Forum Forum dla firmKsięgowość

Szukam biura rachunkowego - na co zwrócić uwagę?

Szukam biura rachunkowego - na co zwrócić uwagę?

slawekw1 / 2011-03-30 15:54
mam pytanie na co zwrócić uwagę przy wyborze takiej firmy? jakieś dobre praktyki z doświadczenia mile widziane, gdzie szukaliście?
Wyświetlaj:
Mietek72 / 89.65.216.* / 2016-03-03 22:43
Najlepiej to tak jak pisali poprzednicy - zdać się na opinie znajomych i kontrahentów. Nie jest istotny staż biura, a ludzi, którzy je prowadzą. Duże biura wcale nie są fajne, bo małych klientów najzwyczajniej mają w d... Znajoma prowadzi biuro i już kilka razy sprzątała po takich "renomowanych" biurach, gdzie jest dobry w podatkach właściciel, obsługujący 2-3 kluczowych klientów, a resztę obsługują pracownicy - często ludzie z przypadku.
adam876574 / 2016-02-29 17:13
Najlepiej to w ogóle brać takie biuro z polecenia. Jak nie to przeczytać na jego temat opinie w internecie (tylko tu z rozsądkiem). Sprawdzić na stronie czy niech powiedzą z jakimi klientami wcześniej współpracowali.
magdakax / 2016-02-08 11:12
opinie w internecie - na forach, w mediach społecznościowych. Warto poradzić się też znajomych
Kollor / 109.173.156.* / 2016-02-08 10:12
Ja zwracam uwagę przede wszystkim na czas istnienia firmy na rynku, sprawdzam w KRS i czytam opinie w sieci a najlepiej pytam znajomych.
Rafał 2016 / 217.168.137.* / 2016-02-01 18:33
Pierwsze pytanie jakie warto sobie postawić to czy biuro ma TYLKO liczyć podatki i ew. ZUS czy coś jeszcze. Po drugie warto mieć w ręku więcej ofert niż jedną aby zobaczyć poziom usług i cen w zakresie naszych potrzeb. Oferty możemy zdobyć na portalach np. ksiegowynastart.pl czy innych podobnych. Dobry księgowy pomaga przedsiębiorcy a nie tylko chroni go przed urzędem skarbowym.
Ksawery57 / 217.99.203.* / 2015-09-18 14:53
Czym się kierować? Z pewnością postaw na doświadczenie. Im większe tym bardziej będą w stanie Ci pomóc. Warto też zwrócić uwagę na opinie o danym biurze rachunkowym.
nichal / 94.254.145.* / 2015-02-18 15:52
Ostatnio to mi się zdarzyło korzystać z usług biura A&P Con – www.ap-con.pl . Z tego co słyszałem obsługują sporo mniejszych i większych firm w mieście. Solidni, zawsze przygotowani, trzymają się terminów.
Ekoconsultant / 195.234.8.* / 2014-05-27 15:13
Wybierając biuro rachunkowe warto zwrócić uwagę na doświadczenie, pozycje na rynku, opinie.
Lepiej postawić na to, które jest sprawdzone niż nowopowstałe o którym nic nie wiemy.

elżbietaa / 87.205.154.* / 2014-05-26 21:32
miałam "przyjemność" współpracować z 4 biurami rachunkowymi w gdańsku. W dwóch przypadkach były to po prostu panie, które zajmowały się tym w domu, później zdecydowałam się na biura z prawdziwego zdarzenia. Nie będę rzucać nazwiskami, nie chcę nikomu robić kłopotów, natomiast najadłam się sporo nerwów. właśnie na jakimś forum wyczytałam o warszawskim biurze- taniarachunkowosc.pl. W KOŃCU mam świety spokój, ogarnęli bałagan w dokumentacji. Byłam sceptyczna, ze względu na odległość, ale okazało się ze to żaden problem. Za usługę płacę mniej niż w poprzednich, gdańskich biurach.
anna109 / 2014-04-29 10:30
Polecenia - bardzo przydatne, bo najbardziej wiarygodne są opinie zaufanych osób. A oprócz tego warto iść i porozmawiać z właścicielem czy pracownikami potencjalnego biura, zobaczyć z kim by się współpracowało.
trzeba oczywiście zapoznać się z ofertą i zapytać czy nie mają dla klientów dodatkowych możliwości - my mamy np. aplikację Saldeo dla księgowości, która pozwala na stały dostęp do rozliczeń księgowych (ważne zwłaszcza dla tych, którzy chcą być zawsze na bieżąco), program do wystawiania faktur i elektroniczne archiwum dokumentów, pomaga w kontrolowaniu płatności i ułatwia różne analizy. Saldeo to naprawdę bardzo fajny program i dla księgowego, i dla przedsiębiorcy.
marianpol / 83.29.23.* / 2014-03-22 00:57
Jeśli szukasz biura księgowego, zwróć uwagę na opinie. Jak masz już jakieś na oku, popytaj o nie na forum. Zadbaj o to, żebyś mógł łatwo się z nim skontaktować (nie czekał tygodniami na wolny termin żeby dostarczyć dokumenty, albo żeby przygotowano Ci rozliczenie, które chciałeś mieć na wczoraj). Osobiście polecam wszystkie biura księgowe współpracujące w ramach księgowości hybrydowej z szybkafaktura.pl. Jest ich bardzo dużo w Warszawie. Główne zalety takiego rozwiązania to niższa cena i stały dostęp do danych.
Marek768 / 95.40.227.* / 2014-01-21 15:08
Poczta pantoflowa w tym wypadku jest najlepszym doradcą. Mi znajomy polecił łódzkie biuro Duet. Nie miał żadnych problemów z finansami, więc mu zaufałem i nie żałuję. Księgowe są kompetentne i dokładne. Zawsze mi cierpliwie tłumaczą co z czego i dlaczego.
Alina482 / 193.239.100.* / 2013-10-24 21:45
Najlepiej zapytać jakiejś sympatycznej urzędniczki w skarbówce (jeżeli na taką natrafimy), czy nie ma problemów z danym biurem z którym chcemy zawrzeć współpracę. Oni najlepiej wiedzą :) Przynajmniej w moim US chętnie udzielają takich informacji...
wersik / 89.72.186.* / 2013-06-17 18:19
Przede wszystkim na to czy masz kogoś ze znajoomych kto z takim biurem pracował. Akurat poczta pantoflowa jest najlepszym sposobem:). Wiadomo liczą sie też ceny i nie ukrywajmy, że właśnie to z wielu z nas bierze jako kryterium nr 1.
agnieszka_1989 / 2013-06-07 02:37
Cześć, ja korzystam z usług http://biurorachunkowekrakow.biz/oferta i bardzo sobie tę współpracę cenię, ponieważ żadne wyliczenia mnie nie obchodzą, żadne papiery pracowników, wszystko za mnie oni załatwiają i mi to pasuje, bo ja nie mam głowy do tego!

Najnowsze wpisy