Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Sytuacja na Ukrainie. Moskwa stawia warunki

Sytuacja na Ukrainie. Moskwa stawia warunki

Money.pl / 2014-03-04 08:11
Komentarze do wiadomości: Sytuacja na Ukrainie. Moskwa stawia warunki.
Wyświetlaj:
teraz już wiadomo / 46.204.64.* / 2014-03-04 18:26
mam nadzieję, że nasz kondrwywaid namierza miejscową razwiedkę, jeżli już dostała prikaz uaktywnienia sowieckiej propagandy.
ctda / 46.76.12.* / 2014-03-04 16:34
Sorry ale przez nieuwagę, dodałem swoja wypowiedź pod czyimś komentarzem a nie to było moim zamiarem.
dlatego pozwolę sobie wypowiedzieć się raz jeszcze w tzw. głównym nurcie

Niestety ale to Putin ma rację. Konstytucyjnie i prawnie Janukowycz jest pełnoprawnym prezydentem Ukrainy. Już kiedyś na tym forum pisałem, gdyby dotrzymano umowy z Janukowyczem to do końca roku opozycja na Ukrainie miała by pełnie władzy a co najistotniejsze przejęła by władzę legalnie.
A obecnie stan prawny jest taki, ze władza na Ukrainie jest w połowie nielegalna , jeżeli w ogóle można użyć takiego określenia. Opozycja złamała prawa konstytucyjne Ukrainy.
To, że po nielegalnym objęciu władzy zmieniono konstytucje niczego nie zmienia, ponieważ zmiana konstytucji była nielegalna.
Nikt nie zastanowił się dlaczego nacjonalistyczna część opozycji parła do złamania, do zerwania umowy z Janukowyczem? Przypominam umowa opozycji z legalnym prezydentem Ukrainy Janukowyczem podpisana została przy aplauzie i pod patronatem ministrów UE w tym polskiego ministra pana Sikorskiego.
Jakoś wszyscy przechodzą nad tym do porządku, jakby nic się nie stało.
Jest swoisty paradoks, niedemokratyczna Rosja bardziej przestrzega demokratycznych procedur i prawa niż wydawało by się stare atlantyckie demokracje.
Wiem , że po stronie jastrzębi jest wielkie rozczarowanie, że na Krymie obyło się (póki co) bez większego rozlewu krwi. motorówki z bojownikami z Majdanu zostały zatrzymane jeszcze na samej Ukrainie przez samych Ukraińców. Jakoś nie widziałem tych informacji w Polskich mediach?
Ponad to już wiadomo, że przynajmniej część ofiar na Majdanie to nie sprawa milicji ale kogoś innego, najprawdopodobniej prowokacja nacjonalistów.
Wyraźnie widać, że Ukraina to część jakiejś długofalowej i znacznie ważniejszej rozgrywki.
W polskich mediach, kiedy opozycja okupowała budynki administracji rządowej w Kijowie nazywano ich bojownikami, choć było to ewidentne łamanie prawa, na Krymie kiedy miejscowi okupowali budynki lokalnej administracji w polskich mediach nazwano ich terrorystami. A przecież miejscowi na Krymie zachowywali się o wiele łagodniej i spokojniej niż bojówki Majdanu.
Odmawia się ludności na Krymie prawa do decyzji , do wyboru swojej przyszłości , choć jednocześnie przyznało się prawo Majdanowi do buntu i łamanie prawa ukraińskiego.
Ba, te sama państwa które oderwały Kosowo od Serbii odmawiają ludności Krymu prawa do samo stanowienia o sobie.
A wszystko to z "troski" o jedność Ukrainy. Absurd goni absurd.
A przecież o wiele bardziej integralności Ukrainy zagraża działalność nacjonalistycznej opozycji uzbrojonej w niepatyczkujące się z niczym ani z nikim bojówki. Opozycja demokratyczna jest praktycznie bezbronna i musi bardzo uważać na swoje poczynania aby nie narazić się bojownikom nacjonalistycznym, czy to normalne(?) i czy to są właśnie te popierane przez UE i USA standardy prawne?
Rosyjskojęzyczna ludność na południu i na wschodzie Ukrainy nie burzy się bez powodu, ale właśnie obawia się dyskryminacji. A już zaczęło się od wyeliminowania rosyjskiego jako drugiego języka urzędowego , nacjonalistyczna część opozycji miała gdzieś, że bardzo duża cześć nacji ukraińskiej posługuje się rosyjskim właśnie, w przygotowaniu są następne decyzje , dyskryminujące rosyjskojęzycznych, czy zdaniem zachodu to nie spowoduje podziału Ukrainy?
Sprawa Krymu, choć mocno spieniaczona, mocno nagłośniona jest sprawa drugorzędną, w tej skali problemów Ukrainy. Krym dla Ukrainy gospodarczo bez większego znaczenia i co ważniejsze historycznie nie był Ukraiński. Nie przesadzam, ale po co Ukrainie Krym(?), no poza tzw. powodami ambicjonalnymi? Skoro ludność Krymu chce własnego państwa niech je ma, czy wyjdą na tym lepiej (?) czas pokaże. Zapewne liczą , że jako samodzielny byt państwowy znacznie lepiej sobie poradzą?.
T. / 81.190.62.* / 2014-03-04 22:55

motorówki z bojownikami z Majdanu zostały zatrzymane jeszcze na samej Ukrainie przez samych Ukraińców. Jakoś nie widziałem tych informacji w Polskich mediach?

Ojej,przecież takich informacji nie podaje się do publicznej wiadomości.
Podobnie nie podano do wiadomości, gdy Janukowycz opuścił budynek rządowy,po czym do środka siłą wtargnęli rozjuszeni opozycjoniści i napotkali tam jeszcze dwóch pracowników cywilnych.
Jednego od razu rozstrzelano na miejscu a drugiego zamknięto w piwnicy i żywcem spalono!
Takich drobiazgów w naszych mediach nie publikuje się. Za to najważniejszą informacją jest ,że Janukowycz dokonał masowego mordu. No i oczywiście ,bez względu co by Putin na konferencji prasowej nie powiedział to i tak jest niewiarygodny w/g naszych "obiektywnych znawców tematu".
P. Mortis / 78.9.175.* / 2014-03-04 22:52
Dobry komentarz, logiczny. Gratuluję! Od czasu zakończenia pomarańczowej rewolucji zastanawiałem się, kiedy zachodni decydenci znowu zaatakują i jaki to będzie miało kształt i przebieg. Kiedy się w końcu zaczęło, byłem ciekaw reakcji Rosji. Cóż, rozgrywka trwa! Szkoda, że kosztem zwykłych obywateli Ukrainy.
liczby urojone / 83.24.22.* / 2014-03-04 18:33
ctda bardzo logiczna wypowiedz...Czesto czyta sie wypowiedzi antyhamerykanskie za prowokowanie wojenek na swiecie, wojenka na swiecie? to byc albo nie byc dla ameryki wtedy jest dobra prosperyta,przemysl zbrojeniowy pracuje pelna para../o tym wie prawie kazdy gimnazjalista w szkole/
jako tako jest / 212.14.47.* / 2014-03-04 14:55
USA, USA = zamrożone mocarstwo, lód, śnieżyce, domy bez prądu, zamknięte szkoły, urzędy, lotniska etc. Niech się ci amerykańscy oligarchowie chociaż troszeczkę zajmą swoim narodem i ich nędzą codziennego życia bo się w końcu doszukają Ukraińskiej zadymy u siebie. Imperium które od 30 lat bezustannie wszczyna wojny, aktualnie okupując Irak i Afganistan w którym zamordowali kilkaset tys. ludzi a doprowadzili do śmierci z zimna, głodu, chorób kilka mln. ludzi powinno być sądzone przez Trybunałami Międzynarodowymi za swoje zbrodnie. USA Powinno nawet zostać osądzone za zrzucenie bomb atomowych na Japonię w 1945r., oraz za 150 lat stosowania prawa rasistowskiego w swoim skorumpowanym, zgniłym systemowo imperium zła. Oni nie mają żadnego prawa do upominania innych krajów, a już tym bardziej kraju który poparł dążenia ludności Krymu do autonomii i uniezależnienia się od faszystowskiego reżimu Ukrainy. Rzekłem !!!
jest do kitu / 83.27.229.* / 2014-03-04 15:05
ciekawe czy byś tak mądrkował, bez amerykańskiego komputera, amerykańskiej myszki.
to rzekłeś bezsensu, gdyż referendum ma odbyć się 30 marca, w takim razie masz pretensje, że amerykanie robią syf, a rosja co? wchodzi do autonomii, która podlega Ukrainie nie może poczekać kilka dni...dlaczego więc po zimnej wojnie czy upadku związku krym nie przyłączył się do rosji...
powinni jeszcze osądzić amerykanów, za mordowanie idian w czasach kolonizacji, ale zaraz, przecież to byli europejczycy, czyli twoi pra pra pra dziadkowie...tym samym obwiniasz samego siebie...
"imperium zła", które wyszło z europy. to rzekłeś sensownie....
wwasdsdas / 178.43.162.* / 2014-03-04 18:02
tak, kiedyś byli europejczykami, ale wyjechali i zdziczeli, zaczęli mordować tubylców, gdy ich już wymordowali a niedobitki zamknęli w rezerwatach, wzięli się za resztę świata ....
jakom tako jest / 212.14.47.* / 2014-03-04 15:23
Jaqkiego amerykańskiego. Mój jak i 85% Polaków to PC Made in Chine. To jest potęga ekonomiczna a nie skorumpowane, totalitarne imperium zła jakim są USMani.
powodzenia / 83.27.229.* / 2014-03-04 16:00
pfff...chyba made in taiwan i japan, no ale jak ty kupujesz śmieć na placu targowym, to nie dziwię, twoim wypowiedziom. made in china ale designed in USA. piszesz takie bzdury, technologia skonstruowana przez amerykanina lub dokładniej niemca, który tam wyjechał wieki temu, a chiny same sobie komunizm narzuciły, i produkcję stali, która na gówno się przydaje, jak amerykanie tworzą materiały typu carbon.
Chiny to tylko tania siła robocza, ale nie martw się wujek władimir już pędzi do ciebie, będziesz od klikania przycisku on/off, dla dumy rosji i socjalizmu.
Wywal w takim razie komputer, gdyż został skonstruowany przez USMana z imperium zła, przynajmniej internet nie będzie zaśmiecony takimi bzdetami.
zbytkownik / 31.174.129.* / 2014-03-04 14:36
"Według Putina uzbrojone siły na Krymie to nie są rosyjscy żołnierze, lecz lokalne siły samoobrony, które były szkolone w Polsce, Litwie i na Ukrainie."
CZYLI PRO-ROSYJSKIE SZKOLENIE W POLSCE, etc.? - to jedyny logiczny wniosek...
chyba, ze cos nie tak z tlumaczeniem z rosyjskiego
ROSHFOR / 79.185.226.* / 2014-03-04 14:42
Mi się wydaje, że Putinowi chodziło o siły na majdanie a nie na Krymie.
wodzu do boju / 83.27.229.* / 2014-03-04 14:12

Są trzy sposoby - zgodnie z prawodawstwem Ukrainy - na odsunięcie prezydenta od władzy. - Śmierć. Drugi sposób to jego własna decyzja o oddaniu władzy i trzeci: impeachment. To konstytucyjny wymóg. Powinien w tym brać udział sąd konstytucyjny, najwyższy, Rada Najwyższa. A tej procedury nie przeprowadzono - zaznaczył Putin.

żebyś się tak nie rozpędził z tym sądzeniem...
śmierć - o to przypomnę o Kaczyńskim...teraz jeszcze obwinia janukowycza, a za pomocą strachu jeszcze ładował kasę mu do łapy, bo jak tego nie zrobi, to wejdziemy do ukrainy bo tam są rosjanie...
UE wie, że putin jest nieobliczalny, a jakby tam weszła przed jego decyzją o zajęciu Krymu, to mielibyśmy Wojnę UE vs Russia.
huragan / 94.42.189.* / 2014-03-04 13:19
Tusk miał i ma takie wielkie zaufanie do Putina, że to oni Rosjanie badali zamach pod Smoleńskiem.
Podobnie powinni zrobić i Ukraińcy !
Świat na pewno to zrozumie i doceni.
azazazaz / 77.45.88.* / 2014-03-04 13:17
... pomiedzy hustawka, a piaskownica... a tak w ogole lubie szkolic faszystow, a antysemitow wrecz ubostwiam... zawsze jak do mnie przyjda moga liczyc na karkowke z grila i zimne piwko...
B_7 / 195.35.80.* / 2014-03-04 13:16
Jak nie będzie konsekwencji za to co Rosja zrobiła w postaci sankcji i to bolesnych to się Rosjanie będą w przeświadczeniu że mogą tak naprawdę pod ble pretekstem wjechać zbrojnie gdzie tylko będą chcieli...
Elektro Devil / 2014-03-04 13:10 / Tysiącznik na forum
Niemcy obecnie mogłby szybko ukrócić agresywne zapędy Rosji. Niestety widać, że im nie zależy, a może wręcz odwrotnie już wybrali stronę rosyjską.
zezu / 83.27.229.* / 2014-03-04 13:17
raczej skrycie dążą do zwiększenia swoich wpływów nad terminalami gazowymi, ale nie chcą otwartej wojny, i dystansują się...jeśli unia weźmie ukrainę, to będą mieli wieksze pole manewrowania, na co putin nie zgodzi się, i pośle każdego rosjanina do obrony gazpromu. zajał potajemnie krym, będzie się tam zbroił, na wypadek nieprzewidzianych zamachów, na rosjan w ukrainie, pod rzadami UE, aby w razie czego mieć pretekst do uderzenia, tak już to zrobił...
br555 / 2.101.95.* / 2014-03-04 13:03
Jak próbowałem słuchać wywodów Putina i jego filozofii - to przekonałem się co do jednego - 10.04.2010 to nie był przypadek, to była zemsta za mieszanie się w sprawy Gruzji. Zdaje mi się że UE wystawia Ukrainę, a także Polskę na ruską strzelnicę, chcą po prostu zobaczyć reakcje społeczne w tych krajach, też podgrzać antyrosyjskie nastroje (nawet zajadli wrogowie PO i PiS nagle zaczynają mówić wspólnym językiem, wydaje mi się że obie partie są kolejno przedłużeniem obcej agentury - proniemieckiej i proamerykańskiej, których kolejnym pretekstem będzie tzw. obrona - czyli forsowanie projektu tarczy antyrakietowej - ściągnięcie śmiertelnego zagrożenia dla kraju, ponieważ marzy im się powtórka z zimnej wojny i wczesnych lat 80-tych XXw.) Rosja jest państwem agresywnym, podobnie jak Stany Zjednoczone, chcą rozszerzać strefy wpływów, a EuroSodoma przehandluje stare słowiańskie narody za przysłowiowe 30 srebników, jak przyjdzie co do czego, bo kieruje się skrajnym pragmatyzmem i chciwością, a nie patriotyzmem i solidarnością społeczną.

Jedynym ratunkiem dla Polski jest stworzenie ugrupowania politycznego w opozycji do dotychczasowych złodziejskich partii, a w Polsce jest wielu mądrych ludzi którzy są do tego zdolni, żeby postawić ten kraj na nogi moralnie, ekonomicznie i politycznie. Ważne jest żeby dać społeczeństwu się bogacić, wtedy jest rozwój i żyć z sąsiadami jak najlepiej.
wartosc dodana / 83.9.20.* / 2014-03-04 14:20
NIC DODAC NIC UJAC !
bodziu727 / 193.239.125.* / 2014-03-04 12:44
Ukraina się rozpadnie po takiej rewolucji jak Rosja 1917 się rozpadła
Michał920 / 164.126.217.* / 2014-03-04 12:43
Putin zdeklasował i obnażył swych oponentów a jednocześnie usprawiedliwił mówiąc, iż język dyplomacji jest po to by ukryć szczere myśli. Klasa, klasa i jeszcze raz klasa a przy tym pewność siebie, luz i poczucie humoru oraz dystans do własnej osoby. Niestety nasi politycy do pięt mu nie dorastają.
coś w tym jest / 46.204.64.* / 2014-03-04 18:23
faktycznie Hitler w czystej postaci, a i zwolennicy równie zaczadzeni
rowery dwa / 83.27.229.* / 2014-03-04 13:12
klasa klasa, bo w razie wojny wystawi wszystkich rosjan, tak jak to zrobił jego wuj pod stalingradem, więc wszyscy pójdą za nim nawet w ogień.
Michał703 / 164.126.217.* / 2014-03-04 13:45
nie wiem kim był wuj Putina ale dziadek był kucharzem u Rasputina a to daje do myślenia
etyetyetet / 83.12.121.* / 2014-03-04 13:12
podejrzewam że myślenie polityków rosyjskich jest długofalowe na zasadzie: my zrobimy to, oni zrobią to, wtedy my zrobimy to a oni zrobia to, Jezeli oni nie zrobią tego , to my zrobimy to, wtedy oni zrobia to a my zrobimy to. To jak w szachach. Polscy politycy planuja tak: oni dadza tyle wtedy my zrobimy to, jak oni dołożą tyle to my zrobimy jeszcze to i to i to......
więcej więcej / 83.27.229.* / 2014-03-04 13:28
UE: zamkniemy banki na Cyprze, obetniemy im fundusze
UE: pod pretekstem wolności i demokracji, wprowadzimy nasz system i będziemy mieć piecze nad terminalami na ukrainie,
UE: mamy dość kręcenia kurkiem przez Władimira, zależnie od jego humoru
Rosja: zabrali nam kasę, więc zrobimy sobie krach...po roku
Rosja: pragną odebrać nam "jedyny" chleb jakim jest handel gazem, więc trzeba ruszyć wojskiem na morzu bałtyckim, aby chronić naszej rury, trzeba także ratować biednych rosjan na krymie, przed faszystowskimi europejczykami.
Rosja: trzeba uzbroić się przy ukrainie - nie pozwolimy na utratę strategicznego punktu. trzeba uważać, na to co nasz wuj przeżył, kiedy nazistowskie niemcy, targnęły się na pola naftowe w 1941r.
Potrzebujemy więcej, bo jesteśmy największym krajem na kuli ziemskiej, i nikt nam nie podskoczy.
kbx / 193.239.125.* / 2014-03-04 13:05
Putinowi i Ławrowowi mało kto na świecie dorasta do pięt pod względem klasy i strategicznego myślenia. A już z pewnością nie nasze pieski na amerykańskich smyczach.
huragan / 94.42.189.* / 2014-03-04 12:23
i tak UE im ten miliard niedługo zabierze.
gas[...] / 83.27.229.* / 2014-03-04 11:50

Niekonstytucyjny przewrót i przejęcie władzy.

taa...chyba mówi o sobie...
Podstępnie podpisał umowę z Janukowyczem i Kliczko, a później nagle obudził się, bo jest 5 rosjan na krymie, więc trzeba ich ratować. Sam wysłał swoje kgb i zaczął podburzać ukraińców przeciw sobie...

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###
ryururyryu / 83.12.121.* / 2014-03-04 11:57
za dużo sie tego gazu nałykałes i bredzisz. Przejęcie władzy przez baderowców było niekonstytucyjne. Gdyby u nas PiS chciał w ten sposób odsunąc Tuska od koryta (koktajlami Mołotowa" to straciłbyś głos od wrzasku o faszystowskim puczu pislamistów.
wiśniowiecki / 83.11.181.* / 2014-03-10 03:40
Przestań o tym zasranym PiSduarze pisać.Gorsi od rudego bo od samego początku wspierają nazistów banderowskich na majdanie i wykazują sie paranoiczną rusofobią.Ich główny meczennik zimny lech wbrew ruskom i poniekąd im na złość kazał lądować na drzewach we mgle.Tak samo roztrzaska Polskę kieszonkowy Napoleon Jarosław jak zdobedzie władzę.Za wywołanie zaognienie i podsycanie całej sytuacji winien jest głównie kłamczyński czarnkowski i jego kolesie z PiDduaru
gas from putins ass / 83.27.229.* / 2014-03-04 12:12
PiS jest partią, i byłoby to konstytucyjne, tak jak mądry Adolf zrobił to wstepując właśnie do partii.
banderowcy to zwykli nacjonaliści, którzy nie mają swojej partii, a jeśli by mieli, a ich partia nazywałaby się np. "ukraina ukraina" to mieliby konstytucyjne prawo do takiego działania, a skoro nie są partią, to tak jak Putin said: zamieszki niekonstytucyjne. Ale on sam święty nie jest.
xcxvx / 89.70.212.* / 2014-03-04 12:36

Ale on sam święty nie jest.

