Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

szkoła inwestowania, strategia, opieka - opinie ???

szkoła inwestowania, strategia, opieka - opinie ???

marcian_08 / 2011-01-27 17:48
Witam,
niedawno natknąłem się na bezpłatny kurs prowadzony przez www. szkolainwestowania.pl/. Dodam, że nigdy wcześniej nie interesowałem się funduszami a mówiąc wprost nie wiedziałem o nich nic. Byłem na kursie pokazano mi w dość ciekawy i jasny sposób zasadę działania funduszy i na spotkaniu po kursie przedstawiono mi taką oto propozycję i mechanizm działania tej propozycji :
Ja podpisuje umowę z np axa, która pobiera prowizję i z tej prowizji jakąś część bodajże było wspomniane 0,5 % przekazuje tej firmie "szkola...", która w zamian za to daje mi strategię inwetsowania, która jest ich tworem i tylko im jest znajoma a przynosi zysk nawet do 27 % rocznie.(nie pamietam dokładnie, ale wiem ze za ostatnie 3 lata 2008-10 rozkład zarobków wyglądał odpowiednio około 3%,50%,10%) Ta ich opieka polega na tym, że co kwartał lub częściej jeśli ich"algorytm" wygeneruje sygnał wyjścia z akcji dostaję wiadomość w jakie fundusze inwestować i jaki procent swojej gotówki. Co o tym sądzicie ?
Jeśli coś jest nie jasnego bądź nie do końca sprecyzowanego w mojej wypowiedzi to piszcie.
A i nie ponoszę żadnych kosztów związanych z tym doradztwem, tak jakbym podpisywał umowę bezpośrednio z axa.
Wyświetlaj:
jaJasia / 5.173.64.* / 2020-12-15 10:14
To prawda, oni bardzo oszukują tymi swoimi wyliczeniami. Ja również padłam ofiara ich kalkulacji i kłamstw. Ostatecznie zawiesiłam wcześniej polisę i wypłaciłam pieniądze z duza strata, bo już nie wyobrażałam sobie wchodzić co chwile na konto i patrzeć jak suma wpłaconych kwot przewyższa aktualna kwotę na koncie.

Opieki klienta również żadnej - jak już podpiszesz i wpłacasz to co jakiś czas wyślą SMS ze zmiana dyspozycji i tyle. Radź sobie sam. Te SMS z taka częstotliwością może 5 razy na rok, wiec to nie jest dużo. Koszty prowadzenia tez bardzo wysokie no i potem tak się to kończy - pokaźna grupa oszukanych ludzi.

Wybierz mądrze i do nich nie dołączaj.
papes / 212.96.244.* / 2019-07-16 10:33
Macie XTB, u nich są szkolenia, webinary, tak więc ogólnie można na tym coś konkretnego wyciągnąć. Oni mają codzienne analizy rynku. Przygotowanie do działania wymaga czasu. Moim zdaniem największą wartość ma działanie na koncie testowym - z tego można najwięcej wyciągnąć, ale ile, to już zależy w 100 proc. od was.
pareto / 62.12.175.* / 2019-03-01 10:52
XTB, też polecam, najlepiej pracować w jednym systemie, kwestia taka, jakie macie oczekiwania, jak do tego podejdziecie. Surowce, akcje, waluta – na pewno te tematy polecam. A inne? Wszystko zależy od tego, w czym macie doświadczenie, co potraficie, jakie znacie branże. Koniecznie poświęćcie czas na demo systemu – dacie radę z tego na pewno sporo wyciągnąć.
Naciagniety / 46.134.174.* / 2018-07-27 06:35
Absolutnie i szczerze odradzam szkołę inwestowania. Wszyscy którzy dali się nabrać na te ich algorytmy itd czują się teraz oszukani.
Krzysiek500 / 185.75.2.* / 2017-08-11 15:08
Ja odradzam. Założyłem z nimi fundusz już jakieś 6 lub 7 lat temu. Na dzień dzisiejszy mam mniej niż wpłaciłem. Na pierwszej lepszej głupiej lokacie bankowej zarobiłbym wiele więcej. Nie polecam.
Krzysztof_N / 156.17.207.* / 2018-06-04 14:47
Ja również mam taką sytuację. Kiedyś nieroztropnie dałem się namówić na fundusz rentierski a teraz tylko na tym tracę. Można go zamknąć za min 15 lat. Stanowczo i kategorycznie odradzam.
Grubemiliony / 31.183.28.* / 2017-01-23 12:35
Szczerze polecam

zarabiam z nimi grube miliony i nic nie robię

wpłaciłem 10zł a teraz mam miliony
Łukasz xx / 185.56.211.* / 2019-06-06 00:11
JA wpłaciłem 25000 a teraz mam 19000 nie polecam szkoda czasu nie czują rynku. Najsłabsza lokata jest lepsza od nich
krzysztof... / 78.10.110.* / 2017-01-17 10:35
odradzam...dreczą setkami talefonów...
Opekopek / 185.56.211.* / 2016-11-25 20:32
Byłem na szkoleniu i jako sama wiedza podstawowa jest OK. Jak w większości takich ofert odpowiedzialność żadna a opłaty administracyjne nie są związane z zyskiem czy stratą. Dla mnie jakikolwiek sens miałoby związanie zarządzającego z zyskiem ZARABIA bierze % nie zarabia to wara od pieniędzy. Niestety nie spotkałem takich rozwiązań. Zawsze najwięcej i co gorsza stale zarabiają ONI. To smutne bo prowadzący Krzysiek Noga, w mojej ocenie, mówił bardzo rozsądnie i gdyby rzeczywiście dotrzymał choć połowę spraw etyki o których mówił to w tym środowisku byłby EWENEMENTEM. Powodzenia w inwestowaniu ja nie będę próbował kupować takich produktów bo życie jest za krótkie żeby po raz kolejny dawać zarabiać innym.PAMIĘTACIE za 5 czy 10 lat kto będzie ich szukał? To zbyt długi okres żeby istniała w tym jakaś moralność. Nie mówię że taka jest SI ale niestety doświadczenie mówi inaczej !! Odkładać trzeba ale próbujcie po swojemu choćby złoto , waluty czy nieruchomości - jak kogo stać. Jedno co mnie przestraszyło na koniec szkolenia to jakaś super okazja do 30 Listopada - to może potwierdzać moje obawy że to nic innego :( Inwestujcie w to co trochę czujecie !!! Pozdrawiam i powodzenia. Sebastian G.
trader8228 / 88.135.168.* / 2016-11-08 15:36
Chyba świetnie trafiłem bo widzę tu sporo mądrych głów, a ja stawiam pierwsze kroki dlatego mam na początek 1 pytanie - jestem nowym zainteresowanym inwestowaniem na platformie trade.com
Oto moje pytanie klucz:

Jeżeli zamykam transakcję zakupu Kawy z przykładową kwotą 2000zł na minusie - i oczywiście te pieniądze są odliczane z mojego konta - pytanie brzmi: gdzie i w jakim procencie trafiają te pieniądze ?
Zorientowany nieco w temacie / 78.88.251.* / 2016-11-07 17:09
Witam,
odradzam wszystkim współpracę nie tylko z tą "szkołą" (która wg mnie żadną szkołą nie jest), jak i wszelkimi podobnymi formami (a jest ich trochę i wciąż pojawiają się na rynku) "podpowiadającymi" ludziom jak dobrze zarobić.
W dużym skrócie działa to na takiej zasadzie, że pseudo doradca klienta w bardzo umiejętny sposób namawia nas do różnego rodzaju inwestycji, które w zależności od ich rodzaju czasami mają nam przynosić 5, 7, 10, a czasem i 20% (parę lat temu podawano ludziom większe kwoty procentowe, nawet i 30-40%, ale chyba już mało można znaleźć takich naiwnych więc obniżają do bardziej "realnych").
Prawda jest taka, że często "doradztwo" polega na namówieniu klienta, który chciałby oszczędzać trochę pieniędzy i przy okazji je inwestować (i przez to zarabiać parę 5) na "polisę"... Tutaj uwaga! Zainteresowane osoby proszę poszukać w internecie relację "szczęściarzy", którzy kupili takie polisy na życie różnych firm. W końcu zrobił się taki negatywny wydźwięk tych polis na życie, bo bardzo dużo osób zostało zwyczajnie "naciągniętych", że obecnie sprzedawane są w innej formie. Zmieniona nazwa (nie ma już nigdzie, że to polisa na życie, tylko jakaś tam forma oszczędzania... ściema jednym słowem) oraz zmieniony "pośrednik - doradca klienta". A sens jest ten sam. Klient wykupuję taką "polisę" z myślą będę oszczędzał miesięcznie jakąś tam sumę, która będzie wpływać do tego podmiotu, który niby ma obracać tymi pieniędzmi i jeszcze je pomnażać. I tak kuszą, że po 10-15 latach oszczędzania będzie się bardzo bogatym człowiekiem na "emeryturze".
Te darmowe szkolenia prowadzone przez tą szkołę i jej podobnych są na prawdę bardzo ciekawe i zachęcające niezorientowanych do nawiązania współpracy. Oni mienią się jako profesjonalni doradcy, którzy chcą aby klient zarabiał i wiedzą w jaki sposób to osiągnąć. A najlepsze, że niemal nie pobierają od klienta żadnych opłat!! To jest w tym wszystkim najśmieszniejsze... A wystarczy chwilę na chłodno pomyśleć, czy faktycznie możliwe jest, że nieznana osoba/instytucja chce abyś mógł się bogacić, a jednocześnie nie chcieć od Ciebie nic w zamian? Bo pieniądze, które się inwestuje nie daje się im tak de facto, tylko innym podmiotom, z którymi oni współpracują, którzy im płacą aby oni znaleźli właśnie takich klientów, którzy skuszeni fajnym zyskiem powierzyli im swoje pieniądze. Prawda jest więc taka, że ta Szkoła i jej podobne nie działają w ogóle jako doradca Twój - czyli klienta, tylko doradca, a w zasadzie sprzedawca, zewnętrznych instytucji/firm, które sprzedają swoje produkty np. polisy (ze zmienioną nazwą), różnego rodzaju inwestycje w to czy tamto np. jakieś akcje, albo galerie handlowe itp. Wszystko to jest obarczone sporym ryzykiem, że nie tylko się nie zarobi, ale też w bardzo wielu przypadkach stracji. Taka jest niestety prawda, że inwestycja każda jest obarczona ryzykiem... W założeniu teoretycznym taka szkoła ma po pierwsze doradzić klientowi w co warto zainwestować, a po drugie jak już zainwestuje to podpowiada jak ewentualnie ograniczać ryzyko, natomiast niestety najczęściej wygląda to tak, że dbają o tych, od który mają oczywiście prowizję.
Wszystkich, którzy przeczytali ten wywód i są na etapie zastanawiania się nad powierzeniem swoich pieniędzy podobnym firmom radzę poważnie się zastanowić i poczytać trochę o tym w internecie, a przede wszystkim spróbować na chłodno pomyśleć czy warto pakować się w coś takiego. I pamiętać, że "doradca" nie zawsze jest po Twojej stronie tylko po stronie tych co płacą.
Pozdrawiam
Ewa Wileczek / 5.173.111.* / 2016-10-14 14:38
Od wielu lat jestem klientką Szkoły Inwestowania. Mam bardzo profesjonalnego doradcę w Szkole Inwestowania, jestem na + i jestem zadowolona z wyników inwestycji i opieki mojego doradcy. Klientami Szkoły Inwestowania są między innymi milionerzy i multimilionerzy, którzy także są zadowoleni z wyników inwestycji. Ciekawe kto i dlaczego wypisuje te negatywne komentarze o Szkole Inwestowania? Podejrzewam, że to konkurencja Szkoły Inwestowania próbuje im zaszkodzić.
Katarzyna Duda / 46.250.168.* / 2017-01-22 23:05
Ja też inwestuję z nimi i jestem bardzo zadowolona. Podjęłam decyzję po szkoleniu.
szklarek / 2016-10-14 19:01
Analogicznie można 'podejrzewać', że Pani nie jest żadną klientką, tylko przedstawicielką i próbuje 'odszkodzić'.
Ewa Wileczek / 5.173.111.* / 2016-10-14 20:40
Nie, ja pracuję w branży tłumaczeniowej:) Jestem klientką Szkoły Inwestowania i napisałam szczerze co myślę. A tak z ciekawości, kto jest Pana doradcą w Szkole Inwestowania i w jakie instrumenty finansowe Pan zainwestował?
szklarek / 2016-10-15 08:52
Nie mam żadnego doradcy w tej szkole ani nigdzie indziej. Skąd taki pomysł.

