Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Światowy handel słabnie. Najmocniej od 70 lat

Światowy handel słabnie. Najmocniej od 70 lat

Wyświetlaj:
hipoteza / 79.184.45.* / 2009-03-24 16:14
Za jego pensję powiem wam wszystko co chcecie usłyszeć ! WTO jak WTO-pa !?
Amerykanin / 83.10.19.* / 2009-03-31 14:35
Co On wie, tyle co nic wrozy jak kazda cyganka tyle tylko ze nie z kart ale tak mniej wiecej.Wczesniej nic nie przewidzial, wszystko bylo cacy. Teraz wlaczyl sie zeby krakac jak wszyscy. Ja widze ze wyraznie zarysowuje sie wojna gospodarcza UE kontra USA i reszta Swiata. Do tego ciagna Niemcy i Francja, a skonczy sie to ze euro wyladuje na smietniku a wieza Babel zwana UE rozleci sie jak domek z kart.
ekonomista domowej roboty / 79.185.231.* / 2009-03-24 14:19
Myślę że i my prości ludzie nie powinniśmy być głusi na dramat handlu. Nie powinien dla nas być przeszkodą brak pieniędzy. Wszak nie po to najtęższe głowy wymyślały takie cuda elektroniki jak komputer, skaner, drukarka laserowa by teraz nie wykorzystać w praktyce ich wysiłku. Bez domowej wytwórczości drukarskiej padną wszyscy jak przysłowiowego Felka koń. Dalejże do drukowania, wydawania, stymulowania przedsiębiorczości. Państwo może a my to nie państwo. My sól ziemi, wręcz jaśnie państwo więc nie powinno w liberalnym świecie być żadnych ograniczeń we wspólnym ratowaniu gospodarki. Akurat rezultat wydaje się taki sam w wykonaniu ich i naszym. Jedyna różnica że coś z tego będziemy mieli a nie długi do spłacania przez pokolenia.
Amerykanin / 83.10.19.* / 2009-03-31 14:29
Juz startuje i zaczynam drukowac ale co mam drukowac, moze jakis Prospekt, albo ksalendarz bo pieniedzy nie moge gdyz moja drukarka drukuje tylko jedna strone. co radzisz, co mam drukowac. Mam papier, mam drukarke ale brak mi pomyslu co drukowac. Cos pisza o jakims kryzysie, co za kryzys, nic nie widze, zadnego krytysu. Acha, wieza Babel i jej waluta Euro chyla sie ku upadkowi, bo juz wczesniej wyladowaly na smieciach ich waluty takie jak DM, Lira, Frank, drachma, Peseto i inne a teraz wyladuje Euro. Bedzie tego papieru z calej UE, bedzie mozna cos z tym zrobic. Wieza babel tez chili sie ku upadkowi, chce walki z potegami gospodarczymi takimi jak USA czy Chiny lub Rosja a rowniez potegami militarnymi. Jeszcze nie zaczeli a juz przegrywaja, to maja juz wycificzone bo przegrywali zawsze. Tym razem i te proby walki z USA za ktora stoja wszystkie potegi miltarne swiata skoncza sie placzem i zgrzytaniem zebami. jeszcze Niemcy probuja przytulic sie do Rosji jak zwykle, szukaja bratniej duszy. Rowniez wlosi popieraja Putina bo wiedza co w trawie piszczy, a reszty liczy na pomoc Boska. Wieza Babel juz przetrawila wnuczkow pieniadze teraz czeka na prawnuczkow. Ci ludzie pozbawieni sa cech czlowieczenstwa, pchaja sie na cieple i poplatne posadki do Brukseli po to tylko zeby zadluzac swoje pokolenia. Czy im rozum odebralo, nie wiem co sie dzieje, patrza na Ameryke ktora ma potezne zapasy nie tylko agralne ale i surowcowe a w dodatku sile militarna. Uzalaja sie nad USA a sami siedza po uszy w dlugach. Co to ma byc, gdzie rozsadek, gdzie honor, gdzie abicja.

Najnowsze wpisy