A Obama to aniołek ?
ghrhetyetyety / 83.12.121.* / 2014-03-04 12:15
który artykuł naszej Konstytucji mówi o tym że zmiana rządu i prezydenta odbywa się w formie strzelania do policjantów i obrzucania ich koktajlami Mołotowa? ja tam kiedys czytałem cos o wyborach powszechnych ale może ja sie mylę. Pewnie się nie znam
franzu / 89.77.253.* / 2014-03-04 18:17
Ciekawe jak bys mial u siebie takiego janukowycza czy tez bys tak bredzil o legalnym odsunieciu go od wladzy ? a bandytow trzeba sie pozbywac wszelkimi metodami i nie ma co przebierac w srodkach
gfpa / 83.27.229.* / 2014-03-04 12:39
PiS jest partią, tak jak i PO czy NSDAP, i przejmują władzę, w powszechnych wyborach.
Dlaczego nie mogli zatrzymać NSDAP? Gdyż ci parlamentarzyści, sami wymyślili system wyborów, więc nie mogli od tak ich usunąć. nie pisałem nic, czy można koktajlem czy zezwala na to prawo dla PiS'u itp.
Banderowcy to bojówka, ale to sprawa ich samych, ukraińców. Putin nie ma nic do gadania w tej sprawie, ale jak zwykle cwanie zwala na walki w Kijowie, manewry u granic ukrainy zatrzymane, ale po co one były? żeby odwrócić uwagę, od podstępnego zajęcia krymu. wszyscy skupili sie na kijowie, a tu nagle krymu nie ma.
gfpa / 83.27.229.* / 2014-03-04 12:31
zaraz...to przejęcie przez banderowców było niekonstytucyjne, więc po grzyba Putin tam się miesza?
Ja pisałem o Krymie a ty chrzanisz coś o Kijowie. Putinowi chodzi o bezpieczeństwo swoich rurociągów, w takim razie skoro było niekonstytucyjne, dlaczego więc nie pojechał do kijowa, a później walnął tam rakietą...przecież on zajał Krym. Jakoś z tego co widać i słychać, rosjanie rozbrajają bazy militarne ukraińców, twierdzisz tym samym, że każdy ukrainiec to banderowiec? jakoś nie ma donosów, że banderowcy, stawiają opór wojskom rosyjskim.
yryyyrty / 83.12.121.* / 2014-03-04 12:35
Putin zrobił to samo co Amerykanie w Panamie- wkroczył z armią do obcego kraju w celu ochrony obywateli rosyjskich zamieszkujących na Krymie.
ytbxda / 83.27.229.* / 2014-03-04 12:43
bzdura, chodziło o szlak handlowy i trzymaniu ręki nad ważnym ośrodkiem handlowym. przed kim putin chroni rosjan? przed nieuzbrojoną armią ukrainy? a co to mordy były tam powszechne na tych rosjanach? raczej nie, wszędzie stoją rosjanie. Jakoś nie stoją tam banderowcy czy ukraińcy i strzelają do nich.
yioyiotiou / 83.12.121.* / 2014-03-04 13:19
w sumie to banda nieuzbrojonych chłopów wyrżeła w pień 200 tys,. naszych obywateli na Wołyniu. Poza tym chciałbym wiedziec do kogo należy ciało z odrąbana głowa zawieszone na haku- fotke można wygoglać wpisując hasło "snajper z majdanu", poza tym chciałbym wiedzieć czy pogłoski o zabijaniu rodzin berkutowców sa prawdziwe, czy 100 deputowanych z parti janukowycza po których slad zaginął się w końcu odnalazło i gdzie ich zakopano. A na koniec napisz mi co takiego zrobiła rosja czego wczesniej nie zrobiło usa? Że chroni szlak handlowy i ważna bazę? A Jankesi w Iraku to demokracje wprowadzali? A Libia? A Syria? A Afganistan? Kur... skąd ty się zerwałeś?
gfpa / 83.27.229.* / 2014-03-04 13:41
to ruszaj na ukrainę za wołyń...czy ja pisałem, że USA jest aniołkiem? czy ja piszę, że USA może to robić? NIE! Jednak wiesz, wolę móc wybierać, niż aby zostało mnie to narzucone...skoro ameryka robi inwazję na bliski wschód to:
1. powód bo żydki tego pragną
2. Jest ropa, jest gaz, energetyka, przemysł...a rosja co wdraża?
Rosja jest ogromny krajem, ale jakoś z tego nie korzysta, tylko zżera nawet swoich obywateli, co oni produkują na dzisiejszy świat. czy ich maszyny podbijają technologię? ciągle im mało...za mało...mają surowce, a nie potrafią nic z nimi zrobić, i wściekają się na zachód, bezpodstawnie myśląc tak jak ty od wiek wieków: amerykanie tak robią to my też, oni są źli to my też...to widać kto kogo wodzi za nos. czemu sami cokolwiek nie wymyślą? car strasznie pojechał na zachód, i jak wrócił, to zażyczył sobie petersburg.
to niech będą dobrzy, a co to broni im ktoś, aha bo ameryka tak nie robi.
co rosja potrafi wywalczyć? nic...po II wojnie światowej zajęła marną polskę, a niemcy swoje uchowali, włosi, anglicy. byli w takiej szczytowej formie jako zsrr to dlaczego nie przetrwali?
huragan / 94.42.189.* / 2014-03-04 11:56
Rosja nie podpisała porozumienia, tylko je parafowała, po to aby nie można było jego zmieniać. Podpisał je Sikorski i jeszcze zszef dyplomacji niemiec i Janukowycz.
gas from putins ass / 83.27.229.* / 2014-03-04 12:06
???a janukowycz, to skąd miał kasę? z nieba? putin pompował w niego, i wystawił go, a teraz strasznie parafował. Bzdura od samego początku to ugrał, ale cwanie się ustawił, żeby to nie rosja wyszła z inicjatywą. ławrow tak płakał, żeby UE i reszta zrobiły coś na ukrainie, a później sami wkroczyli z wojskami. nieważne, czy putin strzelił parfkę, czy nie, i tak zrobiłby swoje, ale to daje mu właśnie "Prawo", że UE i reszta zrąbali całą sytuację, i w razie czego ma "czyste" sumienie.
Teraz kiedu UE chciała przyjąć Ukrainę, nagle zachciało mu się ratować rosjan w liczbie 5 na krymie.
UE pragnęła załatwić to po cichu, ku chwale gazu i ropy aby przejąć terminale na ukrainie, bo mają dosyć kręcenia kurkiem wedle humoru Pana Putina, ale Putin przypomniał sobie incydent z bankami na cyprze, jak go Draghi zamroził, więc jedyne co mógł zrobić to lipny podstęp, i ratowanie krymu.
niegramwszachy / 46.204.117.* / 2014-03-04 12:42
... ławrow tak płakał, żeby UE i reszta zrobiły coś na ukrainie,"

- no, sam widzisz, że UE, jak dziecko, nabrała się na "łzy" - tacy to z nich "dyplomaci".

Stosowny do tej sytuacji będzie chyba stary kawał :

Czym różni się dama od dyplomaty ?

Otóż , gdy dyplomata mówi, że "tak" - zwykle znaczy to tylko : być może'.
Gdy dyplomata mówi ; "być może" - zwykle to znaczy: "nie".
Gdy dyplomata mówi : "nie" - to nie jest dyplomatą!!!

Gdy dama mówi : "nie" - to zwykla znaczy to ; "być może..".
Gdy dama mówi : " być może" - to zwykle znaczy to : "tak".
Gdy dama mówi wprost : "tak" - to nie jest damą!!!
yyyyyyyyyyy / 83.27.229.* / 2014-03-04 12:48
ławrow płakał, po podpisaniu, a zamieszki trwały już wcześniej, chciał tylko wciągnąć w wojnę UE.
Jak się nabrała? stacjonuje tam już wojsko? Nie. Obama coś postraszył, nasz premier, ostrzegł i nic.
Przecież musieli cosik powiedzieć. Unia nie siedzi w Ukrainie, a Rosja siedzi już na krymie, pod pretekstem ratowania rosyjskich ludzi. Więc kto tu sie nabrał? Nikt.
niegramwszachy / 46.204.117.* / 2014-03-04 15:54
Na wstepie swojej wypowiedzi cytuję dosłownie fragment zdania " gas from putins ass", z którego wynika , że płakał Ławrow PRZED tym, jak wielka trójka z UE podpisała jakiś papier - jak było rzeczywiście - nie wiem i nie jest mi to do niczego potrzebne.

Jednak Rosja nie podpisała tego jakiegoś papieru i to wystarcza im teraz, żeby pokazać UE, kto lepirj rozegrał tę partię "szachów".

Pozdrawiam
huragan / 94.42.189.* / 2014-03-04 12:30
rozejrzyj sie po własnym podwórku !

przypomnę ci aferę sprzedaży PZU - EUREKO tu Polskai budżet stracił kilkanaście miliardów zł.
Eureko kupiła /wbrew ustawie/ udziały z pożyczone pieniadze z banku polskiego BIG Bank Gdański /znowu ten Gdańsk/, później spłaciła ten dług pieniedzmi PZU, Póżniej dostała kolejne obiecane 20% akcji i w końcu na rozstanie dostało Eureko kolejne miliardy zł.

Nie wydali centa a zarobili miliardy. BUZEK byl wtedy szefem sprzedaży Polski tj premierem. Jemu tez zawdzięczamy OFE, tu kolejne 18 miliardów wyjechało z Polski.

rób porzadek na swoim podwórku cżłowieku.
gfpa / 83.27.229.* / 2014-03-04 12:50
co ma piernik, do wiatraka, sugerujesz, że można łamać prawo, w takim razie jak PiS czy PO dojda ponownie do władzy po ostrzelaniu sejmu, to i tak się upiecze.
wrwtwrtw / 83.12.121.* / 2014-03-04 12:08
skąd ty ciołku wziąłes te dane o 5 ruskich na krymie? poczytaj sobie wiki albo inna encykopedię.
gas from putins ass / 83.27.229.* / 2014-03-04 12:14
moze być tam nawet milion rusków, albo jeden co za różnica...w takim razie zgadzam się na inwazję niemiec, gdyż: przed II wojną światową śląsk był cały niemiecki, i mieszka tam wiele ślązaków, posługujących się niemieckim językiem...Więc proszę, aby merkel wysłała wojska, na dawną granicę polsko niemieckiej.
utituituruir / 83.12.121.* / 2014-03-04 12:18
Niemcy już to robią- zamiast dywizji waffen SS utworzyli RAŚ. Powiedz mi czy w przypadku przeprowadzenia referendum na Śląsku i opowiedzenia sie jego mieszkańców za oderwaniem sie od Polski i przyłaczeniem do Niemiec wyniki referendum uznasz za wiążące?
gfps / 83.27.229.* / 2014-03-04 12:25
jeśli referendum zostałoby wyznaczone, przez Rząd Polski, gdyż Śląsk podlega politycznie po tę administrację, to jak najbardziej, zależeć to będzie od decyzji mieszkańców...
Referendum na Krymie, ma być 30 marca 2014, a putin, już to wskakuje z "milionem" wojska aby otoczyć części militarne? ale po co tak ma wyglądać wyzwolenie? a przed kim on się tak zbroi, przed biedną ukrainą? władimir taki posłuszny, poucza, to nie potrafi wytrzymać do 30 marca 2014, tylko siłą strasznie się wdziera...w takim razie ogłaszam referendum z mocy Rządu Polskiego na 30 sierpień 2014, więc Pani Merkel już powinna z wojskiem mijać granicę na Odrze.
ettyeyettyet / 83.12.121.* / 2014-03-04 12:41
a jeżeli rzad polski NIE ogłosi referendum a RAŚ i tak je zrobi? Potem ogłosi że wiekszośc mieszkanców opowiedziała sie za oderwaniem od Polski. Na granicy regiony ustawi szlabany, postawi celników i straż graniczną , rozbroi polskich policjantów i każe wyp... polskiej administracji. Co wtedy wg ciebie powienien zrobić polski rząd?
gfpa / 83.27.229.* / 2014-03-04 13:08
RAŚ jak sam napisałeś zrobi referendum i później ogłosi o "niezależności" - ni jak ma się to do teraźniejszej sytuacji, bo referendum na krymie jest zaplanowane na 30 marca, a putin już wszedł z wojskiem. Jeśli na krymie jest zdecydowana większość Rosjan, to w referendum i tak wygrają, więc po co te wojska teraz? żeby ukazać swoją durną wielkość itd.
2. RAŚ pragnie nie odłączyć sie od Polski ale głównie przestać opłacać zadufaną część wschodnia z warszawą na czele, aby było na wzór USA, byli ale nikt nie pragnie się odłączać.
3. to jest ponadpartyjne stowarzyszenie, a SS to było wojsko niemieckie. Jakoś RAŚ nie nawołuje do podjęcia zbrojeń militarnych.
etertwrtwrtwrt / 83.12.121.* / 2014-03-04 13:25

RAŚ pragnie nie odłączyć sie od Polski

dzis nie pragnie a jutro może zapragnie. Homoseksualiści jeszcze kilka lat temu chcieli "tylko " prawa do "Parad Miłości". Wykluczali w ogóle ze chcieliby małżeństw lub adopcji dzieci. Mineło zaledwie 20 lat.

Nie odpowiedziałes na moje poprzednie pytanie.
gfpa / 83.27.229.* / 2014-03-04 13:59
jaką masz pewność, że do tego dojdzie? opierając się na obecnej sytuacji na krymie?
odpowiedziałem na pytanie, ale najakie pytanie, skoro one nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości, a dziś pragnie a jutro może zapragnie, to morze jest szerokie i głębokie, więc jutro może dojść do wtargnięcia wojsk niemieckich, jak i dopiero za 50 lat.
2. założyłeś tylko wersję przemocy, opierając się na ówczesnych wydarzeniach, tak jakby nie było innej możliwości: wg ciebie: referendum, wojsko, wypieprzenie administracji, szlabany i dopiero wtedy warszawa zacznie rozmowy.
3. skoro może to może być:
brak porozumienia ze śląskiem - wojna,
brak porozumienia ze śląskie - brak wojny i zgoda
porozumienie ze śląskiem, ale np. nie płacą daniny dla Polski
porozumienie ze śląskiem i jest jak dotychczas, a np. 30% w sejmie będzie zasiedlana przez ślązaków
może będzie referendum przez RAŚ
może będzie referendum przez Polskę.
geje zdobędą sejm, i ślązacy odlączą się.
będzie wojna, i śląsk przegra
będzie wojna i śląsk wygra.
To co dzieje się na krymie z rosją, to dzieje się realnie.
Skoro porównujesz waffen SS do RAŚ to gratulacje, ja nie wiem, czy oni mordują, wieszają, gazują?
Jeśli pragną nawet odłączyć się, to mają dośc płacenia daniny dla zżeraczy z warszawy i wschodu, a na krymie? karabin, matka rosja najważniejsza. Bieda na ukrainie czy w rosji ta sama...ale ważna tylko głupia ideologia.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy