Forum Polityka, aktualnościPolityka

Szef kontrwywiadu wojskowego podał się do dymisji

Szef kontrwywiadu wojskowego podał się do dymisji

Wyświetlaj:
WydymanyPrzez IV RP / 82.82.191.* / 2007-11-05 12:34
Zamiast się przepraszać zabrać się do roboty powinni. Może zanim Wielki Prezydent ochłonie i jego jednostka biologiczna Jarosław go ocuci, może parę spraw da się załtwić.
Spalić te całe archiwa! budować kraj. Ale co wtedy z jackiem i Plackiem? Hmm... Może pójdą do lamusa, karmić koty, na kurs prawa jazdy, albo zobaczyć jak wygląda bank od wewnątrz. Zajmie im to z 10 lat, więc tyle spokoju w Polsce powinno wystarczyć aby o nich zapomnieć i wylizać się z ran które Polsce i Polakom zadali.
porażającedlacyngla / 83.24.234.* / 2007-11-05 17:25
No tak, a właściwie o co chodzi w tym ujadaniu, wydymany - o ARCHIWA chodzi i zupełnie o nic innego. A kiedyś się tak wesoło samemu dymało, nie?.
A teraz jest się już tylko wydymanym. Straszne z esbeckiego punktu widzenia.
Elendir / 2007-11-06 07:49 / Łowca czarownic
Jak dla mnie to dotychczasowy sposób postępowania z archiwami bardziej szkodzi niż pomaga Polsce.
bardzo ciekawy / 213.158.197.* / 2007-11-05 10:06
MAM JEDNO PYTANIE:

KIEDY P. BONI PRZEPROSI P. MACIEREWICZA
ZA MORZE POMYJ, JAKIE KIEDYŚ WYLANO NA
MACIEREWICZA, GDY UMIESZCZONY PRZEZ NIEGO
NA LIŚCIE BONI "HEROICZNIE" SZEDŁ "W ZAPARTE
sabin / 83.6.253.* / 2007-11-05 10:32
Chciałbym poczytać o tym "heroiżmie" Boniego o którym piszesz. Gdzie to można znalezc.Tamtych zamierzchłych czsów o których mówisz nie mogę pamiętać bo jeszcze tysię nie interesowałem. Od pewnwegoczsu nie wierzę takim postóm jakTwój obliczonym na łatwowierność leniwych czytających. Chciałby poznać żródła. Pozdrawiam.
bardzo ciekawy / 213.158.197.* / 2007-11-05 11:12
Wszystkim, którzy wzruszyli się oświadczeniem Michała Boniego polecam lekturę tekstów po ukazaniu się jego nazwiska na tzw. liście Antoniego Macierewicza w 1992 r.
Oto w numerze 139 Gazety Wyborczej z dnia 13/06/1992 - 14/06/1992 , czytamy:

"Na przekazanej Sejmowi liście min. Antoniego Macierewicza znajdowało się nazwisko posła KLD Michała Boniego (publikujemy je za zgodą zainteresowanego). Pełnomocnik Boniego, który przebywa w szpitalu, ujawnił "Gazecie", co zawierają dokumenty Służby Bezpieczeństwa o pośle KLD.

Są to dwie fiszki z odręcznymi adnotacjami pracowników SB z lat 1988-89. Wynika z nich, że Boni był inwigilowany. Nie ma żadnego dokumentu z jego podpisem. Jest natomiast adnotacja: "Proszę o wyrejestrowanie materiałów dotyczących dwustronnie wymienionego z powodu nieprzydatności operacyjnej". W spisach przy nazwisku Boniego widnieje skrót "KTW" (kandydat na tajnego współpracownika). Powyższe zapisy stały się podstawą wpisania nazwiska Boniego na "listę agentów".

„List autorytetów - też moralnych”

Później był list otwarty Zbigniew Bujaka, Zbigniewa Janasa i Henryka Wujca, w którym piszą oni, że:

"Umieszczenie na zaakceptowanej przez min. Macierewicza liście nazwiska Michała Boniego, posła Kongresu Liberalno-Demokratycznego - co stało się już publiczną tajemnicą - uważamy za element walki politycznej. Jako osoby, które blisko współpracowały z Michałem Bonim w ciągu ostatnich 12 lat odrzucamy to bezpodstawne oskarżenie i jesteśmy przekonani, że zrobi tak każdy, kto miał okazję się z nim zetknąć. To oskarżenie obraża również nas."

http://www.kasztelania.pl/forum/viewtopic.php?p=33007

Jeśli faktycznie lubisz dociekać prawdy - to Google twoim najlepszym przyjacielem...
Elendir / 2007-11-06 07:43 / Łowca czarownic

Proszę o wyrejestrowanie materiałów dotyczących dwustronnie wymienionego z powodu nieprzydatności operacyjnej

O czym to Twoim zdaniem świadczy?
pantagruel / 2007-11-05 11:08 / OJOS DE BRUJO
brawo. Ja tez nie ufam ludziom piszacym wszystko duza litera. Poza tym Boni przeprosil i prosil o wybaczenie.
bardzo ciekawy / 213.158.197.* / 2007-11-05 11:15
Przeprosił personalnie Macierewicza? Zwykła przyzwoitość nakazywałaby to uczynić...
pantagruel / 2007-11-05 11:21 / OJOS DE BRUJO
i premiera i prezydenta i prezydentowa. Moze go przeprosil tylko zapomnial Tobie o tym powiedziec :)

PS
wszyskich urazonych przepraszam za moje wypowiedzi na tym forum :) !
bardzo ciekawy / 213.158.197.* / 2007-11-05 11:29
w zupełności wystarczy, że Boni spróbuje przeprosić za swoje krzywdy poczynione innym. BTW: Twa ironia zdradza, że jesteś palantem...
pantagruel / 2007-11-05 11:38 / OJOS DE BRUJO

Twa ironia zdradza, że jesteś palantem...


hahahaha :) O Tobie zas najlepiej swiadcza Twoje slowa :)

Przepros mnie teraz !


Zwykła przyzwoitość nakazywałaby to
uczynić.
EOT / 213.158.197.* / 2007-11-05 11:47
nie zwykłem przepraszać za powiedzenie prawdy

Najnowsze wpisy