Forum Forum inwestycyjneFundusze

Taki portfel ML i Templeton co wy na to?

Taki portfel ML i Templeton co wy na to?

tomi81 / 2007-11-05 22:22
Witam
Co myślicie o takim portfelu
Templeton Global Total Return 33%
World Mining Fund 33%
Templeton Latin America 17%
Templeton Global BRIC 17%
Dobra kombinacja? I pytanie gdzie to kupić bezpośrednio u dystrybutora z prowizją ok.5% czy może skorzystać z db Invest Plus (zakup bez prowizji, konwersje za darmo, okres 36 miesięcy)
Jak uważacie?
Wyświetlaj:
jacek_k / 212.182.117.* / 2007-11-05 22:39
Myślę, że warto skorzystać z db invest plus. Sam wkrótce wejdę w ten produkt. Na razie nabyłem tylko ml world mining bez polisy. Dublujesz Brazylię w latin i bric - nie lepiej ograniczyc się do jednego funduszu inwestującego w tym kraju. Zamieniłbym także global total return na cos bardziej akcyjnego.
tomi81 / 2007-11-05 23:30
hmmm faktycznie troche sie nakładaja BRIC i Latin America, jednak chce coś mieć zwiazanego z Chinami i Indiami (może jakiś azjatycki - macie propozycję ? albo te 17% na poł do Templeton China i Franklin Mutual India ale nie wiem czy to ma sens - zacząłem się niedawno interesować tymi funduszami więc jeszcze deczko zielony jestem ;-) )
A co bys polecił zamiast Total Return ( w db invest z tego co sie orientuje z obligacji mają Templenton Global Bond i ML World Bond)
Nigdy nie miałem styczności z takim tworem jak db Invest i zastanawia mnie ta dodatkowa opłata ~2% w skali roku pobierana co miesiąc - czy to nie wyjdzie za drogo niż kupić gdzie indziej i zapłacic raz prowizje za wejście?
tomi81 / 2007-11-06 13:11
takie małe pytanie: przeszukałem internet i z niektórych wypowiedzi wynika że fundusze typu FT global bons i ML world bond mimo że inwestują w obligacje to spadają razem z giełdą. Dlaczego ?? Myślałem że powinno byc na odwrót. To gdzie konwertować swoje środki jak na giełdach bedzie źle ?????
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy