Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Szpitale muszą żyć na kredyt

Szpitale muszą żyć na kredyt

Money.pl / 2008-03-03 19:03
Komentarze do wiadomości: Szpitale muszą żyć na kredyt.
Wyświetlaj:
anitam / 62.87.131.* / 2008-04-26 14:13
Gdzie są pieniadze ludzi, ktorym co miesiąc Państwo zabiera z pensji Składki zdrowotne, chorobowe, emerytalne i Rentowe. Co miesiąc odciągaja a co z tego ma ta osoba? Ze jak coś jest nie tak z jej zdrowiem to jak nie wyciagnie pieniedzy z portfela i pójdzie prywatnie się leczyc to na wizyte do specjalisty moze się juz nie doczekać!! U lekarza nie byłam od 5 lat niech państwo odda mi te pieniądze to będzie mnie stac na prywatnych lekarzy, a marmurowe ZUSY które budują ,gabinety po 125m2 i ekstra fury które sobie kupują niech kupuja z właśnych pieniedzy a nie zwykłych podatników . Polski nie stać na takie polityczne POKAZÓWKI jak robią NASI POLITYCY Stąd ta bieda w Szpitalach PYTANIE GDZIE SĄ MOJE I LUDZI PIENIADZE?
Dla Szpitali nie ma , dla emerytów nie ma dla rencistów nie ma , dlugi rosną , emeryci i renciści biede klepią Piniądze odciągają ale ich nie widac !
rosa / 2008-03-03 21:43 / Bywalec forum
Mam pewną teorię. Oto ona.
Strajkują lekarze. Dyrektorzy -też lekarze- podpisują z nimi ugody w których zgadzają się na wyższe płace wiedząc, że nie mają na to środków oraz, że zaraz inni będą strajkowali.
Szpitale popadją w większe długi i nie płacą wynagrodzeń lekarzom i innym pracownikom. Pojawiają się głosy aby za długi jakie mają szpitale względem pracowników dać im akcje. W taki oto sposób lekarze chcą sprywatyzować służbę zdrowia.
Zaraz na tym forum pojawią sie głosy, że konkurencja wszystko załatwi a prywatne szpitale będą lepiej, efektywniej zarządzane a ich długi znikną. A konkurencja spowoduje obniżenie cen usług medycznych. Właśnie wróciłem od dentysty i stwierdziłem , że w ciągu roku ceny tych usług wzrosły o prawie 30%. Jak wiemy w tej dziedzinie medycyny jest duża konkurencja i podaż usług. Czy przypadkiem nie ma tu zmowy cenowej? Czy po sprywatyzowaniu innych usług medycznych ceny nie będą podobnie rosły? Czy dostęp do tych usług będzie lepszy?
Takie pytania pojawiły mi się siedzącemu z bolącym zębem przy kompie.
man13 / 2008-03-03 23:19 / Tysiącznik na forum
Masz racje ze cena bedace na obecnym poziomie beda rosly i mowienie o spadku cen uslug medycznych to brednie. Jednak warto zastanowic sie czy aby, dzialajacy tak jak dziala obecnie, system opieki medycznej moze przetrwac bez wymuszanych przez lekarzy pielegniarki zmian? Poza granicami naszego kraju lekarze i pielegniarki zarabiaja kilka do kilkudziesieciu razy wiecej. Ta sytuacji wymusi odejscie z naszego kraju kadr i spowoduje ze mowe kadry, ksztalcone obecnie, zrobia to samo. W tej sytuacji mowienie ze reforma bez podwyzek wynagrodzen ma szanse poprawic sytuacje pacjenta jest bezpodstawne i smieszne. Ten poziom indoktrynacji spoleczenstwa swiadczy o braku odpowiedzialnosci reformatorow i niewielkim pojeciu o dzialaniu systemu opieki medycznej opartego na NFZ spoleczenstwie.
arch / 2008-03-03 19:03 / Tysiącznik na forum
Kłamstwo - !

Picheta

"Picheta były poseł , PO przyjaciel łapówkarskiej Sawickiej
-został dyrektorem szpitala w Myszkowie "

który za 2007 rok ma ok. 4,4 mln zysku.

http://miasta.gazeta.pl/czestochowa/1,48725,4902174.html
cały artykuł GW dot częstochowski 2008-02-05,
................ / 89.76.137.* / 2008-03-03 20:38
W rok 2007 to już przeszłość. 1 stycznie 2008 roku w życie weszła dyrektywa dotycząca czasu pracy lekarzy. Rząd umył ręce i zrzucił ten problem na dyrektorów szpitali. A 1 stycznia nie będzie gdzie ewakuować chorych - nadgodziny rozliczane są kwartalnie i 1 stycznia okaże się, że większość lekarzy wykorzystała już nadgodziny za cały rok.
................ / 89.76.137.* / 2008-03-03 20:35
Szpital szpitalowi nie równy. W każdym szpitalu wykonuje się inne procedury - część (te tanie) są normalnie finansowane przez NFZ, a inne (te drogie) są w zdecydowanej większość niedofinansowane.

Najnowsze wpisy