Forum Polityka, aktualnościKraj

Tak kształcą szkoły. NIK ujawnia raport

Tak kształcą szkoły. NIK ujawnia raport

Money.pl / 2012-11-13 09:21
Komentarze do wiadomości: Tak kształcą szkoły. NIK ujawnia raport.
Wyświetlaj:
Krzysztof333 / 83.19.228.* / 2012-11-15 13:02
A co na to związki zawodowe, które chronią najsłabszych nauczycieli. Czas pomyśleć, bo jak się wkurzą i sprywatyzują szkoły, to prezesi ZNP stracą swoje ciepłe posadki. Jaki nadzór jak nauczyciel nietykalny.
pola989814 / 62.152.137.* / 2012-11-13 10:13
Jak kształcą szkoły wiedzą rodzice i korepetytorzy.Nie trzeba wysokich urzędników i ich opinii.Tak się składa,że po ukończeniu LO mogłam i startowałam jednocześnie na studia techniczne,jak i humanistyczne.Ale był to schyłek lat sześćdziesiątych,w których uczyli jeszcze przedwojenni nauczyciele,a podręczniki były do przyswojenia przez przeciętnego ucznia.Gdy zobaczyłam podręczniki do matematyki czy historii moich dzieci wpadłam w panikę.Nic tam nie trzymało się kupy.Bez pomocy tych podręczników mogłam odrabiać lekcje z przedmiotów ścisłych i humanistycznych.Tak zaczęła sie moja przygoda z korepetycjami przez wiele lat.Widziałam znerwicowane dzieciaki i młodzież,które nie miały wsparcia w nauczycielach.Biegunki i wymioty w ubikacjach szkolnych przed lekcjami.Brak porozumienia między wychowawcą,a rodzicem.Wywiadówki, na których mówiło się tylko o potrzebach szkoły,a wychowawca nie znał ocen swoich uczniów.Jak taki nauczyciel mógł zdobyć zaufanie ucznia.Mój ojciec był nauczycielem,ale nie pamiętam by musiał mi przypominać o lekcjach.Pamiętam natomiast,że nasz dom zawsze był pełen młodzieży,która nie tylko odrabiała lekcje,ale uczyła się tańczyć.Idącym na studia do innych miast, moi rodzice wyszukiwali mieszkań wśród znajomych.Tak wtedy nauczyciel pojmował swój zawód.
Coins / 109.173.150.* / 2012-11-13 09:21
Nadzór powinien miec rynek i rodzice. Jesli szkola nie dostalaby pieniedzy bo jest slaba to by padla proste. Kiedys w Anglii zrobili eksperyment i dali rodzicom bony, które mogli zrealizowac na nauczanie w dowolnej szkole. Eksperyment sie udał, gdyz znaleziono wiele talentów w dzieciach. Potem socjalisci oczywiscie to zabili. Jestem ciekaw czy jakis urzędas ma blade pojęcie chociaz o zdolnosciach i nauczaniu naszych dzieci... Najlepsze jest to, ze placimy za cos co nie dziala.... Zreszto nic w Polsce nie dziala....
pajchiw / 2012-11-13 09:48 / Tysiącznik na forum
No niestety masz Kolego rację. Nic nie działa i ludziom, którzy powinni to zmienić nadal płacimy za podtrzymywanie tego stanu. Paranoja.
W czasach, w których jedyne zasoby na które możemy liczyć to ludzie, nie promuje się integracji wewnętrznej i poczucia wspólnoty. Produkuje się g....ej jakości specjalistów i jeszcze się ich eksportuje za granicę. wspaniała strategia - po prostu genialna...

Najnowsze wpisy