Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Szukanie pracy w Polsce nie jest łatwe. Pracodawcy nie szanują kandydatów

Szukanie pracy w Polsce nie jest łatwe. Pracodawcy nie szanują kandydatów

Wyświetlaj:
hatakar / 212.96.244.* / 2017-12-21 09:07
Ogólnie rynek daje ogromne możliwości zmiany pracy na lepszą, albo w ogóle jej znalezienia. Rozmawiajcie z EuroKadrą, to agencja pracy. O ile tylko wam zależy na zatrudnieniu, to je dostaniecie z dnia na dzień. A na jakich to będzie warunkach, to już zupełnie inna kwestia. Etaty na pewno będą.
kdjfkdkdf / 83.9.127.* / 2015-06-16 17:03
to jest tak że że że.
rolnik dostaje dotacje
firmy będą w razie upadku wspierane

a bezrobotny nigdy nie dostał nic i nigdy nic nie dostanie. może jedynie dostać niewolnicą pracę, ale ciężko nawet o taką pracę niewolniczą nawet

ten co dostał od świata ziemię i firmę, dalej coś dostaje, a ten co nie dostał od świata nic, jest traktowany jak śmieć

żądam odszkodowania za brak pracy, albo tych pracujących niech wywalą a mnie przyjmą, bo mi się tak samo należy. a nie że baba na rencie już 5 lat siedzi i pracuje zamiast mnie
żużla 1958 / 94.254.193.* / 2015-06-17 09:07
Żądam aby renciści i emeryci otrzymywali realne renty i emerytury wtedy młodzi pracownicy otrzymają zatrudnienie. I starsi co muszą pracować do 67 tez. Nie tylko baby. Zatrudniający wola rencistów bo obniżają sobie koszty zatrudnienia w tym chorym kraju. Polak niestety Polakowi wilkiem.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
jfdkdfi / 83.9.127.* / 2015-06-17 11:49
emeryci dostają jakiś pieniądz, a bezrobotny nic. więc na litość boską niech odejdą
E TAM / 93.89.197.* / 2015-06-16 12:18
Nikt oprócz ludzi poszukujących pracy nie zna tego problemu. W PUP wszystkich bym zwolnił i pozbawił prawa do zasiłku a po dwóch latach jeśliby nie znaleźli pracy zatrudnił bo by rozumieli problem, teraz jest tak że jak się kończy zasiłek to wszelkimi sposobami starają się aby skreślić z listy bezrobotnych bo im statystyki psują. Skierowania dawane są do pracy bez brania pod uwagę wieku poszukującego pracy, przy 59 latach kobiety proponuje się dwuzmianowość do 24 godziny a pracodawca oczekuje jeszcze nadgodzin za psie pieniądze i tak potrzebuje ludzi do pracy że przy rezygnacji poszukującego wpisuje odmówił pracy co wiąże się z utratą statusu bezrobotnego. Czy to nie jest forma niewolnictwa ja uważam że jest.
Marcin 565 / 82.145.220.* / 2015-06-16 09:54
brak wydajnosci to mit chetnie przytaczany zeby malo placic. problemem jest calkowity brak organizacji pracy. brak wyznaczonego zakresu obowiazkow tak po trochu robimy wszystko w firmie i nic dziwnego ze na swoje obowiazki nie starcza czasu
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Wa406 / 5.172.247.* / 2015-06-16 11:47
Tak, zgoda niska wydajność pracy w Polsce wynika głównie ze złej organizacji pracy oraz niskiego poziomu technologicznego. Bo nawet coraz szybsze wbijanie gwoździ przy pomocy starego młotka gdy gwoździe nie są dostarczane na czas nie będzie konkurencyjne wobec robiącego to automatu. Dlatego dziwią mnie wypowiedzi wielu pracodawców narzekających na niską wydajność . Podczas gdy to właśnie oni w głównej mierze są za nią odpowiedzialni.
kjdfkkdfkd / 83.9.127.* / 2015-06-17 11:24
to zależy jaki zawód. bo urzędnikowi w gminie to jakoś się nie spieszy. nauczyciel znowu zada uczniom coś zamiast tłumaczyć a sam pije kawkę,
a piekarnia musi wypiec tyle chleba ile brak

a tu są różnorakie zawody. lepsza zrzutka z budżetu i wspólna wielka firma, niż te małe firmy, które płacą niewolniczy pieniądz
tedek / 83.15.123.* / 2015-06-16 09:08
Zwykły pracownik w Polsce postrzegany jest jak szmata do podłogi a z poziomem podłogi się nie dyskutuje tylko wymaga. Nie dziwię się młodzieży że opuszcza ten piękny kraj i zamiast szmatą woli być np. zmywakiem ale za godne pieniądze
Tomek186 / 176.241.241.* / 2015-06-16 09:02
Mam doświadczenia z obu stron. Jako pracodawca miałem umówione spotkania z pracownikami i były takie dni,że na 8 godzin umówionych spotkań nikt nie przyszedł. Jeżeli dobrze pamiętam były 3. Ogłoszenia w gazecie,portale internetowe,znajomi nikt,cisza. Był jeden dzień,że umówiłem 24 osoby. Przyszło 11. Nadawała się jedna osoba,która niestety nie wykazywała zainteresowania pracą. Ręce opadają. Wydawało mi się,że skoro brakuje pracowników to sam znajdę pracę bardzo szybko. Nic bardziej mylnego. Od 2,5 miesiąca szukam zatrudnienia i owszem mam propozycje,ale tylko od sprzedaży energii i gazu,bądź od firm pracujących na zasadzie piramidy. Po jednej z rozmów miałem wrażenie,że mam pracę. Mieli się odezwać na drugi dzień. Cisza. Po tygodniu przesyłają mi materiały do nauki bez żadnego wyjaśnienia czy mam pracę,do kiedy ogarnąć materiał? Co o tym myśleć. Ręce opadają
Bogdan56_Ch / 94.251.218.* / 2015-06-16 08:18
Dzieci polityków nie mają jakość problemów ze znalezieniem miłej i popłatnej pracy. Nie ma to jak plecy i poparcie.
kjidfidfdf / 83.9.127.* / 2015-06-17 11:28
ty żeby coś zbudować dla państwa, żeby państwo miało dochody musisz zaczynać od niewoli, a taki dzieciak polityka od najwyższego stanowiska. możesz skończyć lepszą szkołę, ale i tak musisz się godzić na wszystko, nawet na "łopatę"
Niepełnosprawny. / 88.156.50.* / 2015-06-16 08:12
Jeżeli jesteś z Harcerzem z P.S.L. masz pracę ! Zatrudni ciebie Harcerka Prezes P.F.R.O.N. to znaczy Prywatny Folwark Rolników Otumaniania Niepełnosprawnych. A jest jeden warunek musisz gnębić niepełnosprawnych ,nie informować jakie mają prawa ,nie odpowiadać na skargi .Ale masz obowiązek udzielenia rady i pomocy ich oprawców czyli Pracodawców Polskich Obozów Pracy Dla Pracowników Niepełnosprawnych. W tedy będziesz dobrym Harcerzem Pani Prezes Teresy Hernik !
gosia samosia / 91.235.195.* / 2015-06-16 07:25
No jeszcze jak się posiada "plecy"
no no / 95.49.144.* / 2015-06-16 01:19
Co oni robia tyle godz..w urzedach skoro pracy nie ma kto to placi parkingi prywata ochrona w zus i tak morzna mnorzyc kto to pokrywa pracodawca no no
no no / 95.49.144.* / 2015-06-16 01:09
PRACODAWCA I URZEDY A RESZTA TO SMIECIE TAK SIE MA
Slawas00 / 83.25.149.* / 2015-06-16 00:32
Bzdura praca jest a właściwie wolontariat pracowniczy! Sam szukałem i obecnie szukam pracy zawsze ją dostawałem mam doświadczenie i jestem dobry w tym co robię, staram sie nie wyjechać za granicę , ale moja cierpliwość się kończy. mam dużo propozycji ale co z tego za 2000 lub 2300pln w moim zawodzie za granicą płacą od 3000 do nawet 10000€, tylko że ja nie chcę wyjeżdżać chcę żyć tu normalnie czy to coś złego? 4000PLN to mi wystarczy to nie jest aż tak dużo. Tylko kogo w tym kraju to obchodzi? jak pojawi się ktoś kto chce to zmienić to 70% ludzi uważa go za debila, ciągle boimy się zmian czegoś nowego czegoś co może to zmienić, sami traktujemy się jak debili i dlatego tak mamy. Polska to potężny kraj z dużymi możliwościami ale ci co rządzą to ludzie którzy biorą wszystko dla siebie a my mamy tylko ochłapy. Urzędasy robią wszystko przeciwko ludziom a powinno być inaczej! tylko co my możemy jak ktoś się wychyli to zniszczą . wchodząc do urzędy jesteś z góry traktowany jak złodziej i bandyta , więc co robisz ? stajesz się nim żeby też mieć coś dla siebie. i tak koło się zamyka . nie wiem czy dla nas jest jeszcze ratunek, może kiedyś to wszystko się zmienii , szkoda tylko że my tego nie dożyjemy amen.
do początku nowsze
1 2 3 4

Najnowsze wpisy