Forum Polityka, aktualnościKraj

Sześciolatki pójdą do szkoły? PJN przeciwne

Sześciolatki pójdą do szkoły? PJN przeciwne

Wyświetlaj:
oborowy / 79.185.92.* / 2011-06-20 22:33
Aby bylo wiecej POytelegentow, to trzeba wysyłać ich do szkoły już jako niemowlaków.
Pilsener / 2011-06-20 22:19 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Możecie niemowlaki posyłać do szkoły a i tak g.. z tego będzie, bo polska szkoła jest archaiczna i zacofana, niedoinwestowana, centralna, komunistyczna, niedemokratyczna i pracują w niej urzędnicy a nie nauczyciele.

Niczego nie zawdzięczam polskiej szkole poza zmarnowaniem x lat życia. Zamiast pracować czy się kształcić musiałem się uczyć ablativów absolutów, retikulum endoplazmatyczne, brednie narodowych wieszczy których ojczyzną była Litwa! W klasie maturalnej miałem więcej patentowanych głąbów, niż pod koniec podstawówki, tak im mózg zlasowała polska szkoła - gdy nie wykuje schematu to z domu nie wyjdzie lebiega.

Produkcja spolegliwych durniów bez odwagi i energii by nie stanowili zagrożenia dla systemu - to zadanie polskiej szkoły.
popatrzeć na Koreę, żal w...ściska / 81.219.114.* / 2011-06-20 20:47
Amerykańscy uczniowie ,żeby było łatwiej zrozumieć, w 11 i 12 klasie nie potrafią 10 do 6 podzielić przez 10 do 2 prawdopodobnie tak mają być też uczone polskie dzieci , już teraz w 6klasie pierwiastków nie bardzo uczą.Gangi za to rozkwitają.Macie wasze reformy hodujące przygłupów.
plmbielu.pl / 2011-06-20 20:39
krok dalej. A może nawet 2 kroki. Wysłac czterolatki do szkoły...chyba sie zagalopowałem. Łatwiej tego intelektualiste skierowa do lekarza...od głowy. Albo może taka mała terapia, bezpłatna. Rano, skoro świt wyjśc przed obejście. W pierwszą napotkana latarnie strzeli siarczystego baranka. Jak nie pomoze powtórzyc. A dopiero później do lekarza, pamietając że NFZ może nie zwrócic za leczenie....
hamulec postępu / 83.27.36.* / 2011-06-20 17:55
Jeśli pójdą rok wcześniej do szkoły to o rok wcześniej zostaną bezrobotnymi.
A tak poważnie. Wszystko sprowadza się do tego żeby jak najdłużej płacić składki, a jak najkrócej wypłacać świadczenia. Policzmy: Rok wcześniej do szkoły - to rok wcześniej na rynku pracy. Tych malców czeka też wydłużenie wieku emerytalnego, bo nagonka i urabianie gruntu pod ten temat trwa już od dłuższego czasu, kobiety też powinny się liczyć z wyrównaniem wieku emerytalnego z mężczyznami.
Tak więc mężczyzna będzie ograbiony co najmniej z 3 lat świadczeń, a kobieta nawet z 8 lat.
Jakby tego było mało już prawie oswoili ludzi z tym że emerytury będą głodowe.
Za komuny zagrożone spaleniem były komitety partii.
Niedługo przyjdzie kolej na siedziby banków, ZUS-y i OFE.
ździcho / 62.244.129.* / 2011-06-20 19:40
To też, ale nie tylko to jest celem porąbanej pani Kasi. Chodzi też o to, by załatać dziury wywołane niżem demograficznym i zapobiec redukcji etatów nauczycieli klas 0-III. Kosztem dzieci oczywiście. Jak jej ktoś w końcu nie wywali ze stołka to, o zgrozo, w roku szkolnym 2012/13 do pierwszych klas pójdą PIĘCIOLATKI!!!
tesa1959 / 2011-06-20 20:42 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

w roku szkolnym 2012/13 do
pierwszych klas pójdą PIĘCIOLATKI!!!

coś Ci się pokręciło, nie pięciolatki tylko sześciolatki, już wszystkie, bo teraz jest dobrowolność rodziców.
Pięciolatki pójdą obowiązkowo do zerówki.
ździcho / 62.244.129.* / 2011-06-20 22:31
Nic mi się nie pokręciło. Napisałem, że jak ktos pani Hall nie wygryzie ze stołka to i pięciolatki ona wyśle do szkół w roku 2012/2013. Sześciolatki pójda do szkoły w roku 2011/2012.
tesa1959 / 2011-06-20 22:52 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ale nie ma takiej ustawy, że pięciolatki pójdą w przyszłym roku do I klasy! Chyba, że nie jestem za bardzo w temacie, bo mam roczny urlop?
ździcho / 62.244.129.* / 2011-06-20 23:42
Ojej! Nie o to mi chodzi! Chodzi mi o to, ze jak pani Hall nie usuną TO ONA JESZCZE GOTOWA posłać do pierwszej klasy pięciolatki w 2012/2013! A jak nie ma takiej ustawy to już jej w tym głowa, by takową wymyśliła i przeforsowała.
tesa1959 / 2011-06-20 23:45 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
:) No, chyba tak szybko, to się jej nie uda :)
A swoja drogą, to wiedziałam, że to była ironia z Twojej strony. Zapomniałam na końcu postawić uśmieszku :)
ździcho / 62.244.145.* / 2011-06-21 09:00

to była ironia z Twojej strony.

Ja wiem, czy ironia? Ironia zwykle jest podszyta śmiechem, a ja tam wpisałem :"o zgrozo". To nie ironia a raczej moja apokaliptyczna wizja nieuchronnie zbliżającej się totalnej zagłady polskiej oświaty za sprawą pani Hall, której celem jest jak najszybsze wydanie unijnych środków, zeby nie przepadły. Oświata niech zginie, ale pieniądze nie mogą przepaść nigdy i po trupach.
tesa1959 / 2011-06-21 09:09 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Ironia zwykle jest podszyta śmiechem, a ja
tam wpisałem :"o zgrozo".

Właśnie -
zwykle

ale to nie jest regułą. Apokaliptyczna wizja tez może być ironią.
A tak swoją drogą, to każdy następny minister edukacji coraz bardziej się stara rozwalić szkolnictwo. Już tęsknię do pracy po tym roku odpoczynku, ale z drugiej strony przeraża mnie wizja ślęczenia nad wykonywaniem przepisów, co odbije się na nauczaniu lub na moim zdrowiu. Znam siebie na tyle, że chyba to drugie jest bardziej realne, a nie chciałabym powtórki z poprzednich wakacji.
Triz / 2011-06-20 18:45 / Bywalec forum
No właśnie na tym to się opiera. Widocznie wciąż mało im Naszej kasy.
knife / 95.49.192.* / 2011-06-20 22:34
ZUS sie pewnie już cieszy...

Najnowsze wpisy