Forum Forum prawneCywilne

Szukam prawnika z Warszawy, problem z najemcą oszustem

Szukam prawnika z Warszawy, problem z najemcą oszustem

adriannamaletka / 46.21.213.* / 2018-11-06 12:24
Chciałabym prosić o polecenie adwokata z Warszawy. Oszukał mnie najemca pokoju (kobieta podpisała umowę, miała się wprowadzić w późniejszym terminie i pokoło 2 tygodnie po tym terminie poinformowała smsem, że znalazła inny pokój i rezygnuje). Uważam, że podpis na umowi był wiążący, a ja miesiąc trzymałam mieszkanie puste, podpisałyśmy umowę we wrześniu, miała się wprowadzić w połowie paźddziernika. Chciałabym zasięgnąć porady, co zrobić w takim wypadku i jak mogę walczyć o jakieś zadośćuczynienie. Będę wdzięczna za namiary adwokatów z Warszawy lub też jakieś podpowiedzi jak się teraz zachować.
Wyświetlaj:
adriannamaletka / 46.21.213.* / 2019-03-08 12:09

Jak sprawa się skończyła???


Dla mnie dobrze, jedynie Pani która "zrezygnowała" z wynajmu nie była zdowolona z przebiegu sytuacji ;) Niepotrzebne to całe zdarzenie, ale trafiłam na dobrego prawnika i odzyskalam, co mi się należy. Na tym w sumie mi zależało :)
adriannamaletka / 46.21.213.* / 2018-11-09 14:59
Prolos, ale za cały okres czasu czy tylko za np miesiąc? Jak naliczyć sobie kwotę tego odszkodowania?
prosol / 176.221.122.* / 2018-11-07 13:30
Wg mnie sprawa do sądu, wydaje mi się, że możesz się normalnie ubiegać o odszkodowanie od tej kobiety.
prosol / 46.21.213.* / 2018-11-12 10:38
Szczerze mówiąc, to nie wiem za bardzo. Według mnie umowa taka zawarta na pewnien okre czasu jest wiążąca jak piszesz i bez klauzuli o wcześniejszym wypowiedzeniu, najemca nie może ani jej wypowiedzieć, ani tym bardziej o tak o się wyprowadzić. Ale za jaki okres czasu liczyć takie odszkodowanie, to już nie wiem.
Pamela N. / 46.21.213.* / 2019-03-01 16:05
Mam podobny problem, najemca chce się wyprowadzić z mieszkania bez konsekwencji i coś mi wymyśla, że nie mam prawa mu zabronić. Zabraniać pewnie że nie mam prawa, ale umowa to umowa. Jak sprawa się skończyła???

Najnowsze wpisy