Forum Forum podatkowePIT

szukam kogoś,kto pomoże mi w rozliczeniach podatku z zagranicy

szukam kogoś,kto pomoże mi w rozliczeniach podatku z zagranicy

pułkownik / 87.99.53.* / 2011-07-29 17:29
Witam.Szukam kompetentnej osoby mogącej doradzić, i wiedzącej jak przeprowadzić rozliczenie podatku z zagranicy (Dania),chodzi konkretnie o zwrot podatku z tego kraju,który otrzymałem,a o który upomina się teraz US,twierdząc,że nie jest objęty ulgą abolicyjną.Jeśli ktoś wie,jak przeprowadzić rozliczenie w tej sytuacji,by uniknąc wpłacania zwrotu z podatku z zagranicy do naszego fiskusa,proszę o propozycje.
Wyświetlaj:
belladonna / 2011-07-29 20:41 / Tysiącznik profesjonalny
Ulga abolicyjna miała zniwelować różnicę miedzy metodami... niestety zapomnieli o jednej rzeczy, ze przed zastosowaniem ulgi przepisy nakładają konieczność odliczenia podatku zagranicznego, wiec jak się postaramy o jego zwrot, to w roku zwrotu musimy doliczyć w PIT podatek w wysokości odliczanej w PIT (bo doliczamy to co odliczaliśmy, a nie cały zwrot). Reasumując, jak odliczyliśmy podatek zagraniczny w pełnej wysokości (ewentualnego później zwrotu), to staranie się o jego zwrot w Belgii, to nic innego jak "wyciągniecie" podatku z jednego państwa celem wpłaty w drugim państwie :)
belladonna / 2011-07-29 20:42 / Tysiącznik profesjonalny
skąd mi się ta Belgia wzięła to nie wiem (chyba z tego, ze do niej też stosujemy tę samą metodę)... miało być Danii :-))
pułkownik / 87.99.53.* / 2011-07-29 21:04
no właśnie zapomnieli..i co teraz,my od proporcjonalnych odliczeń mamy teraz płacić,gdy koledzy od wyłączeń z progresją,będą się cieszyć w pełni otrzymanym zwrotem.Przychodzi Ci do głowy belladonno,jakiśs pomysł,by tego uniknąć ?
pułkownik / 87.99.53.* / 2011-07-29 21:10
dodam jeszcze,że nie składałem zeznania za 2008r,(nie odliczałem podatku zagranicznego)mimo obowiązku,zrobię to w najbliższych dniach,więc teoretycznie mam może jeszcze jakieś pole manewru,by uniknąć wpłaty - mojego zwrotu podatku
belladonna / 2011-07-30 08:47 / Tysiącznik profesjonalny
W PL w trakcie roku wpłacane są zaliczki na podatek, a tzw podatek należny wychodzi dopiero w PIT rocznym.
I teraz tak teoretycznie... w PIT/ZG jest "podatek zapłacony za granicą"... jeśli dzisiaj składasz PIT za 2008, a podatek zwrócili to na dobrą sprawę, w tej rubryce powinno być zero, bo podatek za granicą w konsekwencji zapłacony nie był, a wówczas ulga abolicyjna się zwiększy... no ale pisze teoretycznie, bo w sumie kwestia będzie taka, ze w PIT za 2008 wpisujemy zagadnienia dochodu za 2008, czyli w tymże okresie podatek zapłacony był za granicą... myślę, że takie stanowisko by było, aczkolwiek czy słuszne nie wiem, bo w PL w trakcie roku są zaliczki, a dopiero z zeznania rocznego wychodzi podatek należny :)

Najnowsze wpisy