Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Sześciolatki w szkołach. Zobacz ile kosztuje nas ta awantura

Sześciolatki w szkołach. Zobacz ile kosztuje nas ta awantura

Wyświetlaj:
nafets1945 / 79.162.222.* / 2013-11-04 00:18
Sam swojego syna wysyłam do tzw. zerówki rok wcześniej. Szkoła polska jest zła, ja twierdzę, że od XIX zmieniło się to iż: nauczyciele pracują krócej, zmienił się dzwonek (był ręczny jest elektryczny, oraz dyscyplina - oczywiście na gorsze. Szkoda tylko, że niektórzy ludzie organizują awanturę, szkoła przez to nie będzie lepsza, a prawdziwe intencje awanturujących poznamy niebawem. Dobro dziecka mają w głębokim poszanowaniu.
p_r_z_e_m_e_k / 194.114.62.* / 2013-10-31 13:26
Przecież chodzi o to by wydłużyć czas pracy. Z jednej strony wydłużamy czas pracy o 2 lata, z drugiej wcześniej rozpoczynamy edukację, to daje razem 3 lata dłuższą pracę zawodową i o to chodzi, a społeczeństwo to akceptuje.
konserwa / 2013-10-30 13:41 / Tysiącznik na forum
Proponuję,żeby nie tracić czasu lekcje trzech języków, muzyki, tańca dla trzylatków. W końcu jak już to już. Z mojego doświadczenia dzieci spędzają coraz więcej czasu w szkole od najmłodszych lat a coraz głupsze przychodzą na studia. Jest prosta zależność im więcej reform tym niższy poziom wiedzy uczniów a potem i nauczycieli. Ktoś śmieje się, żeby wrócić do czasów komunizmu, ale za tamtych czasów przynajmniej połowa studentów wyleciałaby z pierwszego roku studiów za brak elementarnej wiedzy.
ja72 / 31.175.1.* / 2013-10-31 01:17
Dokładnie o to mi chodzi. Egzaminy wstępne i przesiew na studiach wtedy zostają ci najlepsi a nie ci z lepszych (niby) szkół. A na studia idą wtedy kiedy są już najbardziej pewni tego co chcą robić a nie decydują się jak teraz gdy mają siano w głowie albo rodzice mówia im gdzie można kase (teraz a nie za 5 lat) zarobić..
konserwa / 2013-10-31 09:21 / Tysiącznik na forum
Prawda, tylko zamiast roku liczącego 120 osób zostałby rok liczący 20 osób, czyli trzeba byłoby zwolnić wielu profesorów - potrzeba byłoby ich 1/6 dotychczasowego stanu. Czy ktoś słyszał o zwolnionym profesorze z powodu zbyt małej liczby studentów??? Zwolni się asystenta, adiunkta, ale profesor to "dynastia".
niepodam@wp.pl / 213.155.191.* / 2013-11-03 21:55
Obiło mi się ostatnio o uszy, że teraz uczelnie dostają kasę za każdego studenta jaki ukończył rok akademicki/kierunek - więc w interesie uczelni jest, aby było jak najwięcej absolwentów.

A co będą umieli to już nikogo nie obchodzi - podejrzewam, że studia to w ponad 60% przypadków strata czasu i pieniędzy. Sam bym nie skończył swego kierunku, tylko zrobił kursy w dwa lata zamiast 5 lat - niestety głupota i propaganda zrobiła swoje.
czyli dokładnie NA CO poszlo te 22 mln PLN????? / 195.117.255.* / 2013-10-30 12:53
czyli dokładnie NA CO poszlo te 22 mln PLN?????
niepodam@wp.pl / 213.155.191.* / 2013-11-03 21:59
Znając życie na konferencje, koszty utrzymania działu PR oraz reklamy i liczenie głosów pod petycją.

