Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

tak to się zaczelo u mnie

tak to się zaczelo u mnie

navi / 83.24.14.* / 2007-05-20 13:48
Witam wszystkich serdecznie. U mnie zaczelo sie tak: Jak chodzilem do liceum strasznie marzyl samochód a konkretnie maluch hheh za 2500 zl , wtedy taka suma wydawala mi sie nie do zdobycia, więc poszedlem do pracy aby uzbierac kase na mój wymażony wozik. W wieku 16 lat zatrudnilem sie , i roznosilem po szkole ulotki. Kiedy wszyscy kumple po szkole chodzili grac w pilke ja , robilem rejony tak to sie nazywa. Czasami na drugi koniec miasta jezdzilem aby zarobic 15 zlotych. W koncu po jakies po 2 latach uzbieralem kase na wymazony samochód. Ponieważ bylem swiadomy ile mnie trudu kosztowalo zdobycie tych 2500 zl postanowilem zainwestować. W sumie zebralo się ok 9000 zl bo w wakacje tez pracowalem np: w pizzeri za 3,90 za godz. Pewnego dnia uswiadomilem sobie że maluch do dziadowski samochód , duzo sie psuje itp. Postanowilem dojsc do czegoś aby moja mama byla ze mnie dumna . Powiedzialem dumna bo często mówila mi że glupi jestem że do niczego się nie nadaje itp. W sumie zawalilem jeden rok w liceum po chodzilem do pracy , ale marzenie zwycięrzylo. Dziś już wiem czego chce chce żyć wygodnie , może dlatego że jestem z biednej rodziny , chce sukcesywnie budować swój kapital a potem cieszyć się nim . Dziś stać mnie a mam 22 lata na bardzo dobry samochód osiągnolem swój cel , wiem ile trudu mnie to kosztowalo ale na razie nie kupie go ciągle inwestuje . Chcialbym w wieku 43 żyć wygodnie , bez stresu od tak. Oczywiście znam AT i orentuje się w analizie fundamentalej zresztą dużo czasu mi zajelo poznanie tych technik , ale mysle że warto. Większość czlonków rodziny śmieje się ze mnie że będe oszczędzal do konca swojego zycia a wcale to nie prawda , nadejdzie czas kiedy zbiore owoce z zasadzonego drzewa. I kto by pomyślal że roznoszenie ulotek tak wplynie na moje życie. Dziękuje
Wyświetlaj:
motyl1604.71 / 2007-07-15 18:07 / portfel / Bywalec forum
CZesc,

Fajnie czytac takie posty. Jakby co zajrzyj do starszego kolegi. Moze cos podpowiem :)

Wielkie pozdrowienia

JM
cattia / 85.193.242.* / 2007-06-28 09:20
....bo prawdziwi ludzie sukcesu robią z reguły to czego innym robić się nie chce - pozdrawiam
spox / 83.31.230.* / 2007-06-23 11:36
TAK 3maj kolo - uznanie !
E.J. / 89.174.122.* / 2007-06-16 19:51
Jestem pełna podziwu dla Ciebie,postawy i mądrego uporu. Nadejdzie taki czas, że będziesz z siebie dumny, Twoja żona i dzieci. Na dalszą rodzinę nie licz, bo jak znam życie z autopsji, to słowa pochwały i uzasadnionego szacunku są najtrudniejszymi do wypowiedzenia przez ludzi, którzy nam czegoś zazdroszczą, najczęściej chęci do zmiany dotychczasowych nawyków, wiary w sukces i ciężkiej pracy, której nie chcą dostrzec. Najbardziej boli sukces, cudzy. Masz kasę i nie "przejadasz jej" - to nadal stosuj mnożnik kreacji pieniądza, a kiedyś spełnią się Twoje marzenia.Tego z całego serca Ci życzę. Zasługujesz na sukces i go odniesiesz.
TaS / 2007-06-09 15:17 / Tysiącznik na forum
historia ciekawa. Mi zawsze się wydawało, że ludzie dzielą sie na tych co chcą cokolwiek byle szybko i tych którzy chcą bardzo dużo al niekoniecznie dziś. Tez zacząłem od zbierania na samochód - moja sytuacja jest jednak zgoła inna od Ciebie.

Los uśmiecha się do tych którzy sie starają rozwijać, nie do tych którzy konsumują, choć Ci drugy pierwszym kaske napedzają :)
Splawik / 83.20.119.* / 2007-06-11 09:28
True true...:)
toyot / 82.146.225.* / 2007-06-08 23:18
Wielki bogacz mi się znalazł i przy okazji wszystkie rozumy pozjadał...
toyot / 82.146.225.* / 2007-06-08 23:09
Tylko szkoda że nie nauczyłeś się mówić po polsku.Może warto wrócić do liceum i nadrobić zaległości i stracony rok?
rytio / 212.2.100.* / 2007-06-06 12:26
Kazdy sposób jest dobry, jeśli Jesteś zadowolony
Splawik / 83.20.134.* / 2007-06-06 09:39
Navi gratuluje wytrwalosci w dazeniu do celu, malo jest osob ktore nie daja sie rodzinie stlamsic zatem moge Tobie pogratulowac!! - Bliscy zazwyczaj nei rozumieja o co w tym wszystkim chodzi i dlatego to krytykuja i sie nasmiewaja bo gdyby wiedzieli co moze im to dac za rezultaty to juz dawno prosili by Cie o rade....Wiesz....tak sobie czytalem i myslalem o tym co zrobilem i o tym co pisales, skrobnij do mnie maila na splawik@autograf.pl jesli chcialbys spelniac naprawde DUZE marzenia bo szukam kilku kluczowych osob do projektu - byc moze bys sie nadawal.....Coz.... Pozdrawiam Cie i zycze samych sukcesow.
kinia77 / 212.76.37.* / 2007-05-31 22:07
Brawo!! Gratuluję. Trzymaj tak dalej. Kiedy ty będziesz już mógł zbierać owoce i ży ć wygodnie ci co się teraz śmieją będą jojczyć, że są zadłużeni (bo woleli najpierw życ wygodnie) i boją się że ich zwolnią z pracy..
Pozdr.
Makler007 / 83.20.3.* / 2007-05-31 00:16
Siema ja tez roznosiłem ulotki i powiem Tobie że nawet całkiem nie zła kase można na tym zarobić tzn... jak masz kilka na ten sam rejon he,he....powodzenia w inwestycjach ja dopiero w tym wszystkim raczkuje hm....od 6mc...jestem w temacie i niedługo inwestuje moje pierwsze 10tys..pozdrawiam
biedron / 2007-05-25 09:30
a nie wydaje Ci się, że powinieneś obrać nieco inną strategię? I co nieco przeznaczyć teraz na przyjemności z życia? Ogólnie to bardzo podziwiam za zacięcie. Ale czy w wieku 43 lat nie będziesz żałował że coś Ci minęło i nie wróci, że teraz możesz kupić to co zawsze chciałeś ale już to tak nie cieszy? Ja też musiałem nieźle zasuwać za granicą żeby kupić sobie używane fajne nieduże ale szybkie autko bo takie chciałem. Co zjezdziłem samochodem z dziewczyną, kumplami, poszalałem - bezcenne, nie powtórzy się już. Ale też mam trochę kasy odłożone na funduszach.
Pozdrawiam
navi / 83.24.43.* / 2007-05-25 21:19
Dziekuje za krytyczną uwage. Tez się nad tym zastanawialem, ale bogaci zawsze najpierw inwestują w aktywa a potem kasa idzie na przyjemności. Tego biedni i klasa średnia nie czyni. Jak tylko czlowiek dostanie prace od razu kupuje samochód , mieszkanie, fajne meble itp. Bardzo często zaciskając sobie pętle na szyi , w formie kredytów itp. Bo chęć posiadania jest tak wielka że ludzie chcą zaplacić i mieć coś od razu. Ja mam inną filozofię. Pozdrawiam Serdecznie
Makler007 / 83.20.3.* / 2007-05-31 00:19
chyba ktoś tu czytał książki R.Kiyosakiego.......! polecam
Splawik / 83.20.119.* / 2007-06-11 09:33
Co do Kiyosakiego to podstawa wszystkie jego ksiazki p[rzeczytalem i jesli chcecie do Was wszystkich mowie ,osiafnac sukces idac po sukcesie innych ludzi a nie po wlasnych porazkach to pozycje te sa obowiazkowe. Pozdrawiam. ps. mozecie zmalesc je pod adresem www.wsb.z.pl --> szkola sukcesu badz bezposrednio http://splawik21.republika.pl/szkolasukcesu.html Pozdrawiam
radziej / 2007-05-20 22:36 / Bywalec forum
u mnie na rejonie chyba nie robiłeś:):):), ale kawał dobrej roboty i rezultat jest. zycze powodzenia i trzymam kciuki za madre inwestycje, pamietaj w wieku 43 masz calkowicie przewartosciowac swoje zycie!!! pozdrawiam:):):)
jacix / 2007-05-20 19:25
A jak zdobyłeś wiedzę na temat analizy technicznej i analizy fundamentalnej?
kasienka-sz / 2007-06-25 14:29
navi, gratuluję Ci, ja dopiero się uczę tego , chcę gdzieś zainwestować ale naprawdę nie wiem jak to się robi i gdzie , może coś poradzisz?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy