Forum Forum prawnePracy

Szukam adwokata ws. mobbingu i włamań do komputera firmowego

Szukam adwokata ws. mobbingu i włamań do komputera firmowego

Mobbingowana / 2015-06-12 21:43
Witam,

Szukam adwokata w zakresie prawa pracy, który pomoże mi uzyskać odszkodowanie od pracodawcy za uszczerbek na zdrowiu psychicznym i fizycznym (tachykardia) w wyniku mobbingu. W marcu 2013 r. koleżanka zza biurka dokonała ingerencji w mój komputer poprzez zmianę części dokumentu podczas mojej kilkuminutowej nieobecności w pokoju. Zgłosiłam to ustnie zwierzchnikom, prosząc o przesadzenie lub monitoring pokoju (już przed tym faktem stała się dla mnie wroga, przestała przyjmować pracę, którą dotychczas wykonywałyśmy po połowie itp.). Nikt z przełożonych nie zareagował, a moja skarga poskutkowała przyłączeniem się do mobbingu mojego kierownika. Sprawa była zgłoszona w 2014 r. podczas mojego kilkumiesięcznego zwolnienia lekarskiego na tutejszą Policję, jednak umorzono ją (mój mobber - kierownik działu, w którym pracuję miał tu znajomości, a ponadto na KP pracuje osoba o tym samym nazwisku). Po powrocie do pracy mobber, pod którego nadal podlegałam ustnie nałożył na mnie więcej obowiązków i wezwał mnie do gabinetu Dyrektora, abym tłumaczyła się czemu był wzywany wraz z koleżanką na Policję. W tym roku doszły również nowe okoliczności tj. włamania do mojego komputera przez sieć wewnętrzną i zdalne kasowanie efektów mojej pracy (zgłoszone pracodawcy na piśmie z prośbą o raport kto to robi - bez odzewu). Od tego momentu zaczęłam być w pracy traktowana jak intruz przez Dział Informatyki, który blokował mi dostęp do komputerów współpracowników, podczas gdy na moim komputerze dokonywano kolejnych zabezpieczeń, a ja musiałam w "normalnym" trybie wykonywać pracę, zlecaną przez Kierownictwo mojego działu (bez komputera się jest to niewykonalne). Współpracownicy, z którymi przez 7 lat pracy utrzymywałam pozytywne relacje także z niewiadomych mi przyczyn zmienili swój stosunek do mojej osoby. Miałam plany życiowe związane z kontynuacją nauki na studiach doktoranckich, na które się zapisałam, jednak kierownictwo nie wyraziło zgody na udzielenie mi dnia wolnego na udział w zajęciach, który chciałam odpracowywać w formie nadgodzin - bez dodatkowej odpłatności (inni pracownicy mogą zostawać na nadgodziny).
Obecnie jestem na zwolnieniu lekarskim, już dwukrotnie byłam telefonicznie wzywana do pracy - odmówiłam. Chcę pozwać swego pracodawcę. Zwolnienie mam od lekarza psychiatry. Byłam również u kardiologa, który przepisał mi leki uspokajające, a także obniżające ciśnienie i normujące pracę serca.
Nie wiem jednak o jakiego rzędu odszkodowanie można się ubiegać z tego tytułu. Moje zdrowie zostało nadszarpnięte do tego stopnia, że dwukrotnie w krótkim czasie było u mnie pogotowie z powodu bólu w klatce piersiowej i nadciśnienia, a mam 12-letnie dziecko na wychowaniu, jestem po rozwodzie i spłacam kredyt hipoteczny. W takich warunkach nie da się pracować, a jest to moje
jedyne źródło dochodu.
Państwowa Inspekcja Pracy, do której zwróciłam się o pomoc nie chce zająć się sprawą, odsyłając mnie do lokalnego Stowarzyszenia Antymobbingowego i na Policję, motywując że włamanie do komputera firmowego jest ścigane z kk. Sprawę zgłosiłam do lokalnej Prokuratury.

Szukam prawnika w zakresie prawa pracy, który podjąłby się reprezentowania mnie przed Sądem Pracy. Osoby zainteresowane proszę o kontakt e-mail: mobingowana@op.pl.
Wyświetlaj:
976897 / 45.41.136.* / 2020-03-05 12:19
Zadzwoń do Chróścielewskiego na pewno ci pomoże
anna a / 87.239.222.* / 2020-02-27 20:34
bardzo dobry prawnik to Tomasz Tomaszczyk z kancelarii JST, dane kontaktowe i kilka słów o nim można znaleźć pod tym linkiem https://jstkancelaria.pl/tomasz-tomaszczyk/
krolewna6666 / 2020-01-30 21:21
Najlepszy jest adwokat WAWRZYNIEC CHRÓŚCIELEWSKI. Sprawy które mi prowadził wygrał. Podrzucam namiar 666600773. POLECAM!
annnaak / 87.239.222.* / 2020-01-30 21:02
jak najbardziej zgadzam się z przedmówcami i polecam Tomasza Tomaszczyka, specjalizuje się w prawie pracy i sprawy o mobbing są dla niego codziennością
LilkaDU / 185.157.14.* / 2020-01-12 13:49
Jeśli chodzi o prawo pracy to na pewni świetnym specjalistą w tej dziedzinie jest Pan Tomaszczyk z kancelarii JST. Często prowadzi takie sprawy i cieszy się skutecznością więc myślę, że warto spróbować.
Ilona480 / 87.239.222.* / 2019-12-21 18:49
myślę że adwokat Tomasz Tomaszczyk będzie dobrym kontaktem w tej sprawie, zajmuje się prawem pracy więc tego typu sprawy są dla niego codziennością, zbieraj dowody i się do niego zgłoś!
EmilkaOsiadacz / 5.173.200.* / 2019-12-01 18:52
Słuchaj, to jest naprawdę poważna sprawa i od tego nie możesz wziąć byle kogo. Swoją drogą bardzo współczuję i mama nadzieje, że w przyszłości nie trafisz na takiego pracodawcę więcej :( Byłam w podobnej sytuacji jak Ty i też musiałam się leczyć, do tej pory wzdrygam się na samą myśl. Jeszcze Twoja sytuacja rodzinna w ogóle nie pomaga... Bardzo chciałabym Ci pomóc. Skontaktuj się z mecenas Moniką Teller, ona specjalizuje się w prawie pracy i jest naprawdę dobra, a przede wszystkim wyrozumiała. Opowiesz jej ze szczegółami jak wyglądała sytuacja, a jestem pewna, że będzie o Ciebie walczyć z całej siły. Mi pomogła bardzo, nie tylko prawnie, ale i rozmowa z nią uświadomiła mi wiele rzeczy. Trzymaj się!
tomasz694 / 87.239.222.* / 2019-11-29 21:18
polecam adwokata Tomasza Tomaszczyka z kancelarii JST, prawo pracy to jego specjalizacja, więc mobbing to coś z czym ma często do czynienia
KaLipka / 185.157.12.* / 2019-10-12 19:21
Zazwyczaj takie sprawy są bardzo trudne, ale nie znaczy to oczywiście, że nie można ich wygrać. Wiem, że na pewno świetnym specjalistą od prawa pracy jest Pan Tomasz Tomaszczyk, doświadczony, z ogromną wiedzą i zaangażowany. Na pewno chętnie podejmie się takiej sprawy.
Katarinn_74 / 79.191.98.* / 2019-09-24 10:04
A myślałaś o zgłoszeniu się do Mecenasa Kotłowskiego? Wiem, że ma duży autorytet. Być może jest to osoba, która mogłaby Ci pomóc. Trzymam kciuki.

Najnowsze wpisy