Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Sygnały Dnia - Leszek Balcerowicz o sprawie importu leków

Sygnały Dnia - Leszek Balcerowicz o sprawie importu leków

Gościu / .* / 2003-11-27 10:41
Oglądałem wczoraj program tv bodaj na 1-ce.I jak słysze wypowiedzi typu "polska insilina jest gorsza od zagranicznej to po prostu krew mi się gotuje. Jak ktokolwiek może mieć pretensje że polska insulina kosztuje 2zł a zagraniczna 20zł.Zawsze wydawało mi się że poto płacimy podatki żeby się na wzajem wspierać i tworzyć nowe miejsca pracy, żeby nam wszystkim było lepiej a nie wspierać zachodni przemysł i dawać miejsca pracy niemcom czy francuzom etc.Przecież to zdrada Narodu Polskiego.A swoją drogą to chyba lepiej dawać tym schorowanym ludziskom kase, żeby sami mogli kupić to co chcą, a nie dotować zachodnie leki.Wcale się nie dziwie, że emeryów nie stać na leki.Przecierz ich emerytura nie wystarcza nawet na bierzące opłaty.Ktoś kiedyś powiedział mądre słowa:"Polsce potrzebni są Ludzie czynu" ale nie przestępczego!Gdzie nie spojrzeć tam przekręt... np.Co tam panie na Politechnice Warszawskiej, ano stać ich było na wystawienie pięknej fasady granitowej, a pieniędzy na wyposarzenie labolatoriów nie ma. Tak tak labolatoria są przeważnie prowadzone na urządzeniach z lat 60-70. Cud techniki. Tak to ciekawy temat do pisania. Temat rzeka aż ciekawe dlaczego nikt do tej pory nie zają się szkolnictwem wyższym.

Najnowsze wpisy