Forum Forum prawneKarne

Szukam pracy ale byłem karany. Proszę o pomoc w problemie zaswiadczenia o niekaralnmości

Szukam pracy ale byłem karany. Proszę o pomoc w problemie zaswiadczenia o niekaralnmości

Tadzik81 / 78.8.10.* / 2008-06-28 19:39
Witam wszystkich. Chce znalezc pracę ale w wyniku młodzienczej wyobrazni byłem karany. Chciałbym wiedzieć po jakim okresie w moim zaswiadczeniu o niekaralnmości nie będzie o tym nic mowy (chodzi o zatarcie przestępstwa). I czy mozna to jakoś przyspieszyć (gdzie sie składa jakieś podania). Byłem skazany z artykułu 116 i118 (prawa autorskie-kopiowanie płytek z grami) na rok w zawieszeniu na 2 + grzywna (już zapłacona). Wyrok zapadł w czerwcu 2006 wieć juz zawiasy tez mineły.
Proszę o pomoc będę bardzo wdzięczny
Wyświetlaj:
Haś / 2008-06-29 12:20
warunkowe zawieszenie wykonania kary, art. 76 kk przewiduje, że skazanie ulega zatarciu z mocy prawa z upływem 6 miesięcy od zakończenia okresu próby. Orzeczono grzywnę, zatarcie skazania nie może nastąpić przed ich wykonaniem, darowaniem albo przedawnieniem ich wykonania. Zatarcie skazania - uznanie, że osoba skazana po upływie określonego upływu czasu traktowana jest tak jakby nigdy nie była skazana. Może wówczas wypełniając np. kwestionariusze przy staraniu się o pracę oświadczyć, że nie była karany. Spoko. Pisz nie winny./ hyhy, nie karany/
Tadzik81 / 78.8.129.* / 2008-06-30 19:35
Wielkie dzięki za info...ale czy mnie nie obowiązuje 5 lat i wtedy przstepstwo ulega zatrciu

Najnowsze wpisy