Do tego trzeba by dopisać "drobne wydatki organizacyjne" - oczywiście to wszystko moje domysły i nie mam dokładnych informacji i nie znam faktów.
bunebake / 2013-10-30 12:50
Ludzie o czym wy mówicie?Ja w 1970 roku szedłem do szkoły jako 6-cio latek.Epoka schyłku Gomułki.Sądzicie,że wtedy szkoła była przygotowana?
ja72 / 5.173.147.* / 2013-10-29 22:51
Trzeba zacząć od przywrócenia starego systemu szkolnego - ogólnego - teraz to jest totalny idiotyzm i jeszcze głupszy wyścig szczurów już od samego początku tylko jeszcze gorszy niż na zachodzie, bo każdy chce mieć genialne dziecko ze znajomością kilku języków już od narodzin i w ten sposób je goni, ba sam nigdy do tego nie doszedł ale dziecko musi!! Niech ktoś mi powie po co dzieciom niedopracowane książki z kredowym papierem? Kiedyś był zwykły papier i wiedza w książkach i były tanie - teraz wszystko na odwrót!!
W średniej szkole młodzi nie wiedzą na jaki kierunek się zapisać bo muszą się ukierunkować od początku na konkretne studia - idiotyzm - jak w wieku 15 lat można wiedzieć jaki kierunek studiów wybrać?? Ile osób zmieniało studia podczas studiowania.. Lepiej wrócić do starego systemu z egzaminami - przynajmniej wiedza się liczyła a nie kierunek i wszystko było jasne!! Stres na egzaminach? teraz jest większy bo jest wcześniej.. To trzeba zmienić na poziomie ponadpolitycznym dla dobra wszystkich a nie paprać się w nieustających kłótniach..
pablo55 / 89.72.65.* / 2013-10-30 10:00
Może komunizm przywróćmy? Mamy w XXI wieku posiadać system edukacji z XIX wieku?
ja72 / 31.175.1.* / 2013-10-31 01:28
wcale nie chodzi o komunizm - rusz głową - ja kończyłem jedno z najlepszych wtedy liceów w dużym wojewódzkim mieście - był rygor, nauka od 7ej rano i nie było szans na labę - i teraz to doceniam. Wiedza ogólna jak i kierunki oczywiście - ale praktycznie można było iść na studia jakie by się nie chciało - weryfikowały to egzaminy! A teraz co? punkty i kierunki? Wtedy z mat-fizu oczywiście po dodatkowych lekcjach mam kilku dobrych lekarzy - jak i farmaceutów ale też i informatyków itp.. teraz za to panuje totalny chaos - wzorce zachodnie? ciekawe skąd? chyba przedobrzone wyimaginowane żale i marzenia ministrów
Francopilot / 89.66.244.* / 2013-10-30 19:04
reforma pani Hall i Szumilas jest niewypałem,rozpoczął ją jeszcze min.Handke i Łybacka-w Szwajcarii opierają sie na wzorcach edukacyjnych Pestalozziego z XVIIIw.i nikt nie uważa ich za przestarzałe.Odwrót od 'nowoczesnych" czyli z XXIw.pomysłow Hall/Szumilas nie jest cofnięciem się do XIXw......ani nie jest przywracaniem komunizmu....Ratujmy maluchy i starsze dzieci też.!Wniosek o referendum edukacyjne złozony przez oddolny ruch obywatelski-Stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodzicow popart raportami,opiniami i 1 mln podpisow rodzicow został przedstawiony w sejmie ale p.Kopacz odroczyła głosowanie.PO obawia sie widocznie wyniku-a i samo referendum nie jest zodne z ich 'standardami"
Obywatel III RP / 83.17.61.* / 2013-10-29 18:14
Dlatego minister powinna zostac odwołana - za drogie reformy wbrew społeczeństwu .
henopole / 2013-10-29 16:55
Tu nie chodzi o żadne dobro dzieci tylko o dokopanie PO. Bo co to za referendum z 5 pytaniami.A jak zgadzam sie się tylko z 1 lub dwoma to mam głosowac za czy przeciw.Tylko strata pieniędzy.
kprj / 91.189.219.* / 2013-10-29 18:06
jak poślesz swoją 12 letnią córkę do gimnazjum gdzie PO pół roku przyniesie ci wnuka to wtedy będziesz skomlał
Ninanka / 46.169.62.* / 2013-10-29 16:50
W zasadzie nie miałam wyjścia musiałam posłać 6 letnie dziecko do 1 kl bo u nas miały byc 3 zerówki w 5 szkołach a dzieci z 7 przedszkoli było ok 350
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
henio821 / 77.254.206.* / 2013-10-29 16:43
A ile nas kosztują rządy PO ,tego nikt nie liczy.po przepłacane budowy autostrad , stadionów i wszech obecna korupcja .
jj72 / 5.173.147.* / 2013-10-29 22:25
a ile kosztują nas notoryczne sprzeciwy PiSowców? ktoś to liczył? nie mają nic do powiedzenia i zaproponowania poza notorycznym sprzeciwem do wszystkiego.. szkoda t że nie do własnego istnienia.
mbpoligraf@nteria.eu / 83.13.71.* / 2013-10-29 15:13
PLATFA O. chce koniecznie by 16 latek niedouczony to i głupi (nie będzie się buntował) i będzie zapieprzał na nich.

