Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Szef KNF o pomyśle PiS, by przewalutować kredyty frankowe

Szef KNF o pomyśle PiS, by przewalutować kredyty frankowe

Wyświetlaj:
jake 1 / 93.105.94.* / 2013-08-19 18:40
Wszystkie pomysły pisuarów są nierealne, bo wylegają się w głowach politycznych frustratów.
a.b. / 83.29.133.* / 2013-08-19 18:25
Jak to k...wa nie stać? Który bank ostatnio nie raportował zysku większego niż kiedykolwiek, który? Przez lata mają złoty interes, napewno ich stać nie tylko na to. Mogliby trochę mniej zysków transferować do zagranicznych właścicieli a zamiast tego ulżyć swoim klientom.
Scenarzysta99999 / 89.68.216.* / 2013-08-20 01:25
A ja nie mam kredytu w CHF, a dlaczego mi nie maja oddac? A może powinni obligatoryjnie wyplacac dożywotnie renty dla zapominalskich, bo Ci jak płacili nizsze raty to już nie pamietaja;)
derpr / 89.70.185.* / 2013-08-19 18:20
To może opcja dla klienta: albo zostawiasz jak jest, albo przewalutowujesz po kursie kupna NBP? Jak koniecznie chcą ratować to niech ratują w sposób nieszkodliwy dla banków, aczkolwiek trzeba wziąć pod uwagę wielkość tych kredytów, żeby nie zaszło zjawisko porównywalne ze spekulacją
pp.pp / 193.25.0.* / 2013-08-19 23:05
przez różne akcje i "wydymki" klientów banki w Polsce mają raj na ziemi.
Co roku meldują coraz większy poziom ZYSKÓW (nie przychodów). I kasa ta idzie grzecznie poza granice kraju. Tak bronicie zysków zagranicznych krwiopijców?
Spokojnie mogą się dołożyć do ryzyka kursowego. Sami obiecali że przecież NA PEWNO frank tyle nie zdrożeje żeby się nie opłacało. Moja granica opłacalnosci to kurs 3,2 - w stosunku do kredytu w PLN. w dodatku miałbym do spłacenia nominał - a nie 2x tyle.

Jeszcze trochę Tuska i Jacka w gospodarce i jeszcze franek sobie skoczy w górę.. i odsetek niespłacalnych kredytów skoczą jakieś 3000 - 4000%.
Frankowcy się liczyli ze zmianą kursu i tylko dlatego jeszcze w miarę poprawnie spłacają. Ale nie wiadomo dokładnie jaki jest kurs załamania.
erd32 / 79.191.73.* / 2013-08-19 18:20
Jacy deponenci zapłacą? Chyba kpisz. Skoro ma zachwiać to systemem bankowym to rozłożą wam to na raty. hehe. Ty w ząbek czesany.
robin2010 / 37.47.84.* / 2013-08-19 18:18
Słuszna odpowiedź. Popieram Przewodniczącego KNF. Dlaczego nikt nie przejmuje się osobami, które spłacają kredyty złotowe, których oprocentowanie (a w konsekwencji koszty spłaty) są znacznie wyższe? Intensywnie rozwijana akcja kredytów walutowych kilka lat temu przyczyniła się do bezsensownego wzrostu cen nieruchomości. Dlaczego tym nikt się nie zainteresuje? Przecież część (trudno określić jak duża) ludzi biorących kredyty walutowe robiła to w celach spekulacyjnych. Brali drugie, trzecie i kolejne mieszkania, bo dorobią się na wzroście cen. Czy wtedy myśleli, jaką krzywdę wyrządzają osobom nie posiadającym mieszkań, dla których droższe mieszkania będą trudniej dostępne?
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy