Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Szejnfeld potwierdza. KGHM jest na liście do prywatyzacji

Szejnfeld potwierdza. KGHM jest na liście do prywatyzacji

Wyświetlaj:
Wkurzony / 83.20.198.* / 2009-08-09 01:48
PO jest żałosna wszystko sprzeda, żeby utrzymać stołki, a Donka obsadzić na fotelu Prezydenta przecież tego pajaca to największe marzenie. Wstyd a ja na nich głosowałem jesteście Panowie żałośni do cna.Mam nadzieję, że za tą politykę wynoszenia sreber z domu niczym pijak na głodzie na wódkę mocno zapłacicie w najbiższych wyborach
klopik / 89.231.161.* / 2009-08-08 03:40
a kto to jest ten szenfejd ? przedstawiciel rzadu niemieckiego ? co on ma do prywatyzacji KGHM ?
kwant2000 / 2009-08-08 00:18 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Regulamin forum
cypryjczyk / 129.10.48.* / 2009-08-07 20:37
I tak z kolejnych miliardów kapitału zostaną wycyprzone przyszłe pokolenia lemingów - chociaż może i nie, bo to odmoherzone pokolenie, to bezpłodzie nie tylko na umyśle
JX / 91.193.160.* / 2009-08-07 20:08
A tu coś dla rezolutnych dyskutantów: Hauptmana, Sc, Tyrana:
Wg Informacji zamieszczonej na portalu polonica.net,
"Aaron Langman, zwany w Polsce Januszem Lewandowskim, powiedział:
"Polacy nie muszą posiadać zakładów pracy. Będą żyć z pracy własnych rąk."

Warto też wysłuchać wykładu prof. Jaroszyńskiego:
http://tnij.org/dhqg
JX / 91.193.160.* / 2009-08-07 19:52
A oto, co pisze na temat prywatyzacji red. Michalkiewicz:
"Szajka okupująca od 1944 roku nasz kraj, w nosie ma Polskę i polski naród. Patrzy tylko, jakby tu Polskę jak najszybciej rozkraść, przechodząc w międzyczasie na służbę każdego, kto zapewni im bezpieczeństwo. W rezultacie Polska penetrowana jest przez wywiady państw trzecich na wylot i trzy metry w głąb ziemi, zaś agentura wpływu w konstytucyjnych organach państwa, mediach i środowiskach opiniotwórczych nie tylko wykonuje w podskokach rozkazy swoich mocodawców, ale również usypia opinię publiczną, kierując jej zainteresowanie w stronę spraw zupełnie pozbawionych znaczenia".

Patrząc jednak na uczciwą, szczerą twarz Szejnfelda, pełną troski o mienie kraju, jakoś nie mogę uwierzyć w to, co napisał red. Michalkiewicz.
a320 / 79.154.167.* / 2009-08-07 19:47
o kolorze papieru toaletowego w zakładowym sraczu a nie o polityce właścielskiej SP
a320 / 79.154.167.* / 2009-08-07 19:48
właścicielskiej.
Brak okularów
Amator_1200brutto / 80.53.3.* / 2009-08-07 19:42
Jak bedzie wygladac cena akcji wobec tego faktu?
Zjazd na dół czy jednak spore wzrosty?
sc / 99.232.235.* / 2009-08-07 16:39
Prywatyzacja kombinatu na pewno pomoże Polsce chociaż trochę ograniczyć rosnące dlugi. Prywatny właściciel na pewno wytrząśnie nierobów z szeregów załogi. Pasażytów żyjących na społeczeństwie najwięcej jest zwykle w związkach zawodowych. Chciałem powiedzieć, że dobrze pracujący nie powinni się niczego obawiać ale nie mogę. Prawdopodobnie nierób ze związkowcem jest w mafii zakładowej i jak zaczną zwalniać to tych najlepszych. Jedyną nadzieją jest aby ludzie zaczęli wreszcie mówić i wytykać palcami nierobów, oszustów i awanturników związkowych. Powinno trochę pomóc.
vanyel / 84.10.205.* / 2009-08-07 15:48
Jeżeli KGHM zostanie sprzedany to jako kraj nigdy nie wygrzebiemy się już z długów. Dlaczego?
Odpowiedź to srebro, które KGHM obecnie za bezcen sprzedaje zamiast kumulować. 1300 ton srebra rocznie
przy cenie za uncję na poziomie 200 dolarów
pozwoliłoby nam spłacić długi państwa w ciągu kilku lat.
Ale no cóż kto tu myśli o Polsce????????
Cspostrzegawczy / 2009-08-07 15:36 / Tysiącznik na forum
przy założeniu ~3mld zł zysku rocznie sprzedając 10% akcji (300 mln zysku na te akcje) za 700 mln zwraca się nam firma po ~2,5 roku na czysto.
Zakładając , że dywidenda będzie wypłacana w wysokości 50% to po 5 latach zyski z dywidendy zarobią na kupno akcji.

Każy by chciał tak tano kupić tylko kapitału brak - może wziąć pożyczke pod spłatę dywidendą?
janiszek72 / 2009-08-07 14:41 / Tysiącznik na forum
Jest to rząd gówno wort. Raz mówi, że perełki zostaną w gestii skarbu państwa, teraz że jednak będzie prywatyzacja. Najprawdopodobniej jest bardzo krótka kołderka w zakresie środków finansowych i rząd stawia wszystko na jedną kartę, żeby nie stracić poparcia w sondażach. Woli sprzedać za gówniane pieniądze najlepsze firmy i załatać dziury w budżecie, niż poczekać na okres, w którym było by można uzyskać godziwe pieniądze za te firmy. Jak zwykle krótkowzroczne, partyjne względy wyprzedzają mądre myślenie w dłuższym horyzoncie czasowym. Tak jak to zawsze powtarzam zbierają się czarne chmury nad Polską. Tsunami kryzysu finansowego dopiero zbliża się do Polski. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
biedronnn / 195.75.207.* / 2009-08-07 14:51
nie rzucim ziemi skad nasz rod!
nie na darmo KGHM porownywane jest z Bizancjum. checie ponadplanowe premie, powiedzmy 5 tysiaczkow? no problemo. oto 5 tysiaczkow nasi kochani zwiazkowcy.
nikt z tych ludzi nie pozwoli na racjonalizacje zarzadu. NIKT!
dlatego skarb panstwa powinien mozliwie szybko i bez rozglosu pozbyc udzialow, a tych co bardziej krnabrnych zwiazkowcow spalowac i zamknac do wiezien.
i bardzo dobrze / 62.21.70.* / 2009-08-07 15:04
Zapewne pewnie związki będa broniły zakładu mówiąc że to dobro narodów. Wiec to oni okradają naród zarabiając nieproporcjonalnie wiecej niż reszta narodu. A jak sie sprzeda to trafi do budżetu wiec po równo na obywateli.
obserwator 227 / 83.15.119.* / 2009-08-07 18:03
Jak się sprzeda to pieniądze rozpłyną się w nicości tak jak zawsze.
asdasdasdasdads / 89.151.20.* / 2009-08-07 18:44
Wytłumaczcie mi prostemu górnikowi ( nie związkowcowi, nawet do nich nie należę), czy sprzedalibyście powiedzmy swój biznes za 10 mln jeśli rocznie przynosi Wam 2 mln. ( Ja bym sprzedał pod warunkiem „gwarancji” że z kolejnej inwestycji stopa zwrotu byłaby co najmniej 30% ), sprzedali już sporo ale i to co mają wystarcza aby co roku zasilać budżet kwotami grubo przewyższającymi miliard i oczywiście mają fajne stanowisko dla swojego człowieka. Pomijam tematy wrogiego przejęcia, które jest możliwe ale to nieistotne, chodzi mi tylko o krótkowzroczność i nieracjonalność ekonomiczną choćby Pana Grada. Pomijam też prawdomówność Tuska czy konsekwencje Schetyny który jednego dnia mówi nie sprzedajemy a drugiego za miesiąc jak się przygotuje do wypowiedzi medialnej to sprzedamy. Acha, kwestia związkowców, fakt większość z nich mimo że kopalni na dole nie widzieli od kilku do kilkunastu lat, otrzymują górniczą pensję, fakt że krzyczą bo się boją bardzo o swoją „dupę” ale czasem mają racje jak w tej sprawie na przykład. boli Was proszę macie pięć tysięcy. Mnie nie zważywszy że po opodatkowaniu zostało około 3, a górnik od dwóch lat nie dostał ani grosza podwyżki. W stosunku do sporych podwyżek w tamtym roku w budżetówce, sektorze przedsiębiorstw etc. Więc proszę bez zbędnych emocji mi to wytłumaczyć, gdzie tu kapitalistyczny rozsądek do cyfr.
sc / 99.232.235.* / 2009-08-07 20:44
Może być tak, że według obliczeń rządu, ich inwestycja w KGHM osiągnęła górną granicę dopuszczalnego ryzyka. Pomyśl o tym jak wielkie straty powstaną kiedy zacznie się strajk. W inwestowaniu najważniejszą regułą jest minimalizowanie podejmowanego ryzyka i tylko w ten sposób można wygrywać. Drugą główną zasadą jest kupowanie na dole a sprzedawanie na górze, a nie odwrotnie. Myśląc w ten sposób, decyzja rządu jest prawidłowa. Myślisz zapewne, że KGHM jest dobrą spółką. Ja mam inne zdanie. Mogą być też inne przyczyny. Chęć lokaty funduszy tam gdzie jest lepiej. Prywatyzacja na pewno poprawi wizerunek spólki, jak również jej efektywność ekonomiczną. Górniku... :)
asdasdasdasdasd / 89.151.20.* / 2009-08-08 17:42
Sc ja mogę powiedzieć z Toruniem nie mam nic wspólnego ( takim troszkę komuchem jestem ) ;-), ale zaraz zaraz czy My teraz mamy górkę aby sprzedawać z największym możliwym zyskiem ?? Po drugie maks dopuszczalne zakładane ryzyko, sam chyba nie wierzysz w to co mówisz, przecież Im kapitał nie jest potrzeby aby alokować środki w coś „bezpieczniejszego” czy bardziej dochodowego, lecz po to by go przejeść na kampanię wizerunkową Donka przed wyborami prezydenckimi ( apropo na prezydenta się nadaje, kwiatki będzie dawał prawidłową stroną i nawet troszkę język inny niż polski zna ). Dlatego uważam że tu związki mają racje, jak sprzedawać to sprzedawać byle by coś z tego było a niejedno razowa korzyść. Przeto zabiorą sobie nie wędkę a sieć kłusowniczą z której karmią troszkę tego nadętego państwa ( apropo niemniej napchanego nierobami, niż związki zawodowe w KGHM ), a wezmą jednorazową jałmużnę, bo co jak co ale miedź będzie przynosiła dochody jeszcze przez kilkadziesiąt lat. PS dla wszystkich Sapere aude
sc / 99.232.235.* / 2009-08-09 03:02
Nie mogę nic powiedzieć bo bym się tylko powtórzył.
adasdasdads / 89.151.20.* / 2009-08-09 12:59
SC nie potórzył byś sie, bo doskonale zdajesz sobie sprawe że postępowanie rządu jest bezzasadne w tym działaniu.
marek 18.53 / 83.24.31.* / 2009-08-07 23:41
Bajdurzysz i uprawiasz mniemanologię. Na dodatek zakładasz, że ta ferajna (zwana rządem) myśli, liczy itd.

Jeżeli inwestycja jest ryzykowna to nikt jej nie kupi albo "za bezdurno"

Rząd nic nie kupił "na dole " i nie sprzedaje "na górce". Po prostu urządza "sale"


Mogą być
też inne przyczyny. Chęć lokaty funduszy tam
gdzie jest lepiej.

Te fundusze zostaną przejedzone a nie zainwestowane.
Jeżeli zainwestowane, to w fundusz wyborczy Tuska.

A teraz nieco demagogicznie.

Wszyscy nieomal piszą, że pracownicy i związkowcy przejadają zyski spółki. Niech tam, przejadają je polscy pracownicy, związkowcy, wydają te zyski w Polsce.
Efektywny zagraniczny zarząd to oczywiście ukróci, zmniejszy płace, zatrudnienie, zwiększy zyski. Tyle, że te pieniądze wyjadą z kraju i zostaną wydane gdzie indziej i gdzie indziej będą nakręcały koniunkturę. Bo ci spauperyzowani związkowcy i robotnicy i ci zwolnieni nie kupią już masła, chleba czy samochodu.

I powiedz mi czemu ten wspaniały, myślący, inteligencki rząd z silnym zapleczem kadrowym (podobno) nie potrafi sam zapewnić zarządzania przedsiębiorstwem. Jeżeli nie potrafi, to tym bardziej nie nadaje się do zarządzania państwem.
q.e.d.
sc / 99.232.235.* / 2009-08-08 04:15
Czy kolega przypadkiem nie jest z ,,rydzykowatych’’ i Radia M.? To jest dla twojego osobistego dobra oraz dla Polski żebyś zrozumiał jak wielkie znaczenie dla dobra kraju niesie prywatyzacja. Rząd postepuje jak najbardziej prawidłowo. Być może pomocnym dla ciebie będzie porównanie Korei Północnej z Poludniową. Czy chcialbyś aby Polska naśladowała swoimi poczynaniami Koreę Północną? Jak nie wiesz, naucz się, a później dopiero zabieraj głos. Nie idź za tłumem. Wiekszość, prawie nigdy nie ma racji. Wszyscy, tzn. firmy, kupują teraz gdzie chcą. Nie ma podziału na firmy krajowe i zagraniczne tak jak kiedyś było. Wiekszość granic też poznikała. Nawet jak będziesz tylko starał się zrozumieć obecna sytuację to poczujesz sie znacznie lepiej.

Najnowsze wpisy