1 rok wcześniej do roboty, 2 lata dłużej w robocie i po co ZUS i tak wszyscy pieprzną w kalendarz przed 67 rokiem.
Poziom nauki jest coraz ogólniejszy, dążymy do tego jak w Ameryce gdzie nie znają podstawowych informacji z geografii historii.

A co do stresu to już dzieciom psychola zaserwowali tworząc gimnazja wyrywają maluchy z ich środowiska i wrzucają w inne gdzie jest walka o to kto tu rządzi (czyli patologia - palenie, bicie, narkotyki - jak nie to jest lizus i mamisynek do gnębienia - to są genialne opracowania pseudo geniuszy od psychologii dziecięcej.
wszyscy są takimi pseudo wykształciuchami z rozdania politycznego albo kupieni za grubą kasę - tak się wydaje 244 mln na genialne opracowania.
mbpoligraf@interia.eu / 83.13.71.* / 2013-10-29 15:25
to jeszcze dodam że z tych pieniędzy kupę wydano na reklamę w mediach (telewizja, radio, gazety - zatrudniono dziennikarzy i pseudo znawców m.im. Dorota Zawadzka do reklamowania jakie to wspaniałości nam daje ta PIO i powinniśmy im być wdzięczni - a społeczeństwo chce i pragnie ich jakoś kopnąć [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

[...]
thfh / 178.36.108.* / 2013-10-29 13:57
Przecież już teraz każde dziecko, które chce się uczyć od 6 roku życia ma taką możliwość. Ale politycy platformy nieobywatelskiej chcą dać kolejny przymus, mimo nieprzygotowania szkół, programów - byle tylko produkować kolejnych bezrobotnych uciekających z kraju. I to w imię ich dobra. Czysta hipokryzja
PRR / 80.55.169.* / 2013-10-29 13:53
Pani Paulino, ile byśmy nie stracili to jest warte ratowania naszych dzieci !
pablo55 / 89.72.65.* / 2013-10-30 10:01
Ratowania przed czym? Przed wiedzą?
aifoz61 / 178.37.23.* / 2013-10-29 13:52
Naszemu rządowi zależy chyba na produkowaniu analfabetów. Wszelkie reformy edukacji doprowadziły do tego,że młodzież nie wie co się stało 1 września 1939r, młodzież nic nie wie o powstaniu warszawskim. Nie uczy sie młodzieży myśleć. Gimnazja to jest całkiem porąbany pomysł. Tak samo egzaminowanie za pomocą testów - jest to na zasadzie albo sie uda albo nie. Nie uczy się myślenia. Młodzi nie potrafią czytać ze zrozumieniem. I teraz nastepny babol - 6-latki do nieprzygotowanych szkół. Jak wyglądają polskie szkoły w niektórych miejscowościach? Chyba nasz rząd na czele z panią Szumilas spadł z Marsa.A jakie są tego koszty??? I społeczne i ekonomiczne?:
~m / 151.88.22.* / 2013-10-29 15:17
wszystko dlatego, że dlatego dązy się do tego aby były narkotyki ogólnodostępne i jak to głosi Owsiak róbta co chceta
kprj / 91.189.219.* / 2013-10-29 18:10
Na zachodzie mają, i żyje się im lepiej niż nam
Starża / 89.66.244.* / 2013-10-29 13:09
Premier z PO słucha własnych argumentów;on ma na wszystko odPOwiedż godną POlityka-męża stanu!
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy