne. NIE TA LIGA. Tam była elita biznesu, a nie robol z polski , czy niemiec.
Teraz to już moja liga i na niższym poziomie finansowym.
Tak wiec Panie złotopolski nie pisz Pan bzdur w swoim interesie, bo ja dbam o swój interes, umię liczyć i mam kalkulator i do myślenia nie potrzebuję sceptyków od Jezusa , czy Judaszów.
Fun złotopolskiego / 78.8.79.* / 2010-08-25 17:57
Złotopolski - Ale ty jesteś inteligętny chłopie??? Z uczciwej szwajcarskiej konkurtencji?? Własnie pokazleś uczciwość i brak pojęcia o tym co napisałeś! Prawdziwy poliglota! Pewnie z Niemiec pisze, widząc po braku Polskich litrer i formie określeń.
Uczciwa konkurencja - ha, ha, ha...
Zlotopolski / 87.164.54.* / 2010-08-29 16:32
Mam niemieckojezyczna klawiature ?
Czy to jest nieuczciwe ? Inteligentni zrozumia co napisalem.
==== / 211.138.124.* / 2010-08-12 09:09
A nie umiesz sobie znalezc ???
Wystarczy wpisac Sutor Bank i poczytaj kolejne strony.
jak widac wciaz nie brakuje naiwnych ,niosacych wlasne pieniadze w zebach.
Kogo ,gdzie i jak bedziesz szukac,gdy znikna.Kto da ci jakakolwiek gwarancje.
Bo napewno nie ci co sie wpisali ponizej
==== / 211.138.124.* / 2010-08-12 09:12
http://www.sutorbank.de/pl/warunki_handlowe.html
==== / 211.138.124.* / 2010-08-12 09:14
I pamietaj,ze cudow NIE MA >Instytucja istniejaca od 1921 roku ale absolutnie nie znana i nieobecna w zyciu codzinnym.Czyli zero sukcesow i rozwoju,mama nadzieje ze to da ci do myslenia.
krytyk głupoty ==== / 78.8.75.* / 2010-08-12 21:56
dotyczy wypowiedzi ====

widać że Twoja wiedza ==== 0000
Doradca z przeciagiem w głowie. "Inni maj co nieś w zębach" a Ty człowieku nie myśl aby Cię nie bolało! Zniknie Bank? Ubezpieczenie na 2.000.000 euro każdy klient. Zapytaj Bank Centralny, czy inne banki, kto im daje gwarancje zabezpieczenia kapitału np. w złocie!? Co do życia codziennego, to pomyśl o swoim życiu codziennym bo ten bank żyje i pracuje dla swoich klientów. Jak oczekujesz od nich kartek na urodziny to im to napisz. Pewnie Ci przyślą z kondolencjami. Sukcesy? Wybacz człowieku, odsyłam Cię do encyklopedii. Zobacz co to znaczy sukces. Ciebie pewnie nie dotyczy.
Fachowiec!
Krytyk glupich krytykow / 94.75.121.* / 2010-08-18 09:24
Niestety twoj wpis potwierdza tylko to co czlowiek napisal.
Miara sukcesu banku jest jego obecnosc w zyciu publicznym i znajomosc marki.
Juz samo pytanie uruchamiajace ten watek potwierdza,ze ten bank jest KOMPLETNIE nieznany.
Rozumiem,z e motorem jest tutaj zwykla chec wiekszego zarobku i chciwosc tlumiaca zdrowy rozsadek.
jak zawsze kazdy robi co chce,wolna wola,tylko nie ucz przyjacielu gieldy i finansow,bo zapewniam ze piszesz bzdury.I nie naganiaj na te instytucje,wyzej podal czlowiek link,kazdy sobie sam poczyta.
Ludzie niedawno wykolowani przez fundusze Templetona tez wierzyli w marke i prestiz firmy,o wiele wiekszy niz ten Sutor.Niestety nie poczytali dokladnie przepisow w regulaminie i zostali pozbawieni swoich srodkow,firma zlikwidowala im konta i zgodnie z prawem luksemburskim MIALA PRAWO.
Twoja agresja wskazuje ze albo dla nich pracujesz albo juz dales im kase,to oczywiste.
To tak na wszelki przypadek.
Max Adler / 87.96.86.* / 2010-08-09 17:41
Siedzibę mają w Hamburgu, to dość elitarny bank - Mały , ale na złocie siedzący od 90 lat, jak przedstawiciel nie dotrze do ciebie to możesz pojechać do Hamburga. Nie ma jednak gwarancji ze otworzą tobie konto w złocie. Nie każdemu otwierają rachunek. Jak chcesz inwestowac w złoto i na długo to warto.
Mam telefon do jednego z partnerów 519 806804
Zlotopolski / 77.112.168.* / 2010-08-18 22:34
Jak nie kazdemu ? Tylko Arijczykom ?
Inga Berac. / 78.8.66.* / 2010-08-11 21:56
Tak trzymaj kolego! Pamiętaj, że Jezus również sam rozpoczynał z dobrym słowem i szukał apostołów dobrej nowiny. Przyszły teraz czasy podobne do "Jezusowych"! Kilku mówiących i głoszących prawdę i tysiące "Judaszy i Celników"!
PPaolkaa / 77.253.130.* / 2010-08-02 09:57
Lipcowy PMI dla Francji wyniosl 53.9 pkt. (oczekiwany poziom to 53.7 pkt., a czerwcowy odczyt - 54.8 pkt.).

jak widać, dane o polskim PMI olali.... zachód ważniejszy....

ładnie jadą...
amator1122 / 2010-08-02 10:04 / Tysiącznik na forum)
zachód łyka nasze papiery jak pelikan, złotówka piknie rośnie:)))

moje akcyjki również zapitalają :)))
PPaolkaa / 77.253.130.* / 2010-08-02 10:06
też nie mogę narzekać :)
PPaolkaa / 77.253.130.* / 2010-08-02 09:30
wszyscy na wakacje pojechali? i nikogo nie ma?
amator1122 / 2010-08-02 09:34 / Tysiącznik na forum)
czesc

szukają chyba mądrali rafiego... ,nareszcie rynek skopał mu doope i pogonił.:))
PPaolkaa / 77.253.130.* / 2010-08-02 09:38
biedak zwariował od ktr.. zresztą jak wielu innych..

tak to jest jak się gra w kasynie zamiast inwestować....

na koniec nawet z miłego rafcia zrobił się cham ( z Kenem też tak się stało)
inwestujący / 94.246.136.* / 2010-08-02 13:38
mógłbyś jaśniej? nie rozumiem
PaRu / 94.75.121.* / 2010-08-02 08:16
Ludzie,czy wy w ogole nie myslicie???
czy zadza zysku odbiera wam zdolnosc samodzielnego myslenia??
kto zdrowy na umysle daje wlasna kase obcej,nieznanej firmie ???

http://www.hartgeld-forum.de/forum/viewtopic.php?p=40765
Inga Berac. / 78.8.66.* / 2010-08-11 21:52
o co kaman, Ci , kolego?
Inga Berac. / 78.8.66.* / 2010-08-11 21:47
ale dajecie się podpuszczać! Czytacie i piszecie jakieś głupoty a macie możliwość lokowania bezpiecznego własnych środków w złocie. Sutor Bank ma śwetnie zorganizowaną strukturę obsługi klienta w Polsce. A dajecie się wkręcać jakimś "wkecającym" niczym MAMY CIĘ w programie Majewskiego, piszącym bez sensu gościom. Którzy tylko chcą odwieść Was od dobrej decyzji. Max Adler ma telefon do Przedstawiaciela tego banku w Polsce. Można to również zawierać czy kontaktować się przez Firmę Wajda & Partners albo po prostu przez stronę www.sutorbank.pl. Na marginesie pisząc, to gwarantuje profesjonalizm i poziom obsługi klienta. Sama tak zrobiłam a rozmowa z Panem P. S. Wajda odpowiadającym za rozwój w Polsce przyniosło potwierdzenie decyzji. Kierujcie się własnym zdaniem i rozumem a nie "judaszami".
Zlotopolski / 77.112.168.* / 2010-08-18 22:22
Wajda szuka Dyrektorow ktorzy beda sobie sami za tytul placic.
Obiecuje 6 do 18 000 miesiecznie ale na prowizji.
Jest to podstawa do porzadnego solidnego " niemieckiego biznesu " ???
Chyba nie.?
Namiesza ludziom w glowie bo mysla ze to ich szansa zyciowa.A tu Job za PH na prowizji.
Szkoda spoleczna za zawracanie glowy i nieaktywnosc zawodowa to miliony.
Ktos musi z tym porzadek zrobic najlepiej na oferowanych spotkaniach we wrzesniu.
PaRu / 94.75.121.* / 2010-08-12 14:07
tak c******,juz widze jak tam sama inwestowalas
A axa / 78.8.70.* / 2010-08-12 10:16
Szanowni Internauci.

Widać od kilku tygodni rozgorzała dyskusja w Internecie o Sutor Banku i produkcie SutorGoldDepot. Większość osób rozpoczynających fora i tematy to osoby, które dzięki dobrze wykonanej pracy managerskiej dowiedziały się o banku i ofercie. Proszę zwrócić uwagę, że jeszcze dwa miesiące temu praktycznie nic się w sieci nie działo w tym temacie. Teraz dzięki braciom Wajda, a zapominacie o tym, że to dwóch managerów, sieć trzęsie się w posadach na temat Sutor Banku i ich oferty. Profesjonalnie Panowie rozbudowali firmę i dynamicznie rozwijają projekt ze swoim Partnerem.

Miałem okazję poznać Panów Piotra i Pawła Wajda i zdecydowanie jestem pewny sukcesu, który realizują w Niemczech i teraz w Polsce. Ogromne inwestycje i przedsięwzięcia rozpoczęte w Polsce. Posiadają Kadrę Managerską w każdym województwie i wielka baza kandydatów do pracy. Codziennie odbywają się rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami do pracy w całej Polsce.

Zostałem zaproszony do grona szacownych Managerów i jestem bardzo zainteresowany.

Posiadam wieloletnie doświadczenia na stanowisku Dyrektora Sprzedaży i Managera w branży finansowej. Bardzo mi odpowiada Niemiecki system rozmowy kwalifikacyjnej i ogólnie podejścia do ludzi. To naprawdę inne standardy jak u nas! Ale wiadomo, że Polska uczy się od zachodu.

Żenujące jest to, że podobno szanująca się firma i promująca, jako pierwsza „V”, itd., obiera takie nieetyczne kroki. Na forach Internetowych lansuje się na lidera. Należy postawić pytanie. Czego Państwo dokonaliście w danym Wam czasie? Obecna pozytywna sytuacja wynika z krótkiego i dynamicznego działania braci Wajda.

Każdy, nawet agent ubezpieczeniowy wie, że ma do wykonania zadania, które są rozliczane w określonej ilości i czasie. Bez specjalnego dochodzenia można się domyśleć, że niczego nie dokonaliście i brakło inwencji twórczej temu Panu lub firmie. Kreatywność jest cechą, za którą płaci się pieniądze!

A jeśli komuś jej brakuje a zajmuje „stanowisko” zależne od tej cechy, to się z niego rezygnuje.

Jak słusznie wcześniej pisali moi przedmówcy, kierujcie się własną logiką i rozumem a nie „gierkami”.



Pozdrawiam wszystkich logicznie myślących!

Andrzej.
również z doświadczeniem / 77.254.3.* / 2010-08-18 01:34
"Bardzo mi odpowiada Niemiecki system rozmowy kwalifikacyjnej i ogólnie podejścia do ludzi. To naprawdę inne standardy jak u nas! Ale wiadomo, że Polska uczy się od zachodu."


....faktycznie profesjonalne podejście, kilkugodzinne opóźnienie, "rozmowy kwalifikacyjne" na stanowiska kierownicze prowadzone w grupie mimo wyznaczonej wcześniej godziny spotkania w biurze w Niemczech, biuro to 3 pomieszczenia, dwóch braci W. i sekretarka.
Pozytywne opinie wygłaszają prawdopodobnie tylko osoby, które zdecydowały się na współpracę, ale cóż taka ich rola - muszą pozyskać współpracowników i Klientówa na niekorzystnych opiniach będzie trudniej.

Sutor Bank ma śwetnie zorganizowaną strukturę obsługi klienta w Polsce.


???? Dziwne, z tego co mi wiadomo osoby zarządzające województwami rozpoczynały pracę 01.08.2010 r. Może tylko inaczej pojmuję pojęcie "świetnie zorganizowaną" :-/
Zlotopolski / 77.112.168.* / 2010-08-18 22:29
Super to skomentowalas.
Widac ze to bylo od serca.
Moze widzieli nowa wersje Nikosia Dyzmy.
Na dodatek chca nam sprzedawac spowrotem nasze zloto .
Co slyszalem to ludzie szykuja sie na zadyme na ich spotkaniach .Wiekszosc pojechala z nadzieja a oni proponuja prowizje.Bedzie jak w 1990 roku jak zachdnie firmy graly z ludzkim losem.
Top insider / 87.105.235.* / 2010-11-13 17:10
Panie Złotopolski, lub może lepiej panie A.F.
Jak na kogoś kto do niedawna sam próbował nieudolnie rozprowadzać w Polsce wyżej wymieniony produkt, łącznie z próbą wpłynięcia na konstrukcje produktu i ukrycia kosztów na niekożyść klienta, bardzo mnie dziwią pana wypowiedzi. To pan próbował z ww produktu zrobić produkt na którym chciał sie pan wzbogacić na koszt klienta. Całe szczęście że ww bank na to nie poszedł. A teraz gdy na wypowiedzianej umowie współpracy z panem atrament jeszcze dobrze nie wysechł próbuje pan swój notoryczny brak sukcesu odwrócić przeciwko ofercie i bankowi z którym pan jeszcze do bardzo niedawna był związany. W związku z oczernianiem i wprowadzaniem nie prawdziwych informacji na kilku forach internetowych dział prawny wstrzął postępowanie przeciw kilku internautom ( stały numer IP ).
Kilka osób dość poważnie narószyło przepisy prawa.

Ogólnie rzecz biorąc to propozycja SutorGoldDepot jest na rynku polskim jedyną propozycją bankową i różni się przede wszystkim kontrolą wymaganą przez Prawo Bankowe!!! Ilość dla klientów zakupionego złota jest rok rocznie przez odpowiednie instytucje państwowe ( niemieckie ) kontrolowane i muszą sie zgadzać ze stanem który bank zakupił dla klientów.
W porównaniu z ofertami proponowanymi przez inne firmy nie podlegające tego typu kontroli. Mamy przykłady firm które w danej chwili zostały przez Prokuraturę zamknięte a KNF wprowadziła je na czarną listę ostrzegając klientów.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy