System argentyński

Sławek / .* / 2003-11-04 16:14
Komentarze do wiadomości: System argentyński.
Wyświetlaj:
ada duka dupa... / .* / 2005-09-22 16:30
Pocieszajcie się nawzajem, tyle wam pozostało. Marek K. siedzi w areszcie o zaostrzonym rygorze-niema czego zazdrościć. Jest traktowany jakszczególnie niebezpieczny, nawet pomóc już wam nie może.
ada / .* / 2005-09-23 13:06
"areszt o zaostrzonym rygorze" mówisz.Hmm........Za dużo się naoglądałeś amerykańskich filmów sensacyjnych! I nie rozumiem dlaczego uczepiłeś się Marka jak rzep psiego ogona. Czyżby jakaś osobista animozja?...I to tak na forum?...Oj nieładnie, nieładnie i jakże nieetycznie! Duka pozdrawiam!
adwokat / .* / 2005-09-22 18:20
A jest w Polsce "areszt o zaostrzonym rygorze"? Pierwsze słyszę. Nikt nie kwestionuje, że Marek K. przebywa w areszcie, ale żeby rygor od razu? Toż te teksty to wyraz IGNORANCJI. Jak masz tracić czas na pisanie takich głupot, to może lepiej zacznij się edukować w...prawie, bowiem nieznajomośc prawa szkodzi. A, o pocieszeniach nie ma mowy. Nam się dobrze wiedzie, a pomoc to raczej Tobie potrzeba. Twoje ciągi logiczne są prawie tak dobre jak wpisy Lalki. Nomen omen!
lh / .* / 2005-09-23 10:41
Bystry jesteś niema co, oby tak dalej.Ty mowisz o znajomości prawa?
adwokat / .* / 2005-09-26 11:40
Ja piszę, że nie ma "aresztu o zaostrzonym rygorze"! Przeczytaj sobie dokladnie, wszak to po polsku napisane zostało. To po pierwsze. Po drugie, to fakt, z bystrością zawsze mi było podrodze, czego i Tobie życzę.
duka / .* / 2005-09-22 13:45
Proponuję nie zajmować się komentarzami postaci o pseudonimie "lalka". To trochę jakby poniżej mojej godności. Mogę polemizować z normalnymi, ale z takimi świrusami? I brzydzę się i nie wiadomo po co. Proponuję osobie, w myśl tego, co poniżej napisane zmienić ksywkę na "dynia". Będzie bardziej adekwatne. Pozdrawiam adę i adwokata.
MarekK / .* / 2005-09-24 22:32
Duka popieram i proponuję całkowicie zlekceważyć to coś co podpisuję sie "Lalka"..zupełna olewka..wszak byle czym nie warto się paprać.Co do propozycji Adwokata odnośnie jej edukacji-stary nie przesadzaj, przecież to zero nie umie sie nawet bez błędu podpisać a Ty edukację w prawie jej proponujesz. Każdy chyba zauważył, że ta kretynka ma kompleks argentyński i reszta jej żałosnego życia spełznie tylko i wyłącznie na szukaniu forum o argentynie i klikaniu z równie debilnym panem J. ..pozdrawiam duka,pozdr.adwokat
duka / .* / 2005-09-26 11:50
Kto to jest p.J..? Tak sobie myślę, że mozna z imienia i nazwiska. W końcu Lalka też nikogo nie oszczędza
Lalka / .* / 2005-09-23 14:10
Krótko... bo długo tłumaczyć i tak nie zrozumiesz... Próbuję zniżyć się do waszego poziomu, ale ciągle nie mogę sięgnąć waszego dna. Rzeczywiście to ... niemożliwe. Mam nadzieję, ze nigdy nie wyjdziecie z tego swojego bagna. Życzyć nie muszę, przecież to FAKT!
duka / .* / 2005-09-26 11:48
A teraz o czym mowa? Jakie dno? Do jakiego poziomu? Edukacyjnie z calą pewnością stoimy wyżej, co można zauwazyć czytając wpisy. Ale to nie grzech, nie wszyscy mieli z górki do szkoły i na uczelnie. Moralnie też nic nam nie brakuje, bo nie atakujemy nikogo, co najwyżej stosujemy komentarzea na wypisywane przez Ciebie bzdury logiczno - myślowe. Finansowo do dna nam raczej daleko: za to niepokoimy się o Ciebie, bo masz objawy histerii. Co prawda nie znamy jej powodu, ale po jakimś czasie i to da się zdiagnozować. Tymczasem pozdrawiam i mam cichą nadzieje, że jak przeczytasz to co wyżej powoli i dokładnie, to załapiesz o co chodzi. CZYTAJ DRUKOWANYMI, DUŻYMI LITERAIMI.
Lalka / .* / 2005-09-26 14:51
Wiesz duka, głąb z ciebie, dajesz się wypuścić jak burak na miedzy, proponuje uzupełnić edukację... w twoim wypadku z zakresu szkoły... podstawowej. Niepozdrawiam, bo nie ma kogo. To dobrze że stoicie finansowo dobrze, cieszę sie ze moje podatki, zrestą barzdzo wysokie nie idą do kieszeni takiej niedojdy zyciowej jak ty i twoi koledzy. Dzięki stary, uśmiałam się!
duka / .* / 2005-09-26 18:10
Dobra. Laluniu. Ciągi myslowe znakomite! Po ilu fakultetach? Widzisz, ja taka niedojda, ofiara losu, a jakby nie patrzeć, to klasy i taktu mam dużo więcej, niż ty możesz sobie wyobrazić. Zresztą nie mnie to osądzać. zapytajmy innych.
MarekK / .* / 2005-09-26 23:27
Duka olej to zero. Niech swoje żale Joziowi opowiada,tylko on jej został, oboje się brandzlują i dobrze im z tym.
adwokat / .* / 2005-09-22 10:50
A Twoja Matka wie, jaka Ty jesteś? Ile w Tobie jadu? Wszak jesteś dorosła ( chociaż raczej nienormalna) i sama odpowiadasz za swoje czyny! Tak? To po co mieszać do tego osoby, których to nie dotyczy. Nawet jeżeli znajduję trochę zrozumienia dla Twojego jadu, to dla braku zasad moralnych nie! Uważaj, bo ktoś Cię kiedyś puknie w czererep i dopiero będzie wstyd: Pusty się okaże!!!!!! Uważaj Laleczko, nie wkraczaj na takie delikatne tematy, bo one czasami wracają rykoszetem.
ada / .* / 2005-09-22 08:55
Lalka znowu Cię ponosi! A co do mamy Marka Koszówa możesz wiedzieć jedno ma z kogo być dumna! A ty moja droga weź się zajmij swoimi układami w najbliższej rodzinie bo pewnie nie są tak czyste jakbyś nam chciała wmówić!
ada / .* / 2005-09-21 11:46
Nie no ludzie! Skoro taka Irena nie potrafi przeczytać nagłówka w którym jest napisane z kim podpisuje umowę to po co pretensje że warunków umowy nie da się przeczytać bo są drobnym drukiem! Ludzie, to jest po prostu ZONK! Może zamiast na policję takie osoby jak ona powinny się najpierw udać do OKULISTY?!
duka / .* / 2005-09-20 14:11
To niemozliwe, aby klienci byli takimi kretynami!Ja w to nie wierzę. Irenka, jaja sobie robisz, prawda? Nie jesteś taka glupia, żeby nie wiedziec, z kim podpisałaś i co? Boże, jak wszyscy są tacy jak Ty, to nic, tylko argentynę zakładać!!!!!!
pacyfista / .* / 2005-09-14 12:07
A co tTy o tym możesz wiedzieć? O samopoczuciu kogokolwiek? To są dwie różne sprawy. Z całą pewnością wiem więcej o siedzeniu niż Ty. A z moim mózzgiem wszystko ok?
666 / .* / 2005-09-13 10:28
mózg całkowicie do wymiany. Lepiej się czujesz jak sam sobie to wytłumaczyłeś? no to śpij spokojnie, przecież to nie ty siedzisz tylko chłopaki.
pacyfista / .* / 2005-09-12 12:55
federacja to taka instytucja, która niestety nie rozróżnia firm. Dla nich to wszystko argentyna i wszystko w jednym worku mieszają.Poza ty Sąd UOIiK to też dość śmieszna instytucja. Ale... Chłopakom i tak nic nie zrobią, bowiem to nie z ich winy nie zostały wypłacone przygotowane pieniądze.Miejmy nadzieję, że tłumaczenie tego będzie kiedyś należało do prokuratury i sądu.
Edek / .* / 2005-09-08 20:42
Nr 163 (1528) wtorek 23 sierpnia 2005 r.GAZETA PRAWNA \ PRAWO GOSPODARCZESOKIK. SYSTEM ARGENTYŃSKISąd nie wydał orzeczenia o zakazanych umowachSąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów umorzył postępowanie w sprawie o działalność w tzw. systemie argentyńskim. Zdaniem sądu, orzekanie w tej sprawie byłoby bezprzedmiotowe, gdyż stosowanie systemu argentyńskiego jest już obecnie zakazane przez ustawę.Federacja Konsumentów wniosła pozew do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przeciwko Międzynarodowemu Funduszowi Rozwoju Regionalnego Spółka z o.o. z Wrocławia. Zdaniem Federacji, spółka ta prowadzi działalność w systemie konsorcyjnym, czyli tzw. argentyńskim. Polega on na zrzeszaniu się klientów w grupy w celu płacenia składek, które następnie firma prowadząca tę działalność przeznacza na pożyczki dla członków tej grupy. Udział w takim systemie jest też przedmiotem umowy, której zawarcie spółka proponuje konsumentom. Firma wrocławska tworzy grupy, których uczestnicy przez cały czas trwania umowy wpłacają co miesiąc określona kwotę. Z zebranych pieniędzy wypłaca kolejnym osobom określone środki z przeznaczeniem na zakup, wskazanego przez umowę produktu. Stosowany system powoduje, że konsument w istocie nie ma możliwości uzyskania kredytu do chwili, gdy nie wniesie składek w wysokości równej kredytowi, o który się stara. Federacja wskazała w pozwie dwadzieścia trzy postanowienia, które znalazły się w umowach pomiędzy wrocławską spółką a jej klientami, i wniosła o uznanie ich za niedozwolone. Federacja Konsumentów wniosła także o nadanie wyrokowi klauzuli natychmiastowej wykonalności, gdyż, jak twierdzi, działalność prowadzona w systemie argentyńskim jest nietrwała. Przedsiębiorcy, którzy prowadzą taką działalność po zawarciu określonej liczby umów i pobraniu wynagrodzenia, likwidują firmę, nie wywiązując się z umów. Celem tego procesu jest umożliwienie osobom, które zawarły umowy w systemie argentyńskim, dochodzenia roszczeń wobec wrocławskiej firmy na drodze indywidualnych postępowań. Jeśli sąd uwzględniłby powództwo, poszkodowani mogliby powoływać się na ten wyrok.Niestety, sąd postanowił umorzyć postępowanie w tej sprawie. Trzeciego sierpnia ubiegłego roku weszły w życie znowelizowane przepisy ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, które zakazują zawierania umów w systemie argentyńskim. Sąd wskazał, że wobec tego bezprzedmiotowe jest orzekanie w tej sprawie.Kary dla łamiących zakaz Za prowadzenie działalności w systemie argentyńskim grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Takiej samej karze podlega ten, kto organizuje w tym celu grupę konsumentów. Jeśli wartość zgromadzonego mienia jest wielka, to sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Takim samym karom podlega ten, kto działa w imieniu lub w interesie prowadzącego działalność w systemie argentyńskim.Sygn. akt XVII 50/04
MarekK / .* / 2005-09-11 12:52
Normalne-nic szczególnego, tak jak na wstępie jest ujęte-sąd nie może orzekać w sprawie argentyny, jeśli stosowanie systemu argentyńskiego jest już zabronione inną ustawą. Ciekawsze jest jednak to, że do 23 sierpnia 2004 r. stosowanie systemu argentyńskiego nie było zabronione!! Zatem każdy wyrok skazujący za stosowanie tego systemu może być spokojnie zaskarżany albowiem wcześniej czy później zostanie uchylony przez wyższą instancję. Jednak nie dotyczy to wyroków za oszustwo. To dość istotna różnica. Ale nich się martwią o to ci, których dotyczy ta sprawa.
adwokat / .* / 2005-09-12 12:50
taka mała uwaga: do 3 sierpnia 2004. Z tą też datą jest ostatnia umowa podpisana ostatnia umowa MFRR. Potem spółka umów nie podpisywała, a jedynie administrowała tym, co wczesniej. To fakt.Teraz ani Sąd UOKiK ani inny nie może nic zrobić, bowiem z tzw. przyczyn obiektywnych, żaden organ spółki nie działa. Tyle
Irena / .* / 2005-09-20 09:59
to nieprawda .że ostatnia umowa podpisana została podpisana do 3 sierpnia2004 ,ja mam umowę podpisaną w grodniu 2004 roku ,a umowę otzrymałam18 stycznia 2005 i od tego czasu zniknęło biuro w Gorzowie i zamilknła infolinia i telefon we Wrocławiu.Gdzie mam skierowac wniosek o ściganie mojej sprawy do prokuratury w Gorzowie czy do Wrocławskiej?
adwokat / .* / 2005-09-20 14:08
Droga Irenko, masz podpisany kontrakt z URiWF, a nie umowę z MFRR, to dwa różne podmioty godpodarcze. MFRR podpisywała umowy do 3 sierpnia 2004!!!!!!!!!!! Co do twojego pytania, to najlepiej zapytać osoby prowadzące sprawę.
Marek\k / .* / 2005-09-14 12:59
Masz rację-to się nazywa-oczywista pomyłka pisarska-poza tym nic dodać nic ująć. Juz dawno, zaraz po aresztowaniu zarządu żałośnie działająca prokuratura wrocławska powinna wystąpić o ustanowienie kuratora do zarządu spółką. Ale ma to gdzieś. Zatem wnioski o ściganie o niezrealizowanie umów należy kierować wobec nadzorującego śledztwo prokuratora, który poprzez zaniedbanie dopuścił się niestety przestępstwa. ha ha ha ha
Lalka / .* / 2005-09-21 13:48
Marek K czy to ty Marek Koszów? Jeżeli tak to wyluzuj trochę, nie boisz się tych biednych naiwnych których zrobiłeś w balona i oszukałeś? A twoja mamuska wie jakiego ma synka? Gdzie ona mieszka?
anonim / .* / 2005-09-22 10:54
A co Laleczko, stęskniłaś się? Ostatnio się wymądrzałaś, a dziś pytasz? To Ty bidulko nic nie wiesz? A co , nie wpuścili na widzenie...Och. Tęskonota żżera? Ale to za wysokie progi na Twój pusty łeb, zakompeksiona zdziero!!!
ada / .* / 2005-09-08 14:18
Hej Duka! Mam wrażenie że Twoje domysły co do Lalki mogą być całkiem słuszne! Zakochało się dziewczątko ale zostało odrzucone, bo okazało się że jest jak większość lalek- PUSTA W ŚRODKU!!!!!!
niewierny / .* / 2005-09-07 12:09
No i mamy dopust boży...Żarty sobie robisz, kolego!!!!
Jozio / .* / 2005-09-07 19:53
Jakie żarty?Nie mam kasy,nie mam co żreć to co mam robić,wystawić się pod latarnią?Nie ma co,trzeba zacząć zarabiać. Szkoda mojego czasu.
duka / .* / 2005-09-08 13:59
rychło w czas! a ty kiedy tą umowę podpisaleś i ile czasu żyłeś nadzieją na rekompensatę. To i tak cud, że żyjesz!
Józio / .* / 2005-09-06 22:30
A ja mam to wszystko w d...,mam dość czekania na ten nieszczęsny wyrok w mojej sprawie.Poważnie myślę,żeby się zatrudnić w jakimś konsorcjum i odzyskać straconą kasę. Przykro mi to mówić po tych wszystkich wpisach.Muszę z czegoś żyć.A zozumiałem,że nie ma sensu czekać,lepiej coś zrobić.Pozdrawiam.Józio.dotefb@o2.pl,www.efb.republika.pl
duka / .* / 2005-09-05 11:11
Oj, Lalka, Lalka. Też jesteś jedną z tych, co dzięki argentynie sens i cel w życiu znaleźli? Napisz, czym byś się w zyciu zajmowała, gdybyś nie podpisała umowy z argentyną: jaki miałabyś w życiu cel?Widzisz, tylko dzięki argentynie masz tyle emocji i możesz się rozwijać, np. literacko..( o ile opanujesz polską składnię) Pozdrawiam, a już najserdeczniej od pana Marka...
LALKA / .* / 2005-09-08 10:40
Naprawdę wydukałeś co wiedziałeś.Pana marka może odwiedzę w kryminale, bo mam niedaleko.czas jest odległy bo jeszcze niema wyroku, a i póżniej będzie dużo czasu.Tak tak masz racje, mam zamiar dzięki argentynie spełnić swoje marzenia.
duka / .* / 2005-09-08 14:06
Z tymi odwiedzinami to nie tak łatwo, byle kogo nie wpuszczają!!! A może "bliskość" polega na czym innym? To zemsta może jest za odrzucenie?!Uslyszałaś slowo na "s" i teraz się mścisz? Poza tym pan Marek nie siedzi w kryminale, bo tam siedzą skazani prawomocnym wyrokiem, a sama piszesz, że tego jeszcze nie ma. Znowu Ci się, kobiecino coś pomyliło,sens i pojęcia czyli. Wniosek: cierpisz na ostry zespół n********!!! Zrób coś z tym, bo ewidentnie Ci szkodzi!
bromba / .* / 2005-08-28 21:28
Plotki plotkami, ale czy cos się tak naprawdę dzieje? Polica szuka mafii, ale pomyliła adres.A cała reszta chyba gorzej wyglada niż wpisy niektórych beretów
LALKA / .* / 2005-09-02 18:35
możesz być pewien, że sytuacja jest pod większą kontrolą niż szbie możesz wyobrazić. Berety nie odpuszczą, a napewno niektóre wyjdą na tym całkiem nieżle.
adwokat / .* / 2005-09-04 12:12
Pod czyją kontrolą? Ludzie sobie żyją, jeżdżą na wakacje, pracują. Kto ich kontroluje? Do ewentualnych wyroków nie ma. Może i wyjdą nieżle,ale na zdjęciu po retuszu. Tu pytanie o część, którą trzeba koniecznie naprawić. No....? kurzy móżdżek!

Najnowsze wpisy