Forum Forum podatkoweVAT

świadczenie usług transportowych dla kontrahenta Unijnego

świadczenie usług transportowych dla kontrahenta Unijnego

ochnikz / 2010-03-08 19:55
Witam
Bardzo proszę o pomoc, prowadzę hurtownię wyrobów mięsnych i mięsa, część stanowi dostawy wewnątrzwspólnotowe, są i nabycia wewnątrzwspólnotowe mięsa i wyrobów. Mamy 8 samochodów ciężarowych którymi to rozprowadzamy towary i na terenie Unii, jednak mamy pozwolenie na transport międzynarodowy tylko dla swoich klientów, czy na podstawie uprzednio sporządzonej umowy następnie faktury mogę świadczyć usługi dla jednego kontrahenta Unijnego, który to kupuje towar u mnie ale nie tylko, ponieważ samochody są duże np. 12 ton i nieraz nie jestem w stanie przygotować Mu tyle towaru, zaś on sam zakupi u Naszych producentów, wtedy to towar nie będzie tylko nasz, między innymi i nasz, a czy poza tym czy musi być nasz, oczywiście to było by za określone pieniążki, dla nas dodatkowy dochód, czy nam wolno.
A jeśli tak to jak to opodatkować miejscem docelowym usługi będą Niemcy i chyba Oni muszą tę usługę opodatkować, czy może też i my Vat pozorny ( 22% należny i 22% z drugiej styrony naliczony, bardzo proszę o pomoc bo nie wiem co dalej robić
pozdrawiam i z góry bardzo dziękuję

Najnowsze wpisy