Od lat jestem wierny FIO - zrównoważonym. Okresowo dawniej konwertowanym do subfunduszy akcyjnych.
Ewa Wileczek / 5.173.111.* / 2016-10-15 12:00
Rozumiem, czyli sam Pan się szkoli i sam inwestuje. A należy Pan do Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych? Ja należę od wielu lat. A wracając do tematu rozmowy, zauważył Pan, że ludzie, którzy piszą na tym forum (w większości anonimowe nicki, co budzi podejrzenia) nie znają dobrze wszystkich aktualnych, najbardziej zyskownych produktów inwestycyjnych Szkoły Inwestowania, np. produktów inwestycji jednorazowych, inwestycji w fundusze wierzytelności, inwestycji rentierskich, dywidendowych, inwestycji alternatywnych, absolute return & venture capital? Chyba byli kiedyś tylko na jednym szkoleniu otwartym, ale to musiało być bardzo dawno temu. I nie byli chyba ostatnio na bezpłatnych indywidualnych konsultacjach u żadnego profesjonalnego doradcy finansowego. A trzeba umieć sobie wybrać mądrego doradcę! :) To paradoks, że takie nie-doinformowane osoby wypowiadają się tu na forum na temat Szkoły Inwestowania. To widać, że ich wiedza jest znikoma/ fragmentaryczna i nie mają profesjonalnego doradcy. Nie znają nawet aktualnej oferty dla inwestorów.
jaJasia / 5.173.64.* / 2020-12-15 10:26
Szanowna Pani,

Nie trzeba znać wszystkich produktów szkoły inwestowania, żeby moc wyrazić swoją opinie. No i poza tym to chyba od tego są „doradcy”(choć ja preferuje nazywać ich oszuści), żeby doradzili produkt jak najlepszy.

Ja na przykład znam jeden produkt szkoły inwestowania, na który się zdecydowałam i bardzo teraz żałuje, bo pieniądze się po prostu traci. I żadne piękne wyliczenia na spotkaniu przed podpisaniem umowy, żadna kawka i śmieszki nie zmienia tego, że pracownicy szkoły inwestowania to zwykli oszuści.

W trakcie mojej przygody ze szkoła inwestowania zmienił mi się doradca - pani chyba nie wytrzymała takiej pracy - i ja się szczerze nie dziwie, bo sama bym dnia w takiej pracy nie wytrzymała.

Kiedy ja podejmowałam decyzje o współpracy to nie było aż tyle opinii na których mogłabym się wzorować. Teraz są i wierze, że każdy myślący człowiek przynajmniej się zastanowi zanim cokolwiek podpisze z ta szkoła.

Niestety osób oszukanych musi być dużo biorąc pod uwagę jak ta szkoła się rozwija. Bardzo jest to smutne ....
Oszukana894 / 5.173.233.* / 2019-12-11 22:53
Widać, że ta wiadomość napisał ktoś od nich chociażby po dużych literach przy „Szkoła Inwestowania”.

Ja tez się dałam naciągnąć na ich cudowne kalkulacje i wizje biznesu. Kiedy zaczęłam tracić pieniądze, próbowałam się skontaktować z osoba, która mi „sprzedała” ta opcje. Okazało się, że pani nie pracuje, nie może kontaktować się z klientami firmy. I tyle. Dostałam nowego pana, który dzielnie raz do mnie zadzwonił, raz się spotkaliśmy i od tego czasu do teraz (minęły 3 lata) ani razu się do mnie nie odezwał. A to dobry opiekun klienta.... traciłam i traciłam pieniądze, aż zrezygnowałam z usługi, wypłacono mi kwotę pomniejszana o 30% od tego co miałam i odkładam gdzieś indziej, bezpiecznie pieniądze.


Ludzie, nie ma co słuchać tekstów „mądrych”, którzy rzucają profesjonalnymi słowami i próbują omamić. Nie muszę mieć normalnego imienia wpisanego w okienko, żeby być wiarygodna. To życie pisze nam takie scenariusze i prędzej uwierzę człowiekowi, który naprawdę doświadczył niż takiej osobie, która zasłania się mądrymi słówkami. Ja mega żałuje tego, że zaufałam tej kobiecie ze szkoły, bo nie dość, że straciłam pieniądze to jeszcze napsułam sobie nerwów.

Zrobicie jak uważacie, ale lepiej uważać!!!!
fiedorek7 / 185.75.2.* / 2016-04-25 14:45
Osobiście odradzę Szkołę Inwestowania. Obiecywali zyski, obiecywali, że ich algorytm SISI generuje dobre zyski, okazuje się, że po 7 latach lokowania kapitału zgodnie z ich rekomendacjami jestem na minusie. Do tego Skandia pobiera spore prowizje, co sprawia, że lepiej poszukać czegoś innego.
jakub_jagodzinski / 2015-11-06 16:12
Czy ten kurs jest w ogóle coś warty? Bo z doświadczenia wiem, że tego typu kursy, które są darmowe to zwykle "pic na wodę" i niczego mądrego nie wnoszą. Chciałbym jednak poznać czyjąś opinię czy warto lub nie i jak to dokładnie wygląda. Chodzi mi o opinię jakiegoś uczestnika, który przedstawi jak to w praktyce się odbywało, a nie stwierdzenie, że beznadzieja i tyle.
Świadomy_Inwestor / 94.254.129.* / 2015-10-08 21:29
Nawiązałem współpracę ze Szkołą Inwestowania, więc w praktyce wygląda to tak, że jedziemy samochodem i mamy GPS.

GPS= Szkoła Inwestowania i ich strategie, jednak więcej zależy od drogi, pogody, samochodu.
Droga i Pogoda to aktualne zachowania światowych rynków- hossa, bessa, trend boczny czy korekty.
Samochód to inwestycja, którą posiadamy, przy stałej opłacie dycha miesięcznie- administracyjna zupełnie inaczej kształtują się % opłat od systematycznego inwestowania 200 czy 2000zł.

Mam kilka inwestycji- również SISI i jestem na plusie, ale najważniejsze dla mnie jest budowanie kapitału. Teraz jest dużo spadków i dobrze- mając nawet 20% zysku z 10 000zł to tylko 2000zł, czyli 167zł miesięcznie, a jak cykl się odwróci to zyski przy tym samym % będą od większej sumy, czyli większa wartość nominalna :)
Michał z Wrocławia / 89.64.8.* / 2015-09-17 00:40
stanowczo odradzam współpracę z SI. Nie jest to żadna szkoła, niczego nie uczą o rynku i inwestowaniu. Przysyłają marne psełdo rekomendacje które niestety w moim i moich znajomych się nie sprawdzają.

Przykro mi to stwierdzić ale zostałem oszukany :(
andrzej_olek74 / 2015-09-21 15:34
Wszedłem sobie na ich stronę, niby wszystko cacy, rzekłbym nawet, że mnie zachęcili. Ale dużo slysze opinii negatywnych i to mnie blokuje przed zdecydowanie się na szkolenie u nich. Michał z Wrocławia weź proszę w kilku słowach streść w jakim sesnei Cię oszukali?

pozdrawiam, andrzej
Łukasz xx / 185.56.211.* / 2019-06-06 00:19
Potwierdzam wpis Michała oszukali tym że są profesjonalni podpisujesz się że będziesz przez minimum 10 lat wpłacał na konto a oni pomogą tobie te pieniądze inwestować. Wpłacam już ponad 8lat co miesiąc 250zł. uzbierało się można by powiedzieć 24000zł + oczywiście powinien być tu wypracowany zysk. dzięki ich portfelom które mi podsyłają w co inwestować mam dziś 1945zł i dodatkowo dalej musze płacić co miesiąc 250zł bo rozwiązanie oznacza sporą stratę. Nie polecam
do początku nowsze
1 2 3
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy