szukam porady

,ik / 213.238.112.* / 2007-11-27 22:39
włożyłem w fundusze akcji na początku lipca ok 10 000zł. zaden ze mnie inwestor, chciałym tylko gdzieś ulokować kasę. Przez najbliższy rok nie potrzebuję tych pieniędzy. Prosiłbym o poradę co więc robić. Nie panikuję widząc czerwone wykresy, ale czy to już czas żeby pozbyć się tego co mam i przęłknąc straty, czy jest jeszcze szansa na odrobienie, nawet w perspektywie kilkunastomiesięcznej.
Proszę o konstruktywne porady, za ktore z góry dziękuję.
Pozdrowienia
Wyświetlaj:
miki3d / 2007-11-28 00:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Generalnie nie powinno się dokonywać wypłat przy stratach, o ile nie jest to niezbędne. Jednak jeśli portfel funduszy jest źle dobrany, to zawsze jest dobry moment, aby go przemodelować.
Bartosz Milewski / 2007-11-27 23:16 / Bywalec forum
Od lipca mineły 4 miesiące , więc skoro nie paniekujesz, to chyba jesteś świadomy że inwestycji w fundusze akcyjne nie mozna opierać na takim okresie, poczekaj spokojnie. Fundusze akcji równie szybko zarabiają co i tracą, trzeba być tego świadomym, lecz tak naprawdę jak byś zadał pytanie tutaj w lipcu : "w co wejść na rok?" nikt by tobie nie doradził funduszy akcyjnych.
Ja na twoim miejscu nie wyjmowałbym kasy, lecz nie jestem , więc decyzja nalezy do ciebie, ale skoro tobie nie potrzebne te pieniądze po co wyjmować?
ben777 / 2007-11-28 01:06
Jak wyjmiesz to stracisz nawet akcyjny nie będzie wiecznie na stratach z tego co widzę to wszyscy się przyczali
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy