Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Szwajcaria powróci do obrony kursu franka?

Szwajcaria powróci do obrony kursu franka?

Money.pl / 2015-01-15 20:27
Komentarze do wiadomości: Szwajcaria powróci do obrony kursu franka?.
Wyświetlaj:
tolek b / 79.185.0.* / 2015-01-17 22:16
od wczoraj frank jest masowo wymieniany na euro i poleci na pysk
kokos332 / 31.174.85.* / 2015-01-17 12:58
Najbardziej troszczą się o gospodarkę Szwajcarów polscy kredytobiorcy :) Oni sobie poradzą bez waszych rad bankruci
Ważniak / 217.99.210.* / 2015-01-16 10:44
Według mnie prawo bankowe powinno być zmienione i kredyty w walucie obcej powinny być obsługiwane przez banki należące do kraju do którego obca waluta należy za zerową prowizją pośredniczących banków polskich stosujących się do polityki obcego Banku Centralnego(emitenta waluty obcej), które obecnie nie wprowadzają polityki Banku Centralnego obcej waluty i nie uwzględniają minusowego oprocentowania, które Bank Centralny obcej waluty wprowadza, Tym samym kreując kurs waluty w nie korzystny sposób dla siebie poprzez osłabianie kredytobiorcy i jego zdolności kredytowej.
pierwszoklasista / 83.0.246.* / 2015-01-16 08:52
czy 2,5 mld zł w ciągu roku wycofane z rynku polskiego będzie miało na niego duży wpływ?
mam to gdzieś / 164.127.89.* / 2015-01-16 01:20
Nie rozumiem zupełnie tej nagonki na Szwajcarów.. Bo niby za co? bo to że Polacy zaciągneli kredyt, bo Francuzi mają kryzys permanentny ma ich boleć? Jakoś Austriacy (sąsiedzi Szwajcarii nie płaczą) A Niemcy zaraz sie ucieszą że obroty w handlu przygranicznym się zwiększa, bo siła nabywcza Helwetów będzie większa niż wcześniej. Uwolnili kurs swojej waluty i basta! To ich kraj i mają prawo zrobić co czują. O eksporterów jak np " swatch group " się nie martwcie drodzy frankowicze&managerowie bankow z Polski naprawdę! - 9 % na indexie to tylko chwila. Wy z brakiem kasy macie problem a nie Szwajcarzy! pomyślcie drodzy Internauci czy: bogacz z Meksyku czy Hindus wybierze nagle zegarek Casio? Sfrustrowane biurwy jak Europa długa i szeroka z korporacji przestaną na kawie chrupać kaloryczne wyroby Nestle? A może salwadorski szmugler - bandyta w ramach protestu przestanie kupować scyzoryki Victerinox..??? W dobie kryzysu waluty europejskiej , polskiej czy norweskiej szwajcarskie dobra luksusowe będą się sprzedawały JESZCZE lepiej!!Bo nawet szwajcarska waluta jest luksusowa. Ten kraj to nie wieczna promocja z Biedrnki czy Tesco.To jakość i jej ciągła powtarzalność. Zwlaszcza w dobie chińskiej tandety na całym świecie! Ktoś kto kupuje platynowy zegarek Brequet czy Omega Tourbillon z brylantami ma gdzieś czy on kosztuje 100.000 CHF czy 100.000 EUR nawet 200 tysi czy 300 tysi.On go kupi tak czy inaczej. To jest inwestycja a liczba bogatych rośnie oj rośnie a biednych co smutne niestety jest też coraz więcej. Gratuluje Szwajcarom ekonomicznego modelu państwa! Z małej biednej zimnej nieprzyjaznej krainy stworzyli sobie raj na miarę światowej wyżyny stabilności i jakości. Tylko gratulować..PS Nawet z budową meczetów i ciągłą poprawnością polityczną sobie ostatnio poradzili
Ygrek / 134.37.255.* / 2015-01-16 15:05
I naprawdę myślisz że oni z tych kukułek, scyzyków i czekolad wykarmią swoich obywateli??? Przecież tam nie ma żadnego znaczącego przemysłu. To z czego słyną to stabilność finansów i właśnie strzelili sobie gola tą decyzją - stali się nieprzewidywalni. Im bardziej będzie bujać tym kursem (a będzie teraz bujać), tym więcej ludzi zamieni oszczędności we frankach na oszczędności w złocie. Ta waluta będzie teraz instrumentem spekulantów. Pytanie tylko przez ile czasu.
Januszekonomii / 178.37.47.* / 2015-01-16 00:25
Drodzy januszebiznesu.

Biorąc kredyt we frankach, próbując oszczędzać na miesięcznej racie, BYLIŚCIE państwo ostrzegani przed ryzykiem. To teraz macie. Trzeba było udziwniać?
tyle w temacie / 94.42.208.* / 2015-01-16 13:11
nikt nie był ostrzegany. A poza tym, jeśli ryzyko było tak oczywiste to dlaczego rząd polski pozwolił na wprowadzenie takich kredytów? Dlaczego nie było kampanii informacyjnej? Ja mam płacić na pijusów i nierobów, ale jak mnie powinie się noga to wszyscy mają mnie w d..? To ja dziękuję takiemu państwu.
DO WSZYSTKICH FRANKOWICZÓW: czas by rząd zajął się problemem franków. Jeśli nie, zagłosujmy na opozycję w najbliższych wyborach. Jak stracą stołki to zrozumieją, że to także ICH problem!
ag126 / 158.75.83.* / 2015-01-19 13:14
Na giełdzie też ryzyko jest oczywiste i co, każesz zamknąć GPW bo Twoim zdaniem to niezgodne z prawem? A to że Ty nie przeczytałeś co podpisujesz nie znaczy że nie byłeś ostrzeżony, mogłeś przeczytać. Nie chce Ci się czytać umowy a myślisz że zwróciłbyś uwagę na kampanię informacyjną?
izadav / 87.206.242.* / 2015-01-20 14:28
Giełda giełdą , ale kredyt - to przede wszystkim ZAUFANIE (lat. credo, credere) - a takie "kredyty" (i to jakie ! hipoteczne !) to ze strony banków CZYSTA HIPOKRYZJA ! To jakby powiedzieć komuś - pod przykrywką jakiegoś niezidentyfikowanego ryzyka - że wyleci za bruk albo nie i kazać mu się pod tym podpisać. To szaleństwo - zważywszy, że przecież chodziło o poczynania instytucji publicznego zaufania... Jeśli banki to takie instytucje - moim zdaniem nie godne są tego by im pomagać w sytuacji w której tego zaufania mocno nadużyły w stosunku do swoich klientów.
s.35 / 213.199.248.* / 2015-01-15 23:44
A gdzie był KNF przez całe lata w sprawie kredytów we frankach szwajcarskich , bo tylko mordę darł gdy coś było nie tak z takim czy innym SKOK-iem, ale podskoczyć lobby bankowemu jakoś nie potrafili, sprzedajni tchórze...
1999 / 87.66.109.* / 2015-01-15 23:39
Szwajcaria zareagowala juz na 22 stycznia, kiedy zostanie uruchomione QE w eurolandzie.
Narazie kazdy liczy, ze nie bedzie weimarskiej inflacji.
bsf / 78.8.88.* / 2015-01-15 22:55
Szwajcarzy udowadniają światu ,że waluta eurokołchozu jest tak naprawdę sztucznym tworem wymyślonym przez SOCJALISTÓW!
Za kilka lat UE się rozpadnie i euro przestanie istnieć.
Wciągnięcie Polski w to bagno przyspieszy tylko bankructwo naszego kraju.
Je suis Frank / 81.48.166.* / 2015-01-15 22:31
Oświadczenie

Ja, frankowiec, utopiony w kredycie CHF, zadłosuję na KAŻDĄ partię i DOWOLNEGO polityka, który rozwiąże problem kredytów CHF. Tak, to możliwe, na Węgrzech niejaki Orban dawno podjąl się tego tematu. I dziś mogą go węgierscy byli frankowcy błogoslawić. Potrzebujemy podobnego polityka, co to się bankom nie kłania. Poglądy - dowolne, stosunek do kobiet - dowolny, stosunek do sprawy smoleńskiej - dowolny, stosunek do rozliczania delegacji -
dowolny, do prywatyzacji - dowolny, do gejów, kościoła - nie ma znaczenia. Słowem NAPRAWDĘ liczymy na realne, konkretne, jasne oświadczenia pt. "jak mnie wybierzecie rozwiążę problem CHF tak i tak".

Podpisany
Frankowiec i milion mi podobnych
wał stadny / 83.21.246.* / 2015-01-19 10:10
Brawo!!! Wszystko inne niech się zawali, byle zdjęli mojego garba z kredytu we frankach.

[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
frankowicz / 79.175.215.* / 2015-01-17 22:19
Moim zdaniem odpowiedzialny rząd powinien zejść do kursu 3.50 a ludzie którzy chcą przewalutować kredyt powinni mieć możliwość zrobienia tego po tym kursie, natomiast tacy bogacze tzw. Świadomi niech spłacają po normalnym kursie jeżeli mają takie źyczenie, ciekawy jestem co by zrobili
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
dd458 / 31.61.138.* / 2015-01-17 23:16
Boże chroń przed takimi idiotyzmami
tyle w temacie / 94.42.208.* / 2015-01-16 13:12
DO WSZYSTKICH FRANKOWICZÓW: czas by rząd zajął się problemem franków. Jeśli nie, zagłosujmy na opozycję w najbliższych wyborach. Jak stracą stołki to zrozumieją, że to także ICH problem!
frankowicz / 79.175.215.* / 2015-01-17 22:07
Oczywiście że tak, powinni pomóc a nie tylko dobić zwykłych ludzi
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Je ne suis Franc / 94.236.71.* / 2015-01-16 11:43
Oświadczenie.

Ja, Frankowiec, spłacający świadomie wzięty (w tym ze świadomością ryzyka kursowego) kredyt we frankach zagłosuję przeciwko każdej partii, która będzie proponować jakiekolwiek pomysły na "rozwiązanie problemów frankowiczów" za pomocą środków z kieszeni podatników. Jest to nie tylko niemoralne i nieuczciwe wobec pozostałych, często mniej od frakowiczów zamożnych obywateli, ale też jest ułudne - tak czy inaczej "spłacimy" różnicę - jak nie w racie to w podatkach czy składkach.
frankowicz / 79.175.215.* / 2015-01-17 22:05
Jak się coś pisze to trzeba pomyśleć co się pisze, od czego jest państwo? Czy tylko żeby wyciągać łapę po podatki i mieć wszystko gdzieś, czy od tego żeby pomóc też zwykłym ludziom? Skoro jesteś taki bogaty to się ciesz i płać, nie wszystkich teraz na to stać. I pomyśl czasami co piszesz
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
www824 / 89.70.79.* / 2015-01-16 21:15
a rodzina na swoim? za studia prywatne płaciłem pomimo płacenia podatków, za opiekę medyczną płacę w prywatnych firmach a podatki płacę by ubodzy leczyli się za free, wpadam w kolejne progi podatkowe - a powinien być podatek liniowy -co mnie ubodzy obchodzą - teraz przejadają moje pieniądze które powinny być gromadzone na moja emeryturę !!! zaprzestać sponsorowania ubogich i tak dostali oni mieszkania za 1 pln od państwa, a z frankiem sobie poradzę.
vs / 192.193.116.* / 2015-01-16 10:35
No tak - narobiles problemu sobei sam, a za Twoje bledy maja zaplacic wszyscy. Zgadza sie?
fhfhfhf / 80.218.83.* / 2015-01-15 23:41
a ja panu zycze zeby pan zaspal na wybory
tom4sh / 31.11.225.* / 2015-01-15 23:19
Odpowiedzi na Pana pytanie drogi frankowiczu wielokrotnie udzielał już Sz.P. Janusz Korwin-Mikke. Jest opluwany przez obecne władze i media, ponieważ chce całą tą hołotę odpowiedzilną za katastrofę polskiej gospodarki wsadzić do więzienia. Oni się zwyczajnie boją Pana Janusza i KNP. Myślę, że wystarczająco jasno wskazałem Panu kierunek poszukiwań. Życzę Panu pomyślności :)
guru122 / 93.105.246.* / 2015-01-15 21:32
Mocny frank nie jest w interesie Szwajcarskiej gospodarki, pewnie niedługo znowu będzie poniżej 4 złotych. I tyle po panice. Wszystko po uwolnieniu najpierw idzie mocno do góry, by potem powoli opaść. Pamiętacie uwolnienie cen żywności w Polsce?
ananalityk / 87.205.68.* / 2015-01-15 20:27
Ekonomia surrealityczna zdominowała glob !A teraz zagadka dla ekspertów ekonomistów głu€wnego nurtu :czy małe państewko takie jak Szwajcaria ma tak silny przemysł ,posiada zaawansowane technologie ,dostęp do nieograniczonych złóż surowcowych by kurs jej waluty powalił globalne rynki? Czy może szykuje nam się globalny reset?
argh / 89.66.49.* / 2015-01-15 20:41
powalił globalne rynki? tak patrze po giełdach i nie ma jakichś większych zmian - chyba lokalną (szwajcarską)gospodarkę powali jak tak dalej pójdzie :P

Najnowsze wpisy