Forum Polityka, aktualnościKraj

Szefowi CBA postawiono zarzuty

Szefowi CBA postawiono zarzuty

skomentuj
Money.pl / 2009-10-06 11:41
Komentarze do wiadomości: Szefowi CBA postawiono zarzuty.
Wyświetlaj:
Obywatel III RP / 95.48.121.* / 2009-10-15 09:38
Wreszcie !!! Dlaczego to tak długo trwało ?! Kamiński powinien dawno siedzieć za to, co wyczyniała jego i Kaczyńskich "policja polityczna". CBA zostało powołano do tego, żeby tropić korupcję, a nie żeby ją stwarzać ! To podstawowa różnica. Co to za metody - uwodzenie jakiś brzydkich posłanek ? Tak działa państwo prawa ?!!! To są metody stalinowskie i tyle. Rozwiązać to całe CBA - i tak nic sensownego nie wykryli - a nam podatnikom będzie lżej !!!
historyk / 89.77.239.* / 2009-10-07 12:42
biorąc pod uwagę komentarze wysnuwam wniosek, że nie powinno się wogóle ujawniać afery bo to jest walka polityczna, na czele CBA powinien stać zaufany człowiek np Niesiołowski, bo każdy nie związany z PO będzie posądzony o cheć walki o władze czy jeszcze wiekszy nonsens walkę o prezydenturę, tak jakby Tusk tej walki nie prowadził a władza PO była przyznana przez Boga i nie podlegała zmianie. Opozycja jest po to aby walczyć o władze co wspaniale i godnie w pełnym szacunku robiła PO za czasu rządów SLD i PiS O tym gdzie i co ma zostać ujawnione powinni decydować ci co rządzą. Zresztą nie ma sprawy bo jak powiedział Czuma kolesie są niewinni i jak powiedział Niesiołowski tylko sobie troche pogadali i co z tego. Otóż rodzą sie nastepne pytania dlaczego zmieniono prokuratora okregowego w Rzeszowie, bo co niechciał postawić zarzutów Kamińskiemu, dlaczego w notatce kancelarii premiera jest informacja że 12 dowiedział się o zarzutach które były przygotowane 9, czyżby z prokuratury tak ważna informacja szła do premiera 4 dni, czy może 12 sporządzono coś z datą wsteczną nikt tego nie wyjaśnił, a ponieważ widać ze w PO jest coraz więcej ciekawych spraw począwszy od posłanki z Jeleniej Góry uwiedzionej przez CBA, prezydenta Sopotu, afery ZUS w Szczecinie wiarygodność tej partii u mnie sie całkiem skończyła. PiS jak każda partia walczy o władze co jest oczywiste i w demokratycznym państwie prawa o którym nikt już z rządu nie wspomina, jak i o samorządnym - samorządy w tyle a pamietam Mazowieckiego i Polske Samorządną. A Komorowski czy to nie jest partyjny Marszałek Sejmu który stawia na porządku dziennym sprawy zgodnie z linią polityczną PO
Poza tym ta agresja i demagogia w wypowiedziach prominętnych polityków np PO Palikot aresztować Kamińskiego i ten brak chęci do porozumienia dla dobra Polski to przede wszystkim stawia PO jako partie walki , walki dla Tuska o fotel prezydenta od 4 lat i zasadnicze pytanie po co mu ten fotel prezydenta czy to nie jest walka wyborcza panie Karpiniuk - np samolot czy żenujace spektakle o wyjazdy . Zajmijcie sie lepiej gazem i umową z Rosją zajmijcie się tym żeby firmy nie musiały doczepiać blach do listów bo jak narazie nic z zapowiadanych reform PO nie zrobiła
obserwator xxx / 80.72.40.* / 2009-10-07 10:45
Jak widać ludzie PIS u w postaci Kamińskiego i Źiobry daja sobie prawo do interpretacji prawa, gdy innym prokuratura stawiała zarzuty to dobrze trzeba było aresztowąć teraz cenzor Źiobro i Kamiński podważają postanowienia uprawnionego do tego organu, zastepują sąd .. to jest karygodne, innych z takimi zarzutami zatrzymuje się wypuszcza za kaucją gdzie to przesyrzeganie prawa przez Źiobro i Kamińskiego równości wobec prawa
emeryt8 / 213.158.199.* / 2009-10-08 22:40
Gdyby ten jak powiadasz "uprawniony organ " był rzeczywiście organem bezstronnym to miałbyś rację. Biorąc jednak pod uwagę ich działania dotychczasowe i moje doświadczenie muszę stwierdzić , że tak nie jest. Mam zatem rozumieć , że lepiej afer z udziałem PO i Tuska nie ujawniać bo można wylecieć z posady ? Gdyby Panowie z PO byli tacy uczciwi jak opowiada o tym Tusk to nawet największa prowokacja nic by nie dała. Opowiadanie o przekroczeniu uprawnień w prowokacji jest delikatnie mówiąc zwykłym s*************. Jeszcze raz powtarzam Panie Tusk , uczciwy jest po prostu uczciwy i na żaden lep nie da się złapać . I jeżeli Pan ich tak broni to zastanawiam się jaki Pan jest naprawdę ? Głosowałem na PO a teraz mocno zastanawiam się czy chciałbym mieć takiego Prezydenta. Ten kraj jest przesiąknięty korupcją i jeżeli będziemy bronili takich cwaniaczków jak ci z PO to nigdy do niczego nie dojdziemy i zawsze będziemy biedni bo będą nas okradać ci co rządzą. I właśnie tacy ludzie powinni być szczególnie czyści bo to oni stanowią prawo i dyscyplinę w tym kraju. Jeżeli premier kraju broni takich ludzi to uważam , że trzeba zmienić również Premiera.
Opowiadanie tego , że idziemy na wojnę jest tak dalece głupie , że nawet tego nie skomentuję.
Spytacie pewnie kogo w takim razie wybrać ?
I właśnie to jest problem . Polacy nie wybierają lepszych - bo ich nie ma , a wybierają tylko mniejsze zło . Miejmy jednak nadzieje , że do czasów wyborów pojawi się ktoś kto będzie po prostu lepszy .
Jan3 / 213.192.124.* / 2009-10-07 09:13
Jak ma działać państwo, w którym uczciwość jest uznawana za nic, a ludzi powołanych do pilnowania uczciwości ściga się za wypełnianie swoich obowiązków.na równi z przestępcami.
życzliwy / 83.12.11.* / 2009-10-08 11:02
chodzi tylko o to aby pilnowali tej uczciwości i nie mieszali sie do polityki
nie cwaniakom / 77.255.223.* / 2009-10-06 21:01
Pogonić zacietrzewionego pisowca i tyle.
historyk / 89.77.239.* / 2009-10-07 12:16
najlepiej otworzyć obóz koncentrcyjny i wsadzić wszystkich przeciwników PO, bo jak rozumieć sposób pogonienia, najlepiej w Sztutowie bo Berezy nie da się pewnie wypożyczyć od Białorusi i bedzie fajnie i pięknie nikt już nie nagra rozmów kolesi, Sakielski i Morozowicz będą sie bali
Życze PO aby rządziła sama i wiecznie
asd3 / 83.24.73.* / 2009-10-06 17:22
Zgodnie z ustawą o CBA można jedynie podrabiać dokumenty mające ukryć tożsamość funkcjonariuszy CBA ale z tego nie wynika że można podrabiać dowolne dokumenty urzędowe i wprowadzać je do obiegu. Inaczej CBA może fałszować dokumenty rządowe , prezydenckie , umowy międzynarodowe , partyjne - PARANOJA. A tak twierdzi Kamiński.
milosnik PiS / 2009-10-06 16:52 / Bywalec forum
Większość komentarze poniżej są przerażające.
Nie chodzi nawet o bezmyślne młócenie się inwektywami.

Bardziej o to, że jak mawiał Wielki Językoznawca JK, za oczywistą oczywistość przyjmuje każdy, że prokurator działa na zlecenie rządu.
Tak działa. Nie zapominajmy jednak , że sam Prezydent Lech Kaczyński zawetował właśnie ustawę o rozdzieleniu prokuratury od ministra sprawiedliwości.
Dlaczego?
To wie może on, może jego brat, może pani Bochenek?
Na co kaczyści liczą? Że jednak powrócą do władzy i dyspozycyjna prokuratura będzie jak znalazł, by robić afery przeciwnikom politycznym?

Tak, czy inaczej zarzuty względem prokuratury podnoszone przez kaczystów są w tym kontekście co najmniej śmieszne, a nawet bezczelne. Sami tego chcieliście, drodzy kaczyści.
Chcieliście zależnej od rządu prokuratury, to ją właśnie macie. Zakładaliście, że nieetyczne (w imię dobra Rzeczpospolitej oczywiście...) działania to wasz monopol?
wystarczy? / 77.254.101.* / 2009-10-06 19:19
a życie sobie;

Józef Forgacz: Rysiu, dzwonił nasz kolega [Chlebowski] i prosił, bym ci przekazał.... prosił o dyskrecję i żebym przekazał ci, że to spotkanie o 15.00 z Marcinem w Marcinkowicach [chodzi o Marcinowice] na CPN.
Ryszard Sobiesiak: Nie o 15.30?
F: O 15.00.
S: Ale kiedy dzwonił?
F: Przed chwilą do mnie dzwonił, powiedział, żebym nie gadał i żebym przekazał ci informację, żeby dyskrecję zachować.
łojojoj / 77.254.101.* / 2009-10-06 19:10
a tu w tle samo życie (z elyt PełO):

Józef Forgacz: Rysiu, dzwonił nasz kolega [Chlebowski] i prosił, bym ci przekazał... prosił o dyskrecję i żebym przekazał ci, że to spotkanie o 15,00 z Marcinem w Marcinkowicach [chodzi o Marcinowiece] na CPN.
Ryszard Sobiesiak: Nie o 15,30?
F: O 15,00.
S: Ale kiedy dzwonił?
F: Przed chwilą do mnie dzwonił, powiedział, żebym nie gadał i żebym przekazał ci informację, żeby dyskrecję zachować.
POtempiacz / 84.144.78.* / 2009-10-06 16:43
Jak moze taki czlowiek, ktory nie umie trzymac wlasnych wspolpracownikow w ryzach, rzadzic KRAJEM. To on powinien pierwszy pojsc na szafot.
Niech wrescie zobacza POLACY co on zrobil dla POLSKI i jaka jest jego rola
w tej calej sprawie?
Dookola tylko same afery i slychac, ze to gra polityczna PISU, ilez mozna w to wierzyc
tym aferzystom i zlodzieja same bidaczki chcace dobra dla POLSKI tylko brak jakichkolwiek czynow. Na to ida tylko barany, a ja juz nie chce byc BARANEM.....
Ashrof / 89.186.24.* / 2009-10-06 16:29
Ta partia nadaje się tylko do kasacji, wyborcy to uczynią w odpowiednim czasie. Doskonale pamiętam, jak po zwycięstwie PIS w wyborach, ten ostatni zapraszał PO do współpracy i współrządzenia. PO odrzuciła propozycję, a cel był jeden - pogrążyć PIS. Teraz PO POgrąża się sama. A p. Julia Pitera, minister d/s korupcji, jakie ma osiągnięcia?
rex$$$ / 84.144.78.* / 2009-10-06 16:27
teraz zobaczymy PREMIERA i KOLESIOW w akcji..............
tylko patrzcie i wyciagajcie wnioski...
i tak PO jest ulubione, ze moze tanczyc Polakom
na nosie i smieja sie z calego narodu teeeee KOLESIE
zniesmaczony_fanPO / 77.253.81.* / 2009-10-06 16:22
To żaden atak ze strony żadnych tam lodziarzy. Opamiętajcie się pisiory. To jest tylko realizacja przynajmniej jednej z obietnic przedwyborczych. Pamiętacie konferencję prasową przed wyborami i oświadczenie boskiego cudotwórcy. co po dojściu do władzy zrobi z tymi, którzy ruszą nie tych co trzeba. Plujecie, że nas oszukał obietnicami bez pokrycia. Jak chce przynajmniej jedną z obietnic zrealizować to znów plujecie, że powróciła normalność ale ta z okresu komuny. Czego wy chcecie? Przecież powrót do tej wytęsknionej przez nas normalności też obiecywał. To wina wyborców, że ukradli babci dowód zamiast zapytać się babci co z Polski zrobili liderzy obecnej PO, kiedy rządzili pod innymi nazwami np. KL-D, UW czy AWS. Jak to była normalność. Bo moja babcia powiedziała, że brud, smród i ubóstwo. Całkowity rozkład państwa. Wtedy też obiecywali młodym milion nowych miejsc pracy. Skończyło się milionem afer. Taki powrót wybrała większość wyborców więc teraz nie szczekać, bo jesteście w mniejszości. Macie 20% poparcia, my ponad 50%
MłodyDziadek / 77.253.81.* / 2009-10-06 16:27
Niestety, tak było. Wygenerowali największe w Europie bezrobocie wśród młodych i wykształconych ludzi. Gazety przestały pisać o aferach bo ludziom się znudziło czytanie w kółko o jednym.
przeciw_zlodziejstwu / 84.144.78.* / 2009-10-06 16:22
to bylo do przewidzenia, PO tonie... no i brzytwa jest dobra.
Jak szybko podali sie do dymisji panowie zlodziejaszkowie,
bo sprawa musi sie jak najszybciej zakonczyc, dlaczego???
bo na czele tej bandy stoi ktos wysoko postawiony.......
K7 / 78.88.237.* / 2009-10-06 16:13
Ludzie uczciwi najbardziej dostają po "du....'" ,ale cieszy mnie fakt ,że jeszcze są w naszym kraju ludzie odważni, uczciwi i lojalni wobec swojej ojczyzny i jego narodu. Uważam ze szef CBA robi bardzo dobrą robotę. Żeby rosły zdrowe plony należy wyplewić wszystkie chwasty i facet wraz ze swoimi podwładnymi, któremu stawia sie obecnie zarzuty wyciągnięte z kosmosu właśnie to robi. Miejmy nadzieję, że sprawiedliwość wyjdzie na jaw.
e.gon / 198.28.69.* / 2009-10-06 16:02
Niedługo padnie ostatnia przeszkoda i będzie można swobodnie kręcić lody. A Drzewiecki, Chlebowski et consortes wrócą do łask i stanowisk. Naród zagłosuje jak zwykle. Media wzięte. Jeszcze tylko ten prezydent, stanowi przeszkodę dla władzy absolutnej PO...
artur xxxxxx / 213.158.199.* / 2009-10-06 15:41

Mariuszowi Kamińskiemu grozi do ośmiu lat więzienia

To i tak dobrze. Jeszcze 10lat temu układ by go zastrzelił, jak chociażby Papałę. Jak widać POkerzyści są bardziej cywilizowani do postkomunistów, a może bardziej pragmatyczni, śledztwo nie sprzyjałoby interesom.
do początku nowsze
1 2
skomentuj

Najnowsze wpisy