Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Szwajcarzy łatają dziury w Polskim serze

Szwajcarzy łatają dziury w Polskim serze

skomentuj
Wyświetlaj:
marek / .* / 2004-07-31 19:08
Szanowny Panie Redaktorze! Wszyscy dziennikarze podajecie jak katarynka, że Skarb Państwa stracił 100 mln zł. Proszę mi odpowiedzieć w jaki sposób stracił? Czy te pieniądze to odsetki? A może zapłaciliśmy 100 mln i Szwajcarzy zabrali sprzęt do siebie? A może zyskaliśmy jako pacjenci bo mielibyśmy kuku, a nie ten sprzęt bez tego przekrętu? Proszę o informację czy Szwajcarzy ścigają swoich uczestników tego przekrętu. Dlaczego Nauman wycofał się ze spółki dawno temu?
łobuz / .* / 2004-07-30 08:52
Ciekawe, że w tym komentarzu nie pojawia się tytuł "Rzeczpospolita", a aż dwukrotnie "Gazeta Wyborcza" i to zupełnie bez sensu.
TVN24 / .* / 2004-07-28 12:04
Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie domniemanego udziału byłego szefa Narodowego Funduszu Zdrowia Aleksandra Naumana w tzw. aferze sprzętowej - poinformowała telewizja TVN24.Rzecznik prokuratury Maciej Kujawski powiedział, że roboczą podstawą śledztwa jest artykuł kodeksu karnego, przewidujący karę do 8 lat więzienia za pomocnictwo przy oszustwie. Nie ujawnił szczegółów.Przed miesiącem "Rzeczpospolita" napisała, że dotarła w Szwajcarii do dowodów, że spółka Pharmakon ze Szwajcarii, która na aferze sprzętowej zarobiła najwięcej, przekazała 200 tys. franków szwajcarskich na konto bankowe Naumana.Nauman zaprzeczał tym zarzutom. Potem ABW przypominała, że Urząd Ochrony Państwa zajmował się sprawą w latach 1997, 1998 i Nauman nie został wymieniony wśród osób odpowiedzialnych za aferę, która spowodowała ok. 100 mln zł strat.Z dziesięciu podejrzanych rachunków w zuryskim banku cztery są puste, jedno należy do Naumana, jedno do Bańbuły, a reszta do innych osób, które nie są polskimi obywatelami - napisała dzisiejsza "Gazeta Wyborcza".
omega999 / .* / 2004-07-28 11:55
Nadal w Polsce brakuje dobrego gospodarza, który myśli na przyszłość. Obecna polityka uprawiana przez nasz kochany rząd nie ma nic wspólnego ze zdrową ekonomią, więc nie możemy się dziwić że takie są skutki ich kreatywnego zwijania naszego dobrobytu. Polska to nadal połać czerwonego sukna, które każdy szarpie brudnymi łapskami, a nie ma kata który by je odcił. Prawo tworzone przez ludzi i dla ludzi o brudnych rękach nigdy nie będzie dla najbiedniejszych, tak jak ta przysłowiowa kiełbasa nie jest dla psa. Który złodziej okrada złodzieja, łatwiej jest okradać biednych bo nie trzeba myśleć przy tym, wystarczy podnosić podatki, ceny same się podniosą. Wybory tak w istocie sprowadzają się do wyboru między lepszym a gorszym złodziejem, który będzie nas mamił słodkim p....leniem i z szyderczym usmiechem na twarzy zrobi swoje, bo taka jest jego natura (natura złodzieja). Polsce potrzebne są radykalne rozwiązania więc dlaczego ich nie szukać skoro jest ostatni dzwonek ? Pacjent chory na gangrenę kończyn dolnych leczony jest jak na wysypkę lub trądzik. Jeżeli nadal rząd będzie walczył z skutkami a nie z przyczyną, to nic dobrego tego pacjenta nie czeka, spokojnie możemy przygotować się na stypę !pozdrowienia dla wszystkich władnych tego polskiego piekła, a szczególnie dla autorów naszych wspaniałych ustaw i rozporządzeń, które są najlepsze na świecie i tak bardzo ułatwiają nam walkę z chorobą.
Zibi / .* / 2004-07-27 15:42
To jet wierszyk trzynastolatka oceniającego naszą rzeczywistość:W Polsce znów źle się d************ tylko czeka aż służba dogoreje.Potem już tylko przyjdą złe chłopaki I zabiorą nawet afrodyzjaki.Wszystko to dla celu wielkiegoWskrzeszenia gangu pruszkowskiego.Tylko się zaśmieją paliwowi baronowieWiedząc, że ktoś ich obroni w sejmowej mowie.Ten sam sąd Rywina na pewno nie skaże,Choć grupa rządząca obetnie mu gaże. Parlament komisję następną zawiążeLecz i tak do słupa nikogo nie przywiążeA baronowie i tak knują po piwnicachNa obronę biorąc Lepperów w strzelnicach.Wszyscy tylko kradną, kłamią i łupią I zamiast Polskę przeprosić robią minę głupią.
wer / .* / 2004-07-28 09:34
Zakonczenie wieszyka, delikatnie mowiac jest kiepskie. Za co mają przeprosić???? Oni powini pójść siedzieć, i to na długie lata.
wowa / .* / 2004-07-27 11:34
Nóż się w kieszeni otwiera... Mam już dość afer, złodziejstwa,korupcji i przekrętów w Polsce. Tylko nowa rewolucja może wymieść Polskę z szumowin i złodziei, albo..emigracja. Czuję się bezsilny.. Ludzie obudżcie się!Jak długo mogą nas okradać i oszukiwać?
Wielbiciel Marszałka / .* / 2004-07-27 09:11
Ale wy jesteśćie zazdrośni, przecież on to odłożył z pensji.
bankowiec / .* / 2004-07-26 15:06
z p. Olechowskim prezesem Rady Nadzorczej jako Kapitanem i p. Stypułkowskim jego prawą ręką. Kto nie wierzy niech znajdzie odpowiedz na pytanie : jaką sumę oddawł do budżetu Państwa BH przed i po prywatwzacji. Dziura budżetowa nie wziela sie z nikąd tylko ze złodziejstwa. Tych z PO też.
Off / .* / 2004-07-26 13:58
no juz Q... nawet nie mozna zaufac szwajcarskim bankom. I gdzie tu Q.. trzymać pieniadze ??? w Panamie ??? W Andorze ??? Czy moze na Kajamach ??? co za czasy ... :((( Moze jednak Belize albo Isle of man ....
df / .* / 2004-07-26 13:47
A co to? Sarkazm? A może prawdziwe oburzenie?
Fjuczers / .* / 2004-07-26 13:44
Pan Nauman został powołany na stanowisko Prezesa NFZ przez Pana Premiera. A wiadomo, że Pan Premier nie powołałby człowieka o brudnych rękach.Dlatego jestem pewien, że te wszystkie pomówienia zostaną wyjaśnione i Pan Nauman zostanie oczyszczony z bezpodstawnych oskarżeń.Zresztą temu człowiekowi dobrze patrzy z twarzy i nie rozumiem skąd tyle zacietrzewienia u ludzi, a już tych Szwajcarów to zupełnie nie rozumiem, dlaczego mieszają się w wewnętrzne sprawy SLD.
George / .* / 2004-07-26 13:40
Trudno nawet powiedzieć, co zrobić aby ten haniebny stan w którym znalazła się Polska zmienić. Polski wymiar sprawiedliwości to obraza tego pojęcia. Sędziowie, prokuratorzy, adwokaci wespół z politykami i "biznesmenami" - kanciarzami typu Kulczyk czy Krauze drwią sobie z wszelkich zasad. Mogą pomóc chyba tylko brygady męczenników. A wszystko zaczęło się od grubej kreski, konstytucji i systemu wyborczego, który utrwalił władzę cwaniaków, złodziei, ubeków oraz zwykłych przestępców. Może by tak B.Geremek, T.Mazowiecki, A.Michnik opowiedzieli, kto im zapłacił, aby swoimi ustrojowymi rozwiązaniami zablokowali rzeczywistą odnowę państwa i zakonserwowali system władzy oparty na koneksjach, matactwach i przekrętach.
Ktoś / .* / 2004-07-26 20:03
jak już Szwajcarzy blokują konta bankowe to musi być wielka afera!!!
wstyd za prezydenta / .* / 2004-07-26 21:25
A czego spodziewać się po kraju w którym pREZYDENT zaczyna swoje "urzędowanie" od ustanowienia odrębności majątkowej ze swą małżonką i kpi sobie z całego narodu w zeznaniu majątkowym : jaki to on skromniutki bo posiada osiem akcji BŚ i rower, czym zapewne chciał się wyrazić : Patrzcie na "ojca narodu" i bierzcie przykład.Nie głupcy wymyślili przysłowie : "RYBA PSUJE SIĘ OD GŁOWY"Na nasze nieszczęście jest to prawda oczywista !!!!!
zasmucony / .* / 2004-07-26 14:19
Niestety nader rzadko zdarza się choćby na jakim forum taką opinię przeczytać... Paranoja polega na tym, że z pewnością nikt wspomnianym nieudacznikom za to nie zapłacił, oni tak zrobili z głupoty i buty (to ostatnie zwłaszcza Michnik). Trawestując rosyjskie przysłowie: dali d... i nie dostali rubla. Kłopot polega też i na tym, że oni dali nie swojej d..., tylko naszej, w dodatku mają do dzisiaj pełne poczucie słuszności swego postępowania i dokonanych wyborów. To ostatnie oczywiście rzutuje na twardo kontynuowaną propagandową akcję wspierania rzeczywistości postkomunistycznej i oligarchicznej przez najbardziej opiniotwórcze medium, czyli Gazetę Wyborczą. Takie gigantyczne kółko adoracji wzajemnej.
kjh / .* / 2004-07-26 12:23
Popieram autora tekstu. W tym kraju wymiar sprawiedliwosci to wymiar nierobstwa. W sadach sprawy ciagana sie latami, a policja chwali sie ilu zatrzymala nietrzezwych rowerzystow. To jest paranoja. I jak tu mowic o zwalczaniu korupcji.
im / .* / 2004-07-29 06:54
Też popieram autora artykułu. I co z tego? Prasa pisze. Czasami wydaje się, że pisze tylko dla pieniędzy goniąc sensację. Ludzie się eksctytują również bez efektów. W sądach też są LUDZIE OBYWATELE POLSCY. Tak kręci się biznes a w budżecie państwa coraz większa dziura. Oczywiście nie załatają jej biedni uczciwi. Poprawy nie będzie, bo nie ma takiej woli, są tylko słowa i brak działania. Wspominając rozbiory POLSKI może za NAS zrobią to inni? POLSKA rządzić się nie umie. Polski podatnik gada i płaci, albo gada i nie płaci starannie unikając odpowiedzialności.
skomentuj

Najnowsze wpisy